Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

nemam nista protiv MM, to je klasik, film u mojih top5 :) tu pored aliena

ali to je film od pre 30 godina sa budzetom od 40.000 dolara, danas neke akcione scene deluju u tom fazonu, ili je to omaz starijim filmovima dakle sa namerom je tako snimnjeno, ili je veliki propust uusled neznanja ili nemanja dovoljno novca :) samo da sute akcione scene ili malo ozbiljnije ili da ih je manje i film bi bio pravi klasik. nekako je taj prelaz sa suspensa na akciju nagao i preteran pa malo kvari utisak nagla promena te dinamike... ali zato par nekih obrta su odlicni ;)

bas bih voleo nastavak :) sacekaj dobar snimak, inace ne gledam r5ali sam pustio i cim sam video gigantski svemirski brod morao sam do kraja

i ben foster i denis kvejd su odglumili poprilicno dobro

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nemam nista protiv MM, to je klasik, film u mojih top5 :) tu pored aliena

ali to je film od pre 30 godina sa budzetom od 40.000 dolara, danas neke akcione scene deluju u tom fazonu, ili je to omaz starijim filmovima dakle sa namerom je tako snimnjeno, ili je veliki propust uusled neznanja ili nemanja dovoljno novca :) samo da sute akcione scene ili malo ozbiljnije ili da ih je manje i film bi bio pravi klasik. nekako je taj prelaz sa suspensa na akciju nagao i preteran pa malo kvari utisak nagla promena te dinamike... ali zato par nekih obrta su odlicni ;)

bas bih voleo nastavak :) sacekaj dobar snimak, inace ne gledam r5ali sam pustio i cim sam video gigantski svemirski brod morao sam do kraja

i ben foster i denis kvejd su odglumili poprilicno dobro

Glede MM, iskreno, ne znam о čemu pričaš. Meni su ti filmovi vanvremenski klasici (iako je trojka već više bila zajebancija nego akcioni triler), i taj low-fi izgled i osećaj prilikom gledanja samo pojačavaju svo to beznađe, očaj i hopeless feel postapokalipse. Meni je najjača scena, u tom smislu, iz drugog dela kad onaj dedica sav napaljen pokazuje Meksu prospekt onog letovališta na obali gde hoće da odu, a baja Meksa ga gleda sa onim "al ste vi prsli, sine" pogledom. Džinius. I danas kad gledam iskreno uopšte nemam onaj osećaj "jao ovo je jadno, al je mnogo dobro", meni i dalje izgledaju fantastično filmovi i sad i kad sam ih gledao kao kid.

Inače, sve akcione scene u MM filmovima su snimane bez ikakvih montiranja, editovanja, specijalnih efekata, studija i sličnih stvari, seli u automobile i krenuli da snimaju scene, thats the way to do it.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

cuj prijatelju ne moras meni da objasnjavas zasto je mm awesome, jer sam naprzen na isti od malih nogu. ovde kometarisem pandorum koji zbog par takvih scena ne verujem da ce proci kako bi prosao bez njih :) ma odgledaj film pa cemo onda....

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledo 2012 u bioskopu, nadajuci se barem 30 minuta sinematika desktrukcije. Umesto toga sam dobio 15 minuta umotano u 2 sata najgore americke glume i patetike. Zaobici u sirokom krugu. Znam znam, videlo se od pocetka da je film golo govno i glup sam bio al eto.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

nemam nista protiv MM, to je klasik, film u mojih top5

Glede MM, iskreno, ne znam о čemu pričaš. Meni su ti filmovi vanvremenski klasici

pipboje prestani da jedes kiselinu [:D]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

bilo mi dosadno pa sam skinuo americkog nindzu

AAAAAAAAAAAAAAAAAHHAHHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

koji win od filma:) tuzno je to sto su danas holivudski filmovi isti, samo kvalitetnije upakovani.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Odgledo 2012 u bioskopu, nadajuci se barem 30 minuta sinematika desktrukcije. Umesto toga sam dobio 15 minuta umotano u 2 sata najgore americke glume i patetike. Zaobici u sirokom krugu. Znam znam, videlo se od pocetka da je film golo govno i glup sam bio al eto.

+1

izasao bih posle sat vremena,al kao platio sam kartu,pa...

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt0102569/

hahahahahahahah 

prisiljen sam bio da pocnem da skidam ovakve filmove posle http://www.imdb.com/title/tt0109707/ odlican film preporuka :) 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam Dirty Basterds i svidja mi se u filmu sve osim revizionistickog kraja. Drugim rechima bilo bi mi mnogo bolje ili barem uverljivije da su Hitler i ostatak izbegli onaj scenario u bioskopu. Drago mi je sto je Tarantino barem malo smanjio sa nasiljem kao osnovnim pokretachem priche u njegovom filmu, jer je tu foru previshe puta koristio od Petparackih pricha do Planet Terror (ili kako se vec zove onaj film koji je radio sa Rodrigezom)

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Prvo, da sve bude po PS-u:

Inglourious_Basterds_poster.jpg

Drugo: Fantastičan, ali fantastičan film, najbolji mogući WWII vestern ikada snimljen. Na stranu opičena priča i likovi, ono što me je fasciniralo je gluma svih nemačkih likova u filmu, naprosto neverovatno kako se scene tečno odmotavaju, pravo je uživanje gledati ovakve glumce u najboljem izdanju (onaj mali snajperista što su snimili film po njemu, dečko je odradio, svaka mu čast). Jedina zamerka je što ima par scena u kojima se ne dešava apsolutno ništa osim nekih najobičnijih stvari koje ne utiču na priču ili bilo šta drugo, a previše dugo traju kao da su trebale da budu kul ali to jednostavno nije išlo.

I najjači su komentari sa raznih foruma tipa "film za glupe amerikance koji ne znaju ništa o ratu" sl. Alo, 90% filma se govori nemački ili francuski! Definitivno, možda ne najbolji, ali svakako najzreliji Tarantinov film, da ne znam i da nema par scena u njegovom stilu, nikad mi ne bi palo na pamet da ima bilo kakave veze sa ovako nečime. I sve za Hitlera kao Boba Rocka apsolutno stoji, ali kada se uzme u obzir kraj filma, on i Bred Pitov lik mu definitivno dođu kao komik rilifovi koji trebaju da razvedre ostatak priče koja je prilično napeta, jer dobro dočarava neizvesnot i strahote rata (negde se čak IB poredi sa Verhovenovim filmom Black Book koji ima sličan vajb kao i ovde, osim što pri kraju postane retardirano uvredljiv po inteligenciju gledalaca).

I baš kenjaju za Eli Rota, lik je pokidao kako je dobro odglumio sajka koji izgleda kao besan ker kojeg jedva drže na lancu. On i plus scena u kavani su apsolutni win filma.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

2012

SRANJE EPSKIH PROPORCIJA.

Shalim se, al ne potpuno.

Dva ipo sata traje film. Od toga pola sata predivnog materijala. Nekoliko scena za josh mozhda pola sata IMBA materijala. I JEBENIH SAT IPO ISPRAZNOG I RETARDIRANOG NAGLABANJA koje je tako nepotrebno da je to ne mogutje opisati. Bolje da su seli i tih sat ipo prebacili u josh pola sata normalnog materijala - em bi imali normalnu duzhinu trajanja filma, em bi bio tries puta bolji jer ne bi bilo 1,5h smora na 1h dojajnosti.

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...