Jump to content

pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Odgledah americki rimejk dobre britanske komedije Death at athe Funeral

poster_death_at_a_funeral.jpg

i?

Sranje, ako ste gledali original. Zaobidjite u shirokom luku. Jedini koji valjaju su ... u stvari niko ne valja.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Piter Dinklidž uvek valja, al jako što ovde igra identičan lika kao iz originala.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

In Bruges

in-bruges-large.jpg

crna komedija, triler, i prilicno zanimljiv film, uzivao sam :) i traje 107 minuta, kao sto film za uvece pred tv-om i treba da traje :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ja nisam ni gledo in bruges:)

moram zesce da nabacim sugar, spice and everything nice u mozak da bih pregrmeo kolina farela:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Kolin Farel je preodličan u Brižu.

vid ovog sto je tek sad gleda in bruges.... blasphemy!!!!!!!

jel gledao neko original po kojem je snimnjen repo man ? Repo! The genetic opera? cini mi se da ga je neko ove nahvalio

Pa za jedan B-horor treš mjuzikl koji bi da postane savremeni Rocky Picture Horror Show nije uopšte loš.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Gledala sam ja 'Repo! The genetic opera' pre nekih god-dve, bio mi (umereno) zabavan, najvise zato sto volim mjuzikle. Za razliku od mene, decko mi se smorio istog trenutka kad su poceli da pevaju ;/

Vizuelno ok izgleda, docarana je ta neka dark-post-apoc atmosfera, ima dosta blood/gore, muzicke numere nisu lose,..

in Bruges imam na HDD-u od trenutka kad je izasao i jos nisam pogledala, ni sama ne znam zasto

Leela's experiencing the greatest joy a woman can feel: worshiping some low-life jerk.

Link to comment
Share on other sites

zato sto je jedan od onih filmova koji treba da ti cuce na hddu tri meseca da bi ga pogledala :) nema nista sto te na keca uhvati nego sve kao 'mora da je dobar, treba da pogledam'

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ja nisam ni gledo in bruges:)

moram zesce da nabacim sugar, spice and everything nice u mozak da bih pregrmeo kolina farela:)

totalno je razvalio u filmu, za nepoverovati :] posle nepuna 4 minuta filma vec polako pocinje da bledi slika plavokosog alexandra velikog

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam jednom ovde hejtovao In Bruges pa su me zapalili prozivkama :(

Btw, pogledah onaj film sa vil smitom i njegovim sinom

preodlicna drama...

Pogledao sam i drugi deo tvajlajta, i sve je cisto sranje (sto sam i ocekivao, ali eto) sem onih borbi vukodlaka i vampira :)

moze preporuka filmova sa vukodlacima, gledao sam underworld sve delove :)

Link to comment
Share on other sites

kakve veze ima vil smit sa dog soldiers? :o

inace je taj film na momente mucan za gledati jer je scenario uzasan. aj glumci, budzet, produkcija, i tako to... ali filmovi sa losim scenariom su malte ne negledljivi.

@ repo man

odgledao ga, i sta znam... truba mi je.

ok, progutao sam ceo taj nerealan trip da u tom posleratnom drustvu buducnosti ne postoji osiguranje, pa se organi brutalno vade u taksiju, na pauzi od rostilja. progutao sam da je to toliko drustveno neprihvatljivo za dzaodvu zenu da je dzad i vitaker lazu kako ce momak u taksiju biti ok jer mu je ostao drugi bubreg, sto ce reci da javnost o tom njihovom poslu malo zna, a oni ga ipak nonsalantno obavljaju u po bela dana po ulici. progutao sam tako jos svasta nesto, ocekivajuci gradaciju dzadove price, evoluciju njegove svesti i konacno resenje problema za sve, a la matrix ili equilibrium. u najmanju ruku, ocekivao sam dobar tvist vezan za dzadovu pricu oko knock out-ova. medjutim, dobio sam kurac, oci da izbijem.

koji anti klimaks su poslednjih 10 minuta filma, nemam reci. naivne tinejdz frendli scene borbe, sa mnogo nepotrebnog i brutalnog nasilja hladnim oruzjem, u buducnosti za koju smo videli da poseduje shajni ganz and shit (mislim, jel lakse da na sebi nosis 2 ketridza municije, ili cekic, sataru, 2 bouvi noza, makaze, perorez, testeru, i pola tuceta metalnih klinova?), nadljudsko trpljenje bola (ona mu provlaci bar citac kroz celu trbusnu duplju do srca, dok on trpi kroz stisnute zube?), nejasan cilj njih dvoje koji su sta, otisli u centralu da iscitaju svoje delove na bar citacu, da bi sta, izbrisali sebe iz registra, da bi sta, pobegli nekako posle? ako vec nisu mogli da pobegnu, sto nisu nekako pokusali da sjebu ceo sistem (other then kasikara u mejnframe, koji fantazira posle u "komi")..

