Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

ne moraš da ga pljuješ baš tako ako ga nisi skapirao

vec je pljuvao taj film, bas se zakacio za njega..

@ psy cudno da si primetio tako dobro ostvarenje son pena koji je svakako meni bolji i od readera i od slumdoga

ali filmovi svakako nisu fail!!!nemoguce da ti se nista nije svidelo u njima...

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nije u pitanju stvar ukusa već kriterijum po kojima ih vrednuje. I ja ne mogu da smislim Kazablanku recimo i mogu sad da kenjam sat vremena zašto je ne volim, ali je ne ne volim zato što je većina voli i što većina smatra da je među najboljim filmovima svih vremena, niti ignorišem vrednosti koje ima.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledao famozne filmove kad jaganjci utihnu i hanibala :\

meh, gledao sam prvo Hannibal rising i delovao mi predobro,ochekivao sam vishe od ova dva dela gore

Takodje sam gledao prva dva dela bornove triologije i jedva chekam da odgledam i treci :) I pre sam gotivio dejmona , al ovo je odglumio svaka chast :)

Eto to su neki stariji filmovi sto sam odgledao , od novijih sam gledao Rocknrollu,predobar :D

blays2-200x75.jpg
Link to comment
Share on other sites

Tebi.....je....Hannibal rising.....bio................ ............. predobar?

.....pa... su..... te......... Jaganjci i Hannibal........... razočarali?

.

.

.

bogami sam mator, previše mator....

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

nenenene hmmmm

morao sam da pazim kako se izrazhavam :)

hanniball rising me onako uveo u prichu, i i jaganjci su bili dosta dobri , da bi scena kada seche mozak onom glumcu (koji me iskreno nervira od kad sam ga prvi put video na tvu) malo sjebala stvar

i ova dva dela su predobra,al su me malo razocharala jer sam ochekivao da naspram hanibal rising-a budu neuporedivi dok je ispalo da su mozda malo bolji :)

to je sve :)

blays2-200x75.jpg
Link to comment
Share on other sites

Nije u pitanju stvar ukusa već kriterijum po kojima ih vrednuje. I ja ne mogu da smislim Kazablanku recimo i mogu sad da kenjam sat vremena zašto je ne ne volim, ali je ne volim zato što je većina voli i što većina smatra da je među najboljim filmovima svih vremena, niti ignorišem vrednosti koje ima.

kriterijum je iskljucivo moj ukus,oba filma sam gledao pre dodele oskara

ne kapiram,sada poshto vecina voli te filmove i meni trebaju da se svide?ili ako ih je kritika ishvalila ja ne mogu ih popljujem?

prvo,reader mi se nije svideo zato shto smatraju sa nekim shatro seksi scenama.mislim,nemam nishta protiv ali nemam ni vremena ni zivaca da gledam jebenu kejt vinslet kako brije noge sat vremena pre pocetka bilo kakve radnje u filmu.

slumdog smara.druga drzava/grad,prezvakana tema.ako vec gledam neshto "iz blata" pre cu da odaberem apocalypta

cemu onda ovaj forum,zakacite se pravo na imdb pa na top250 listu i nema rasprave,sve sami biseri

i nisam napisao da su filmovi politicki korektni,nego da je odluka akademije da podeli oskare kako je podelila politicki korektna(shto je trenutno in u usa)

i sad me tu gomila kvotuje "omg 'nake filmove si nashao da pljujesh",ma daj...ja sam ih "ispljuvao",vi ih ishvalite ako vam se svidjaju

eto necu da smaram vishe,jebe mi se i za oskara i za ralph fiennes-a i za jebenog milionera iz blata

Edited by psy
Link to comment
Share on other sites

kriterijum je iskljucivo moj ukus,oba filma sam gledao pre dodele oskara

ne kapiram,sada poshto vecina voli te filmove i meni trebaju da se svide?ili ako ih je kritika ishvalila ja ne mogu ih popljujem?

prvo,reader mi se nije svideo zato shto smatraju sa nekim shatro seksi scenama.mislim,nemam nishta protiv ali nemam ni vremena ni zivaca da gledam jebenu kejt vinslet kako brije noge sat vremena pre pocetka bilo kakve radnje u filmu.

