Jump to content

SOKOJ/OFPS


Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

stvarno je neverovatno sta sve nece pokusati..nemoj da platis ni po koju cenu picka im materina usrana lopovska..tamo onaj dejan cukic retard zari i pali i uzima pare..eeeej da se naplati pustanje muzike u pekari, u PEKARI?!!?!

inace drzava na nekim visim instancama i za neke triput normalnije stvari ne funkcionise uopste ali ovako za neka sranja je uvek tu da te smara..kad sam proslog leta lepio plakate za caletov faks - sto je u tom trenutku bio jedini oblik reklamiranja, pored deljenja brosura u ruke - posle par nedelja mi je stigla kazna na 12.000 din za `ugrozavanje javnih povrsina` ili tako nesto..a lepio sam iskkljucivo onde gde i moze da se lepi, po stubovima i mestima gde je bilo jos milijardu plakata..cale je iskulirao placanje i od toga nije bilo nista..neki moron se pojavio na faksu i kenjao mi nesto samo sam mu trazio da mi pokaze koju sam to povrsinu ugrozio i kako..na kraju je odustao i od te kazne ni traga ni glasa. jebem im sunce

Link to comment
Share on other sites

A shta je recimo sa vozachima GSP-a koji pushtaju folkoteku u busu? Bas me zhivo interesuje jel i oni moraju neshto da placaju?

malo je off topic, ali kad si već pitao - nema toga odavno, bar na linijama kojima se vozim. međugradski busevi su druga priča.

Link to comment
Share on other sites

ja u 16, 65, 75, 67, 68 i tako tim nisam čuo muziku godinama. to su te dve srbije :))

Ti si baba gluva, u 65 i 75 često ide muzika jer imaju one televizore. Doduše u poslednjih mesec dana slabije, sve idu neke reklame a la "gazda Milutin se slika ispred svoja četiri autobusa parkirana pod konac, srećna nova devedesetsedma".

al zato gledas ninoslava kako overava od pajda deset puta za pet minuta:)

E da, ta "reklama" koliko je loša, nemam reči. Uspeli su da dupliraju neprijatnost tokom vožnje u ionako neprijatnim vozilima.

Link to comment
Share on other sites

nisam mislio na televizore nego na akciju da majstor ima tranzistor sa narodnjacima. ako pogledaš, odgovarao sam na lupijev post o folkoteci u gsp-u.

A ja sam mislio da sve vreme prichate o onom ozvuchenju u busevima shto pusta muziku, to ima u onim novijim lastama, a ne na to kad majstor ima trandzu.

nema shanse, onda bi vec prvi police i stones albumi bili legalno piratizovani

Da, da, i ja bih rek'o da je 50 godina posebno zato sto sam u tim nekim prichama ovih dana sasvim slucajno. Mada nisam video za ovo pravilo od 100 godina, dodushe.

Link to comment
Share on other sites

Taj SOKOJ je jedna teska prevara, i jos jedna od komunistickih tvorevina iz (cini mi se) 70tih koja je prezivela sve ove zajebancije, transformacije i tranzicije. Tipican primer ghost firme za koju se ne zna ni gde je ni sta radi ni ko radi u njoj, a da ne pominjem ko prima tu platu tja deli pare od plena. JIPM.

Da li mogu da drkaju ljude? Mogu, i to kad god hoce, jer za neverovati (tja nema se cemu cuditi u ovakvoj drzavi) imaju zakonsko pravo na to. JIPM i njima i ovakvoj drzavi.

Link to comment
Share on other sites

Taj SOKOJ je jedna teska prevara, i jos jedna od komunistickih tvorevina iz (cini mi se) 70tih koja je prezivela sve ove zajebancije, transformacije i tranzicije. Tipican primer ghost firme za koju se ne zna ni gde je ni sta radi ni ko radi u njoj, a da ne pominjem ko prima tu platu tja deli pare od plena. JIPM.

Da li mogu da drkaju ljude? Mogu, i to kad god hoce, jer za neverovati (tja nema se cemu cuditi u ovakvoj drzavi) imaju zakonsko pravo na to. JIPM i njima i ovakvoj drzavi.

u svakoj drzhavi postoji jedna organizacija koja se bavi kopirajtom i ubiranjem novaca od radija, televizija, djeva u toj drzhavi. shta mislish, kako i preko chega artisti dobijaju novac od emitovanja njihovih pesama?

