Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

^^Sto se prvog spoilera tice, upravo to je i meni sve zasmetalo i stavio sam pod praznine u pozadini , i ja sam bio u fazonu ololo, jeste to tako ide :D

Ali realno, ne smetaju toliko ti momenti da se dozivi ceo film kako treba, jer to nije ni poenta ove monodrame.

@Topic:

Odgledao sam malopre Adamove Jabuke

Jako kul film, Nemacka kinematografija u punom sjaju sa svojim specificnim smekom. Film me je nasmejao, rastuzio, dirnuo, inspirisao... Mislim da cu uzeti da gledam jos neke filmove ovog Andersa.

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Odlična atmosfera, dobra priča koja je razrađena taman toliko da izgleda kao sf pričica iz neke veće kompilacije, fenomenalni Sem i odlična poruka cele stvari (koju nećemo da spojlujemo), ali daleko od toga da film nema momente koji vređaju inteligenciju:

- Sa meseca sasvim opušteno telefonom nazoveš kućni broj na Zemlji i ispričaš se bez ikakvih problema, olololo....

a sto da ne, lag sa meseca bi bio samo 2 sekunde

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ARMORED

Armored_ver2.jpg

Grupa smorenih radnika firme koja prevozi novac odluči da isti i pokrade primenom bulletproof plana, dok, moroni kakvi jesu, načisto ne uprskaju stvar. Prva polovina filma deluje kao neka bolja misija iz GTA četvorke, dok u drugoj počinju da se nižu gluposti i nelogičnosti, ali se svi glumci upinju da prodaju priču, pa i nije toliko bljutav utisak na kraju, samo treba stalno imati prestavu o njima kao o totalnim tardovima. A i Lorensu Fišburnu sjajno leži da konačno u filmu igra totalnog pajsera.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Aj da ne ulazimo u dubinu Vudijevih filmova, za mene su oni zivotni, a meni se to dopada pored nacina na koji radi. S obzirom da je snimio mnogo filmova, razumljivo je da ima losih, ali njih je jako malo. Doduse, malo je i vrhunskih, ali ih ima.

Mogu da razumem da se nekome ne dopadaju njegovi filmovi, medjutim reci da je on reziser malo iznad nule je za mene nepoznavanje rezije ili se ne slazemo oko toga sta je rezija.

немам проблем са Вудијем Аленом као филозофском идејом, имам проблем са Вудијем Аленом филмским радником.

што се није држао књижевности? у филму фејлује. можда је добар сценариста, а режисер и глумац далеко испод просека.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam malopre Adamove Jabuke

Jako kul film, Nemacka kinematografija u punom sjaju sa svojim specificnim smekom. Film me je nasmejao, rastuzio, dirnuo, inspirisao... Mislim da cu uzeti da gledam jos neke filmove ovog Andersa.

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

erm, nemacka kinematografija? koja nemacka kinematografija, danci imaju svoju pricu koja se potpuno razlikuje od nemaca po svemu (fotografija, nacin reziranja, dramaturgija)...

anders ima razna ostvarenja, kreni od trira npr. boss of it all :)

Znam da je danski film, ali meni ovo lici na klasicno nemacko ostvarenje po motivima i razvoju price, pa sam zato rekao to sto sam rekao, onako laicki.

Iskren da budem, nisam gledao ni jedan danski film pre ovog, pa mi je zato nalicilo na nemacki tip drame, a jasno je da ima odredjenog uticaja.

Hvala za preporuke :)

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

U jeee... ja kao da sam gledao neki drugi film. Dopao mi se Šerlok, ali ne toliko da ostavi tako jak utisak na mene.

Hotjesh retji da nije mustsee ili da nije oskar materijal? Zato shto se sa prvim ne slazhem al sa drugim da.

Iako tako nikad nisam zamishljao sherloka, i to je mnogo loshe, al ko iskljuchish to - sve je kul :)

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Odgledah i onog Law abiding sitizen

Zanimljiv, lozacki. Onako, bas sam se uziveo navijajuci za Batlera koji je istovremeno i bad i good karatker, mada posto sam nihilisticki nastrojen, imao je moju punu podrsku i skakao sam od srece kada bi im se iskusno najebavao keve :D

Jedino je glupi, vestacko-napeti hepi end holivudski sjebao film.   [b)]  [xx(]

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

moj post je nestao :( (btw forum je zabagovao cini mi se u jednom momentu)

anyway bio je odgovor na pipboyeve primedbe na moon, normalno da ce biti samo jedna korporacija al i to je samo pitanje settinga a ne sta je moguce a sta ne i da li je logicno, telefon sa meseca nije nikakva nelogichnost za buducnost u kojoj imas harvestere na mesecu koji kopaju nekakvu rudu bez koje zivot na zemlji gotovo nije moguc (dakle sci-fi), tim koji dolazi ne dolazi samo da ubije vec i da popravi sjebanog harvestera koji je po svoj prilici nije mala stvar za korporaciju koja ga je tamo i poslala

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pipboy je pacer koji ne zna da radio amateri najmanje deceniju unazad komuniciraju sa drugom stranom planete koristeći Mesec za refleksiju signala.

Uostalom odavno postoji video komunikacija sa svemirskom stanicom Mir, nema razloga zašto ne bi to uveli za vredne svemirske rudare.

Link to comment
Share on other sites

Obitaemyy Ostrov

obitaemyy_ostrov.jpg

Dvodelni film po knjizi braće Strugacki, koja je prilično hvaljena na netu. Ali onoga ko ju je adaptirao treba baciti Kjootu da mu puni sve otvore. Rupe u priči su apsurdno velike, većina likova iz knjige je ubačena u film tek reda radi, bez ikakvih motiva, dubine, i u nekim slučajevima i objašnjenja kako ih je glavni lik našao. Sa druge strane, audio i vizuelni doživljaj je na nivou, gluma je malo teatralna, ali to ne smeta mnogo.

Zaista šteta što je film ovako ispao, jer imam utisak kao da sam na preskoke gledao scene prilično dobrog filma. Glupi Rusi ne znaju da su trilogije u modi [:D]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...