slumdog smara.druga drzava/grad,prezvakana tema.ako vec gledam neshto "iz blata" pre cu da odaberem apocalypta

cemu onda ovaj forum,zakacite se pravo na imdb pa na top250 listu i nema rasprave,sve sami biseri

i nisam napisao da su filmovi politicki korektni,nego da je odluka akademije da podeli oskare kako je podelila politicki korektna(shto je trenutno in u usa)

i sad me tu gomila kvotuje "omg 'nake filmove si nashao da pljujesh",ma daj...ja sam ih "ispljuvao",vi ih ishvalite ako vam se svidjaju

eto necu da smaram vishe,jebe mi se i za oskara i za ralph fiennes-a i za jebenog milionera iz blata

Pa da si odmah ovako odgovorio, niko ti ništa ne bi rekao (mada, sumnjam opet nekako) :) Ne može samo hit and run tactics :)))

Nego da vidimo šta smo imali:

- Slumdog smara... Film koji je tako furiozno režiran i u kojem se po jedinici vremena dešava toliko stvari.... evo ti minus.

- Prežvakana tema? Da, baš se često snimaju urbane horor-comedy bajke sa popularnim kvizom kao bitnim plot čvorištem.... evo još jedan minus

- Apocalypto, nuff said....evo ti veliki plus! Ma evo ti dva plusa!!

- Seksi scene iz Readera i trebaju da izgledaju blago nespretno s obzirom na učesnike, ali sise Kejt Vinslet su najmanje bitne u tom filmu, više je taj početak tu zbog bonda koji se stvara između nje i dečaka, koji se tako lako izgubio u ostatku filma između njih kada su prošle godine. A s obzirom da si pogledao prvih 30 minuta, kako možeš da pričaš o ostatku filma (koji nema baš nikakve veze sa golom Kejt)....minus za ovo, I say.

- Za akademiju i mogu i ne moram obavezno da se složim, npr. Šon Pen je zaslužio oskara podjednako kao i Miki Rurk i ja bih ga radije dao Rurku pre svega jer neće skoro da dođe opet u ovakvu poziciju (za razliku od Pena, kome ne gine još koji do kraja karijera). Sad, dali je dobio Pen zato što je gej lobi podmazao gde treba, ili nisu hteli da ih Rurk blamira nekim svojim govorom, to je pitanje. Dal je Kejt zaslužila oskara, kada se uzmu ostali kandidati, well, zaslužila ga je definitivno za Revolutionary Road, mnogo više od blago pogubljene Meril Strip iz Doubta, tako da je opet ispalo nekako pravično. Ali, ima akademija svakakvih brljotina gotovo svake godine, pa ovde dobiš jedan mali plus...

- Ali ovo za Ralfa, pa evo ti tri minusa!

Tako da si u preseku izgubio :))))))

Opušteno, nemoj ovo da shvataš kao poziv na raspravu ili svađu, nije ti se svidelo, nije, al ne da mož samo da tresneš fail kod filmova koji generalno imaju daleko više kvaliteta nego mana i da očekuješ da se niko ne popali zbog toga ovde :)))))

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

@ psy

mislim da si promasio oba filma i voleo bih da znam kakve ti stvari u filmu zapazas tj. zbog kakvih stvari ti smatras da je film dobar ili ne?

te sexy scene se potpuno beznacajne po meni u readeru i ima mnogo dubljih stvari koje film moze da ti pruzi, npr. (ako te je zanimala kate u readeru) mogao si da u nastavku filma gledas kako glumi optuzenu i kako dobija tracak nade pri kraju kada nauci da pise i cita itd..po takvim trenucima mogu da kazem da je film dobar a zapazis i jos mnogo drugih stvari pored tih..

slumdog isto..film ima mnogo raznih trenutaka i mnogo je truda ulozeno u njega, umetnicki i kompozicijski..film poseduje vise prica i elemenata, u njemu mogu da se nadju razne vrste ljudi a gledati temu kao osnovu za film ti je pogresno po meni..a tema je ftw i jos kako je uradjena..

i dalje se cudim kako ti se svideo into the wild od pena..film je na mene ostavio ogroman utisak kao i na mnoge ljude kojima sam ga dao..

postovao sam o njemu ranije...

zanima me sta ti se svidelo u tom filmu?i zasto bi ga ti preporucio a ne bi slumdoga i reader??

Edited by depresSed

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

Reservoir Dogs - Meh... nikada necu kapirati Tarantina...

The Day The Earth Stood Still - Sranje, smorio sam se. Ne verujem da cu gledati original...

Independence Day - Ovo je pravi film sa alienima! Davno sam ga gledao i josh tada mi se svideo, morao sam da obnovim gradivo! :)

The Happening - Boze, glupog li filma! Taman mislish da ce neshto da bude u filmu i on se zavrshi, vratite mi vreme! ;/

.

