Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mislim da treba da se prekine ta praksa sa posterima koja vodi u pravcu "vidi moj post" (morao sam i ja da probam u proshlom [:D]) i da se vishe koncentrishe na kvalitet nekog opisa, utiska (ne mislim na nikoga direktno) .. ovako ko da gledam slikovnicu :)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

To uopšte nije ni poenta ni namera (bar mojih postova). Jednostavno volim da vidim i poster filma o kojem se priča, da se uhvati nekakav "mood" samog filma sa slike, da se uoči ko glumi i slično. Ovako se često desi da previdim naziv nekog filma koji se utopi u ostatak teksta.

A što se tiče filma, tu i nema šta mnogo da se priča: prava mera napetosti, ozbiljnosti, humora i krvoliptanja (a ja baš znam da se raskenjam o filmovima).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

118.jpg

skroz solidan rimejk,mnogo bolji nego shto sam ocekivao

S.r.a.n.j.e.

Očajna priča, sve vreme očekuješ neki supernaturalni obrt u priči (zbog, jel, "horor" elemenata), a ceo film je mogao da bude snimljen kao tipična Hallmark drama sa ubistvom. I na brzinu mogu da se setim par nelogičnosti iz filma, sa tendencijom njihovog rasta:

Kad stoje na tremu i maćeha ode u kuhinju da spremi večeru i pita da li bi joj neko pomogao, otac krene i Alex (koja je mrtva, jel) ga zaustavi i kaže da će ona...

- Na sajtu nađu članak o toj ludoj tinejdžeri i jasno naglase da nisu uspeli da je nađu i da je ostala na slobodi, a ona hospitalizovana i to još pod imenom pod kojim je traže.

- Njen dečko nikome nije rekao da je ona ubica, već je čekao da se ona vrati iz ludnice da to raspravi sa njom prvom (valjda željan pičke koju nije dobio od ranije).

Sve je toliko već viđeno ovde čak i u inferiornijom filmovima, ali pošto igra Elizabet Benks sve im je oprošteno :)))

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Jednostavno volim da vidim i poster filma o kojem se priča, da se uhvati nekakav "mood" samog filma sa slike, da se uoči ko glumi i slično. Ovako se često desi da previdim naziv nekog filma koji se utopi u ostatak teksta.

+1

i ja dosta lakshe identifikujem filmove kada vidim poster. takodje volim postere generalno :)

anyway gledao

Traitor, http://www.imdb.com/title/tt0988047/

teroristi spijuni kontraspijuni bombe, sve je tu ali je nekako izostala prava akcija i napetost koja je podrazumevana sa ovim akcionashkim elementima. solidno ali je trebalo mnogo bolje s obzirom na finu ekipu. nadam se da je ovo poslednji iz serijala o "teroristima koji prete americi a vec su sjebali evropu" holivudskih filmova

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Crank 2 (jason statham ftw!) extra film,nerealan skroz ali ok da se ubije jedno popodne :P

Ne volim brate toliko nerealne filmove, lik se budi u sred operacije srca jebenog... koji kurac? :D brate, ja sam bio na laporaskopskoj operaciji obicnoj, brate prva 3 sata kao da imas 3 noza u stomaku, ne mozes se saviti, ustati sa kreveta, a kamoli sa otvorenim rebrima opaliti samarcinu doktoru da se lik okrene oko sebe, mislim... wtf O.o

Link to comment
Share on other sites

hustle.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0410097/

"Zestoki momak sa Memfiskog asfalta" pokusava da, uz pomoc nekoliko prijatelja, napravi karijeru u svetu hip-hop muzike. Cini se da mu je put ka zvezdama otvoren, ali sustiže ga njegova prošlost...

ok. skroz ok :)

malo je falilo da prekinem, na 20 i nekom minutu, al onda je dosao pozitivan preokret :)

Zanimljivosti:

- Za vreme snimanja filma u Memfisu, Anthony Anderson i asistent režisera Wayne Witherspoon su uhapšeni i optuženi za seksualno zlostavljanje. Optužbe protiv Andersona su kasnije odbačene od strane predsedavajućeg suca.

- Distributivna prava na film su prodata kompaniji Paramount Pictures/MTV Films na Sundance Filmskom festivalu 2005. godine za 9 miliona dolara, što je festivalski rekord.

- Film je finansirao John Singleton.

- Film je osvojio Nagradu publike na Nashville Filmskom festivalu 2005.

- Ovaj film je posvećen Samu Phillipsu, čoveku koji je otkrio Elvisa Presleyja i osnovao Sun Records. Phillipsova estetika uradi-sam je inspirisala Craiga Brewera da napiše scenario za film.

- Zlatni sat koji nosi DJay koji je navodno pripadao njegovom ocu je zapravo pripadao ocu i mentoru Craiga Brewera, Walteru.

