Jump to content

The Wire


Recommended Posts

Mislio sam vise da su iste fore, isti nacin price, sve je vrlo, vrlo providno posle nekog vremena, nema vise iznenadjenja. Da daju pogled iz perspektive nekog drugog, super mi je bilo u prvoj sezoni sto su prikazivali kako malci odrastaju u dilere.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam vise da su iste fore, isti nacin price, sve je vrlo, vrlo providno posle nekog vremena, nema vise iznenadjenja. Da daju pogled iz perspektive nekog drugog, super mi je bilo u prvoj sezoni sto su prikazivali kako malci odrastaju u dilere.

Onda obavezno gledaj poslednju sezonu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

znachi cross izmedju Sopranosa i Homicide life on the street.... Serija je totalni genijalitet sa mozda jednim od top 5 najboljih zavrshetaka eva...

Plus Omar najveci like ever...Ne znam, smeshno koliko se ovde ne zna za seriju[ja cuo za nju pre mozda pola godine a nemam zivot i pratim sve to] a koliko je dobra.

Bilo bi fanki kad bi ovaj nemecek to izdejstvovao da se prikazuje na Avali, da vidi shira masa :)

Link to comment
Share on other sites

Kolko sam ja cuo kupio je b92 valjda...ali oni kakvi su gejevi ce da je puste u 2 nocu kao Sainfilda sto su pustali

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...

My mother, and my sisters, and my brothers.

'Lo, there do I see... The line of my people...

Back to the beginning. 'Lo, they do call to me.

They bid me take my place among them.

In the halls of Valhalla...

Where the brave... May live...

...forever.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Jebena serija.. odgledao sve epizode za 5 dana.

U poslednjoj sezoni je toliko ljigava fora ono sa satom i MMSom. Pogotovo sto su to prikazali kao nesto super genijalno :D jbte 2005ta 6ta godina.. bilo kakva prosta enkripcija razgovora i panduri mogu da ga duvaju.

Inace geto i crnje su prejebeno odradjeni.. prijatno iznenadjen :)

Edited by primo
Link to comment
Share on other sites

Cek ako se ja dobro secam

Panduri su "hvatali" u vazduhu njihove mms-ove pomocu onog uredjaja, sa tim da su marlo i kompanija

slali slike sata sa brojem ulice ili g. sirinom i duzinom bese? To mi nije neka mana, sa obzirom da su to hardkore

geto crnje, koje i nisu nesto haj tek najstrojene da sad tu sifruju razgovore tj poruke uz pomoc super kompjutera i

ostalih zajebancija, to sa satom mi je sasvim dovoljna sifra sa obzirom od koga dolazi...

Jedino mi je zao sto nema bar jos jednu sezonu ili da je ta finalna produzena za nekih 6-7 epizoda iz razloga sto

imamo pandure, omara, marla grke i onaj savet bosova kao jednu celinu, politicare, decu iz skole i onda su

jos + ubacili i novinare u petoj sezoni pa se prica prati na mnogo polja u samo 10 zakljucnih epizoda epizoda, to mi je

nekako premalo bilo... Ili se ja tripujem, jer mi krivo sto Wire nije vise postojao i nisam imao sta da gledam,

pa trazim manu u savrsenoj prici, 'bem li ga... :)

Uglavnom, lagano medju top3 serije koje sam gledao...

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Cek ako se ja dobro secam

Panduri su "hvatali" u vazduhu njihove mms-ove pomocu onog uredjaja, sa tim da su marlo i kompanija

slali slike sata sa brojem ulice ili g. sirinom i duzinom bese? To mi nije neka mana, sa obzirom da su to hardkore

geto crnje, koje i nisu nesto haj tek najstrojene da sad tu sifruju razgovore tj poruke uz pomoc super kompjutera i

ostalih zajebancija, to sa satom mi je sasvim dovoljna sifra sa obzirom od koga dolazi...

a jbga najveci diler u baltimoru, pa mogao je dati milionce nekom nerdu da mu odradi to..

Link to comment
Share on other sites

sofisticirane načine komunikacije i poslovanja su imali barksdejlovi (zahvaljujući stringeru), a marlo je posle sabijao zato što su njih uklonili i zato što je bio bezobrazan i nemilosrdan. nije mu u karakteru da bude inteligentan.

Link to comment
Share on other sites

Sta znam, svidja mi se onako kako i jeste zamisljeno... cak i nisam doziveo taj wow momenat sto ti kazes, jedino

mozda sa pandurske strane kad su provalili kako oni to koriste. Marlov lik mi je carski odradjen + sto je vrlo jednostavan, pravi geto crnja rodjen samo za ulicu

gde jedino zeli da bude kao kralj iste, sto je i pokazano kad se na kraju vrati na ugao sa onog koktela medju high class masom Baltimora

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

odgledao sve epizode

sta reci .. pored shielda i sopranosa, najbolja serija ikada napisana, osmisljenja i ostvarena

svaki karakter je dobio posebnu paznju i vaznost za razvijanje price, tako da bi opisavanje svakog trajalo previse ali mi je najzanimljiviji lik bio bell (sve dok ne otvori usta na svom default akcentu:D)

prva i peta sezona su mi ostavile najjaci utisak a najgori druga, jer mi se kenjalo od glumaca koje su ubacili za dokove, koji stvarno onakvi kakvi su, nikad u zivotu nece ni moci da budu nesto vise od odvratnih nadrkanih majmuncica :D

u svakom slucaju, brutalna realnost koja moze da otvori oci ili potvrdi kako u stvari stvari fukncionisu na razlicitim nivoima zivota od beskucnika do senatora, sa puno ulozenog truda u svaki detalj

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...