Jump to content

Batman


Recommended Posts

tih par mill je bilo "neobradjeni materijal" =o) ionako je u pitanju bio najveci release ikada (oko 100 sala vishe od indyja 4 koji je bio like 4200 sala)

takodje je interesantno da su se do sada iron man, takav kakav je, i indy 4 klali za tituli najvece zarade u 2008oj (314.3 vs 312.5 mill atm)

nije mi bilo pravo da pogani indi ili traljavi ironman budu #1 ove godine, srecom pregazice ih DK pre trece nedelje prikazivanja =o)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ostavio dete zaključano u kolima i otišao u bioskop

Jedan Amerikanac optužen je zato što je svog dvogodišnjeg sina ostavio zaključanog u pregrejanom automobilu, dok je on išao da gleda novi film o Betmenu, piše "Solt Lejk tribjun".

Dejvid Farnam je malog Džastina ostavio u kolima na parkingu jednog bioskopa u Solt Lejk Sitiju i otišao da gleda šesti film iz serijala o čoveku-slepom mišu, "Mračni vitez".

Uzbunu je podigao jedan prolaznik a dete su oslobodili policajci koji su ispričali da je dečak bio preznojen i uplakan, navodi list. Prozori na vozilu su bili zatvoreni, a tempereatura je bila iznad 30 stepeni Celzijusa. Policija je prekinula projekciju i uhapsila 23-godišnjeg Franama protiv koga je podignuta optužnica za zlostavljanje deteta.

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ovaj degenerik je dete namerno ostavio u kolima da bi film odgledao na miru, jbt...

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Bio i na premijeri sinoc, potpuno drugi utisak u odnosu na skidanje mraka pre neki dan. Nije mi leglo, bio sam mnogo drugacije raspolozen, uhvatili su Dabica u medjuvremenu, ugl, ja dremao za vreme filma, paznja mi je bila u kurcu skroz. Bas me smorilo i bas me smorio film, sto me je dodatno smorilo. Ne gledati drugi put u roku od pet dana.

Cini mi se da sam video podelejne utiske kod ljudi koji su gledali sa mnom, a verujem da ce oni dodati dva tri centa o tome.

Cudno, jako cudno. Moram izlgeda na mi pregledaju glavu.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Pa ovako. Film je odlican, ako se gleda, scenario, rezija, gluma. Ipak, mislim da traje najmanje 15 minuta duze. Dijalozi, kojih ima pregrsht, su nesto komplikovaniji nego sto sam ocekivao, mada se ponavljaju nekoliko puta. Scena sa brodovima je potpuno nepotrebna (ili bar da kazemo, suvise dugacka). Megi Giljenhajl je neopisivo ruzna (odnosno nije, ali dajte ljudi, ovo je pad sa Kejti Holms, ej Kejti, o cemu mi pricamo).

Ono sta je mene najvise iznenadilo je sam Betmen. On je zapravo jedina stvar koja vam govori da je to ipak radjeno po stripu, jer sve ostalo je sasvim realno. Na sve to, uopste mi se nije dopao Betsi (a narocito scene borbi). Za razliku od toga Brus Vejn je KAPLAUH koliko je dobar. Svi ostali su odlicni, a pre svega Dzoker i prosto je neverovatno da Hita vise necemo gledati, posle ovakve uloge.

Dakle, scenario (osim dela sa brodovima) je zaista vrhunski. Kad imamo to, onda nije tesko napraviti odlican film.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da izvalim gde je onaj prvi topic gde je nidza izneo svoj komentar o filmu pa gde su ljudi komentarisali dalje. Nema veze, daj da bacim ovde pokoji komentar ...

Prvo - retardirano aplaudiranje trejlerima i pocetku filma, strashno.

Drugo - Zanimljiv onaj trejler za onog "tajnog agenta" kako god da se zove, komedija shto je, bash sam se fino nasmejao, nadam se da nije bash jedina fora u filmu to sa trejlera :)

Trece - Sto se Batmana tiche, sta ga znam. Globalni utisak koji imam jeste onaj sto dolazi trenutak zavrshetka filma, ti kapirash da je to to, medjutim, ima josh sat vremena :) To meni generalno nije loshe, nije me smorilo, ali je bash nekako neobichno za film ovog tipa.

