Jump to content

Nova masina v2


reiser

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poenta je ako fiksirash mnozilac u biosu stalno ce ti biti ista brzia ako stavish mnozilac na auto onda ce ti se menjati u zavisnosti od opterecenja procesora isto to vazi i za voltazu.

khm. ne.

mnozilac nema veze sa time, tj nije bitno dal ce da stavi na auto ili manual da menja.

postoji opcija c1e i EIST u biosu, i to smanjuje ako je komp idle ili pri veoma malom opterecenju da bi manje trosio...

@anta:stavi manual ne mozh da omashish :D

i izgleda da ti je vcore na automatici?

She's soft and warm and almost weightless.

Her perfume is a sweet promise that brings tears to my eyes.

I tell her that everything will be all right. That i'll save her from whatever she's scared of and take her far, far away.

I tell her i love her

Link to comment
Share on other sites

stabilnost @ 4ghz at last.... bem ti bios i podesavanja...

sad jos vista 64bit na 2goj particiji.... marfi ne spava.... vista dvd nece da se bootuje, nije dobro srezan.... so waitin 4 da torrent... [izuv]

mnozilac nema veze sa time, tj nije bitno dal ce da stavi na auto ili manual da menja.

postoji opcija c1e i EIST u biosu, i to smanjuje ako je komp idle ili pri veoma malom opterecenju da bi manje trosio...

taj neki rad..... bolje da automatski spusta CPU speed kad je na idle, sto bi se grejao fill time na maxu ako ti npr ide winamp i surfujesh :)

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

@ Torn-d- kmd da upravu sam mrzi me da slikam podeshavanja u biosu ali ti kazem da je ovako kako sam napisao u proshlom postu imash podeshavanja za CPU i overkolkovanje nemoj da bkash to.

Poseban tab u biosu ima za CPU tu stavish mnozilac koji ocesh tipa auto ili ti odredish koji oces a posebno imash u overclock tabu, tako je kod mene na asus p5q3 deluxe.

Link to comment
Share on other sites

ima posebno u ai/overklok tabu i posebno u cpu tabu... ali je cinjenica da je to isto, tj ako promenish u Ai tabu promenice se i u cpu... ja imam p5q-e sto je prakticno isto...

sad jedino ako ti imas neki svemirski bios... ne znam nisam pametan...

i ne nisi u pravu... stavi na manual x9 i ako ti je c1e i eist ukljucen smanjivace se... meni stoji na manual mnozilac i cpu-z prijavljuje 1920mhz i x6 mnozilac... a kad upalim neki video npr mnozilac je x9...

dosadno mi ovo polemisanje :D mada ajd nesto danas imam zelju da se dokazem iako sam nub za overklok D:

a i vratimo se na temu :D

reiser odlicna konf. meni se samo ne svidja gigabajt matichna mada to sam ja(a ja sam zeljnik i samo asus ploce uzimam u druge nemam poverenja)...

i da ako mozes da biras mogo bi da uzmes geil black dragon memoriju... jeftina je ako ne i jedna od najjeftinijih a bash je fensi :D

119317153316430354.jpg

Edited by TorN-d-

She's soft and warm and almost weightless.

Her perfume is a sweet promise that brings tears to my eyes.

I tell her that everything will be all right. That i'll save her from whatever she's scared of and take her far, far away.

I tell her i love her

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da ne otvaram novi topic, i ja uskoro uzimam novu masinu, ali meni je budzet 450, max 500 eura.

Ovo je ono sto sam ja uspeo da uklopim u tu cifru:

Maticna: AMD AM2+ GigaByte GA-MA78GM-S2H,ATI HD3200crossfire/HDMI/DVI/GLAN

Procesor: AMD S.AM2+ Athlon 64 7750+ DualCore 2.7GHz 3MB Black Edition BOX

Cooler: Cooler Master CPU cooler Hyper TX2, Universal, 22dB, Tower heatpipe

Mem 1: DDR II-1066 1024MB Kingston HyperX CL5 (5-5-5-15)

Mem 2: DDR II-1066 1024MB Kingston HyperX CL5 (5-5-5-15)

Hard: HDD 500Gb Seagate 7200 RPM 32MB cache Serial ATA II NCQ

Graficka: PCI-E ATI HD4850 Gain/XFX/ASUS 512MbDDR3C.625MHzM.1.9Mhz,DVI,HDMI

Kuciste: ATX Midi Tower CoolerMaster Centurion 534 LITE

Sta bi menjali ovde? Mozda neka bolja ploca? (nisam u toku sa njima)

Napomenuo bih da imam monitor od 22'' , a zeleo bih da mogu da teram novije naslove.

