Jump to content

Avatar


Synd

Recommended Posts

znao sam da ce me moj brat dulio razumeti

e, mogao bih da napisem nesto vezano za gledanje filma :D

bio sam u uscu, 3d je li

3d je go kurac :D ok, doprinosi osecaju, ali naocare (ne samo moje koliko sam izvalio) imaju neki zeleni filter i zbog tog filtera sve je dosta tamnije i boje su skroz ubijene...cesto sam podizao naocare da bih video razliku i kad god bih ih skinuo boje bi me osamutile :D dakle sa cvikama je sve mrtvo i uzasno

da sam mogao da gledam bez (a nisam, posto je slika duplirana), gledao bih

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zerba, sa te tvoje liste, mozda gladijator ali with a grain of salt (zbog onih tripova maj nejm iz gladijejtor tananaaaa; ko sto rekoh, smetaju mi u nekom filmu sa takvim settingom), mada priznajem da se jesam uziveo prilicno i saziveo sa mister maksimusom. takodje, terminator 2, star wars (uglavnom petica).

ono sto bih ja dodao, let iznad kukavicjeg gnezda, avatar (ajde), profesionalac sa zanom renoom, indijana dzonsovi, covek koji je hteo da bude kralj (valjda se tako zove, son koneri i majkl kejn), covek slon, razjareni bik, mozda finding nemo:)... ne mogu vise da se setim...

u svakom slucaju, meni nije toliko retko da se uzivim u film, ali mi je avatar, interesantno, i na ovoj listi koju sam naveo, prilicno visoko.

sto se tice cvika, znam, ali meni je, eto, bas to kul:) malo noir atmosfere, ipak ne gledamo lion kinga [:D]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Meni su najveci utisak ostavila zrnca kafe u reklami, jurio sam ih rukama oko sebe   [:D]

Posle sam se malo razocarao kad sam video da i nece biti puno takvog, iskonskog 3d tripa.

Ali mislim da je za Avatar, ipak, pod obavezno da se gleda u 3D varijatni, jeste da nema puno efekata poput zrnaca kafe, ili onih kapljica na pocetku filma, ali ceo svet dobije neku fantasticnu dubinu i dimenziju , kao da je platno prozor kroz koji gledas, a ne ravna  povrsina, pa je i sam taj fakat dovaljan, plus boje su nekako ne znam... zivlje i socnije, ako sam nasao najbolje izraze   [:D]

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

kaze se zivlje, a i konstatovali smo da su boje zapravo ispranije kada se gleda sa cvikama lol?

Zapravo ta rec ne bi trebalo da postoji ni u jednom obliku kako sam ja hteo da je iskoristim, posto ne moze nesto da bude vise zivo od drugog, ili je zivo ili nije, ali dobro :)

Sto se boja tice meni deluje bas kako sam rekao. Tamnije da, ali i opipljivije i tecno, kao neki akvarel, kao da je neko prosuo vodu po filmu, ne znam...

gledao sam film kuci sa caletom

na otprilike pola filma sam prestao da gledam jer se videlo tacno sta ce sledece da se desi

i dok sam izlazio iz sobe sam primetio da je cale zaspao

Pored klisea drugi mainstream problem. Scenario kao da je pisao Captain Obvious.

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

kada sam odgledao avatar 1. put, bio sam u istom tripu kao dulio, JAO STO NISAM PLAVAC itd

kasnije, kada je hype oko filma splasnuo, i nisam bio toliko odusevljen, pre svega jer sam mislio da prica nekako plitka i - barem po mom skromnom misljenju - jednostavna

ali, onda sam razmislio i dosao do zakljucka da niko nije bio upoznat sa mitologijom odnosno pricom iz filma dok on nije izasao, lako je fanovima nekih ostalih fransiza (sw, lotr itd) da budu odusevljeni desavanjima i akcijom iz filma, kad to ima istoriju dugu nekoliko decenija (knjige, stripovi i dr), fanovi tih svetova su imali dosta vremena da se upoznaju sa likovima, povezu sa njima, zavole ih, a ovde iako sam prvi put gledao film, cuo za avatare i ostalu mitologiju, kada su plavci krenuli da biju korporaciju sa onim pticurinama, skocio sam iz sedista i bio u tripu UDRITE GOVNA MAMU Im JEBEM!

i potpuno se slazem sa duliom, kameron je uzeo milion klisea ali lepo ih odradio, upakovao i isporucio masterpiece koji je, isto tako po mom skromnom misljenju, neki novi indijana dzons ili sw za nove generacije

zato sam uveren da ce kroz naredne filmove, igre i sta sve ne, obozavaoci avatara vise ceniti prvi deo - koji je maestralan sa tehnicke i story telling strane - kao i sve ostalo vezano za film :)

Link to comment
Share on other sites

Problem naochara u Koloseju je to shto je Xpand tehnologija, tj. shutter glasses... Dolby 3D koji je, koliko sam shvatio iz raznih topica ovde i na benchu, prisutan u Rodi i Tuck-u manje ubija boje. Da znate koliko problema ima sa 3D stereo formatom, ne biste se zalili vec bi bili srecni shto to uopshte radi i ima ga u poslednje vreme skoro svuda :)

