Jump to content

windows 7 public beta


Trooper

Recommended Posts

Pa da, to i ja imam u Avantu od 2005. godine, ali je fora u tome što pričam o situacijama kada imam word i browser na primer. To je možda nešto kao ovo što priča Kadeshi, samo što nikadn isam probao tako nešto :)

a zar ne mozes jednostavno da resize-ujes prozore? :))

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a zar ne mozes jednostavno da resize-ujes prozore? :))

Ja mislim da je onako jednostavnije u tri-cetiri klika, odavno to koristim...prozori su lepo poravnani i dele ekran bash na pola.. ali bash bash : ))

Ne znam da li koristite powermenu, mislim da dolazi uz update xp-a..sad ne znam sa cime verovatno uz PowerToys. Mislim da se zove power menu.

Kada je ukljucen mozete iz taskbara da podesavate prozorima transparency, always on top i minimize to tray.

Dobije se lepih stvari uz update-ove.

-It is said that the first time Takamatsu saw Judo he was horrified. This was because they bend their backs during their techniques.

Link to comment
Share on other sites

Nisam imao iskustava sa Vistom, ovaj win7 radi ok, cak brz je,ali!

Da li je brzi od xp-a? Ne primecujem

Da li lepse izgleda? Ne, meni licno je uzasno ruzan.

Da li ima opravdanja da zauzme 7.5 GB na hdd? Ima jer su sad diskovi jeftini i veliki, ali pobogu STA je to toliko?

Da li ima opet opravdanja da se baskari po RAM-u (oko 480 mega)? Po meni ne.

Da li postoji i jedan razlog za IE8? Po meni ne.

Da li je laksi za navigaciju / setovanja od viste...ne znam, nisam koristio mnogo vistu, cini mi se da jeste.

Da li je snipet tool cool? jeste :)

Sve u svemu, Vista je toliko unesrecila ljude, da ce sad svaki iole pristojan OS biti OMG OMG. Cinjenica je da XP i dalje predstavlja zenit MS-a.

Jel moze neko da mi kaze koja su to SUSTINSKA poboljsanja win 7 u odnosu na XP? (memory management, stabilnost, tehnologije, fajl sistem..??)

Mislim OK mi je win 7, nije mi toliko tuzan kao Vista, ali ne vidim ni jedan jedini razlog da napustim XP.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Kažu da je superfetch iz Viste dosta unapređen u sedmici. Meni to mnogo znači, na XP-u recimo kad krenem da režem nešto, ako se zajebem i upalim neki program (imam jedan hard koji je pritom sistemski), disk krene da ore i bafer ode u kurac, a ponekad i rezanje. Na Visti sa superfetchom se bukvalno sve živo startuje trenutno i mogu da drkam programe bez problema i pri kopiranju po hardu itd. To je istovremeno i taj razlog zašto ždere ram, ali je u praksi mehanizam dosta razrađen, nikad nećeš popiti out of memory u nekom zahtevnom programu jer je Windowsov keš pojeo sav ram već će se sve oslobađati trenutno po potrebi.

E sad jedini scenario kada superfetch na Visti ne radi kako treba je kad radim md5 heš i verifikaciju foldera. Da li Win krene da kešira previše unapred pa se kolje sa (realno, neoptimizovanim) rutinama za md5 check (QuickSFV i Total Commander), ne znam, al to je jedini slučaj kad moram da zagasim superfetch da verifikacija foldera od 4 GB ne bi trajala 20 minuta. U svim ostalim slučajevima je sjajno i to je otprilike jedini konkretan razlog zašto koristim Vistu umesto XP-a.

A da, i na XP-u posle par dana programima treba sve duže da se startuju i hard sve više ore, na Visti sve radi isto ko prvi dan. I Vista se podigne za 20 sec, Firefox se na sveže butovanom kompu digne za sekund, a na XP-u to sve traje višestruko duže.

I naravno, na sedmicu prelazim isti dan kad izađe aktivator za RTM verziju, tu nema dileme nikakve :)

Link to comment
Share on other sites

Ovo shto je Vudu rekao je 100% tachno - trenutno imam instalirano: XP SP3 Pro 32bit, XP SP2 Pro x64, Vistu Ultimate x64 i Windows 7 beta 7000 x64. Svaki put kada resetujem komp i ulazim u XP on ore jedno 5-7 minuta i dok ne prestane, nema smisla pushtati neki program. Kod Viste i Win7 kad udjesh u sistem odmah je sve up & running i nema nikakvog chekanja. Kada Vista i Win7 nauche koje programe najvishe koristish, oni se prilagodjavaju tvojim potrebama i rade brze sa tim programima. I da, u Visti x64 3dsmax 2008 brze renda nego u Win XP Pro x64 :)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

i ulazim u XP on ore jedno 5-7 minuta i dok ne prestane

Ne znam kakve vi programe koristite, ali meni XP i kad je dosta instaliran "ore" najvishe 30ak sekundi, sto je stvarno prihvatljivo, mada sam i ja primetio da Vista ne ore uopste, i to na laptopu.

