Jump to content

pričajte


Recommended Posts

Pare koje se dobijaju zato što studiraš se zovu stipendija a ne plata.

Sad cu da se pravim pametan, stipendija potice od vremena starog rima, i to je bio naziv vojnicke plate koja je prvi put uvedena u vreme II samnitskog rata, kao potstrek vojnicima.

Tako da je stipendija u osnovi plata.  [8D]

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pare koje se dobijaju zato što studiraš se zovu stipendija a ne plata.

Ne radi se konkretno o studiranju, nego sve što obavljaš u životu radiš jer očekuješ da ti se to višestruko isplati po završenom poslu.

Ne možeš da se zadovoljiš time što ti je plata veća od proseka ako si gulio dupe na faksu sve to vreme.

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

auuu jadni mi ako su doktorske plate jadne u odnosu na ostale...

brate, gde sam ja rekao da su jadne u odnosu na ostale...ne mozes da poredis nekog lika koji je zavrsio osnovnu skolu i radi za neku jadnu platu sa nekim ko je studirao najmanje 6 godina, volontirao godinu dana, specijalizirao jos najmanje tri i radi tako odgovoran i stresan posao...kolka je bese prosecna zarada u srbiji 30 i nesto hiljada...plata doktora pocetnika je oko 40k, stvarno mislim da je to malo ako se uzme u obzir odgovornost posla koji obavljaju i skolovanje koje su zavrsili...sto bi recimo pilot imao deset puta vecu platu od doktora, i jedan i drugi imaju ljudske zivote u svojim rukama i potrebne su godine da bi se obucili za posao, a pilot za to prima 300k recimo...da ne pominjem neke mnogo manje odgovorne i bitne poslove za koje se primaju ogromne plate...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

brate, gde sam ja rekao da su jadne u odnosu na ostale...ne mozes da poredis nekog lika koji je zavrsio osnovnu skolu i radi za neku jadnu platu sa nekim ko je studirao najmanje 6 godina, volontirao godinu dana, specijalizirao jos najmanje tri i radi tako odgovoran i stresan posao...kolka je bese prosecna zarada u srbiji 30 i nesto hiljada...plata doktora pocetnika je oko 40k, stvarno mislim da je to malo ako se uzme u obzir odgovornost posla koji obavljaju i skolovanje koje su zavrsili...sto bi recimo pilot imao deset puta vecu platu od doktora, i jedan i drugi imaju ljudske zivote u svojim rukama i potrebne su godine da bi se obucili za posao, a pilot za to prima 300k recimo...da ne pominjem neke mnogo manje odgovorne i bitne poslove za koje se primaju ogromne plate...

ne nerviraj se dule.. opusteno, ljudi ne kapiraju

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

samo sam isprichao ono shto sam chuo jutros od kolege i shto me je iznerviralo malo vishe od random sranja u ovoj 'drzavi', ne znam koji je vama :))...nisam generalizovao

izgenerisali ste Boga oca, mrzi me da se objashnjavam i ulazim u detalje :)

gledam Novaka, dobar tenis

Link to comment
Share on other sites

samo sam isprichao ono shto sam chuo jutros od kolege i shto me je iznerviralo malo vishe od random sranja u ovoj 'drzavi', ne znam koji je vama :))...nisam generalizovao

izgenerisali ste Boga oca, mrzi me da se objashnjavam i ulazim u detalje :)

ja sam lepo napisao da ova moja prica nema veze sa time sto si ti ispricao, nego je tako krenula spika...no nebitno, sto bi se raspravljali oko toga ovde...elem, bem ti kondiciju kad ja ne mogu da izdrzim dva sata da igram stoni tenis...btw, sutra do neke vikendice kod valjeva sa drustvom malo, rostilj, pivo, bleja i te fore:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ко је био данас код Вука, негде око 17:30 у белој "Цамо пејб" мајци с неком скриптом у рукама? :))

idi u kurac, ja sam bio kod vuka, u od 16 do 18, ali u SSI

:D

inace, jedan mali savet NIKAD NE OBLACITE SSI MAJICU KAD IZLAZITE IZ KUCE

danas sam u bgu trazio stan, i svaka jebena riba koja je prosla pored mene gledala je u natpis i pravila kojiludak/sladakje/uvredjen/smesan/kakavdebil/majmun izraz lica

hteo sam da odem kod kineza i uzmem neku fluorescentnu zelenu samo da skinem ssi :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lolzord glupi Blizzard objavio treci exp za WoW xD

Nego bio do grada popio dva piva i smorio se :/

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

odgledo sam sa prozora naj hc fajt uzivo ikad

2 lika staju sa kolima na sred ulice i 2 lika stoje ispred kola

prvi lik izvlaci ovog sto je vozio i zabada ga po ulici dok drugi sam drzi drugog iz kola

traje tako neko vreme i onda prvi lik uzima uzima staklenu flasu razbija je glavu vozacu

ulece drugi lik iz kola i onda ga obojca prevuku preko ulice uzduz i popreko

vracaju se u kola i krecu i ova 2 sto bili peske pocinju kola da gadjaju staklenim flashama

i tako :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...