Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

2-in-1 recenzija!

pandorum-banner-header.jpg

PANDORUM

Pošto sam ga odgledao pokajao sam se što nisam odvoji vremena da ga vidim u bioskopskoj sali. Ovaj film ima sve - pristojnu priču, klaustrofobičnu atmosferu, akciju. Lik se budi u cryo chamberu na kolonizatorskom brodu i otkriva da da se nešto krajnje gadno desilo. Ko voli scifi ne sme zaobići Pandorum.

_______________________________________________________________

sicko.jpg

SICKO

Majkl Murov dokumentarni film o najvećoj prevari 20. veka - američkom zdravstvu. Jeziva priča o privatnim zdravstvenim organizacijama kojima je jedini cilj da uštede novac uskraćivanjem usluga, što stavlja SAD na dno liste zapadnih zemalja kao jedinu zemlju koja nema socijalni program zdravstva, i po raznim zdravstvenim faktorima iza većine zemalja u razvoju, uključujući Kubu. Film je u klasično Murovom antiestablišment fazonu, ali će vas svejedno držati zakovane za monitor.

Link to comment
Share on other sites

law_abiding_citizen.jpg

i dont know really..

u nekim momentima se cini veoma dobrim, ali eto.. sad na kraju.. ostadoh praznih ruku :/

suvoparno-nerealna prica, sa krajem koji bi i dete od 10 godina predvidelo.

bas sam se nadao da ce biti dobar, i ocena na imdb je to govorila. moracu cesce da overavam rotten tomatoes..

ovaj butler opasno failuje sa filmovima u poslednje vreme.

Bring It

Link to comment
Share on other sites

Nova americka pita "The Book of Love" totalno do jaja film :)))

What were you thinking...

Film je bezveze, jos jedna kopija klasicnih teen "omg i still haven't fucked and it's almost prom" filmova.

Jedino zbog cega sam ga ja gledao jeste sto sam gledao prethodnih sest delova te ajd' da vidim i ovaj na sta lici.

Od kako igram sa Krekijem, moja zena vise ne hrche.

Link to comment
Share on other sites

What were you thinking...

Film je bezveze, jos jedna kopija klasicnih teen "omg i still haven't fucked and it's almost prom" filmova.

Jedino zbog cega sam ga ja gledao jeste sto sam gledao prethodnih sest delova te ajd' da vidim i ovaj na sta lici.

nemam pojma kontam da sam jos pod utiskom ostalih 6 pa sam zato ovo i rekao ali nije tako los ali da ima pricu koja se ponavlja po milioniti put tu si u pravu.

Link to comment
Share on other sites

sinoc na pinku bio `Duhovi sa Marsa` ili tako nesto se zove..

Dzon Karpenter rezirao..glumi Dzejson Statam neka dobra riba i ICe Cube..

jedan od najgorih filmova koje sam u zivotu video..ne mogu da verujem da sam izdrzao do kraja..

brate,zar nije do jaja kad marsovci pocnu da bacaju diskove i seku im glave?

ja sam se ukljucio na mozda pola filma,i ono... morao sam do kraja da odgledam :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

batlerovo agenta treba ubiti kakvu gromadu je strpao u tako plitke i tupave filmove

kakvi filmovi se izdaju ne moze mu se mnogo zameriti :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Odgledao Pandorum pa Sunshine da se podsetim. Jel stvarno toliko tesko napisati scenario za film koji nece biti izresetano nelogicnostima? Jedna je Odiseja i Alien.

bwahahah, predavno sam gledao odiseju, ali uzeti film u kome stvorenje velichine kucheta izraste u choveku a da ovaj ne primeti nishta je rofl

Link to comment
Share on other sites

odgledao dva dobra filma. o oba sam znao ponesto, ali i oba su me pozitivno iznenadila.

Moon

vec je par ljudi nesto i napisalo o filmu, ali mislim da nisu bili skroz fer. prica je odlicna, nema vecih rupa sto je prava retkost za novija sf izdanja, izvedba je jos bolja, a gluma sema rokvela je slag na tortu u postavci gde glavni glumac mora doci do izrazaja i izneti film. ne treba toliko da ga hvalim da ne bi podigao ocekivanja, ali ne mogu da izdrzim. mozda nije film za osmicu, koliko mu imdb daje, ali 7,7 je sasvim dovoljno da vam bude preporuka! :]

Carriers

imdb kaze drama/triler/horor, a ja bih tu negde ubacio i misteriju. skinuo sam ga na slepo malte ne, i nisam se pokajao. prica glavnih aktera nije preterano bitna, oni su tu samo da kroz njihovo putesestvije vidimo tu realnost. film je od starta surov, ali ne zbog jeftine krvi, vec mnogo dublje. izbori koje junaci prave su ti koji su surovi, mada to je prezivljavanje valjda. film je relativno jeftin iako to ne bode oci, tako da vam nece smetati. definitivno pozitivno iznenadjenje. pogledajte.

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam gledao na prvom "Momacko Vece" sa Tom Henksom [:D]. Kako taj film pere [roflmao]. A i ima onu jednu ribu shto je skroz fizicki savrshena...zlo!