jedino sto je na mene ostavilo jak utisak, a to je jeftin trik kad sam ja u pitanju jer sam gadljiv prema tome, su scene kasapljenja i otvorenih operacija. i uopste ceo taj fazon, koliko god nerealan, sumanut, i iritirajuci, ugradnje preskupih organa po koje ce neko doci cim preskocis uplatu. film bas eksploatise taj trip. i mogao je mnogo bolje da ga eksploatise da je drugaciju pricu napravio oko tripa. ovako mi je previze neozbiljan sa svim svojim momentima, a pretenduje da bude ozbiljan.

6/10 sto se mene tice, i to sam spustio kriterijume jer mi se cini da se snimaju sve veca sranja :[

Link to comment
Share on other sites

Gledo Predators sinoc u bioskopu, osrednje sranjce. Tribute prethodnim delovima ko i Terminator Salvation, bez trunke originalnosti i zanimljivosti. A realno, mogli su napraviti ok film.

O kom bioskopu se radi? :o

Ne mogu naci nigde nikakve informacije o tome :D

Link to comment
Share on other sites

koji anti klimaks su poslednjih 10 minuta filma, nemam reci. naivne tinejdz frendli scene borbe, sa mnogo nepotrebnog i brutalnog nasilja hladnim oruzjem, u buducnosti za koju smo videli da poseduje shajni ganz and shit (mislim, jel lakse da na sebi nosis 2 ketridza municije, ili cekic, sataru, 2 bouvi noza, makaze, perorez, testeru, i pola tuceta metalnih klinova?), nadljudsko trpljenje bola (ona mu provlaci bar citac kroz celu trbusnu duplju do srca, dok on trpi kroz stisnute zube?), nejasan cilj njih dvoje koji su sta, otisli u centralu da iscitaju svoje delove na bar citacu, da bi sta, izbrisali sebe iz registra, da bi sta, pobegli nekako posle? ako vec nisu mogli da pobegnu, sto nisu nekako pokusali da sjebu ceo sistem (other then kasikara u mejnframe, koji fantazira posle u "komi")..

Lol, pa ceo taj deo se on tripuje u glavi, jer je na onoj mreži koja mu je ugrađena, pa je sve što doživljava mimo i iznad realnosti jer sam tako bira u svojoj glavi. Zato je opasan baja koji krlja sve pred sobom i može da preživi kopanje po svojoj unutrašnjosti.

I kako neko može bilo šta "ozbiljno" da očekuje od filma gde postoji agencija koja legalno može da te raspori ako kasniš par meseseci sa isplatama? Ovo je u svojoj suštini oživljeni SF strip gde su te konvencije stavljene pred gledaoca na početku jer su bitne za opšti setting i atmosferu filma i kao takve on treba da ih prihvati bez mnogo kritičkog osvrta, i roll with it.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

cek bre, pip. nemam ja nista protiv ideje da postoji agencija koja to moze, ali mi ne pije vodu kako je predstavljen svet u kome je to tako. kao sto rekoh, preskocio sam te pocetne nerealne premise koje daju setting, al sta da radim kada mi i trip izgradjen na njima deluje neubedljivo, a atmosfera neuhvatljiva. nisam imao onaj osecaj autenticnosti koji dobar strip treba da ostavi koliko god da su mu premise nemoguce i seting neverovatan.

kad pocinje to njegovo tripovanje, kad je prikopcan na mrezu? gledajuci poslednji kadar, pomislio sam da su im upali u zakljucanu sobu sa bar citacem, negde u sred posla fazon, i da mu od tada pocinje trip. sve u svemu, da je to tek na kraju.

u svakom slucaju, i da je objasnjenje za to ceprkanje po utrobi - san, zar nije moglo nesto originalnije? citanje tih organa na njima sa bar code citacem? mislim cela scena od prolaska kroz ta blindirana vrata je nonsens meni, al kapiram da bi mi ostavila utisak da sam klinac, kao sto bi mi i taj fajt ispred bio mega.

a kad vec pomenusmo da je strip like prica... zar ne mislis da lokalizovanje tripa celog tog sveta, na samo njih dvoje koji (isfantazirali ili ne) rese da sebe izbrisu iz centrale, nekonvencionalna za strip? kao da film pretenduje da fantaziji koju predstavlja doda na intenzitetu horora, kroz uozbiljavanje radnje (ne idu da spasu svet, vec sebe), u inace neozbiljnom filmu.

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...