Jump to content

Crna Reka


Recommended Posts

Pop jeste mentol sto je preterao u batinama, ali nije on isao po ulici i kupio narkomane i na silu ih vodio u centar, on je covek otvorio ,,rehabilitacioni centar" i napisao na vratima ja cu ovde lopatom da bijem vase sinove narkomane i ljudi su poceli da dovode svoju decu pajdomane tamo. E sad, vi pljujete drzavu sto nije dosla i rekla alo pope mentolcino ne mozes lopatom da bijes pajdomane, ubices nekog. Drzava je videla rezultate ( ja znam 2 pajdomana koji su se izlecili od droge i sad jedan od njih ima normalan zivot i porodicu, dok je drugi koliko toliko normalan covek van tih krimi dzimi pajdo krugova, bez porodice doduse, ali su bili u nekim drugim manastirima ne u crnoj reci), neki procenat pajdomana sto ode tamo izleci se i to je sve sto je drzavu zanimalo, i zato su pustili da centar radi dok nije doslo do ovog nesrecnog slucaja koji bi se desio pre ili kasnije posto se popu osladila lopata.

 

tldr - krvav je to posao, ali je davao neke rezultate, da se od 20 pajdomana izlece dvojica opet je super, i steta je bas zbog te dvojice trojice koja bi se izlecila sto centar vise ne radi.

 

Pajdomani su najveci olos na planeti zemlji, da bar poznajete nekog sumnjam da bi ih branili ovako. Sa njima se ne moze drugacije nikako, jedini nacin dopreti do njih su teske batine i maltretiranje, oni nisu normalni ljudi i ne treba se o njima pricati kao o normalnim ljudima, pa prvi bi ih njihovi roditelji branili da im ima nekog spasa van tog centra.

  • Upvote (+1) 1

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Celo, mislim da nisi skapirao sta je tacno problem. Niko ovde ne brani pajdomane, problem je sto tu oblast drzava namerno ili slucajno nije regulisala, nit je i dan danas interesuje da regulise. Dakle drzava je trebalo da propise - dozvoljeni nacini za lecenje pajdomana su ti i ti lekovi, te i te institucije i ti i ti instrumenti, ukljucujuci i lopatu. Plus jedan disklejmer koji kaze "jebiga, lecenje lopatom na svoj rizik". Kao sto i na lekovima imas nezeljene efekte, neki od njih mogu i opusteno da te ubiju u kombinaciji s jos nekim faktorima. I ja bih rekao ok, isli tamo pajdomani na svoj rizik, ovi ih umlatili na smrt, jebiga, shit happens. Isto kao kada ides na operaciju mozga pa ti daju da potpises da si svestan rizika operacije i da mozes i da umres i sve (i ja sam bio zapanjen, ali taj papir zapravo i kod nas postoji). 

 

Problem je to sto drzava zna da postoji neka "institucija" gde se pajdomani lece vrlo nekonvencionalnim i po zivot opasnim (ocigledno) metodama, a ne radi nista kako bi to uvela u neke realne i drustveno odgovorne okvire. Dakle nije problem u tom ludom popu koji je ubio ovoga, problem je sto se niko sustinski ne bavi time osim suda koji je samo konstatovao cinjenicu da ga je ovaj brutalno ubio. Ali nema nikakvog napora da se nesto tu pokrene. Ako je lecenje lopatom kul, daj da se sertifikuje taj centar za lecenje lopatom i da svi znaju za njega i da dovode pajdomane po potrebi na njihov rizik. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da se ovde previse skrenulo sa teme. Lik je psihoticno, sadisticki tukao likove i zbog toga, ako ne u ludnicu-zatvor treba u zatvor.

 

Da li Crna rekla treba da postoji je druga tema, a sto se mene tice, treba. Da li treba tuci narkomane? To mislim da ne pomaze nikako, ali neka vaspitna cuska je, sto se mene tice, opravdana.

  • Downvote (-1) 3
Link to comment
Share on other sites

држава ЈЕСТЕ регулисала, али ово је био ласт ризорт. кад ти конвенционална медицина не помогне у лечењу рака/сиде, одеш код шамана, а он може да те излечи са 0,1% шансе, а 50-50 је да ли ћеш да цркнеш током третмана, ти то прихватиш јер знаш да си 100% мртав за који месец, па ти и 0,1% шансе за избављење изгледа као планина, јер разлика између 0 и 0,1 није само 0,1 - она је бесконачно велика.

