Jump to content

Avatar


Synd

Recommended Posts

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

prvi macici se u vodu bacaju, usne u kurcu

и нос си промашио.

каман Дулио, ова плава је твоја фантазија. може то и боље.

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

lol:

James Cameron, the director of “Avatar,” is not one to do things half-way. Asked for a response to those who objected to the movie’s scenes, in which the scientist Dr. Grace Augustine, portrayed by Sigourney Weaver, puffed on a cigarette, Mr. Cameron wrote this:

“I wanted Grace to be a character who is initially off-putting and even unpleasant. She’s rude, she swears, she drinks, she smokes. She is not meant to be an aspirational role model to teenagers, in fact our young protagonist, Jake, through whom we experience this story, finds her to be obnoxious at first. Also, from a character perspective, we were showing that Grace doesn’t care about her human body, only her avatar body, which again is a negative comment about people in our real world living too much in their avatars, meaning on-line and in videogames. In addition, speaking as an artist, I don’t believe in the dogmatic idea that no one in a movie should smoke. Movies should reflect reality. If it’s okay for people to lie, cheat, steal and kill in PG 13 movies, why impose an inconsistent morality when it comes to smoking?

jos PETA da se javi sto su pobili one nantange (vukovi) i sto jasu neduzne ikrane...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Spiking of, meni je nekako malo glupa ta njega uloga hejtera u početku, jer posle se vrlo brzo izgubi. Pored još pokoje prozivke tu i tamo... ne samo to, već i u prvom ulasku u avatare ona je kao hepi kad vidi ovoga, a očekivao sam da ga nešto ishejtuje u tom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

Spiking of, meni je nekako malo glupa ta njega uloga hejtera u početku, jer posle se vrlo brzo izgubi. Pored još pokoje prozivke tu i tamo... ne samo to, već i u prvom ulasku u avatare ona je kao hepi kad vidi ovoga, a očekivao sam da ga nešto ishejtuje u tom trenutku.

pa sta ja znam, meni nije bilo glupo/neprirodno...ja sam nekako skontao da je ona tako sva stroga i zajebana, al je mica u stvari. i kad ga vidi onako blentavog kako trci, ona je u fazonu 'eto, vidi ga kako se isprimao jadnicak, meni je bilo ekstra da se avatarizujem, kako li je tek njemu, marincu bez nogu. evo sad cu da mu dam vocku da vidi kako je do jaja'. mislim, ona konstantno trenira strogocu, ali je isto tako konstantno 'brizna majka', i kad se gase svetla u onom ambaru de kuntaju avatari (ajde ajde bezite napolje) i kad ga tera da jede (dobro, tu je vise brizna nego stroga, al tu su vec uspostavili neki odnos) itd.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Niko nece propustiti nista bitno ako ne odgleda film.

Sa ovim se ne slažem. Jbt ne sećam se kada sam bio toliko fasciniran posle izlaska iz bioskopa kao nakon Avatara u 3D. Mislim da je možda to bilo pre skoro 20 godina, kada sam gledao Terminatora 2. Ok, priča nije ništa specijalno originalna. Al' pitam ja vas: hu givz a fak?

Išao sam tri puta u bioskop da ga pogledam i razmišljam da idem ponovo, a u prethodnih godinu dana sam privirio u bioskop dva puta sve ukupno.

Kameron je meni pogodio žicu, a očigledno i mnogim drugima. Ovako treba da izgleda i funkcioniše dobar SF blokbaster, tačka.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Mrsh iz sobe. Po tvome dovoljno je da te vizualno opcini da bi bio "najbolji" u datoj kategoriji. Kroz 2 meseca kad budes pitao ljude o filmu, koliko njih ce da se oseca isto jer ce do tada da zaboravi na pola vizualnih detalja koje su ga odusevile prvih 4 puta kad je gledao a koliko njih ce i da se pita koja je bila prica.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Pusti Pekara, nekad hejtuje da bi hejtovao :) Film je 100% zabava, nijednog trenutka mi nije bilo dosadno a o vizuelnom utisku necu ni da pricham (definitivno groundbreaking)... A chak film nisam ni gledao u Uscu jer nije bilo mesta za naredne tri projekcije, pa sam ga odgledao u DeltaCityju gde nema 3Da :) Dodushe, planiram da odem da vidim i 3D verziju chisto da zaokruchim prichu :)

Link to comment
Share on other sites

Išao sam tri puta u bioskop da ga pogledam i razmišljam da idem ponovo, a u prethodnih godinu dana sam privirio u bioskop dva puta sve ukupno.

Moram da priznam da je ovo tačno ... ja u bioskop skoro pa da ne idem, i da nemam neku šemu da idem s vremena na vreme, mogao bih reći da nisam bio jedno dve godine. A Avatara bih možda i ja pogledao još jednom. Čak bih ga pogledao i u 2D da obratim pažnju na neke detalje ali ću verovatno ipak otići da pogledam 3D. Ali sa druge strane, nisam ostao pod ne znam kako velikim utiskom posle filma kao Dulio i Dandy, već onako, super je film, kul je, pogledao bih ga ponovo u 3Du zbog efekata, sveta itd.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno da kazem, gledao sam ovaj film vishe zbog profesionalnog interesa nego zbog nekog visokog mishljenja o istom. Film je zaista fantastichan sa tehnichke strane gledishta, ali ima slichan problem kao i LOTR i drugi epic filmovi prve decenije 21 veka - po meni on nema dushu, tj. nema nikakvih neobichnih obrta, nema kontakt sa gledaocem. Najjinteresantnije u svemu je da u poslednje vreme igre imaju mnogo bolje priche nego filmovi (valjda zato shto se nekako poistovecujesh sa likovima za koje igrash), pa mi je tako jedan Mass Effect, KOTOR, Dragon Age ili Assassin's Creed mnogo zanimljiviji nego Avatar.

