Jump to content

Avatar


Synd

Recommended Posts

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

meni je gluma sasvim okej, a plava riba je pokidala kako je odglumila, obrati paznju kolko stvari je ona inkorporirala u glumu i iskombinovala africke domoroce sa, ne znam, divljim zivotinjama i modernim ortakinjama. tripujem da ili je nenormalan glumac ili su snimali svaku scenu cetristo puta, posto je meni sve sto ona uradi savrseno odglumljeno i u pravoj meri (al potpuno pravoj, ni makac gore dole:) ). sto se mene tice, vrhunski odigrano sa njene strane. moja dva centa.

poenta ne znam zasto ti je ocaj, film jeste kliseiziran vise nego bilo koji film na svetu, ali poenta kao takva je sasvim u redu, stavise, vrlo lepa sto se mene tice. takodje je i aktuelna hiljadama godina otprilike.

bas si smarac, a da znas kolko mi znaci...:(

Pa ocaj mi je da kao da sam sve to vec gledao u vise razlicitih filmova. Realno nema tu nista ama bas nista novo u prici sem da je smuljana iz vise delova.

Dobro ne bi sada da razglabam mada mene vise podsecaju na indijance sa frizurama lukovima , strelama konjima. Pa onaj glavni baja iz sela sto lici na poglavicu i umesto percina ima naramenice od perja ( ili necega slicnog ) i naravno to sto veruju u duhove mada dobro to i domorodci imaju zajednicko . Sve u svemu podseca na svemirske kaubojce i indijance ... bar meni je tako ...  gledao sam samo jednom pa sam mozda stekao pogresan utisak ali gluma me nije razocarala u smislu da sam i ocekivao losu glumu jer kod skoro svih novijih naslova koji sada izlaze moras tako da se branis da ne budes previse razocaran ( kao sto sam ja bio nebrojeno puta ovako bar se ne razocaras i mozes da odgledas film normalno ^^ ) ... uglavnom losa je i zbog loseg teksta i realno moras priznati da tu ima mnoooogoooo onih standardnih glupih opaski i dijaloga koji su totalno neoriginalni i kao da ispunjavaju vreme i upravo ubijaju glumu.

Necu da te mracim ako ti se svideo film skroz drago mi je zbog toga ali samo hocu da kazem da realno moglo je mnogo bolje da se uradi. Postavka je realno vrlo dobra da se odradi osuda genocida nad indijancima i ostalim narodima sveta itd al nije tu puno ( bar po meni ) odradjeno i poslata neka stvarno snazna poruka na gledaoca. Nekako gledas film divis se efektima i to prodje kao neka kratka avantura.

Mene licno ono sto me je najvise zabavilo u filmu bila je tehnicka strana tog sveta i animacije i naravno mech warriors  :)

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

nemas pojma! [:D]

Pa ocaj mi je da kao da sam sve to vec gledao u vise razlicitih filmova. Realno nema tu nista ama bas nista novo u prici sem da je smuljana iz vise delova.

to se slazem, ali ne znam zasto je poenta ocaj? onda se nisi lepo izrazio, mozes da kazes da je scenario debilan, da je prica prezvakana, da nema originalnosti, ali zasto je poenta ocaj? poenta je neka prirodna harmonija i tako te stvari, a to meni uopste nije ocaj, naprotiv. opet kazem, mozda nisi lepo reko to sto si hteo. poenta kao poenta je sjajna.

cali:

nije mi to bas gramaticki potkovano, deluje mi kao da si uzeo reci iz recnika i stavio u niz:)

mislim, ne kontam smisao:)

ayoe znaci 'mi', s tim sto se ne ukljucuje sagovornik, znaci 'mi bez tebe' (postoji drugi termin za 'mi ukljucujuci tebe i mene'). dakle, teo si da kazes da ste ti i plava gospodjica uspostavili cahejlu. medjutim, opet je zbunjujuce jer postoje razlicite reci za 'mi' kad se radi o dvoje, troje ili vise. ayoe znaci 'mi' u kontekstu da vas je vise od troje. tako da opet ne znam ko ste to 'vi':)

i glagol si ostavio u infinitivu, sto nije prepreka za razumevanje (ono, ja biti dusan i tako to), ali je prilicno rogobatno jer ja ne znam dal ste vi usli u vezu ili tek treba ili ste trenutno u vezu ili nesto peto:)

I WIN! FATALITY! ME DA NA'VI MASTA

[:D]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

nemas pojma! [:D]

to se slazem, ali ne znam zasto je poenta ocaj? onda se nisi lepo izrazio, mozes da kazes da je scenario debilan, da je prica prezvakana, da nema originalnosti, ali zasto je poenta ocaj? poenta je neka prirodna harmonija i tako te stvari, a to meni uopste nije ocaj, naprotiv. opet kazem, mozda nisi lepo reko to sto si hteo. poenta kao poenta je sjajna.