 

"лечење лопатом" је увредљиво, површно и последица продора глупости у лењ ум. Карлито је написао кад се користила лопата, односно насиље. Перановић је претерао и то је то. центар затворен, Перановић на робији. и тако треба да буде. али оспоравање његове борбе кроз критику начина или критику државе што није раније санкционисала је слепило и слабост ума.


и Ћела је лепо објаснио ситуацију. није "тукао наркомане као поступак лечења", него су батине биле казна. а ко је икад имао посла са пајдоманом, и тврди да се са њима у ласт ризорту може без батина као крајње мере је ментално заостао телетабис или покварењак космичких размера.
 

Ja mislim da se ovde previse skrenulo sa teme. Lik je psihoticno, sadisticki tukao likove i zbog toga, ako ne u ludnicu-zatvor treba u zatvor.

 

Da li Crna rekla treba da postoji je druga tema, a sto se mene tice, treba. Da li treba tuci narkomane? To mislim da ne pomaze nikako, ali neka vaspitna cuska je, sto se mene tice, opravdana.

хијао ево ти -1



штета што не могу да ти дам васпитних -10 за овакав кретенизам.

Edited by Debeli
  • Downvote (-1) 3

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Problem je to sto drzava zna da postoji neka "institucija" gde se pajdomani lece vrlo nekonvencionalnim i po zivot opasnim (ocigledno) metodama, a ne radi nista kako bi to uvela u neke realne i drustveno odgovorne okvire.

 

Cim bi drzava uvela to, centar bi izgubio smisao, pajdomani bi pretili da ce da ih druknu da ,,lece" izvan pravila koja je drzava propisala i zatvorili bi centar. Centar jedino moze da funkcionise ovako kako je funkcionisao, da pajdomani misle da ce pop da ih ubije lopatom ako pomisle na gudru, da nemaju kome da se zale i to je to.

 

 

I da, nisam mislio da branite pajdomane, vec njihova prava. Oni nemaju prava, oni nisu normalni ljudi, oni su paraziti normalnog zivota i treba se prema njima ponasati kao u crnoj reci.

Edited by Ћела
  • Upvote (+1) 1

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

HIJAO ĆELO PADNI MI NA GRUDI!!!!!!!!!!1

 

koliko samo ima da sam ovde ustvrdio da pajdomani ne mogu da se kvalifikuju kao ljudska bića...

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 3

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ризикујем да ме прогласите за теоретичара завере, али мислим да држава нема истински интерес да лечи наркомане и да се бори са тим проблемом, зато што огроман приход убира од продаје и транзита наркотика. Тако је у свим балканским државама, а код нас је могуће најизраженије. Лично знам примере иснпектора за које уствари раде неки као лердији са врха лествице. 

Такође, сви дилери падну за богаоца дроге, одлеже нешто смешно и опет су на слободи и наставе да се баве тиме. Или имају нека бескрајна суђења, која се никад и не заврше, а бране се са слободе, што јасно говори у ком смо ми курцу.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

na 20 metara od moje gimnazije je bila bolnica za odvikavanje gde su im davali zamenu za dop, metadon valjda, bilo ih je bas bas mnogo. Za 4 godine kakvih scena i stvorenja sam se tu nagledao, mali milion.

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

HIJAO ĆELO PADNI MI NA GRUDI!!!!!!!!!!1

 

koliko samo ima da sam ovde ustvrdio da pajdomani ne mogu da se kvalifikuju kao ljudska bića...

a vikend konzumenti?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

HIJAO ĆELO PADNI MI NA GRUDI!!!!!!!!!!1

 

koliko samo ima da sam ovde ustvrdio da pajdomani ne mogu da se kvalifikuju kao ljudska bića...

E ako si ti sebi ustvrdio, ali ovde nisi.

 

Znam i ja vise slucajeva koji su se izvukli bez lopate sa krizama u "izvlacenju" i isto sto pri crkvi sto negde drugo ali ovo je poseban slucaj i to na vise nivoa.

 

Prvi nivo je, ko ste vi da sudite, po vasoj bibliji? Ako se narkoman ne moze izleciti normalnim metodama, ko si ti da ga bijes i ubijas, neka onda umre pa neka mu bog sudi HAE

 

Drugi nivo je sto je taj vas HEROJ bio profiter koji je video mesta za ovo sto je radio, a tuko ih je bezdusno jer mu je to bilo najlakse resenje jer je cilj bio izlecenje zarad profita, a ne dobrocinstvo.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Prvi nivo je, ko ste vi da sudite, po vasoj bibliji?