- Iako u filmu postoji mnogi detalji koji se odnose na poznate umetnike i muzičare iz Memfisa, Craig Brewer je operzno izbegavao bilo kakve detalje koji bi se odnosili na Elvisa Presleyja. U jednom intrevjuu, Brewer je rekao: "Postojalo je pravilo. Bez Elvisa."

- Snimatelji filma su ubedili glumca Terrencea Howarda da neko vreme živi u Memfisu kako bi poprimio njihov dijalekt i osećaj mesta.

- Terrence Howard je pričao sa preko 300 makroa pre nego što je počeo da snima film.

Nominacije:

Best Achievement in Music Written for Motion Pictures, Original Song, Best Performance by an Actor in a Leading Role, 2006 Academy Awards, USA

Best Actor, 2006 Chicago Film Critics Association Awards

Excellence in Costume Design for Film - Contemporary, 2006 Costume Designer Guild Awards

Best Performance by an Actor in a Motion Picture - Drama, 2006 Golden Globes USA

Breakthrough Award, 2005 Gotham Awards

Outstanding Actor in a Motion Picture, Outstanding Motion Picture, Outstanding Supporting Actor in a Motion Picture, Outstanding Supporting Actress in a Motion Picture, Outstanding Supporting Actress in a Motion Picture, 2006 Image Awards

Best Male Lead, 2006 Independent Spirit Awards

Best Sound Editing in Feature Film - Music - Musical, 2006 Motion Picture Sound Editors USA

Best Actor, Best Breakthrough Filmmaker, 2006 Online Film Critics Society Awards

Outstanding Motion Picture, Comedy or Musical, 2005 Satellite Awards

Outstanding Performance by a Cast in a Motion Picture, 2006 Screen Actors Guild Awards

Grand Jury Prize, 2005 Sundance Film Festival

Nagrade:

Best Song, 2006 Broadcast Film Critics Association Awards

Best Feature, 2005 Nashville Independent Film Festival

Best Breakthrough Performance by an Actor, 2005 National Board of Review USA

Outstanding Actor in a Motion Picture, Comedy or Musical, 2005 Satellite Awards

Audience Award, Cinematography Award, 2005 Sundance Film Festival

Edited by siniSter

Bring It

Link to comment
Share on other sites

the house bunny - http://www.imdb.com/title/tt0852713/ - nista posebno, komedijica, da se pogleda ako nema bas nista pametnije da se radi

make it happen - http://www.imdb.com/title/tt0822868/ - isti kao ostali flimovi o plesu, "lalala, ja sam iz malog grada, lozim se na ples, i sad cu da idem i uspem u zivotu"

center stage: turn it up - http://www.imdb.com/title/tt1145144/ - -||- nisam ni uspela do kraja da odgledam

the babysitters - http://www.imdb.com/title/tt0796302/ - uh... bzvz, ni prica nije nesto, ali kraj lol.

shrooms - http://www.imdb.com/title/tt0492486/ - smara film, ali kraj je do jaja :D

Link to comment
Share on other sites

Gledao Motorcycle Diaries, naravno o Gevarinom putu po juznoj americi, film je iz 2004-te.

Odusevio me je film, tim vise sto sam skoro citao knjigu . Poptuno odise nekom mladalackom energijom, NIJE americka rezija tako da se film poprilicno drzi knjige.

'ladno igra i Che-ov sestric/burazer Rodrigo De la Serna.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

matchpoint.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0416320/

vudi alen.

opet... i opet.. i opet :)

kakva prica. kakav triler.

prica na prvi pogled izgleda kao nesto "vec vidjeno", al kako ovaj covek moze da je zacini.. i napravi remek delo, to je strasno.

glavni glumac. nisam ga ranije gledao, bar ne u nekoj glavnoj ulozi. jako cudan lik.ne znam dal glumi pedera ili je peder. ponasanje mu je krajnje kriticno :) al nema veze, dobro je odglumio.. i vise od toga.

skarlet... skarlet je jebeno prelepa. najlepse njeno izdanje do sada :))

kakav preokret u zadnjoj trecini.. dios mio !

preporuka, ako ste fan vudija.

zao mi je samo sto ga nisam pogledao pre vikikristinabarselona, bio bi pod jos vecim utiskom.. sigurno.

posto volim alena pogledao film...

moram priznati da nisam ocekivao zaplet, mislim mogao sam da pretpostavim ali svakako ne sve..

glavnom glumcu ova uloga tako dobro lezi, kao da je stvoren za nju..gledao sam ga u jos nekim filmovima i ostavio je odbojan utisak na mene, tako i ovde, nekako mi je odbojan facom ali kako je odglumio win win win !!1

skarlet po meni nista preterano nije odglumila, ali svakako imba izdanje :)

meni je kraj jos bolji od preokreta ...

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...