cali:

nije mi to bas gramaticki potkovano, deluje mi kao da si uzeo reci iz recnika i stavio u niz:)

mislim, ne kontam smisao:)

ayoe znaci 'mi', s tim sto se ne ukljucuje sagovornik, znaci 'mi bez tebe' (postoji drugi termin za 'mi ukljucujuci tebe i mene'). dakle, teo si da kazes da ste ti i plava gospodjica uspostavili cahejlu. medjutim, opet je zbunjujuce jer postoje razlicite reci za 'mi' kad se radi o dvoje, troje ili vise. ayoe znaci 'mi' u kontekstu da vas je vise od troje. tako da opet ne znam ko ste to 'vi':)

i glagol si ostavio u infinitivu, sto nije prepreka za razumevanje (ono, ja biti dusan i tako to), ali je prilicno rogobatno jer ja ne znam dal ste vi usli u vezu ili tek treba ili ste trenutno u vezu ili nesto peto:)

I WIN! FATALITY! ME DA NA'VI MASTA

[:D]

Ono sto sam ja napisao su cisto subjektivni dozivljaji. I bas zato mi je poenta losa posto se uopste ne lozim na enviromental change pokret ( sto ne znaci da podrzavam zagadjenje ili ga ignorisem i da sam protiv ocuvanje prirode ).

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Kako vreme prolazi, meni sama priča deluje sve bolje.

Jeste to kliše, jeste debilno da su oni toliko humanoidni i indijancoliki, da su BAŠ ispod njihovog jebenog drveta našli mineral etc... ali sve to ima poprilično smisla ako prihvatimo par početnih premisa.

Btw, da li je još nekome palo na pamet da je na njihovoj planeti ranije možda postojala razvijena civilizacija, pa su njihovi preci bio-inženjeringom promenili sebe i neke od životinja i biljaka i odbacili tehnologiju?

Razlozi za tu hipotezu:

1) Na'vi imaju one biološke interfejse u pletenicama kojima stupaju u kontakt sa životinjama i planetarnom neuronskom mrežom sadržanom u drveću.

Teško da je tako nešto moglo spontano da nastane.

2) U blizini onog njihovog glavnog drveta u fluksu postoje čudne formacije stena koje užasno deluju kao stare ruševine nekih građevina.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Ono sto sam ja napisao su cisto subjektivni dozivljaji. I bas zato mi je poenta losa posto se uopste ne lozim na enviromental change pokret ( sto ne znaci da podrzavam zagadjenje ili ga ignorisem i da sam protiv ocuvanje prirode ).

ali nije to poenta, poenta je daleko fundamentalnija i odnosi se na 'filozofskiji', 'metafizickiji' i 'bioloskiji' odnos sa prirodom, tj odnosi se upravo na ono sto vidimo u filmu, neku vrstu simbioze, sazivota, a ne pukog ocuvanja prirode. ljudi su jedini koji su sposobni za svestan sazivot sa prirodom jer zivotinje jurcaju okolo i drkaju kurac, a ljudi imaju moc. postoje i filozofsko-evolutivne teorije tog tipa, nije to bas tako 'nemojmo bacati flase okolo i seci sume'.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ceo taj enviromenatalizam je po meni glupost poshto mi odvajamo sebe od prirode shto nije pravilno. Chovek je hteo-ne-hteo deo prirode i sve shto on radi je deo prirode. Ako je nekom svemirskom silom chovek napravljen da od planete Zemlje napravi mrtvo telo to je u skladu sa prirodom kao i to shto je na Zemlju pala kometa pre 65 miliona godina... E sad, shto bi choveku realno bilo bolje da ne sere tamo gde jede je druga stvar, ali izgleda da je chovek prirodno programiran da pravi sranje.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Religija? Ovaj film je totalno anti-religiozan, što je i očekivano od tehnokrate kakav je Cameron.

@ZerBah

Nije baš tako. Onog momenta kada je čovek postao dovoljno moćan da sredstvima nastalim iz svog intelekta može bitno da oblikuje svet oko sebe morao je da postane i odgovoran za svoje postupke. Uvek je najlakše prebacivati krivicu na drugoga ili na neku nedefinisanu "prirodu".

