Jump to content

pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Jaooo gleda mi se Firefly :)

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...

My mother, and my sisters, and my brothers.

'Lo, there do I see... The line of my people...

Back to the beginning. 'Lo, they do call to me.

They bid me take my place among them.

In the halls of Valhalla...

Where the brave... May live...

...forever.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zaboravio sam na firefly,ali ta serija je trajala suvishe kratko pa i nije imala kada da dozivi test dugotrajnosti kvaliteta i zanimljivosti. evo,bsg je njesra vec posle druge sezone

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

TANGLED

Prebolesna CGI animacija i neverovatni izrazi lica, klasično ispričana priča bez previše zezancija i rizika, pesme koje zapravo ne smaraju, ali se svo vreme oseća da su igrali sigurno i pravili non-edgy film koji treba da privuče što više publike u bioskope. Takođe, oseća se i nedostatak nekog pravog, epskog finala, bez obzira na nekoliko sjajnih scena (deo u krčmi, scena sa branom, scena sa lampionima i sl.). Konju dati Oskara, odlično je odradio posao.

zaboravio si da pomenes kameleona, on je svoju ulogu odigrao besprekorno, trebalo bi da pokupi neku nagradu za ultra cute karaktera u drugom planu ove godine :)

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

istina. ne mogu da kazem da je nesto u filmu bash loshe, ali kada ga odgledash deluje bash nekako za zaborav

btw SG svet i Babylon 5 mi je neverovatno loshe odglumljen i jeftinog izgleda, ma kakva pricha bila. Jedino sto mogu da gledam od tv sf serija je bio Star Trek

Ajde razumem SG, ali Babylon 5 je remek delo - kada sam pocheo da ga gledam (pre jedno 2 godine), prvih nekoliko epizoda sam terao sebe da gledam dalje. Posle polovine prve sezone nisam mogao da prestanem da ga gledam. Kada sam zavrshio sve sezone i filmove i onaj poslednji koji je izashao negde 2007, plakalo mi se... Neshto slichno je bilo i sa BSG, ali je tamo problem bio shto sam gledao poslednje 2 sezone kako su izlazile epizode pa sam se smorio do kraja. Kada bi neko danas napravio neshto shto je toliko dobro isprichano i toliko povezano medju sezonama kao Babylon 5, a sa korishcenjem specijalnih efekata koji su sada dostupni, toj seriji ne bi bilo cene! Iskreno se nadam da ce nekome to pasti napamet...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Podržavam Igija u svemu. Što se B5 tiče, serija je dobra do polovine četvrte sezone, kada postaje besmislena i svo povezivanje sveta joj u tome ne može pomoći. Osnovni problem sa tom serijom, po meni, je to što je htela da bude "realna" odnosno budućnost u kojoj se nalazimo je po čovekovom duševnom napretku ista kao sadašnjost (za razliku od STa na primer). Samim tim kada gledaš seriju lakše uviđaš ili bolje reći teže praštaš dramaturške propuste kojih ima mnogo.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Boletu se svidjala serija dok su se rokali sa vanzemaljcima a cim je fokus presao na ljude kao budale i sklone samounistenju onda je izgubio interesovanje. To kao neciji komentar na BSG, "Dajte nam vise bitaka u svemiru!!!" ....

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

bsg samo treba da se odgleda do kraja...ja sam se isto bio smorio u jednom trenutku, ali kad se serija zavrsi, lepo sve to ispadne

Been there, done that. Negde na pola 4. sezone sam pocheo da padam u nesvest od dosade i kolektivnih scena plakanja. Brate mili ako je SF u svemiru onda insistiram da u tome prshti space combat u svakoj drugoj sceni. Prema 3. i 4. sezoni BSG-a i ST:DS9 koji je meni nekako dosadnjikav i statichan izgleda kao pojam akcione svemirske opere.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