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ogledao sam SAW VI - http://www.imdb.com/title/tt1233227/ i nemam pojma šta da kažem. Ko nije gledao prethodne delove, ništa mu neće biti jasno, a ko je gledao, biće na fazon "dokle više?". A odgovor je teško dati, jer je već najavljen i SAW VII :)

Onda sam odgledao i Pandorum, doduše i ja sam imao neku glupu kopiju (a posle skinuo i ok al' me mrzi da opet gledam) pa i ja imam slično pitanje kao čini mi se Srba, i to je nešto što mi se ne uklapa u ovom trenutku, ali kapiram da ima nekog razjašnjenja.

ali uzeti film u kome stvorenje velichine kucheta izraste u choveku a da ovaj ne primeti nishta je rofl

A sta ti je ovde bas toliki rofl? Zar se u ljudskom organizmu ne pojavljuju ogromni tumori a da covek nista ne izvali? Isto tako i mali alien raste i "miruje" sve dok ne treba da izleti. Mislim, jeste trip, ali ako se ne pomera unutra kao beba, ipak ima neke mogucnosti da to "prodje". O cemu je pishem, strasno :) Ali prosto aludiram na ono "coveku odstranjen tumor velicine pesnice iz grla" i slicno.

@ Pandorum - Malo sam ceprkao po netu, evo šta kažu:

Genetic augments that every crew member had received prior to the mission (for quick adaptation to the new planet) had instead adapted them to the ship, turning them into the cannibalistic monsters that Bower and the other survivors have been encountering.

Link to comment
Share on other sites

KING KONG

Kingkong_bigfinal1.jpg

Produžena verzija (za nekih petnaestak minuta) u segamega HD-u 720, ima li boljeg načina da se provede subotnje popodne :))

Sami likovi (ljudski) su bledi, neuverljivi i nepotrebni, prvih sat vremena može komotno da se preskoči, odnos gorile i ženske je totalno konfuzan, nejasan i suvišan, i jedino što vadi film je neverovatna fotografija, fantastičan kolorit, gomiletina detalja (naročito prilikom scena koje su kadrirane iz daljine) i specijalni efekti koji i posle četiri godine izgledaju više nego impresivno. Dodatne scene su u klasičnom Džeksonovom maniru, tu i tamo po neka je proširena dodatnim materijalom, ali glavnicu čine kompletni delovi (sve sa full predobrim specijalnim efektima) šibanja sa još nekoliko primeraka zverske faune na ostrvu, koje su odrađene fantastično.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

A sta ti je ovde bas toliki rofl? Zar se u ljudskom organizmu ne pojavljuju ogromni tumori a da covek nista ne izvali? Isto tako i mali alien raste i "miruje" sve dok ne treba da izleti. Mislim, jeste trip, ali ako se ne pomera unutra kao beba, ipak ima neke mogucnosti da to "prodje". O cemu je pishem, strasno :) Ali prosto aludiram na ono "coveku odstranjen tumor velicine pesnice iz grla" i slicno.

@ Pandorum - Malo sam ceprkao po netu, evo šta kažu:

Genetic augments that every crew member had received prior to the mission (for quick adaptation to the new planet) had instead adapted them to the ship, turning them into the cannibalistic monsters that Bower and the other survivors have been encountering.

Ti tumori rastu godinama, a ne za dve nedelje, koliko je potrebno malom alienu.

Da se vanzemaljac zalepi za lice mom članu posade, ne bih ga pustio iz karantina dok ne sletimo, radio bih testove na njemu dok ne počne da sija u mraku od rendgenskih zraka. Ali meni lično to ne smeta, jer nisam puritanski snob koji se mršti na svaku sitnu nelogičnost. To je kao kad bi moj pradeda gledao neki film i srao kako baterijske lampe nemaju kabl koji vodi do generatora. Ipak je to sci fi.

A u vezi Pandorum mutacija, pa jebote vi ste ili prespavali ili vam slabo ide engleski :) (doduše na mom ripu je bio slabiji zvuk pa sam i ja jurio titl - ima gomila engleskih titlova koji su očajno odradili posao, možda je to problem)

Ima scena u kojoj Boweru ona riba priča o nastanku mutanata - u svakog kolonistu su ubrizgani gore navedeni enzimi koji se aktiviraju kad izađu iz kryo komora, ali kada je Kvejd probudio koloniste i šutnuo u dubine kargo holda da vršljaju po brodu (scena sa matorim crncem koji priča kako je sranje počelo) enzimi su proradili i adaptirali ih na brod, umesto na planetu. Ne zaboravite da su oni proveli skoro hiljadu godina na brodu.

Link to comment
Share on other sites

A u vezi Pandorum mutacija, pa jebote vi ste ili prespavali ili vam slabo ide engleski :) (doduše na mom ripu je bio slabiji zvuk pa sam i ja jurio titl - ima gomila engleskih titlova koji su očajno odradili posao, možda je to problem)

OK za Aliena :)

Inače, ja sam gledao neku jadnjikavu kopiju slabog zvuka koja je još imala ubačene holandske titlove, nije mi ni padalo napamet da ubacujem engleske titlove jer bi se prikazivali preko ovih, pa ništa ne bih skapirao.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...