Link to comment
Share on other sites

Slumdog je dobar film.

Ali upravo samo to dobar. Nista posebno da budem iskren. Doduse u moru govana koja izlaze primeti se jedan dobar film.

Od kada sam ga gledao govorio sam da nije za oskara. Medjutim to i nije tacno. Kao sto je psy nagovestio. Ta nagrada je otisla u kurac zaista. Kada neki film dobije oskara taj film zaista treba da bude umetnicko delo koje ce ostaviti jak utisak na gledaoca i ostati za sva vremena u filmskoj istoriji.

Tako da ... po meni Slumdog je zasluzio oskara. Ovog novog osakacenog za koji su kriterijuim pali duboko. Al definitivno nije zasluzio ono sto oskar treba da predstavlja. Tu bi rekao da je psy preterao pa svoj revolt prema tome sto je film dobio oskara okarakterisao kao da je film fail , kao sto rekoh film nije fail film je "samo" dobar.

Readera tek treba da pogledam.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sinoc odgledao Reader-a...

Ne mogu film i knjiga da se porede, nikad....

Ali film nije los. Vredan je gledanja. Mada, nije me bas odusevila Kejt Vinslet...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

sinoc gledao ''beogradskog fantoma'', i ono,utisak je blah,onako.

nije da sam ocekivao nesto mnogo,ali film je mogao da se spakuje u 30o minutni dokumentarac opusteno. dijaloga nije bilo ni za kurac,scene su preterano duge,kako bi se dobilo na vremenu a glavne scene ''jurnjavom'' kolima su bezveze uradjenje,tako da ne vidis sta se desava uopste. mislim realno,od same price i ne moze da se uradi bog zna kakav film,ali ako su vec uzeli da prave,mogli su i mastu da upotrebe malo pa odrade to sa nekim forama,efektima i ostalo. ovako je jedan obicni bedni dokumentarac.

i da,glavni glumac,koji je btw glumio i u ''azdahi'' je i ovoga puta odigrao maestralno,sa jos manje teksta i jos manje pokreta lica. lik je skamenio facu na pocetku snimanja i tako do kraja,bez obzira da li je uleteo u makazice izmedju tramvaja ili je tek ustao iz kreveta,uvek je tu taj prepoznatljivi pogled. a secam se da je kenjao u nekom intervjuu kako je duboko psihicki analizirao glavnog junaka i totalno se poistovetio sa njim. lol

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

3:10 to Yuma - odlichan. kako i da ne bude sa ovakvim kastom, gluma je toliko mega da chak ni loma bushna pricha pred kraj nema veze :) a chak i ne volim vesterne. i mega shmekerska kroowa scena:

prilazi sledja ribi

- u look kinda skinny

- i feel skinny

- thats allright, i dont mind skinny girls as long as they have green eyes to makeup for it. do u have green eyes ?

tu se riba okretje i vidi se da riba ima crne/braon

- thats allright, they dont have to be green

koji vrh

No Country for Old Men - onako, bzvz. suvishe razvucheno, pricha nije neka. tommy-ija ko da chuvaju u naftalinu za ovakve uloge. odlichan bardem stoji mu bilo kakav psiho karakter ili pricha :)

The Doom Generation - ne znam kako mi je promakao ovaj klasik :)) spoj rodmuvija, narko, kriminal, prcanje, tinejdzeri .. ne mozhe da omane :) totalno istripovan film, pogotovo kadrovi pred bolesan kraj. digo mi se 4x uz film :D najbolje usne na kojima neverovatno stoji crveni karmin, koji 90% zhenama nestoji :)

Valkyrie - nije me neshto odushevio film, upada mi u tom kruz klasik. chak bih rekao da nije neshto mnogo odskochio u odnosu na stariju verziju filma.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Slumdog je dobar film.

Ali upravo samo to dobar. Nista posebno da budem iskren. Doduse u moru govana koja izlaze primeti se jedan dobar film.

Od kada sam ga gledao govorio sam da nije za oskara. Medjutim to i nije tacno. Kao sto je psy nagovestio. Ta nagrada je otisla u kurac zaista. Kada neki film dobije oskara taj film zaista treba da bude umetnicko delo koje ce ostaviti jak utisak na gledaoca i ostati za sva vremena u filmskoj istoriji.

