Jump to content

Big Bang Theory


Recommended Posts

Zašto bi naslov pojašnjavao o čemu je serija? I kakve uopšte veze "Big Bang Theory" ima sa radnjom u seriji?

"Štreberi" zvuči kao još jedan jeftini filer sitkom sa Foks Lajfa, a to BBT sigurno nije. Ja recimo, dok nisam video temu ovde i čuo više preporuka od različitih ljudi, nisam ni znao o čemu se radi u toj seriji (a u prvi mah kad su je ljudi spominjali mislio sam da je neki dokumentarac lol). E to je upravo efekat koji je trebao biti sačuvan prevodom, a ne štreberi lol jao ming wtf

Link to comment
Share on other sites

@Stija

Nelegitimna reč bi bila "Fufe", na primer, ili da kažemo ovako, sasvim je u redu da se serija zove "Štreberi".

Mislim da je najbolje pitati nekog ko ne zna engleski kako mu se čini naslov serije. U stvari, čovek neće reći ništa, što je i logično. Zašto bi se neko palio oko imena serije?

Ispada glupo, kao da ja branim nekog tamo koji je preveo naziv serije, a suština onoga šta hoću da kažem je da prevod nije loš i da su reakcije na prevod preuveličane do maksimuma.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je samo problem u tome što mi svi ovde u topicu jednostavno nismo prosečni gledaoci televizije u Srbiji, bez obzira na kanal i program koji se emituje i zbog toga možda ne možemo da sagledamo u potpunosti razloge zbog kojih je ovakvo ime serije. Možda stoji ono što Vuds i Stija kažu, da je neko dao ime na konto dve epizode, ali sumnjam da je urednik filmskog programa baš toliki mentol, posebno što za kupovinu neke serije moraju da daju pare. Nego su jednostavno rekli - ok, kako da prevedemo ime serije da bi privukli ljude. Možda upravo zato što kada bi u TV programu pisalo "Teorija Velikog praska" svi bi mislili da je dokumentarac a ne sitkom, dok kad piše "Štreberi" mogu da pomisle da je u najgorem slučaju neki kviz znanja, znači opet neka "zabava". A televizija u današnje vreme a posebno u Srbiji ne sme sebi da dozvoli luksuz "efekta koji je trebao biti sačuvan prevodom" kada se bore za deo kolača od Ivana Ivanovića, Kupoholičarki, Mirisa kiše na Balkanu i koječega.

Link to comment
Share on other sites

I ovo se apsolutno slažem, nema šanse da kod nas zaživi, jer svi geek-ovi kojima se dopada je odavno gledaju preko neta, tako da možda uspe da dopre do jednog jako malog procenta ljudi koje je smaralo da skidaju a taman im je u terminu kad dođu kući pa uz večeru itd. Inače van toga nema 'leba da uspe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...