Jump to content

pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

DEXTER Season 3

DexterSeason4Episode2.jpg

Odlično, i mnogo bolje od druge sezone, ali prva i dalje ostaje nedostižna. Džimi Smits odličan kao zbunjeno prevrtljivi javni tužilac, njegov lik je sjajno odrađen i razrađen od početka do kraja i hemija između njega i Dekstera je perfektna kad god su na ekranu. Najjača stvar u sezoni, however, su Dexterovi tripovi kada priča sa ocem koji ga savetuje (odnosno sam sa sobom), neki od ovih dijaloga su prosto briljantno napisani, naročito kad se uračuna i kompletan kontekst Deksterovog lika i događaja u seriji. Kraj je malo previše konvinijent i tesno skrojen, ali ništa previše loše. I ova Rita je blistavo lepa žena, pre bih nju mrčio jedanput nego onu raspalu Lajlu deset puta :)

Počeo četvrtu, Džon Lajtgou, fak jea!

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

wall street 2....sta znam, nemam neku jasnu reakciju prema ovom filmu. dok je prvi deo bio nekako univerzalan i time interesantan i razumljiv ovaj film previshe pokusava da bude aktuelan i dokumentaristicki, u mojim ochima. Uloga Shije nije toliko jasna koliko je bila i uloga Charli Shina u kecu. Smarali su me i neki detalji poput onih 3d animacija protoka informacija kao u nekim jeftinim csi epizodama ili krimicima iz sredine 90tih dok je internet josh bio svez

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

secret%20in%20their%20eyes.jpg

Secret in Their Eyes

Argentinski film koji je ove godine osvojio oskara. Malo mi je tesko da poverujem da nije bilo i boljih filmova, iskreno. Ali generalno gledano radi se, i dalje, o jednom odlichnom filmu kojeg bi opisao kao odlichan, moderan film noir u boji. Prvih pola sata mi je bilo pomalo izludjujuce, sa radnjom koja se servira na kasicicu, sa lichnostima koje su rezervisane, ali na kraju se gledanje i vishe nego isplati iako film nikada nije previshe brz. mozda nikada niko ovaj film nece pamtiti po samoj prici koja povezuje ove likove jer je klasichna "who's the murder", koliko po lichnostima koji su odlichno odglumljene. Karakteri su duboki, prepoznatljivi, covek ih zavoli...

ako jednom budete imali 2 sata slobodnog, moja preporuka za gledanje

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

%7Boption%7Dhttp://bucuresti.24fun.ro/out/galleries/400/events/cum_mi_am_petrecut_sfarsitul_verii_kak_ya_provel_etim_letom_rusia_2010/10e0b1fkak_ya_provyol_etim_letom.jpg[/img

odličan film, vrhunska kamera. jako spor tempo. ako se pređe preko pomalo navučene postavke, i dva deus ex događaja, vrh. preporuka

kako da nadjem ovaj film, moz neki imd blink

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

jea i ja ga odgledah konacno

iako sam pretpostavio posle 10 minuta filma kakav ce biti kraj, uopste nisam razocaran ni krajem (kao sto bih u 99% slucajeva bio u toj situaciji) niti bilo cim u filmu. odlican, svaka cast

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

GONE BABY GONE

Gone_baby_gone_poster.jpg

Odličan sleeper hit film koji je nekako ostao u senci konkurencije pre tri godine. Rek'o, ajde da ga ogdledam dok ne izađe Town HD, da vidimo kako Ben Aflek režira filmove, i uopšte se nisam razočarao. Priča je odlična, rasplet još bolji (mada nisam ni jednog trenutku imao ni najmanju sumnju u to šta bih ja izabrao na kraju), atmosfera vrlo autentična i realistična, Morgan Friman i Ed Haris odlično dozirani da ne budu u fokusu priče. Jedina mala zamerka su Kejsi Aflek i Mišel Monagan, em su nekako suviše u kontrastu sa tim beznadežnim white trash šljamom Detroita, em je ona u potpunosti nepotrebna osim kao eye candy u priči, em mi on deluje suviše kmezavo i mlitavo za ovakvu ulogu (što nije minus samo po sebi, jer je to sjajno znao da iskoristi u nekim filmovima, ovde bi neko drugi delovao mnogo uverljivije).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

the Last AirBender

ne znam zasto sam to i skinuo, ali mislim da je ovo poslednji film Shjamalana koji cu ikada samoinicijativno gledati. Ocekivao sam nesto u rangu Zlatnog Kompasa a dobio sam sranje koje ide rame uz rame sa 10 000 BC

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ja nisam uspeo da zavrsim erbendera...ja ne znam sta je tom coveku stvarno, filmovi mu imaju sve goru i goru izvedbu. bilo bi mi jasno da je film fejl u smislu da je bljutav, previse holivudski, retardiran itd itd itd, medjutim, okosnica debilnosti filma je upravo u izvedbi - da je film izveden kvalitetno, bio bi sasvim okej. ovako imamo neubedljiv plastikanerski dizajn gde je krajolik ubedljiv koliko i scene safarija snimljene u studiju iz filmova iz pedesetih, retardiranu glumu potpomognutu retardiranom montazom i rezijom, onaj debilni vividni filter koji od movie-like snimka napravi precisti grand show trip, jedan od najmentolskijih kastinga ikad, jeftini amerski fetis sa plavookim protagonistima, pa 90% glumaca nosi plava sociva (takodje precista i grand showasta) i tako dalje i tako blize...

kad covek gleda nove terminatore ili nesto tog tipa, fejl je takodje vidan, ali u drugom smeru, rezija je dobra, efekti su upeglani, muzika je takva i takva tu gde treba itd. ovo je ko da se igrao sinisa pavic vezanih ociju...

slican trip je imao i liga izuzetnih dzentlmena, ono, gledas film i sve je nekako...lose.

sto se fourth kinda tice, meni je gej. da ne gresim, dusu, ima nekoliko polu-jezivih scena, medjutim, ceo film se oslanja na taj dokumentaristicki trip, a mislim da film mora da ponudi mnogo, mnogo vise kao film, a ne da se oslanja na efekte tog tipa. jer ako tim efektima oduzmes trip, sjebo si ceo film. a trip ovog efekta je validan jedino ako mislis da zapravo zaista gledas film baziran na dokumentarcu. a to se, naravno, nikome od nas nije desilo...moji roditelji bi verovatno tripovali da je film zasnovan na dokumentarnim zapisima, a oni bas i nisu ciljna grupa modernih filmova, ne radi im percepcija na taj nacin:)

film koji je dobar per se, uvlaci gledaoca u trip svojim 'inner' kvalitetima i onda mozemo da dobijemo i tuznu tragediju i strasan horor i smesnu komediju i engaging akciju. medjutim, ako film poseduje samo spoljasnji faktor kao 'hook' (pomenuta dokumentarac postavka), onda bilo kome ko je izmedju 15 i 50 godina tesko da ce biti dobar. barem su to neka moja dva dinara.

gledao sam danas harold i kumar go to white castle, ne znam zbog cega, nesto sam imao trip u glavi da je film hvaljen. i smorio sam se, izgleda da sam mator za taj amerski koledz humor nastao polovinom devedesetih...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...