zapravo kako bi to sve trebalo da funkcionishe: za svaku radio stanicu koju hocesh da pushtash u svojoj radnji (ili album da pushtash, ali necemo sad o tome) placash odredjenu sumu. odjednom muzichki program radio stanice postaje vrlo bitan, zar ne? radio stanice za svaku pesmu koju puste placaju odredjenu sumu (u zavisnosti od popularnosti i zahteva benda tj necesh isto platiti za dj krmka, indijskog pevacha hurgaha i madonu, a i za madonu cesh razlichito platiti za novu pesmu i za staru). odjednom ne mozhe svaka radio stanica da pushta mtv hitove ceo dan, jel tako? imash neke koji su spremni to da plate, a neki ne. neki koji su pre pushtali i alternativu i rok ce sada da se odluche na samo jedno ili drugo, a neka treca radio stanica ce da se odluchi na to da ce da bude informativnog/edukativnog/dramskog karaktera. e sad, taj novac koji sokoj ubira od radio stanica za pushtene pesme ide izvodjachima. ako je recimo madonina pesma 50c i pushtena je 200 puta tog meseca - shalje joj se 100e - neka jadna provizija. odjednom imash mnogo zdraviju scenu po pitanju muzike, mnogo manje zasicenja, artistima se trud malo vishe isplacuje itd. slichna je situacija, naravno, sa televizijskim stanicama.

e sad ima i zanimljivost po pitanju dj-eva a to je da svaki dj mora da plati pesme koje je pustio. znachi ja odem do kluba kastelo, u njemu ima 13 ljudi za celo veche, ja pustim 20 pesama i ja tih 20 pesama moram da platim. toga je mnogo djeva nesvesno, ali, shto je josh bolje, i sokoj-like organizacije nikoga ne drkaju za to. valjda kontaju da je veci troshak vijati te ljude nego shto je prihod od tih pesama koje su pustili, + pola tih dj pesama nije licencirano uopshte.

e sad, sokoj je prevara u smislu da kad ubere taj novac od televizija i radio stanica ona bash i ne isplati najbolje artista. npr vladi georgijevu su dali neku sicu na kraju godine kada je izbacio neke svoje najvece hitove i kada su ga sve, ali SVE televizije i radio stanice vrtele non stop. to je vrlo tuzhno. ipak, ima vishe dobrih strana u njihovom radu nego loshih, i, shto vishe budu cimali ljude, to ce vishe biti primorani da zapravo isplate artiste kako treba.

zhao mi je sethe, ali na njihovoj sam strani :)

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

realno, do pre nekoliko godina sokoj nikako nije mogao da funkcionishe kako treba, kao shto ni pola drugih ustanova nije moglo da funkcionishe (poshte, murija itd). sasvim mi je shvatljivo kako neko ko radi u takvoj organizaciji ne mozhe uopshte da prezhivi od te male provizije koju ubira, a pogotovo me ne bi chudilo da su u nekom od prethodnih rezhima "smirivani" (zbog "hleba i igara" varijante smirivanja naroda). zatim uzmimo u obzir i da pravosudni sistem u srbiji nije bash najblistaviji i da pre, ako si imao vezu unutra, nisi mogao da fejlujesh i odesh u zatvor sve i da si pokrao tri merkatora.

muzika je zanat i umetnost ali se smatra za luksuz (shto i jeste), shto znachi da joj se ljudi mozhdano i, mnogo bitnije, novchano mogu posvetiti tek kada ne moraju vishe da brinu da li ce sutra imati hleba na stolu.

dakle, nachin na koji sokoj funkcionishe pod trenutnim uslovima je sasvim za ochekivati i razumeti. ne kazhem da je ispravno, vec kazhem da je nemoguce skochiti sa totalne korupcije do "caos poshteni smo i sve funkcionishe kao da smo englezi", a pomak od goreg ka boljem je primetan.

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

e sad, sokoj je prevara u smislu da kad ubere taj novac od televizija i radio stanica ona bash i ne isplati najbolje artista. npr vladi georgijevu su dali neku sicu na kraju godine kada je izbacio neke svoje najvece hitove i kada su ga sve, ali SVE televizije i radio stanice vrtele non stop. to je vrlo tuzhno. ipak, ima vishe dobrih strana u njihovom radu nego loshih, i, shto vishe budu cimali ljude, to ce vishe biti primorani da zapravo isplate artiste kako treba.

Slushao sam na radiju neki intervju sa Aleksandrom Kovach bash kad je bila aktuelna sa onim svojim albumom, i rekla je da joj je SOKOJ poslao "izvestaj" ili kako god se to zove da je proteklog meseca na svim televizijskim i radio stanicama emitovana sedam puta, i da je samim tim zaradila od njih tipa 200 dinara.

Link to comment
Share on other sites

e sad, sokoj je prevara u smislu da kad ubere taj novac od televizija i radio stanica ona bash i ne isplati najbolje artista. npr vladi georgijevu su dali neku sicu na kraju godine kada je izbacio neke svoje najvece hitove i kada su ga sve, ali SVE televizije i radio stanice vrtele non stop. to je vrlo tuzhno. ipak, ima vishe dobrih strana u njihovom radu nego loshih, i, shto vishe budu cimali ljude, to ce vishe biti primorani da zapravo isplate artiste kako treba.

zhao mi je sethe, ali na njihovoj sam strani :)

Realno Vlado Georgijev ipak ima previse kesa da bi mu trebao dinar od njih, covek peva po rodjendanima dece politicara.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...