Da citiram Bendžamina Frenklina ili Spajdermena :P "With great power comes great responsibility"

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

slazem se okvirno sa dendijem i ostajem i dalje pri svom da se uopste ne misli na neki enviromentalizam kao takav. poenta filma je vise te filozofsko-evolutivne prirode nego 'ne bacajte djubre'. meni barem tako deluje. ja gledam na to kao da su navi izabrali (ili im je silom prilika nametnut ili se jednostavno tako odvijalo itd) sasvim drugi evolutivni koncept od coveka kakvog ga znamo. nagruvali su duh, a ne neki tehnoloski napredak i po nekim nasim hnote merilima su oni evolutivno nize od nas, medjutim, aritmeticka sredina evolutivnih faktora (nemam pojma, recimo, mentalni, tehnoloski, duhovni, fizicki itd) je kod njih veca nego kod nas.

zerba, po meni, to sto si ti rekao ne kaci poentu filma. mislim da nije bitno da li je plasticna kesa deo prirode ili nije (jer there is priroda and then there is priroda). cak mislim i da nema veze sa 'nemoj srati po jelu' konceptom. vec vise sa predstavljanjem jednog drugacijeg evolutivnog (pre nego environmentalistickog, filozofskog ili drustvenog) koncepta.

sto se tice 'religije' njena specificnost u filmu je, naravno, to sto je predstavljena kao konkretna pojava oko koje nema spora. isto kao sto bih ja doneo bicikl i reko 'evo ga bicikl'. pa bi tako na pandoru dosao hriscanin, musliman, stagod i opet bi jednostavno fizicki mogao da prisustvuje eywinim akcijama:)

takodje, eywa je predstavljena kao neki fundamentalni trip kruzenja energije i uopste nije toliko religioznog karaktera, vise kao neki 'duhovni energetski fluks' koji je predstavljen lokalno, dakle, planet based. a navi jednostavno postuju taj princip, nisu religiozni vec je takva zapravo postavka stvari na njiovoj planeti. tako da kad neki navi lik nece da drka eywu, to nikako nije isto kao kad neki religiozni hipoteticki vanzemljak nece da drka boga da ga ovaj ne bi mlatnuo gromom:) vise je nalik skakanju sa desetog sprata koje neces praktikovati jer ces se razbiti ko picka, a ne zato sto si pobozan:)

to lici na neki gea trip (mislim na modernizovani koncept, ne na starogrcki), ali je previse konkretizovano i opipljivo, tako da nema religijski koncept. stavise, jako je blisko nekim filozofskim teorijama koje bas odbacuju religiju kao koncept vec se usredsredjuju na coveka, mehanizam kosmosa, metafiziku i slicne stvari. jednostavno, tesko da bi taj trip mogao da prodje kao religijski kako u filozofskom, pa tako i u socijalnom ili psiholoskom smislu.

na primer, bacite pogled na ovo, veze sa religijom nema, a to je u sustini, to:

http://en.wikipedia.org/wiki/Gaia_hypothesis

edit:

ha, bas sam mudar, eto, pise i u clanku (ali tolko je evidentno da ono, kad ne bi pisalo bilo bi cudno):

James Cameron's Avatar features a Gaia-like network on the moon of Pandora.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Religija? Ovaj film je totalno anti-religiozan, što je i očekivano od tehnokrate kakav je Cameron.

@ZerBah

Nije baš tako. Onog momenta kada je čovek postao dovoljno moćan da sredstvima nastalim iz svog intelekta može bitno da oblikuje svet oko sebe morao je da postane i odgovoran za svoje postupke. Uvek je najlakše prebacivati krivicu na drugoga ili na neku nedefinisanu "prirodu".

Da citiram Bendžamina Frenklina ili Spajdermena :P "With great power comes great responsibility"

Moja poenta je to da smo mi kao vrsta evoluirali kao i ostale vrste, ali smo sami reshili da smo inteligentni i da imamo odgovornost - tj. sve su to nasha razmishljanja. Jeste najlakshe prebacivati krivicu na drugoga, ali shta ako smo mi tako zaprogramirani? Shta ako je nasha svrha da napravimo "sranje" u nekom velikom svemirskom planu. Hocu da kazem da je chovek kao vrsta previshe egocentrichan i uvek polazi od toga da se sve oko njega vrti, shto je u startu nepravilno.