Gledao sam i iscekivao to "crnilo" i "mrachnost" filma, ali nisam video nishta vishe od standardnog batman filma pa cak mozda i standardnih akcionih filmova. O rupama ne bih ovog puta, mozda bi i definitivno trebalo da prestanem da ih pratim jer onda pola filma ne bi postojalo.

Sto se tice Dzokera, ok je on generalno, stvarno je fino odglumio, ali koliko su ga nahvalili, ocekivao sam ipak neshto malo vishe. Najbolja fora mi je ona sa olovkom svakako, mada imao je josh par zanimljivih tokom filma. Ono sto mi je se nije dopalo jeste sto se sve odvija "po planu" kad je on u pitanju, odnosno svaka scena je bash onakva kakva je planirao, sto naravno znamo da nikad nije tako :)

Ne znam, dodavacu kasnije kad se budem setio, ali fora sa recimo skeniranjem putem mobilnih mi je skroz suluda. Fora sa trajektima mi delimichno deluje kao SAW koncept, ono, imam utisak da im je to palo napamet nakon gledanja tog filma :) ali sama scena je naravno vazhna zbog toga sto su ljudi ipak dobri na kraju balade, lalala, iako je smorila.

Ja nisam od onih koji gledaju film vishe puta, pa necu ni ovaj, ali mislim da ne bih imao ni neku preteranu zhelju da ga pogledam, nije da ima nekih "mega scena" koje treba gledati ponovo. Ona kad motorom prodje ispod kamiona pa izbaci onu zhicu i onda obrne kamion a on stane i okrene se uz neki zid mi je nishta spec, iako je ceo bioskop aplaudirao.

edit: Ah da, videh prvo na imdbu da onaj Gilijen glumi Skerkroua i dalje i onda se i pojavio u filmu i ja rek'o ok, bice on tu i kasnije, medjutim posle one uvodne scene, nishta. Steta, taj karakter mi deluje skroz ok.

Link to comment
Share on other sites

Nenad je omanuo kod zene, ali nisam omanuo nego ja tako izgovaram prezime brata i sestre (sto ipak znaci da jesam omanuo), to sto treba drugacije je njihov problem!!!

Moram priznati da je strasno zanimljivo koliko smo Laki i ja obratili paznju na druge stvari.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

sad se vratih posle filma

posle lakijevog i boletovog posta sam bio ne voljan da gledam film al kakav bi ja to bio fan:)

davno me nesto nije ovako odusevilo

dzoker je odlican

betmenu je losiji kostim al realan (moze da pomera glavu)

sto se tice tuca..nadovezivanje na prvi deo, posto on koristi nindzicu

sto se tice saw momenta..klasicni dzoker, anarhista koji je takav i u stripu

jedino sto imam zamerku je sto je harvi plav..

sonari i gluposti su neki haj tek sto ti milijarde donose, jel tako brus vejne:)

dakle film koliko toliko realan i svaka cast

edesi.org :)

Link to comment
Share on other sites

znaci moracu ovo da gledam, par ljudi cije misljenje o zabavnim i umetnickim produktima postujem rekose da je okej film, prosto moram da pogledam da se uverim i sam u to, mislim to je betmen, ej betmen, marvel, amerika, holivud, ne znam sta su mu uradili, ali videcu sigurno.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nije marvel nego dc, ali to nema veze. Inace, ja sam citao stripove koji u Americi vaze za najbolje (osim Sandmana) i Batman je daleko, daleko, daleko, najbolji strip koji su ikada napravili.

edit:

Warner Bros.' The Dark Knight dealt another Kerplow! to a box-office record Tuesday when it crossed the $200-million mark in ticket sales in five days -- the fastest any film has ever reached that milestone. Three films had previously tied for the record, but it had taken each of them eight days to get there. (They were: Spider-Man 2; Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest; and Star Wars Episode 3: Revenge of the Sith.)

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ma ja iskreno nemam pojma ni kako se taj lik zove, lupih malo, ali eto, ispalo je zanimljivo pošto je i nenad omanuo :)

A nidža ko nidža, trebalo je sinoć posle filma da ga vidite :))

Kakav sam bio koj moj?

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...