Edited by MikacNS
Link to comment
Share on other sites

Umesto AMD-a i ploče uzmi Intel E5300 (75-80e) i Gigabyte GA-EP35-DS3 (85e) pa overklokuj dokle god može da istera sa box kulerom (računaj 3.2-3.5 GHz).

Memorija ti je mnogo skupa, umesto 2x1 GB HyperX-a (što bi trebalo da je ~35e) uzmi 2x2 GB Kingston ValueRAM-a na 800 MHz (to bi bilo oko 42e). Ne oseti se razlika između 800 i 1066, a za tih 5-10 evra razlike imaš duplo više RAM-a.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

evo me opet :)

idem sutra najverovatnije da uzmem komp konacno, kuciste je CoolerMaster Sileo. E sad, posto je cooler za CPU CoolerMaster V8, ja ne verujem da ce to da stane u ovo kuciste. Koji kuler da uzmem umesto ovog V8, da je manji, tj da moze da stane u kuciste, a da opet moze da odrzi Q6600 oc-ovan na ~3Ghz ?

Edited by reiser
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ok, da ne otvaram novu temu, imam problem sa ovom konfiguracijom koju sam kupio, tj verovatno sa napajanjem.. dakle:

MB: Asus P5Q-E

RAM: 4GB

CPU: Intel Q6600

CPU Cooler: OCZ Vendetta 2

HDD: 2xWestern Digital 500GB

VGA: Gainward 4870 (nisam siguran koji je full naziv, a mrzi me da proveravam)

Monitor: Asus VW222 22"

Napajanje: CoolerMaster Extreme Power Plus 500W

Nista nije OC-ovano.

E sad, neki ljudi mi kazu da je ovo napajanje preslabo za ovu konfiguraciju.. True or not ? A i primetio sam da mi monitor "flickeruje" (ne znam srpsku rec za ovo), dakle kao na CRT kad je osvezavanje slabo, a kontam da je to zbog slabe struje ?? I ponekad se desi da dobijem black screen, dakle 5-10 sekundi mi je sve crno na ekranu, guglao sam malo i skontao sam da se u stvari graficka restartuje za to vreme i zato nemam sliku. Ima vise razloga za fail graficke pa se ona restartuje, medju kojima je i slabo napajanje... E sad jebiga ne znam sta da radim, jel ovo stvarno tako kao sto kazu, da je napajanje preslabo ? Jer ne vidim druge razloge zasto mi flickeruje TFT i graficka se sama od sebe restartuje. Evo ga taj link za black screenove btw koji sam nasao: http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...amp;STARTPAGE=1

halp plz

Edited by reiser
Link to comment
Share on other sites

Jesam, taj drugi DVI izlaz uopste ne radi, dakle nemam nista na monitoru ? :S

Btw, graficka je HD4870GS, dok mi u drajverima pise ATI Radeon HD4800, jel to ima neke veze ? :\ Mislim, nemam pojma, dobio sam cd sa 4850 driverima, a i na netu sam samo nasao te iste, i kad instaliram to, pise 4800 :|

I kad pogledam graficku na njenoj nalepnici (nalepnica iza na onim tranzistorima graficke kartice ili sta god) ne pise GS (Golden Sample) nigde ? :o

Glupa pitanja, ali stvarno sam noob oko hardvera i nemam pojma...

//edit

Aj' malo kasnije kad imam vremena da otvorim komp, slikacu karticu, kutiju i screenshot device managera, pa cu okaciti ovde

Edited by reiser
Link to comment
Share on other sites

Sa svim drajverima će ti pisati 4800 series, isto ko što i na 3850 i 3870 piše 3800 series.

Nego deluje mi ko da je kartica zrela za reklamaciju, pošto mora da baca sliku na oba izlaza. Probaj pre toga toga najnovije drajvere odavde, a ako ne pomogne, ćeraj.

Koji je operativni sistem btw (verzija i service pack)?

Link to comment
Share on other sites

Ja bi samo vratio komp u servis pa nek se oni muce! znam kako je kad te tako nova skupa roba jebe, izgubis zivce.

Ps. I ja mislim da je problem u grafickoj, napajanje ti nije slabo uopste, a i da jeste rekli bi ti oni kod kojih si kupio.

Ja teram 3870 sa 430w coolermaster.

Edited by MaYM.Dex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...