Jump to content

Nova masina v2


reiser

Recommended Posts

da, eto imas gore na slici bash i kutiju na kojoj je TACHNA oznaka pa proveri cene, ja sam inace izjurio

vecinu komponenti u onom HELLAS computers-u, kod juznog bulevara, ubedljivo najjeftiniji su bili a

koliko vidim sad i cooler V8 ce da padne od njih jer je tamo 5k din, 600kinti manje nego kod ostalih...

jbt, ne mogu da prezalim onaj red scorpion cooler sto su mi ga prodali ispred nosa.

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

reiser;

ako ces q6600 moraces i da dash do nekih 30-40 evra na kvalitetan kuler...

mozhesh recimo cm hyper212...

ja se realno sad premishljam dal da uzimam to ili ocz vendettu 2...

ima neko iskustva :D?

kad je vec tema otvorena za sugestije xD

@fatboy: burzuju mrzim te [8)]

Edited by TorN-d-

She's soft and warm and almost weightless.

Her perfume is a sweet promise that brings tears to my eyes.

I tell her that everything will be all right. That i'll save her from whatever she's scared of and take her far, far away.

I tell her i love her

Link to comment
Share on other sites

@ Reiser:

Brate, do kraja nedelje ce dobiti u NOVA computersu one Xigmatec Red Scorpion CPU kulere, ako

nisi dosad uzeo TJAPI TAJ !!! 3500din je kostao ali protok vazduha mu je takav da mogu da mu sisaju

svi kuleri redom, znaci neces se zajebati nikako plus mozes da se izdrkavas sa klokovanjem!

Mene je mrzelo da chekam pa sam zemio danas V8 jbg, koji je btw JEDVA stao u kuciste, jedva sampoklopac navuko i ushrafio... [:D]

Eo kako sad sve to izgleda:

komp1.jpg

komp2.jpg

Za prednju masku sam izjurio onaj Noctua i mogu vam reci da je STVARNO nechujan,

dobijete uz njega neke male silikonske kurtoncice pa umesto srafova njima pricvrstite isti za

prednji lim maske:

komp3.jpg

I jedna da budem i dalje u Lakijevoj milosti [roflmao]

komp4.jpg

@fatboy: burzuju mrzim te [8)]

Brate, sta lupash, ovo su sve plodovi PROLETERSKOG RADA !!! [user]

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

napravi to tri!

Edited by vLaDa_

-Ukoliko neka devojka sedi negde sama NIKADA joj nemojte prici, sesti pored nje i izvaditi digitron i pitati je jel zna da racuna, ona kaze da zna, i reci "racunaj da cu te jebati" (osoba cija je ovo fora ima 30 godina i NIKADA nije imao devojku koja ima sve zube)

  ▲

▲ ▲

Link to comment
Share on other sites

Ma odlucio sam, evo:

MB : Gigabyte EP45DS3L

CPU : Intel Q6600

+ Cooler : CoolerMaster V8

RAM : 4GB DDR2 Geil Value (2x2GB moduli)

VGA : Gainward ATI 4850 Golden Sample

HDD : WD Caviar 500GB SATAII 16MB x 2

Kuciste : ThermalTake v9

Napajanje : CoolerMaster eXtreme Power 500W

Posto sve uzimam iz jedne firme a tamo nemaju CM Sileo ili Centurion kuciste i CM Hyper cooler za cpu pa sam zamenio to sa ThermalTake i V8 kulerom.

Link to comment
Share on other sites

Trenutno sam u fazi igranja sa overklokovanjem.... gomila sitnih setovanja iz BIOS-a uz konsultaciju nekih

nerdova sa nekih hardware foruma koji imaju identichnu matichnu i isti CPU... Anyway, ovo je neki prvi

Benchmark 06 bez fine tuninga, sutra cu verovatno doterati do finalnog setovanja jer je sada malo nestabilan

pri Intel Stress testu...

CPU2.jpg

...takodje, ceka me i instalacija Viste pa cemo tu videti kako dishe sistem sa full iskoriscenjem ovih 4gb rama

na ovom novom Benchmarku DX10...

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

E crnjo trebalo bi da izvuchesh oko 4,2 - 4,5 ghz sa tim kulerom probaj 1,45v za cpu i bus 452 meni tako radi za 24/4 mada ne znam shto izvlachish tako mali skor ja sa 9800gtx izvlachim 16500+

E pazi, nesto me zezaju ostala setovanja u BIOS-u, na 1.35V i 422 X 9.5 mi radi na 4Ghz odlicno i stabilno

ali sad sam cackao i druga podesavanja, voltaza rama i sl sto bi kao trebalo sve da podesim ali me zeza nesto

zakucava se XP iako temperatura CPU-a ne skace previshe... Moracu da mu nadjem optimalni takt na kojem radi stabilno

a to se razlikuje od ploche do ploche....

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ja bi ti preporucio q6600.

Ja ga drzim na 2.8GHz sa box kulerom, u kucistu bez dodatnih kulera i temparatura ne prelazi 55 dok je opterecen

proc.jpg

da nisi malo preterao sa voltazom?

meni na bleji na 2.9ghz i voltazha mi 1.24-1.26(u cpu-z, ne secam se kolko sam stavio u biosu xD)

Edited by TorN-d-

She's soft and warm and almost weightless.

Her perfume is a sweet promise that brings tears to my eyes.

I tell her that everything will be all right. That i'll save her from whatever she's scared of and take her far, far away.

I tell her i love her

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...