Jump to content

Avatar


Synd

Recommended Posts

ja, sa druge strane, sam imao utisak da su scene sasvim regularne i baj d buk i da savrseno stoje u 2d, pa da se onda 3d samo apply-ovao zbog efekta, a ne adr vej araund:) i da je taj utisak koji ti imas prosto dobijen automatski, tipa, da uzmemo sad lotr i istripujemo ga u 3d, kontam da bi imao slican trip.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A kakva je situacija sa IMAX projekcijom? To možda Srba znade ponešto ... koliko je to bolje od ovog 3D-a običnog, ako je uopšte bolje?

A što se 3D tripa tiče, meni je bio skroz ok, mada moram priznati da ne bih imao ništa protiv ni da sam odgledao u 2D, odnosno, nije da se preterano puno izgubi kad ne gledaš u 3D, mada da je bolje, jeste. Moram da pročitam review u RUSH-u :)

Link to comment
Share on other sites

neam pojma, nisam gledao u 2d, ali znam da sam spontano cummovao kad je izaso iz kriogene komore, nisam video tako nesto do tada...

e da, i mene zanima taj imax, strendzeri po forumima hvale imax na sva usta i pricaju da je ostriji od obicnog 3d...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

IMAX je najstarija 3D polarizaciona tehnologija - linear polarization. U odnosu na Real3D, Dolby 3D i Xpand, ona daje veci efekat "izletanja" iz ekrana, ali ima dva nedostatka:

1. ako pomerate glavu levo-desno dok gledate 3D film, gubi se efekat (problem linearne polarizacije)

2. koristi se srebrno platno, tj. boje su tamnije/manje kontrasta...

E sad, zbog prvog problema su platna u IMAX-u jako visoka (do 20-30 metara) tako da platno maltene izgleda kao kvadrat i tera vas da gledate gore-dole, a ne levo-desno. Josh jedan plus IMAX tehnologije je to shto ona podrzava 4K video i 70 mm filmsku traku, tj 4 puta vishe nego obichna 3D digitalna projekcija (sve ostale tehnologije su 2K - 2048x858 i 1998x1080). Dodushe digitalni IMAX koristi isto 2K poshto im je bilo jako skupo da koriste Sony 4K projektore...

Generalno gledano, IMAX bi trebao da da maximalni kvalitet 3D efekata i maximalni dozivljaj. Iako je slika tamnija na njemu, neki filmovi izgledaju shto bi nashi rekli "da se useresh" - meni najbolji film u 3D-u koji sam gledao u IMAX-u je bio Beowulf koji zaista ima nekoliko WOW momenata.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Kolosej ima samo drugačiju 3D tehnologiju od ostalih, Xpand 3D.

Za Dolby 3D koji imaju Roda, Tuck i Dom Sindikata je potreban poseban projektor i one polarizovane naočare, ali ništa više. To je novija tehnologija i iako je diskutabilno koja je bolja, u startu ima tu prednost što su za nju naočare pasivne i lakše, dok Xpand 3D cvikeri imaju unutra baterije i moraju da budu sinhronizovane sa projektorom.

Za efekat kafe neću ni da komentarišem. To je smisleno napravljeno da ti leti u facu i u pitanju je najjeftiniji mogući fazon. Sam film je prosto 3D, bez potrebe za takvim štosovima jer nije u njima ni poenta. Naravno, bilo je i u njemu sjajnih momenata gde se itekako video 3D.

mora da su od skoro uveli 3d u Tuck i ostale, mozda bas za Avatar.

znaci dolby 3d je noviji od xpand 3d? a kolosej je noviji bioskop sa starom tehnologijom? bedak za njih.

ja bash razmishljao o tome

u sushtini je lik naizmenichno imao segmente koji su "duboki" i koji su "plitki" i samim tim je dinamichnije. nit mozhesh da se naviknesh pa da ti prestane biti zanimljivo, nit ti fali neshto previshe

upravo!!

IMAX sale

zar nisu reklamirali imax u koloseju?

Link to comment
Share on other sites

@Zerbah

Samo jedno glupo pitanje. Na kraju imamo 3 3D tehnologije koliko kapiram. Koliko sam shvatio IMAX je najbolja. Da li je realno razlika medju tehnologijama velika ili nije (iz perspektive prosecnog gledaoca), to je ono sta me u sustini interesuje?

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih rekao, IMAX hala uopšte nema toliko puno po Evropi, ne znam za ostatak sveta, a i nema ni puno filmova koji izlaze za IMAX, pa je pitanje isplativosti.

Npr, ovde u Švajcarskoj ima samo jedan, i to ne u Cirihu, već u Lucernu, i u njemu daju samo dokumentarce.

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

@Zerbah

Samo jedno glupo pitanje. Na kraju imamo 3 3D tehnologije koliko kapiram. Koliko sam shvatio IMAX je najbolja. Da li je realno razlika medju tehnologijama velika ili nije (iz perspektive prosecnog gledaoca), to je ono sta me u sustini interesuje?

IMAX je trend setter u 3D svetu, svi se trude da budu kao IMAX. Generalno gledano, 3D efekat je zaista najbolji u IMAX-u, ali su boje ispranije i kontrast mnogo manji nego u Dolby 3D formatu. Nisam imao shansu da odgledam Avatar u IMAX-u (u Moskvi je jedini IMAX rezervisan do marta!!!) tako da ne mogu da kazem da li u IMAX-u izgleda bolje ili ne... I da, jedini troo IMAX je onaj koji koristi analogne projektore jer jedino takav IMAX moze da vam da 4K i 65 mm.

Ah da, josh jedna interesantna stvar - Rusi su josh 70-ih godina snimali stereo filmove na 70mm traci! I Moskovski filmski konstruktorski biro ima kamere koje koriste specijalne stereo objektive koji su napravljeni da kopiraju chovekov vid. Ove godine su takav objektiv stavili na Phantom digitalnu kameru sa 65 mm matricom i snimali onu trku po ulici sa bikovima u Shpaniji - trebao bi da dobijem taj materijal skoro, kazu da je jako dobro ispalo.

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Odgledao film pre par dana.

Gomila klisea sazetih u jednu pricu, pateticno i providno moralisanje, gomila nelogicnosti, plus je ceo tok filma toliko predvidiv, da je i dete od 7 godina olako zakljucivalo koji su sledeci momenti u filmu i na kratke i na duge staze.

Ali i pored toga sam film je pravi dozivljaj. Genijalna animacija, fantastican 3D svet... pravo je uzivanje film iz tog aspekta, i kao takvog ga i treba posmatrati.

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...