 

Методи лечења у Црној реци нису били по Библији и мало шта у целој причи је везано за Библију.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

E ako si ti sebi ustvrdio, ali ovde nisi.

 

Znam i ja vise slucajeva koji su se izvukli bez lopate sa krizama u "izvlacenju" i isto sto pri crkvi sto negde drugo ali ovo je poseban slucaj i to na vise nivoa.

 

Prvi nivo je, ko ste vi da sudite, po vasoj bibliji? Ako se narkoman ne moze izleciti normalnim metodama, ko si ti da ga bijes i ubijas, neka onda umre pa neka mu bog sudi HAE

 

Drugi nivo je sto je taj vas HEROJ bio profiter koji je video mesta za ovo sto je radio, a tuko ih je bezdusno jer mu je to bilo najlakse resenje jer je cilj bio izlecenje zarad profita, a ne dobrocinstvo.

ако и нисам овде, негде на неком занимљивом топиксу јесам сигурно, сећам се.

 

ја не судим по Библији, судим по научним методима. овисник о хероину се не квалификује као људско биће. он је физичко-физиолошка љуштура за сопствену зависност. оно што разликује људе од осталих живих бића је личност, а пајдомани је немају.

 

горе је што ће му Бог судити, али сам навео и цару царево, што у преводу значи да треба да плати по земаљским законима.

 

да ли је био профитер или није, не могу да судим јер НЕ ЗНАМ. ако су га породице излечених наркомана обасипале поклонима (а спашавање из пакла паје је равно подвигу спашавања живота), то није профитерство. можда је Перановић и отворио центар ради профита, али чисто сумњам.

 

тукао их је као последње оружје и само за најтежи преступ - уношење дроге у центар. и ни за шта више. горе би било да их је истерао из центра - то би била осуда на смрт. проблем је само штоо не размишљаш у том правцу, него само са становишта предрасуда према цркви/поповима и са становишта "боркиње за људска права", што је лололо.

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 2

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

tукао их је као последње оружје и само за најтежи преступ - уношење дроге у центар. и ни за шта више. 

 

Aj manje vise sve ovo ostalo, ali kako ti to sa sigurnoscu mozes znati?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Aj manje vise sve ovo ostalo, ali kako ti to sa sigurnoscu mozes znati?

мени није јасно како ико ишта друго може да тврди, на основу чега?

zar nije bio ovde tekst prosle godine or so, da je imao neke "pomocnike" koji su lemali komane kad god su stigli? [:D]

да, Перановић обично није тукао, имао је излечене који су се ставили добровољно на испомоћ Центру за кажњавање. чувени снимак са лопатањем су управо извршили ти помоћници.

 

сурово је и жалосно што је пао у гнев, што се није исконтролисао. можемо чак и да кажемо да је било питање времена кад ће се то догодити, јер није поступао у оквиру Цркве, која не би одобрила употребу насиља, па није имао ко да му држи веру, да га чува на том мрачном месту. и пао је, на велику жалост моју.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

tako što je on tako rekao i tako su svi učesnici potvrdili, a meni nije i dalje jasno kako i na osnovu čega iko osporava ta svedočenja, a pogotovo mi nije jasno kako ti, koji ne znaš, osporavaš svedočenje. iz kog razloga, tj. sa kojiom namerom, to je zanimljivo.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

najlakše je pajdomana vezati za krevet dok se trese i znoji u detoksu.

još je lakše uzeti i prebiti ga kad zasere nešto.

 

najveći deo posla su uradili resocijalizacijom tih ljudi, usmeravajući ih u smeru boga, religije, molitve, hrišćanstva i vrednosti koje nosi. koliki je peranovićev udeo bio, ne znam. on mi više deluje kao figura koja je pravila račun dok su ih drugi lomili ili učili molitvama.

koliko se sećam iz onih video snimaka još s početka ove priče, neki su i ostali da rade tu pokušavajući druge da odviknu od gudre. koliko sam skapirao tim ljudima bog i religija nisu bili nove smernice u životu, nego lepak koji ih je držao da se na raspadnu opet i vrate gudri.

 

zato što su ih lomili kao grane kad useru nešto su napravili zečeve od njih. strašljive i uplašene u stvarnom svetu. bez mnogo samopouzdanja, ljudi tako postaju senke koje lutaju svetom pokušavajući da sustignu svoje živote koji su odavno protutnjali pored njih i da se uklope nekako. znam sve ovo jer sam viđao lično. crna reka ili neki drugi manastir, nebitno.

