Jump to content

SPEED TV!


dovlagsi

Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nije G! pominjao ovo, to i mene smara u automobilskim emisijama, njegov predlog IMA veze sa automobilima, i meni lično se sviđa. Ili da imate neku "hejt" rubriku, kao što sam recimo video u hrvatskom "PC PLAY" gaming magazinu, gde neki lik na jednoj strani jako lepo hejtuje par igara (dakle, ne previše prostora za ovo naravno)

slazem se sa nikolom i dzijem.Ovo sto radite je VEOMA kvalitetno, pogotovo za nashe standarde, ali bi mogli da razmislite malo sta chini vashu emisiju posebnom, sta joj daje shmek i razlikuje od grupe emisija na domacim i ex-yu kanalima.Da ne pominjem sto vecina mladje publike zna, barem, engleski pa moze da gleda i Fifth / Top Gear ili chita strane rivjuove. Posebni sadrzaji ili perspektiva ne znachi da treba da govorite o nautici, kafanama na putu za Paraliju ili o budzetskim avio prevoznicima nivou SAT-a. To nikako

A L I ....moramo biti svesni da ti dodatni sadrzaji MNOGO kostaju ( sta mislite koliko kosta producente top gear-a kada pretvore ford skorpia i josh dva auta u RC autice) i da hejt sekcija ne dolazi u obzir sa domacim arogantnim i uobrazenim uvoznicima, koji ti vishe nikada nece dati auto ako vide da im opis ne ide na ruku, do kraja. TOP GEAR moze da hejtuje kola jer se radi o emisiji na BBC-ju, gde ne postoje reklame, nego se stanica izdrzava od tv pretplate pa mogu da hejtuju koliko hoce bez bojazni da ce ostati bez reklama auto firmi.

A i sami proizvodjachi, znaju da je pojavljivanje njihovih kola u jednoj popularnoj emisiji kao sto je Top Gear, makar imalo i negativne kritike, bolje nego da se ne pojave.

SpeedTV je eonima daleko od statusa Top Gear-a i slobode koji on nosi, kao i budzeta...

Mada, morali bi ste da razmislite o tome sta bi moglo da da "shmek" vashoj emisiji

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Kao što Igi reče.

Mi još uvek nemamo budžet za to što predlažete, još uvek nismo napravili ime pa da možemo da hejtujemo i da nas boli uvo (zaboga tek je 6. epizoda emitovana).

Zakonski okvir za ovu vrstu emisije (autorska) je od 20 do 30 minuta trajanja. U tih 20-30 minuta mi strpamo sve ovo što gledate.

Naravno da razmišljamo kako da unapredimo emisiju i što se tiče sadržaja i što se tiče same forme.

No, o tome na kraju sezone :)

Link to comment
Share on other sites

Samo vi nastavite lepo da radite. Od jedne nule doshli ste do zaista lepog i korisnog sajta sa dobrim clancima, a evo sada do kvalitetne emisije. Samo nastavite da radite i ocekujem da cete za nekoliko godina postati najbolja a mozda i najpoznatija emisija ako bude bilo srece [:)]. Ili vas rasparcaju ove velike televizije nudeci puno para pa se raskantate [:D].

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

@Ivan

Ne razumem se preterano u zakone, ali kad sam pričao sa likom iz RRA oko toga šta smemo i šta ne smemo, rekao mi je da autorske emisije po zakonu (ne znam kom) ne smeju da traju duže od 30 minuta. Sa druge strane, televizije kažu to isto, kada sam ih kontaktirao za emitovanje.

E sad, postoji mogućnost da samo lupetaraju (što i ja mislim, jer imaš gomilu autorskih emisija koje traju sat, pa i više), ali kao ajde, oćemo sve pošteno da radimo.

Novi smo u tom poslu i kapiram da tek treba da povatamo fore i fazone.

@Sting

Hvala na podršci! :)

Link to comment
Share on other sites

@Ivan

Ne razumem se preterano u zakone, ali kad sam pričao sa likom iz RRA oko toga šta smemo i šta ne smemo, rekao mi je da autorske emisije po zakonu (ne znam kom) ne smeju da traju duže od 30 minuta. Sa druge strane, televizije kažu to isto, kada sam ih kontaktirao za emitovanje.

E sad, postoji mogućnost da samo lupetaraju (što i ja mislim, jer imaš gomilu autorskih emisija koje traju sat, pa i više), ali kao ajde, oćemo sve pošteno da radimo.

Novi smo u tom poslu i kapiram da tek treba da povatamo fore i fazone.

Pa verotavno ima neka fora po kojoj to vazi za autorske emisije nezavisnih ekipa poput vase, a ukoliko je autor emisije tv stanica na kojoj se emituje, onda moze duze od pola sata. Ovo su sve nagadjanja, naravno :)

Sto se tice mog pregloga za hejt, u pravu ste sto se tice domacih uvoznika. Ali nisam mislio samo na hejt automobila, mozete da hejtujete i vozace npr., ranije (pre 10 god recimo) u TOP SPEED-u je na jednoj strani Voja Zanetic imao interesantu sekciju koja se zvala AUTOMO(DE)BILIZAM, gde je opisivao tipove vozaca i njihovih vozila (secam se "Ima Li Ko Veci" i "Black smoke vehicle"), i uopste komentarisao koliko ima retarda po ulicama.

Link to comment
Share on other sites

@Ivan

Ne razumem se preterano u zakone, ali kad sam pričao sa likom iz RRA oko toga šta smemo i šta ne smemo, rekao mi je da autorske emisije po zakonu (ne znam kom) ne smeju da traju duže od 30 minuta. Sa druge strane, televizije kažu to isto, kada sam ih kontaktirao za emitovanje.

a zašto je bitno da emisija bude autorska, odnosno kakve druge postoje?

meni jedino ima smisla da se emisija preko 30 minuta drugačije oporezuje, i da bi televizija morala da da više para državi ako je emituje, pa su vama ispričali tu neku bajku jer im se ne isplati da vam daju više vremena.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...