Link to comment
Share on other sites

meni ovako po odzivu, brzini podizanja programa i uopšte količini vremena koju provedem čekajući da komp nešto uradi da bih ja mogao da nastavim da radim to što sam radio, najbrže deluje OS X. između viste i xp-a ne vidim neku razliku, mada u visti neke stvari izgledaju glatkije zbog boljeg interfejsa. OS X se i najkraće pali.

ne znam kako je kod njega organizovan taj superfetch, tj. da li ima ekvivalentnu opciju ili ne, ali memorija je skoro uvek 90% puna, tako da verovatno ima nešto slično.

no, pošto OSX malo ko može da fura, morao bih da se složim sa vuduom da nema baš prevelikog razloga za držanje xp-a na kompu, ako je iole nov.

Link to comment
Share on other sites

dok sam drzao os x zaista je lepo radio, ali mis je toliko cudno radio da je to bio horor...klizi nekako budjavo, i nema te opcije koja ce da sredi to i da navede misonju da se ponasa ko na windowsu...

i ja moram da se pridruzim vuduovom vista klanu, drzim je i stvarno lepo radi, ne znam sta kukaju ovi sto kukaju! :D

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Kažu da je superfetch iz Viste dosta unapređen u sedmici. Meni to mnogo znači, na XP-u recimo kad krenem da režem nešto, ako se zajebem i upalim neki program (imam jedan hard koji je pritom sistemski), disk krene da ore i bafer ode u kurac, a ponekad i rezanje. Na Visti sa superfetchom se bukvalno sve živo startuje trenutno i mogu da drkam programe bez problema i pri kopiranju po hardu itd. To je istovremeno i taj razlog zašto ždere ram, ali je u praksi mehanizam dosta razrađen, nikad nećeš popiti out of memory u nekom zahtevnom programu jer je Windowsov keš pojeo sav ram već će se sve oslobađati trenutno po potrebi.

E sad jedini scenario kada superfetch na Visti ne radi kako treba je kad radim md5 heš i verifikaciju foldera. Da li Win krene da kešira previše unapred pa se kolje sa (realno, neoptimizovanim) rutinama za md5 check (QuickSFV i Total Commander), ne znam, al to je jedini slučaj kad moram da zagasim superfetch da verifikacija foldera od 4 GB ne bi trajala 20 minuta. U svim ostalim slučajevima je sjajno i to je otprilike jedini konkretan razlog zašto koristim Vistu umesto XP-a.

A da, i na XP-u posle par dana programima treba sve duže da se startuju i hard sve više ore, na Visti sve radi isto ko prvi dan. I Vista se podigne za 20 sec, Firefox se na sveže butovanom kompu digne za sekund, a na XP-u to sve traje višestruko duže.

I naravno, na sedmicu prelazim isti dan kad izađe aktivator za RTM verziju, tu nema dileme nikakve :)

zanimljivo, moje iskustvo sa vistom je sushta suprotnost...

programi na pocetku se tri puta duze dizu od xp-a, a kako vreme odmiche smanji se na 2 a ponekad opet 3 put sporije... jebte seo sam za isti moj lap na kojem je XP, ono je perverzija koliko je brze i zivahnije

npr otvaram 10 puta jedan isti office fajl, u toku radnog dana na poslu... nekada ga otvori za milisekndu a u vecini sluchajeva zabaguje ofis i treba mu 5 sekundi da se pojavi

isto tako i sa alt-tabom na recimo msn... EJJJ msn, ne nije neki freeware... zabode na par sekundi sve i onda kao radi... tako corel ps i sve... nema virusa nema nista, updejtovano, legalno ... golo gomno

ali lol, xp koji ore 7 minuta? nesto tu ne stima

vista ore prvih dva meseca pa posle prestane, ali dzabe kada laguje na najobicnijim operacijama

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne da je loša konfa nego da ima nekih drugih problema, možda do čipseta ili šta znam.

Ortak ima neku Toshiba mašinu, ne znam tačno specifikacije, ali sasvim je pristojna. Na njoj se XP podiže 10 minuta, dakle od uključivanja pa dok se ne dignu svi programi u startapu. Posle toga sve radi normalno, ali pre toga sve ide gadno usporeno, ne čuje se hard kako ore ali nešto se dešava što ne treba. Apdejtovao je BIOS, menjao drajvere i ništa. Logično je da je ovde problem u laptopu a ne Windowsu.

Link to comment
Share on other sites

dobro, ako nije ubio gomilu onih nepotrebnih Toshiba utillity-ja, onda nije ni chudo shto se toliko diže

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...