Jump to content

King's Bounty: The legend


brue

Recommended Posts

i proklet bio ISP error

Znaci izvinjavam se svima koji su postovali ovde.

Pokusao sam da prevazidjem ISP problem oko menjanja imena topica (stari naziv nije lepo predstavljao ime igre), i zeznuo skroz stvar:

1. napravio novi topic, sa novim imenom

2. mergovao u njega stari topic

3. isp error

4. od starog topica ostalo samo ovih par pocetnih postova, cak nije ni zapamtio post u novom topicu

<noob il ovo nesto ebe za 10

PS. i onda 5 min kasnije sve ok, vide se svi postovi :D festa sa ISP errorom :)

Ja sam kreten sto nisam uzimao ghostove, knightove na lazno i sto npr nisam dobio da kupim druide pri pocetku. Sad mi je jasno :)

Ne, svako ima neku imba kombinaciju koja mu odgovara. Ja sam, na zalost, picajzla sto se heroesa i KBa tice, i ne volim kad gubim trupe, pa igram borbe do perfekcije i ne pomeram se dalje dok ne nadjem kombinaciju za svaku da postignem 0 gubitaka. To mi je najlakse ispalo da odradim sa ghostovima, odnosno kad sam igrao impossible lvl tezine, uzimao na kvarno konjanike.

medjutim, i tu ima dodatak. Konjanici trebaju ako bas bas dobijes da nigde na pocetnom ostrvu ne mozes da uzmes iole pristojniju jedinicu sa preko 100 hpa, sto mi se dogodilo sva tri puta na impossibleu. Da li je do lvla tezine il sam stvarno toliki baksuz, ne znam.

Na hardu mi je cak izbacivao i polar medvede da kupim u kolicini od po 50+ komada, pa i druide i jos ponesto. Normalno, u takvim okolnostima, 10tak konjice da na kvarno uzimam je imbecilno.

Glupost,ghostovi rade life steal i tenkuju 2-3 grupe od 150+...predju leadership limit izgubim kontrolu nad njima,al zato je tu priest da ih vrati na normalu.Prebio sam Krakena sa ovom komb+100zombija koji su samo cuvali prista.

Probaj pain mirror spell, do sad mi se pokazao kao najlaksi nacin redukovanje prekoracenja ludih ghostova.

Elem, jos uvek nisam presao igru :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sto se tice ghostova stvarno su prejaki.Izbacio sam pristove iz upotrebe.Trenutno 130ghosts 90 cursed ghost 40 shaman 75 beholdera 7 cyclops.Od kako sam dobio Sacrifice ne gubim jedinice.Jedini problem je kad se borim protiv Demon-a on mi sabije duhove zbog 50% bonus dmg.

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Pa probaj :)

Igrao sam ja, prvo ostrvo aj djene djene i ide nekako, al posle ...mlooogo bre trupa

sad procitah ceo topik..posto nisam bas bio pri vremenu...:)zadrzacu se na hard-u:)

e da,jos jedno pitanje(vidim da je neko napisao "ostao sam bez -ti i tih- jedinica"

jel to znaci da se nove jedinice ne pojavljuju(ako pise da ima 50 strelaca..jel to znaci da kad ih svih 50 uzmem i ako izginu da nece biti novih strelaca?)

(da li je u tom slucaju bolje uzeti prvo "krshastije" jedinice pa kad izginu onda one "bolje" za teze protivnike?

tj sta je veci problem na hardu.. ukratko:nedostatak jedinica,ili nedostatak kesha?:)

nadam se da ce to i nekom drugom pomoci...valjda ima jos neko ko ne iscita sve review-e(nisam valjda jedini):)

PS.iako zaista cenim vecinu "aktivnih" ljudi sa RPG dela foruma (to je i jedini deo foruma koji redovno pratim) ova igra je po meni kao i sami Heroji strategija sa elementima RPG

to je osecaj nakon pola sata igre.

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Kolko pise da ima jedinica, toliko ih stvarno i ima :D Naravno, prelaskom story line misija, kao i nekolicine sporednih misija, na odredjenim mestima ti se pojavljuju jedinice u neogranicenim kolicinama koje ces uvek moci da kupujes.

U svakom slucaju, postoji toliko kombinacija jedinica da ces tesko ostati bez izbora :)

Link to comment
Share on other sites

kako koristis sacrifice ?

jer moze da koristis hypnosis i onda sacrifice ?