 

samo zato što država nije ništa uradila po pitanju narkomana (kao i po pitanju SVEGA drugog) ne znači da su u crnoj reci radili dobro. radili su bolje od države koja ti uvali metadon i nada se da se nećeš vratiti pajdu, ali ne znači da su njihovi metodi najbolji. ali i pored toga silne ljude su skinuli s pajda, i svaka im čast.

 

ali to nas dovodi do peranovića i onoga što je on uradio. njemu smo zahvalni kao da je sam on radio na skidanju tih ljudi, ali to nema nikakve veze sa ovim ubistvom. mislim da bi trebalo da prosuđujemo o njegovom karakteru, koji je očigledno nebrojeno putao pokazao, odvojeno od cele priče za crnu reku. jeste on bio glavni u centru koji je odvikavao ljude od pajda, ali to ne sklanja ni delić odgovornosti s njega za ovo što je uradio i zaslužio je svaki dan od ovih 20 godina koje je dobio.

 

my 2 cents.

Link to comment
Share on other sites

не видим где спорим да је Перановић неког пребио на смрт.

 

даље, спорна ми је теза по којој се ради о садизму.

 

треће, осврнуо сам се на убиство са становишта "пада" Перановића, пада под гнев, пада у смислу помрачења свести. то га не аболира, али НИКАКО не може да се подведе под садизам. то су емо тумачења без утемељења. знаш ли ти шта је садизам, Дуљо? неспојив је са Црном реком, ни са Перановићем, по самој својој дефиницији.



najlakše je pajdomana vezati za krevet dok se trese i znoji u detoksu.

još je lakše uzeti i prebiti ga kad zasere nešto.

 

najveći deo posla su uradili resocijalizacijom tih ljudi, usmeravajući ih u smeru boga, religije, molitve, hrišćanstva i vrednosti koje nosi. koliki je peranovićev udeo bio, ne znam. on mi više deluje kao figura koja je pravila račun dok su ih drugi lomili ili učili molitvama.

koliko se sećam iz onih video snimaka još s početka ove priče, neki su i ostali da rade tu pokušavajući druge da odviknu od gudre. koliko sam skapirao tim ljudima bog i religija nisu bili nove smernice u životu, nego lepak koji ih je držao da se na raspadnu opet i vrate gudri.

 

zato što su ih lomili kao grane kad useru nešto su napravili zečeve od njih. strašljive i uplašene u stvarnom svetu. bez mnogo samopouzdanja, ljudi tako postaju senke koje lutaju svetom pokušavajući da sustignu svoje živote koji su odavno protutnjali pored njih i da se uklope nekako. znam sve ovo jer sam viđao lično. crna reka ili neki drugi manastir, nebitno.

 

samo zato što država nije ništa uradila po pitanju narkomana (kao i po pitanju SVEGA drugog) ne znači da su u crnoj reci radili dobro. radili su bolje od države koja ti uvali metadon i nada se da se nećeš vratiti pajdu, ali ne znači da su njihovi metodi najbolji. ali i pored toga silne ljude su skinuli s pajda, i svaka im čast.

 

ali to nas dovodi do peranovića i onoga što je on uradio. njemu smo zahvalni kao da je sam on radio na skidanju tih ljudi, ali to nema nikakve veze sa ovim ubistvom. mislim da bi trebalo da prosuđujemo o njegovom karakteru, koji je očigledno nebrojeno putao pokazao, odvojeno od cele priče za crnu reku. jeste on bio glavni u centru koji je odvikavao ljude od pajda, ali to ne sklanja ni delić odgovornosti s njega za ovo što je uradio i zaslužio je svaki dan od ovih 20 godina koje je dobio.

 

my 2 cents.

ко је бре кога ломио, ко је сенка?!?!

 

ахахаха, Пејо, матори, па пајдомани су ту ДОЛАЗИЛИ као сенке, полуљуди, јбт, шта ти причаш. конструишеш на основу полуинформација и предрасуда... није то бот камп из неког хорора, него "црна клиника" за одвикавања од хероина.



ресоцијализација почиње ПОСЛЕ манастира. то што су уплашени није зато што су их попови убили у појам, него су у страху од новог живота, не знају како даље. ту наступа ЉУБАВ најближих.

Edited by Debeli
  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...