Jump to content

Da li nam 2009ta donosi kraj sveta kakvog znamo?


Recommended Posts

Ako uspem da odvratim makar jednog coveka ,

od ideje boga i crkve , smatracu da sam pomogao tocku evolucije da se okrene makar malo brze,

koji plemenitiji cilj postoji ?

"Ko je glup a cuti mudar je" - Starogrcka poslovica

prangijato!

btw. Djuseru, ocigledno je da su tvoje frustracije duboke, cim ti je zelja da odvracas ljude od njihovih verovanja i ubedjujes u svoja.

Ili imas kompleks vise vrednosti pa mislis da je tvoje misljenje bolje od tudjih? Ruzno si vaspitan.. Realno.

Ili imas kompleks sto te niko nikad nije slusao. Ili si "mali i gadan" [:D] (dobro, ovo zadnje je sala)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bog ne postoji ne znam zasto ljudi imaju problem sa tim ,

kad umres jednog dana neces ici u raj da ti andjeli sviraju harfu da pijes vino jedes grozdje i prcas ceo dan , deal with it.

ljudi koji su stanju da svedu funkcije religije na ovakve i sl. jednodimenzionalne gluposti su ignorantni retardi (ukljuchivshi i autore zeitgeista)

Link to comment
Share on other sites

first of all, moj rodjeni brat je diplomirao filozofiju hrishcanske religije i u vishe navrata sam bio intrigiran nekim studijama koje sam imao prilike da prochitam tako da mislim da IMAM POJMA koje su funkcije religije...

second, mene NIKO nije nauchio (nauchio u smislu da mi je impose-ovao neku doktrinu koju sam odmah na mah prihvatio) u shta treba da verujem, to sam sam nauchio...

edit: u signi mi pishe u koga ja verujem [;)]

Edited by eclctc
Link to comment
Share on other sites

first of all, moj rodjeni brat je diplomirao filozofiju hrishcanske religije i u vishe navrata sam bio intrigiran nekim studijama koje sam imao prilike da prochitam tako da mislim da IMAM POJMA koje su funkcije religije...

second, mene NIKO nije nauchio (nauchio u smislu da mi je impose-ovao neku doktrinu koju sam odmah na mah prihvatio) u shta treba da verujem, to sam sam nauchio...

edit: u signi mi pishe u koga ja verujem [;)]

Koje su funkicje religije i crkve?

Ja stvarno ne znam.

Link to comment
Share on other sites

O PA KAKO PA TO NE ZNASH BRATORI, zar ti nije lepo sve razjasnio onaj simpatichni chikica gradjevinski inzenjer /arhitekta buducnosti??! sve je on objasnio, SVE SVE, ukljuchujuci i to kako je tekao proces interpretacije biblije.... Oh, briljantnog li uma, kakve li vrsne podobnosti za fashistichki attempt imprintovanja u ljudski um jedne sjajne ideje

Ah jakog li argumenta!!

aj si vat ju did der ;)

Link to comment
Share on other sites

O PA KAKO PA TO NE ZNASH BRATORI, zar ti nije lepo sve razjasnio onaj simpatichni chikica gradjevinski inzenjer /arhitekta buducnosti??! sve je on objasnio, SVE SVE, ukljuchujuci i to kako je tekao proces interpretacije biblije.... Oh, briljantnog li uma, kakve li vrsne podobnosti za fashistichki attempt imprintovanja u ljudski um jedne sjajne ideje

Ja i dalje tvrdim da ne znam, a ti i dalje pokazujes kako si primitivan u shvatanjima i razumevanju drugih.

Lepo te pitam da objasnis koje su te funkcije i nista drugo, a jos tvrdis kako imas pojma jer ti jer burazer doplomirao nesto.

Link to comment
Share on other sites

prangijato!

btw. Djuseru, ocigledno je da su tvoje frustracije duboke, cim ti je zelja da odvracas ljude od njihovih verovanja i ubedjujes u svoja.

Ili imas kompleks vise vrednosti pa mislis da je tvoje misljenje bolje od tudjih? Ruzno si vaspitan.. Realno.

Ili imas kompleks sto te niko nikad nije slusao. Ili si "mali i gadan" [:D] (dobro, ovo zadnje je sala)

Moja zelja nije da odvracam ljude od njihovih verovanja , moja zelja je da predstavim istinu , moja ubedjenja su istina

cista, hladna, ponekad bolna ali istinita , a na njima je da odluce da li je to dovoljno za njih ili im treba josh dokaza.

To je kao da mnogo volish Big Mac obrok, i voleo bi da tebi dragi ljudi probaju to zato sto ce mozda i njima da se svidi , a ako ne, nek nastave da jedu CheeseBurger Special.