Shto se tiche stereo efekta, ja sam chovek koji je navikao da gleda 3D (gledam ga vec skoro 6 godina svaki dan), tako da me to ne uzbudjuje posebno.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Brate, groundbreaking je groundbreaking, kad si pre ovoga gledao 3D film?

Strah u ulici Brestova. Valjda 3 ili 4 deo. Znam, nije ista tehnologija. Ali ko te sisa :P

Al se ubacuju :), moram da dodam. Srba rece i toga smo svi svesni da je filmska industrija, visokobudzetna usla u period koji su igre vec prosle a to je glamur preko price. Okrenulo se, sad producenti teraju rezisere da zadive narod samim izgledom filma a izdavaci traze da prmovisu igre koje donose pricu i inovativnost u izvedbi. Prirodan tok stvari jer za svakog ima publika i potraznja samo je pitanje na koju stranu se pomera fokus. Recimo konzole su standardno sa vizualno nabijenim naslovima jer im tehnicke karakteristike ogranicavaju mogucnosti ali kako se te karakteristike brisu tj. konzole postaju mini PC racunari tako se igre koje bivaju plasirane za iste pomeraju sa vizulanog na storytelling ili kompleksnost.

Edited by Pekarman

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

@Peja

Opusti se matori, ako ne znas sta sam mislio pod ol skul naucnik u redu je da me pitas, ili da skratim pricu, njen lik je u skladu od pocetka do kraja. Svi likovi su, jer su tipski i jednodimenzionalni, nema tu sta da se raspreda, niti je to neophodno lose.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno da kazem, gledao sam ovaj film vishe zbog profesionalnog interesa nego zbog nekog visokog mishljenja o istom. Film je zaista fantastichan sa tehnichke strane gledishta, ali ima slichan problem kao i LOTR i drugi epic filmovi prve decenije 21 veka - po meni on nema dushu, tj. nema nikakvih neobichnih obrta, nema kontakt sa gledaocem. Najjinteresantnije u svemu je da u poslednje vreme igre imaju mnogo bolje priche nego filmovi (valjda zato shto se nekako poistovecujesh sa likovima za koje igrash), pa mi je tako jedan Mass Effect, KOTOR, Dragon Age ili Assassin's Creed mnogo zanimljiviji nego Avatar.

све се слажем.

Al se ubacuju :), moram da dodam. Srba rece i toga smo svi svesni da je filmska industrija, visokobudzetna usla u period koji su igre vec prosle a to je glamur preko price. Okrenulo se, sad producenti teraju rezisere da zadive narod samim izgledom filma a izdavaci traze da prmovisu igre koje donose pricu i inovativnost u izvedbi. Prirodan tok stvari jer za svakog ima publika i potraznja samo je pitanje na koju stranu se pomera fokus. Recimo konzole su standardno sa vizualno nabijenim naslovima jer im tehnicke karakteristike ogranicavaju mogucnosti ali kako se te karakteristike brisu tj. konzole postaju mini PC racunari tako se igre koje bivaju plasirane za iste pomeraju sa vizulanog na storytelling ili kompleksnost.

и са овим се слажем.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

мислим, не очекују се више филмови са добром причом, само прц параде.

међутим, овај филм је ван сваке сумње померио границе досадашњих забавних блокбастера, те му можемо опростити површну причу. детаљи су играли далеко већу улогу, те жице које је забо Камерон... то и јесте поента индустрије масовне забаве. кеш пре свега.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

indijana dzhouns nije originalna pricha

star wars nije originalna pricha

titanik nije originalna pricha

hari poter nije originalna pricha

postoje filmovi koji su obichni shto se priche tiche ali su em epskih razmera, em imaju predobru atmosferu i neku magiju koja te uvuche u ekran. zbog te magije zanemarish to shto je pricha vec 200 puta isprichana, a po izlasku iz bioskopa gledash u poster i zhelish da budesh deo tog sveta.

recimo da filmovi koje obozhavam (american beauty, pi, bronov identitet) imaju gomilu nekih kvaliteta, ali po ovome shto sam sada nabrojao - avataru, terminatoru, indijani dzhounsu i sl ne mogu ni da prismrde.

one koji su otishli da gledaju ovoliko skup film koji je najavljivan kao revolucionaran zbog 3d tehnologije nadajuci se da ce dozhiveti duboku prichu punu ezoterichnih referenci i dijaloga - njih mogu samo da zhalim, jer znam da ce teshko ikad opet uzhivati u bioskopu kao onda kada su bili malo mladji i kada su bili malo manje razmazheni izborom i komforom koje im torrenti i kucno gledanje filmova pruzhaju.

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...