Nemam hypnosis(mislim da nisam ni naishao na taj spell) tako da ne bi znao,ali cenim da je moguce.Sacrifice koristim u kombinaciji sa Ghostovima...ako mi je max 100ghostova na 90+ uradim sacrifice na njih pre nego sto udare tako da se u istom krugu i napune.

@ all...jel postoji ressurection magija u igri? neshto mi se bash ne budzi skill za konvertovanje priestova u inquisitore...

Jedino mesto gde sam naishao na tu magiju je u dwarf underground,mapa gde ulazis u Demonis.Uzmes brod i cim zaplovis pojede te giant riba i u stomaku kupis spell od dwarfa [:D]

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Ne, polarne, kao sto rekoh, dobio sam na hardu. Na imp. sam il baksuz totalni, jer sam 3 puta probao sa razlicitim klasama, i presao prvo ostrvo, i svaki put sam imao totalni trash na raspolaganju.

Ressurection postoji, i cak moze da se "spawnuje" za kupovinu na 1. ostrvu, zavisi totalno od kolko si srecne ruke. Jednom sam cak video za kupovinu kod kralja.

Vidis, nisam probao hypnosis+sacr., bila bi dobra fora ako radi.

Na hardu nista nije problem. Na imp, bar meni - vec pomenuti baksuzluk sa izborom jedinica za kupovinu i plus abnormalne kolicine protivnika.

Mislim, ok, uzmes na kvarno 10 konjanika, i onda dodjes na drugo ostrvo i doceka te najslabija borba sa 3k sceletona npr. Pazi, moze, moze sve to da se predje, ali uz tako biranje i ponavljanje borbi (jer ne smes da potrosis previse trupa) da je to sex na kvadrat.

Link to comment
Share on other sites

tezina ne moze da se menja? jel imam negde pokazatelj koja je tezina izabrana? poceo sam da se tripujem da nisam greskom izabrao normal tezinu:)

prvih 2-3 sata igre sve mi deluje kao da je normal [:D]

ili samo treba malo da sacekam:) inace nisam nista uzimao na kvarno...tj nisam bezao:)

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Imas na infou save file-a

Ako si isao prvih 2-3 sata i tabao sve okolo bez biranja sta prvo da napadnes, il ne igras na impos. il te nekako ukenjalo za 10, il si imba-goshu-etc sa klanrur majicom :)

ok.sad je taman dovoljno tesko:))

inace hard nivo je u pitanju.

taman dovoljno tesko.. [:D]

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Moram da pitam u cemu je dora da igra bude teska? Koliko znam AI jos uvek nije na tom nivou da moze da bude pametniji, sto bi bilo bolje, a ne da je teze samo zato sto AI ima vise jedinica i na mapama i q-ovima ima manje kesha. Bezveze. Meni to vise deluje kao mazohizam.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Fakticki hard i jeste maksimalno optimizovan, normal je za pickice koje samo zele da prolete kroz igru ;) , o retard lvlu necu da diskutujem a impos. je bas mazohizam.

pa to je i razlog. zato sto procitah komentara da je normal prelak.. ako igra nije bar malo izazovna-zasto je igrati?

hard je definitivno u ovoj igri ono sto ocekujem da bude "normal" lvl.

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Nisam neki obožavalac HOMM igara, više sam ih puta počinjao i nikako da se prime kod mene (jedino što sam iz tog žanra besomučno igrao je praistorijski Warlords 2), pa ni ovo nisam mnogo igrao, ali samo da primetim da KB Legend ima fantastično odrađen 2D artwork.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

EDESTE! Evo konacno nadjoh malo vremena da igram i ekstra je:)...lvl 10 paladin sam, skoro 6k leadershipa, dobar je onaj runic stone i banner sto daje 10 mind runa, sad mogu da se izivljavam...samo nervira sto ima poneki bug, tipa u onom deserted castle u verlon forest kad ti onaj skeleton kaze da pomeris neki torch da bi se otvorio prolaz...znaci dodjem i pokazuje da moze da se klikne na torch, al nece nista da uradi...jel valja taj patch nesto...i dajte onaj spisak sta koja zena daje od bonusa, jel bese neko kacio na onom drugom topicu...btw, jel ne moze da se predje na sledeci kontinent dok se ne zavrsi nesto...tipa znam da sam na freedom islands mogao da odem tek kad sam ubio kornjacu, sad verovatno treba ubiti krakena ili tako nesto pre nego sto mogu u kordar...i tako:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...