Shto se mene tiche, uzasno me nervira i nikako ne mogu da shvatim zashto ljudi ostavljaju svoje djubre tamo gde je do juche bila netaknuta priroda - shto je najcrnje, ako pitash bilo koga da li bi to radio, svi odgovaraju sa "naravno ne bih", ali opet to neko radi...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Moja poenta je to da smo mi kao vrsta evoluirali kao i ostale vrste, ali smo sami reshili da smo inteligentni i da imamo odgovornost - tj. sve su to nasha razmishljanja. Jeste najlakshe prebacivati krivicu na drugoga, ali shta ako smo mi tako zaprogramirani? Shta ako je nasha svrha da napravimo "sranje" u nekom velikom svemirskom planu. Hocu da kazem da je chovek kao vrsta previshe egocentrichan i uvek polazi od toga da se sve oko njega vrti, shto je u startu nepravilno.

pa ne polazi svaki covek od toga, u tome je trip. ja mislim da nijedna vrsta nije 'programirana' ni za sta. imas ljude koji se rode jednom u nemam pojma kolko godina koji su svesniji od ostalih, meni je to neki pokazatelj evolucije svesti, ti povremeni skokovi. ja sam u fazonu da smo mi takvi zato sto 'se to tako odvijalo', ali da nije moralo.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ali nije to poenta, poenta je daleko fundamentalnija i odnosi se na 'filozofskiji', 'metafizickiji' i 'bioloskiji' odnos sa prirodom, tj odnosi se upravo na ono sto vidimo u filmu, neku vrstu simbioze, sazivota, a ne pukog ocuvanja prirode. ljudi su jedini koji su sposobni za svestan sazivot sa prirodom jer zivotinje jurcaju okolo i drkaju kurac, a ljudi imaju moc. postoje i filozofsko-evolutivne teorije tog tipa, nije to bas tako 'nemojmo bacati flase okolo i seci sume'.

Takodje ne budi samoziv ,  nauci da dajes ne samo da uzimas itd ... razumem ja to al realno to je ostavljeno u pozadini :D

Moja poenta je to da smo mi kao vrsta evoluirali kao i ostale vrste, ali smo sami reshili da smo inteligentni i da imamo odgovornost - tj. sve su to nasha razmishljanja. Jeste najlakshe prebacivati krivicu na drugoga, ali shta ako smo mi tako zaprogramirani? Shta ako je nasha svrha da napravimo "sranje" u nekom velikom svemirskom planu. Hocu da kazem da je chovek kao vrsta previshe egocentrichan i uvek polazi od toga da se sve oko njega vrti, shto je u startu nepravilno.

Shto se mene tiche, uzasno me nervira i nikako ne mogu da shvatim zashto ljudi ostavljaju svoje djubre tamo gde je do juche bila netaknuta priroda - shto je najcrnje, ako pitash bilo koga da li bi to radio, svi odgovaraju sa "naravno ne bih", ali opet to neko radi...

Ljudi su programirani da budu licemeri i cela ova prica se vrti oko toga :)))

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

da, ali ako postoji jedan covek koji nije licimur, znaci da nisu programirani:) tako ja to gledam, evolucija i evolutivna adaptacija mogu da se granaju u pizdu materinu, ovo nase sad je samo jedna od grana...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam film i meni je hit jer sam video 3d efekte iako imam ostecenje desnog oka, pa kao mali plakao sam na 3d ajkuli.

A ostalo mene je filim bas omracio i ozracio jer svi klisei i aluzije na wow i druge filmove (sw, dina, lotr, jadni albanci) su mi bas jadno uradjene. Ocekivao sam vecu povezanost/detalje sa shai huludom ili kako se vec zove epic fly mount, i tako...ustvari isao sam sa mozgom na ispasi, ali opet mi je malo smetalo.

Sve u svemu, kolko se danas secamo titanika, mislim da cemo se za par godina manje secati avatara :)

Ali zato alisa 3d kad stigne oh lol mom nom

kratio sam vreme tako što sam pogađao šta će sledeće da se desi.

[roflmao]

E Kole moze da potvrdi da sam pogodio sve :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

konachno sam izashao iz bioskopa zapravo pod utiskom i onako sam gledao u plakat i sve

3d efekat je do jaja

pricha nije neshto mega giga razvijena ali film ima onu magiju koju su imali star wars i indiana jones i tako ti filmovi i totalno me je uvukao u svet

tako da mi je super film

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

pa ne polazi svaki covek od toga, u tome je trip. ja mislim da nijedna vrsta nije 'programirana' ni za sta. imas ljude koji se rode jednom u nemam pojma kolko godina koji su svesniji od ostalih, meni je to neki pokazatelj evolucije svesti, ti povremeni skokovi. ja sam u fazonu da smo mi takvi zato sto 'se to tako odvijalo', ali da nije moralo.

U tome i jeste problem, zato shto mi mislimo da imamo izbor. A shta ako nemamo :) Ne zelim da mrachim i da tvrdim da verujem u takvu teoriju, ali kao shto nam nashe iskustvo pokazuje, ne postoji samo crno i samo belo. Samim tim najverovatnije postoji neka "sila" koja upravlja nama kao zivim bicima ali ona nam daje neki koridor slobode da reshavamo da li cemo biti na svetloj ili tamnoj strani kada nastupi Krazilec [:D]

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...