pa svima se sere od pokazivanja kakva govna mogu biti ljudi dok su u svemiru, na ultimativnom svemirskom ratnom brodu ili dok se preganjaju za kojekakvim zanzemljacima... ali otprilike svaka serija se na ovaj ili onaj nacin toga doticala kroz svoje emitovanje.... bsg je to jos i solidno odradio sa par smarajucih epizoda... ali nekako je bsg imao vise uporednih radnji kroz jednu epizodu (realno ona zenturaca sto glumi nekakvog predsednika je dno dna, svakog momenta kada bi se pojavila ubijala mi je onaj dobar sf osecaj :))

ali svedoci smi danas da takvim serijama treba gledanost da bi se odrzale... a to je LJUBAV NEMA GRANICE!!!11 ili tako neko sranje :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Š...šta.... zna.... znači ljubav im.... ima granice? :(((((

bunny_cry.jpg

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

ali to je neverovatno koliko su te scene u kojima pričaju o osećanjima na silu i veštački ubudžene u skoro svaku američku seriju. hvala koletu na fast forward dugmetu!

Link to comment
Share on other sites

TRON LEGACY

11204744-tron-legacy-poster-10.jpg

Uh, sjajan, uopšte nisam mislio da će mi se toliko svideti. Priča je viđena već sto puta, ali efektna i funkcionalna, vizuelni dizajn sveta zaista oduzima dah (plus što ne deluje plastično ili veštački, već nekako metalizirano i organski), akcione scene odlično režirane, sjajan soundtrack i ceo film odiše nekom atmosferom osamdesetih i čak starijih avanturističkih igara (samo sa modernim specijalnim efektima). Jedine veće zamerke su preloše odrađen Džef Bridžis u svojoj mlađanoj varijanti (ne verujem da su išli na taj heavy sintetizovani look, više deluje da su ostali bez kinte zbog svega ostalog, pa nisu mogli da odrade Benžamin Baton efekte na njemu) što je čudno, s obzirom da je možda i najvažniji lik u filmu, plus što je lik samog Trona u potpunosti marginalizovan i trivijalan u odnosu na priču (a i konkluzija njegovog story arca je za mnjeh). Sve ostalo stvarno bez greške, stvarno iznenađenje da je jedan Dizni spucao ovolike pare u nešto što neće baš imati appeal za šire narodne mase.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Tron je daleko, daleko od sjajnog filma, ako se izuzme to da se sjaji od efekata :D. Ne kazem da je los, ali je posteno podbacio. Savrsena muzika i blistavi efekti i to je to. I Oliva, nju da ne zaboravim :D. Uz toliki budzet, to se i podrazumeva.

Ali za film koji je pucao na to da bude jedan od akcionih filmova godine to nije dovoljno. Jer kad se udje u ono sto blokbaster film cini dobrim filmom, ili bar dobrom zabavom (prica, tempo, gluma, napetost, humor, zaplet, iznenadjenja...), toga ovde nema. Ako nista, onda bar seks, krv i nasilje :). Ali ne.

Prica ne samo sto je dosadna, ravna, i vec vidjena nego je lose i ispricana. Price zapravo ni nema. Udjes, izadjes i gotovo. Nijedan aspekt price nije razradjen kako treba. Grane scenarija sa jako puno potencijala, kao Tron, ili ISOs, su samo okrznute. Steta. Cak mi se cini i da je lore zapostavljen.

Ok, film je namenjen deci, sve to stoji; mozda i ne treba da ima pricu. Ali film mi nije bio zanimljiv. Prva polovina filma drzi paznju,disk i motori ftw. I tu je vrhunac filma, jer je posle toga sve nizbrdo. Poslednja trecina filma? Tacno mi je bilo svejedno ko ce da se oklizne sa onih visokih platformica. Scena sa letelicama? zzzZZZzZZzzz Rasplet? Better drink my own piss.

Cak me I Jeff pomalo razocarao. Ali to je verovatno jer sam ga poslednji put gledao u True Grit-u :).

Edited by r_10

This sentence defines me.

Link to comment
Share on other sites

Meni je novi Tron dobar zato shto volim taj svet - pre drugog filma sam gledao prvi film, igrao igru Tron Evolution i onda mi je seo kako treba. Slazem se da je kraj failovao zato shto nije bilo neke normalne finalne borbe.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...