Jump to content

pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

AGORA

MV5BMTA2MjIwMjE0MjZeQTJeQWpwZ15BbWU3MDU4ODIwODI@._V1._SY314_CR3,0,214,314_.jpg

Odgledah ovo pre desetak dana, i prijatno sam iznenadjen. Film prati grcku filozofkinju Hepatiju i njene ucenike, u godinama pre i posle poslednjeg paljenja aleksandrijske biblioteke, od strane hriscana. Prikazani su zanimljivi odnosi u ranom hriscanskom svetu, ili bolje reci, u svetu u tranziciji iz odumiruce antike ka nadolazecem hriscanstvu. Vrlo dobar film.

Link to comment
Share on other sites

SAW 3D (iliti sedmi deo)

Saw3d-poster.png

Ahahah, kakvo smehotresno sranje od filma. Ono malo što su uspeli da poprave utisak sa šestim delom, pre svega zbog nekih kvalitetnih elemenata priče, sad su potpuno ugrobarili totalno konfuznim storyarkovima, KATASTROFALNOM glumom i dijalozima (gotovo je must se koliko je urnebesno loše) i sveopštim haosom koji u svim aspektima koji vrca sa filma (na momente se stiče utisak da se gledaju dva totalno odvojena filma, koje je neko spojio i isprepletao u jedan feature, a sve scene su preočilgedno snimane u nekim buđavim veštačkim enterijerima i među smorenim kulisama, preko kojih je nabacan neki usrani video filter, valjda da dočara tu neku rđu i metalic look, šta li). Jedino što valja (i to sporadično) su splatter slash scene sa klanjem i komadanjem žrtava, tu baš nisu štedeli ni krvi ni na kreativnosti, ali su i neke od tih scena smehotresne (uvodna na gradskom trgu, ollolololo). Odlično što su upokojili franšizu koja nikad nije trebala da odmakne dalje od prvog dela, samo da ne zveknu neki retardirani reboot za par godina.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

THE LAST EXORCISM

The_Last_Exorcism_6.jpg

Prilično uspeo psiho-triler sa primesama horora, snimljen prilično vešto u dokumentarističko-realističnom tonu, sve do zadnjih pet minuta or so filma koji su u oštroj disproporciji sa kvalitetnije odrađenom radnjom u dotadašnjem toku filma. Still, odlična i nelagodna atmosfera američkog redneck juga koja je sjajno dočarana, kvalitetni sporedni likovi koji izgledaju i deluju kao pravi ljudi i odlični glavni glumac-debitant (ako se ne varam) koji je kvalitetno dočarao propovednika-šarlatana koji svesno vara ljude, ali da bi im pomogao (i zaradio koju paru pride).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

The Brest Fortress

1290120222_1289986591_brestskaya_krepost1.jpg

Kad su Nemci krenuli u invaziju Rusije 1941. na jednoj poziciji su Rusi uspeli da pruže organizovan otpor devet dana, nezamisliv podvig u momentu kad se linija fronta udaljila stotinama kilometara ka istoku. Naravno, Rusi su ga usrali, kao i većinu patriotskih filmova koje su snimili, steretipnim likovima koji su sišli sa regrutacionih postera i nakalemljenim ljubavnim pričama. I dalje je gledljiv, ali će svi osim rusofila i armchair generala hteti da ga zaobiđu.

Mongol

mongol_poster.jpg

Rusko/nemačko/kazahstanski film o ranim danima Džingis Kana. Zanimljiv film koji ulazi u detalje života ovog stepskog naroda i njihove običaje, i pokazuje kako je mladi Temuđin postao strah i trepet civilizovanog sveta. Topla preporuka.

Link to comment
Share on other sites

odgledao kick-ass movie - mnogo dobra verzija real life super heroja ! svidja mi se ideja i mogu reci da je film vrlo dobro uradjen.

-||- district 9 - dobar film za one koji vole filmove o vanzemaljcima. radjen je kao polu dokumentarac i nije losa ideja, fali par stvari ali ipak je vredan gledanja.

I know i can!

Link to comment
Share on other sites

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

http://www.imdb.com/title/tt0443680/

Onako, moglo je i krace. Ja gotivim mnogo ovu glumacku ekipu tako da ne mogu dati objektivnu ocenu filmu :<

The Tourist

http://www.imdb.com/title/tt1243957/

Zanimljiv kraci film koji je odlican za zabavu i to je to, nista dubokoumno niti film za razmisljanje :)

Džoni je car , Andja pozerka :D

The Curious Case of Benjamin Button

http://www.imdb.com/title/tt0421715/

Moglo je ovo i bolje, zanimljiva ideja ali je nekako suvoparan film, ako me razumete :<

Finding neverland

http://www.imdb.com/title/tt0308644/

Zanimljiv film o coveku koji je napisao petra pana, malo je monoton film ali sta sad Džoni car :)

The Departed

http://www.imdb.com/title/tt0407887/

Odličan :) Odlična glumačka ekipa odlična prica 5/5 :)

Link to comment
Share on other sites

gledao buried, sta ja znam, kontam da bi mi bilo odlicno da od prvog frejma ne znas sta ce da bude na kraju, trebalo je nekako da ostave neizvesnost, ali nije im uspelo. a kontam da mu to dodje najbitnije...tako da sam se ceo film samo nervirao:) al okej je film.

gledo sam i man from earth, i on je okej, pitak je za bleju.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Kako si tačno od prvog frejma znao šta će da bude na kraju?

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

ahaha, kazem sebi "ako pip nije znao sta ce da bude, sad ce da se javi jer sam ja ovo postovo":) majke mi sam to pomislio:)

nisam mislio bukvalno od prvog frejma, al cim sam video da je lik u sanduku, znao sam sta ce da bude, opet ne detaljno, ali dovoljno da samo sedim i cekam da lik umre. mislim, prezivljavanje jednostavno nije dolazilo u obzir, zar se ne slazes? cak i kad su poceli da vicu evo nas evo nas, ja i ortak smo pogadjali da li su nasli marka vajta ili nesto bezveze, ispostavilo se da je mark vajt:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

mozda ne moze bas od prvog frejma, ali se oseti sta ce biti :) nemam prave reci trenutno, ali sam i ja izvalio daleko pre kraja sta nas ceka, oseti se u vazduhu! :D

taj fazon, pa ne treba valjda da disklejmujem da zapravo ljudsko bice ne moze da registruje svesno jedan frejm:)

a pod dva, upravo to sto kazes, nemam matematicko i logicko zakljucivanje, ali film je tako snimljen da ne moze da bude drugaciji. otkud znam sta utice na to, rezija, montaza, neam pojma...i mislim da mu je to veliki propust jer kontam da bi bas bio mnogo gotivan da je neizvestan.

to kad krenu da vicu 'evo nas evo nas' me je bolelo u mozgu koliko se videlo da nece naci njega :D

i jos nadju marka vajta, mislim ceo film gaje to ime da bi ga iskopali i toliko nevesto lazu da je spasen da cim krenu sa 'evo nas' ti si u fazonu 'joj evo ih kod vajta' ili nesto jos gore po glavnog junaka:)

i kad krene da zove one svoje, u fazonu si "nemoj brate, samo ce da te zajebu za osiguranje"

btw pip, posto si ti filmofil, el imas neki evropski tijeski film za preporuku? al ono, zajeban zajeban?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...