Tako da ... po meni Slumdog je zasluzio oskara. Ovog novog osakacenog za koji su kriterijuim pali duboko. Al definitivno nije zasluzio ono sto oskar treba da predstavlja. Tu bi rekao da je psy preterao pa svoj revolt prema tome sto je film dobio oskara okarakterisao kao da je film fail , kao sto rekoh film nije fail film je "samo" dobar.

Readera tek treba da pogledam.

^this

ovako

odgledao sam "reader"-a do kraja sinoc.ljudi,da se ne razumemo.film je losh(IMO).nishta ne bi propustio da sam(kao i shto sam planirao) ostao na onih odgledanih 30min.

mene zanima shta je dobro kod readera?gluma?jeste.shminka/kostimi/muzika/scenografija?moguce.prica?bleh.film kao celina?nikako

uzasno spora radnja(neko spomenu jedan od mojih omiljenih filmova "into the wild" pa cu da uporedim)

ono shto je reader ispricao za (jebenih) sat vremena into the wild je uradio u 2 krisova fleshbeka i jedno pismo njegove sestre.verovatno je i shon pen mogao da snimi sat vremena price o krisovom

odrastanju,ali on je imao jednu zanimljivu zivotnu pricu da isprica i znao je kako da je isprica za razliku od lika koji je radio reader.i dok je into the wild sijao na sve strane reader je davio i davio sa svojim sporim i nezanimljivim dijalozima,i na kraju je udavio.zashto svaka "potresna" zivotna prica mora da znaci i dobar film?to kod readera nije slucaj nikako.predvidiva radnja all the way.sa neverovatno novim krajem

u kojem "pokajnica" ostavlja sve shto je imala devojcici koja je prezivela logor i izvrshava samoubistvo.neshto novo?ona je "nevina"?tj nije nevina ali trebali bi da je simpatishemo zato shto ona u stvari nije bila svesna da radi neshto loshe?nije imala izbora?mislim,bolje je ostaviti 300 ljudi da izgori u crkvi nego da ih pusti i izgubi kontrolu na njima?wtf?priznala je krivicu zato shto je bilo sramota da kaze da ne zna da pishe?mala plata bila u simensu pa preshla u "ss"? :) (greshke su moguce zato shto stvarno nisam gledao svaki detalj sa max paznjom,sry mr reziser,ti si kriv)

ne svidja mi se film nikako,shoot me :)

da li je vama i "there will be blood" dobar film?

*edit*

e da,da dodam moje mishljenje o dva filma koja ste spomenuli

reservoir dogs je jebeno kultno ostvarenje i mozda najbolji tarantinov film,no country for old men je skroz ok film(i vishe od toga) i u poredjenju sa readerom filmcina

e sada to shto ja necu da zaspem one kojima se isti nisu svideli sa "AMG WTF R U GUSY ON?" kvotovima i fejspalmovima je druga prica(ja sam kul :) a ukusi su razliciti)

i o readeru/slumdogu od mene vishe ni rec(smorio sam i sam sebe) :)

Edited by psy
Link to comment
Share on other sites

Eto dokle si stigao od običnog "fail" :)

There Will Be Blood je genijalan film, btw. A ako ti je to loš film, a No Country dobar, ti onda baš imaš čudan ukus (ne kažem loš ili inferioran, jednostavno čudan), jer su ta dva filma bukvalno na istom kvalitativnom nivou (tj, izvrsni).

Što se tiče Tarantina, Reservoir Dogs=Pupl Fiction=Jackie Brown (svaki na svoj način), od tad je pad (u odnosnu na ovu trojku).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

@ psy

ja sam pomenuo into the wild..vise puta..

fimcina samo takva, ljudi ako niste imali priliku, pogledajte obavezno!!!

Edited by depresSed

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

There will be blood je epski masterpiece na toliko nacina, da bi mi trebao jedan pozamasan clanak u novinama da bi opisao kolika je glumacka, rediteljska, istorijska, obrazovna, poucna, i na mnogo drugih nivoa vrednost tog filma.

Pip, procitao si moje mislnjenje o Twbb, i sad cu ti reci da je za mene Ncfom potpuno promasio ono sto je zeleo da postigne i umesto toga je samo smorio suvim scenarijom i pokusajem postizanja neke apstraktne poruke.No, to je moj utisak.

@into the wild

Pre bih preporucio da prvo knjigu procitate, kako bi ste imali potpunu sliku onoga sto gledate, ovako vam se na trenutak moze uciniti previse banalno i pointless ono sto gledate.

Edited by CABKE

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...