Danas sam igrao COD MW2 na Nvidija 3D visionu (na poslu, morao sam malo da probam), mogu vam reci da jedva chekam da se pojavi neki veci monitor pa da opichim kod kuce. A zamislite Mass Effect 2 u 3D kod kuce na Mitsubishi 82" ekranu - kome treba Avatar [:D]

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

i potpuno se slazem sa duliom, kameron je uzeo milion klisea ali lepo ih odradio, upakovao i isporucio masterpiece koji je, isto tako po mom skromnom misljenju, neki novi indijana dzons ili sw za nove generacije

zato sam uveren da ce kroz naredne filmove, igre i sta sve ne, obozavaoci avatara vise ceniti prvi deo - koji je maestralan sa tehnicke i story telling strane - kao i sve ostalo vezano za film :)

pravo da ti kazem, neam pojma, videcemo. ovaj prvi avatar nije ovako iz neba pa u rebra, ceo setting je brizljivo pravljen, postoji pozadinska prica, pandora je prilicno definisana i razvijena itd, sve te stvari su zapravo dosta obradjenije nego sto ih vidimo u filmu, ceo koncept je prilicno 'na nogama'. takodje, kameron je u fazonu da je imao spremljenu trilogiju pre nego sto je napravio keca, tako da, ko ce ga znati kakva ce biti dvojka. znamo samo da nece biti prequel nego regularan nastavak.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Problem naochara u Koloseju je to shto je Xpand tehnologija, tj. shutter glasses... Dolby 3D koji je, koliko sam shvatio iz raznih topica ovde i na benchu, prisutan u Rodi i Tuck-u manje ubija boje. Da znate koliko problema ima sa 3D stereo formatom, ne biste se zalili vec bi bili srecni shto to uopshte radi i ima ga u poslednje vreme skoro svuda :)

Danas sam igrao COD MW2 na Nvidija 3D visionu (na poslu, morao sam malo da probam), mogu vam reci da jedva chekam da se pojavi neki veci monitor pa da opichim kod kuce. A zamislite Mass Effect 2 u 3D kod kuce na Mitsubishi 82" ekranu - kome treba Avatar [:D]

a ja jos forsirao da ne idem u rodu, kao usce je pro :D

oce neko u rodu haha

nego chabke, moze da se kaze zivlje (nije u pitanju ziv-neziv (kao ziv covek/covek koji zivi), vec ziv decak/zivahan tralala, pa je to komparativ od ovog drugog)

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

ovaj kameron je izgleda lukav vrag sa uvrnutim smislom za humor:)

pazte sad:)

-sigurni viver u bazi kaze kvaricu - "what are you going to do? shoot me?"

par scena kasnije, kvaric je upuca dok oni beze helisom:)

-takodje sigurni, kad pricaju o tree of voices - "i would die to get some samples"

kasnije umire pod drvetom tokom 'transakcije'

-trudi kad razmatraju akciju - "and there i was hoping for a plan that didn't involve martyrdom"

ona jedina zgine od prisutnih ljudi (norm i dzejk) i to prilicno martyrski:)

ajmo malo nesto drugacije sto sam iskopo:

:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Poslednji film koji mi je "dodirnuo zicu" je bio Gladiator, realno. Posle toga je sve bilo nizbrdo. Da nema igara, verovatno bih vec zaboravio shta je to.

LOTR me ni u jednom momentu nije ostavio bez daha - sve je nekako idealno, emocije glumaca su nekako neiskrene, a to efekti ne mogu da nadohnade.

Avatar je malo bolji, ali opet nemam tu vezu sa tim svetom Pandore i surovi pukovnik mi nije uverljiv kao lik - previshe je over the top ako mene pitate.

Nema mnogo filmova za koje mogu da kazem da su dostigli vrhunac, ali tu definitivno spadaju - Star Wars (epizode 4-6), Star Trek: Wrath of Khan, Back to The Future, Robocop, Flight of the Navigator, Terminator 2, 5th Element, Matrix i Gladiator. To je to...

потписујем сваку реч.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

sto se tice cvika, znam, ali meni je, eto, bas to kul:) malo noir atmosfere, ipak ne gledamo lion kinga [:D]

Da, ovo je daleko mracnije i depresivnije i ozbiljnije od lion kinga. Potresno maltene

da dodam, posto sam stalno skidao cvikere, bez cvikera je prevelik kontrast, ovako je potaman.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

800px-Quaritch-oh-expoitablecopy.jpg

meni je lichno totalni omasaj skoro svaka scena sa ovim bajom pogotovo pred kraj, lik je vishe gej nego badass (a mozda i jedno i drugo, u svakom slucaju lose)

a film mi je ostavio jak utisak posle duze vremena... i da gledao bih ga opet u bioskopu

ako cete originalne price gledajte evropske filmove ili dalekoistocne... americki blokbaster nema originalnu prichu? no shit

film je odlichan i postavio domaci zadatak za holivudske pojmove (a i sire sto da ne)

igre nemaju originalnije priche vec imaju vishe prostora za xyz detalja (koji opet su cisti klisei ali ih ima mnogo pa se to slabije vidi)

filmovi se priblizavaju igrama, i obrnuto, jer u zadnjih nekoliko godina vise gledas igru nego sto je igras....

sve u svemu tako upecatljiv utisak posle bioskopa nisam imao posle lotr-a (da znam za propuste ali opet ima i mega epskih momenata)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...