Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

e,hvala ljudi na svim savetima,i naravno da objektivnom misljenju,jer to je naravno uvek dobrodoslo...

na filoloskom polazem eng i srp...za eng ne bi trebalo da bude problema(mada ko zna),a sto se tice srpskog,tu zaista imam neko "predznanje",i samo treba u narednih par dana da obnovim razvoj jezika,narecja,stilske figure,etc...Ovo naravno ne znaci da je to magicna formula za upis na budzet,nego da je jednostavno izvodljivo...

ja cu u "najgorem" u septembarskom roku upisati neki fax,cisto da prezivim godinu...

@topic spavao sam danas popodne 5 i po sati,raspao sam se...na psihickoj bazi uglavnom :)...

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja cu u "najgorem" u septembarskom roku upisati neki fax,cisto da prezivim godinu...

a sto mislis da neces preziveti ako ne upises

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

naravno, danas peglam testove opsthe kulture!

bash sam nekulturan akd smo kod toga. pola ovih pitanja oko klasichne muzike, to jest, kompozitora, ne znam. i to ne da ne znam, nego ne pomazhe ni sistem eliminacije :[

recimo, "glavni predstavnici baroka u klasichnoj muzici su?"

-mocart i betoven

-tartini i chajkovski

-vivaldi i de sarasate

-albinoni i rahmanjinov

-bah i hendl

ja bih rekao bah i hendl, ali samo zbog toga shto baha najvishe i slusham gajbi, a i za sarasata, albinonija i rahmanjinova nikad nisam chuo :|

plus mi je ovde kao tachan odgovor napisan mocart i betoven.

pa iam onda, "koji od anvedenih kompozitora ne pripada ruskoj petorici?"

-balakirjev

-sezar kjui

-a. bordin

-p.i. chajkvski

-modest musurgoski

-rimski korsakov

jebiga, samo 3 znam, i opet od ta tri ne znam ko je pripada, a ko ne, ruskoj petorci :/

e i da, jel se u odiseji 2001. chuje shtrausova muzika, izmedju ostalog? ono sa pochetka, tako je govorio zaratustra? mislim da sam prilichno siguran, pa ne moram da vam navodim shta je sve ponudjeno. ajde bole, ti sve znash o klasici!

i ima tako, svakavkih pitanja. vetjina su lagana, neka znam iz nepitajte kojih pricha (u svakom sluchaju ne spadaju u opshtu kulturu po mom skromnom mishljenju:), a ima i par koja su bash bezveze. ima chak nekih za koje nije prilozhen ni pravi odgovor, ni "nijedan od ponudjenih". mozhesh samo da izaberesh pogreshan odgovor...

Kao sto su ti vec rekli. Bah i Hendl su barok, nikako Mocart i Betoven. Za Tartinija i De Sarasatea nisam ni ja cuo. Albinoni je, moze se reci, otac Vivaldiju, koji je pak otac svima posle. Rahmanjinov je Rus s pocetka 20. veka. Ako nekom treba nesto od pomenutih neka viche.

Na ovo drugo verovatno ne bih znao odgovor da se nisam skoro nesto interesovao. I kao sto rece maladec Hajd (samo bih dodao da ovaj nije bio "samo" novinar jer je petorka imala politicku konotaciju izmedju ostalog), odgovor je Cajkovski, mada su svi bili bliski i odlicno su se poznavali.

Sto se Odiseje tice, da u pitanju je to sto si rekao. Samo nisam siguran koji je Straus u pitanju, mrzi me da trazim. Inace sve vec imas na wikipediji, sto si i sam znao, ali to ti kazem jer je tamo prilicno solidno objasnjeno sto se kompozitora klasicne muzike tice, sasvim dovoljno da zainteresuje coveka i da mu pruzi osnovne informacije.

Video sam da sa neta ima da se skine test opste kulture, neki pdf sa bas dosta pitanja. Mislim da je dovoljno da to predjes jednom. Sto se mene tice ja mogu da ti pomognem (sa odgovorima, preslisavanje) jedino ne znam kada ti je prijemni. Mob mozes da uzmes od Ivana ako nemas.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

317. Klasika - [CD1 100%] Bach - Air on a `g` string se loopuje vetj danima :D

nemoj da lazes, na last.fmu ti je keba na prvom mestu :((

osecam se ultra jadno, slusam islandski post rok i sekao bih vene.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

mislim da cu da popijem fuka i na kunt, seci cu ih drugi put, moram sutra uvece da se napijem, petak je, greota da se baci :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Nikad mi nece biti jasni profani koji u ponoc kace informacije da sutra u 9 moram da budem kod njih da bi upisao prokletu ocenu :S

Curses propadose mi svi planovi :(

Edited by Malatrolapunakontrolora

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

gledao sinoc kod ortaka onu sramotu od fudbala, popili par piva, lomatitj izblejao gajbi na internetima, pricao sa ortakinjom o islandu, jako zanimljiva drzava i narod, moracu malo da se uputim u njihovu kulturu.

legla bi mi kuntalina popodne, izvalio sam da mi je mera da legnem u 12 da budem relativno chio sledeceg dana, ali sta je tu je, dolazi vikend pa cu se naspavati kao car. samo da iskombinujem neku bleju, rastavljam se od nespavanja proslih nekoliko petaka(?) (petkova??) i subota.

inace, uzao sam u uzi krug za cimera, u konkurenciji je jos jedan lik i dve ribe, ako prodjem jao jao ^_^ sutra cu znati, a danas moram da spremim spisak troskova, da vidim mogu li ja da izdrzim mesec od ostatka kesa koji mi ostane, ili ne...

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Dobro jutro...danas malo smirivanje situacije na poslu...hopefully....:)

Dal je suvise rano, ali ja ne prepoznajem deo tela na kom je ona tetovaza...:)

@Statore

samo tako...veceras nemam milosti prema tebi na rhh...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

i meni je trebalo vremena, ali mislim da su u pitanju zadignute gace i butina :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...