Ti ces im reci

"vidite ovde ima manje kalorija , vishe vitamina"

Vrlo je realno da neki od njih kazu

"A jebes to ovo ima bolji ukus" ,

naravno tu se prica na tu temu zavrsava.

Ne znam sta mi je, u poslednje vreme sam opsednut hranom i hranljivim vrednostima.

Gotta learn the rules

so i can break dem properly!

Link to comment
Share on other sites

Moja zelja nije da odvracam ljude od njihovih verovanja , moja zelja je da predstavim istinu , moja ubedjenja su istina

cista, hladna, ponekad bolna ali istinita , a na njima je da odluce da li je to dovoljno za njih ili im treba josh dokaza.

Ovde si pokazao da nemas ni jedan argument i da polazis od svog misljenja kao da je apsolutna istina. A to je velika greska. Mnogi naucnici su obarali svoje teorije na kojima su godinama radili kroz jedan eksperiment (Cak je i Ajnstajn pred kraj svog zivota uvideo gresku u svojoj teoriji na kojoj je ceo zivot radio i priznao. Ali je ipak voleo da kaze: "Bog se nije igrao kockicama"). A ti nemas nikakve dokaze ni argumente da potkrepis svoju tvrdnju. Mnogi bi voleli da za to imaju dokaze, mnogi bi puno platili za takve dokaze, ali oni zapravo, ne postoje.

I nemoj mi reci "dokazi suprotno" jer da oni zaista postoje u danasnjici, time bi se izgubio svaki smisao VEROVANJA.

Licnih primera znam bar 5, ali nema smisla nabrajati jer ti necu promeniti misljenje, kao ni ti meni.

djus kad budesh tuko dakija udari ga i za mene jednom :D

Jel smes sam? Kad budes alt tabovao u wow, izvadi alt iz tastature da ne mozes da se a-tabujes u rur ponovo.

Link to comment
Share on other sites

Ovde si pokazao da nemas ni jedan argument i da polazis od svog misljenja kao da je apsolutna istina. A to je velika greska. Mnogi naucnici su obarali svoje teorije na kojima su godinama radili kroz jedan eksperiment (Cak je i Ajnstajn pred kraj svog zivota uvideo gresku u svojoj teoriji na kojoj je ceo zivot radio i priznao. Ali je ipak voleo da kaze: "Bog se nije igrao kockicama"). A ti nemas nikakve dokaze ni argumente da potkrepis svoju tvrdnju. Mnogi bi voleli da za to imaju dokaze, mnogi bi puno platili za takve dokaze, ali oni zapravo, ne postoje.

Ti ocigledno nisi razumeo.

Evo objasnicu ti ponovo malo plastichnije.

Ono sto ja smatram da je istina , su oni minerali i vitamini u bigmac obroku.

Sto bi otprilike znachilo ,

da postoji toliko mnogo neslaganja i rupa u bibliji i u samom hrishcanskom uchenju ,

da to ne moze, a da ne dovede u pitanje autentichnost cele fantazije.

Sad na svakom je da odluchi da li je za njega to dovoljno, da je u jednom periodu nashe drevne istorije bio neki lik koji je jednostavno bio popularniji od gomile istih takvih likova , i u to vreme bilo je trendy biti njegov fan, bio je next big thing.

Umro je neko je bacio spiku da ga je video ispred neke pecine , i brdo ljudi se primilo.

Nakon toga kada su se i rimljani istripovali ,ako slucajno niste bili njegov fan imali ste dve opcije , smrt ili da postanete fan.

I od tada pa sve do 300-400 godina unazad ta praksa je primenjivana i tako se ova drevna praksa odrzala sve ove godine.

Zar cinjenica u sta verujes,( govorim o religijskom opredeljenju) , zavisi uglavnom od mesta rodjenja/zivota/okruzenja , nije dovoljna ?

Da si se rodio u indiji , prichao bi da je Shiva najjacha , mislim ono get a bigger picture please.

Edited by Juice R

Gotta learn the rules

so i can break dem properly!

Link to comment
Share on other sites

Juice, shvatas da si izjednacio religiju sa verom?

Dokazujes da Boga nema greskama iz religijskih textova? auh :)

Moja zelja nije da odvracam ljude od njihovih verovanja , moja zelja je da predstavim istinu , moja ubedjenja su istina

:)

Aj navedi jedan dokaz da Bog ne postoji kojim bi dokazao tu "istinu". Ne mozes, bas kao sto ne moze niko da dokaze da stvarno postoji. Sve se svede na veru.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...