Jump to content

vesti


dovlagsi

Recommended Posts

Ne znam zašto hejtujete ove green vesti :) Elem, novi Mondeo, tj Fusion (u Americi), dolazi i u hibridnoj varijanti 2013. godine. U pitanju je plug-in hibrid sa najverovatnije 2.0 benzincem koji bi trebalo da troši manje od 3l goriva na 100km. Ne piše doduše koliko može da ide samo na baterije, ali je ovo je svakako hibrid za koga će teško moći da kažu da je smor :)

ford-fusion-12.jpg

Doduše nije da bih se bunio ni za jedan ovakav:

tesla-model-s-electric-vehicle-2012.jpg

Tesla Model S

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ni ja ne kontam zasto je gej, onda je 80% automobila te neke klase gej :)

iskreno ja sve vise razmisljam o nekom hibridnom vozilu... samo slab je izbor i dalje :| mislim te potrosnje od 3 litre su neverovatne, naspram sadasnjih 11 po gradu :(

i zamislite u hibrid ubacite jos i gas! hibrid nad hibridima!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ispravite me ako grešim, ali mislim da nijedan aktuelni hibrid nije ultimativno isplatljiv, tj. da ni sa jednim nećete uštedeti u gorivu onoliko koliko u startu više platite (naravno, u poređenju sa standardnim dizelom iste veličine) tokom njegovog životnog veka.

Link to comment
Share on other sites

ispravite me ako grešim, ali mislim da nijedan aktuelni hibrid nije ultimativno isplatljiv, tj. da ni sa jednim nećete uštedeti u gorivu onoliko koliko u startu više platite (naravno, u poređenju sa standardnim dizelom iste veličine) tokom njegovog životnog veka.

U ovom trenutku se ne isplati, usteda u gorivu nije toliko velika. Doduse ako gorivo skoci na 2 eur/l onda je vec drugacija prica...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Po meni su i dalje preskupi, čak mislim da i neki benzinac manjeg motora je isplativije rešenje nego hibrid i sa svim subvencijama itd.

Ali i dalje mislim da se tu delimično veštački održava ta visoka cena.

the video starts out slow but picks up, there are 3 curb hits, 1 360, about 6 accidents,3 cars in yards, and lots of cars out of control. Utah snow storm. Even after the drivers were warned not to go down the hill by people at the top and cops.

Link to comment
Share on other sites

Mogu samo da kazem da sam razmishljao da uzmem Grand C-Max (obichnog C-Maxa nema u Rusiji), ali mi je problem bilo to shto sam automat imao samo sa dizelom (dizel je za -20 i nize veliki no-no) i shto je klirens manji od 13 cm (shto je opet veliki no-no za rusku zimu). Inache mi je bio do jaja, unutra je kao svemirski brod i mnogo su dobra ova klizeca vrata. S-Max mi je isto super, ali je on bio neshto mnogo skuplji od Mondea, tako da sam uzeo Mondeo.

Ovaj B-Max mi se svidja iz par razloga - izgleda kao meshavina minivena i dzipa, ima isto klizeca vrata, kompaktan je i ne bi trebao da bude skup. Josh jedan mega detalj je da nema srednji stub - vrata prave srednji stub kada se zatvore.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Po meni su ti mini mini-venovi sasvim ok, pogotovu za žene, za muškarce je ipak "pravi" mini-ven :)

Kad smo već kod toga, slična klasa, prve slike uživo nove Mercedes A-klase, čini mi se da sam očekivao malo više :( Ovako deluje kao smanjena B-klasa:

3934082124f2a58462c8e9728675605_640x33485.jpg

Inače, in other news, vidim bilborde da je Golf sad od 13k evra, to je tako smešna cena da je to strašno, čini mi se da smo tokom prošlog sajma automobila (pre godinu dana) kometarisali da su mu neverovatno spustili cenu na 15k...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...