Jump to content

wow umire?


Recommended Posts

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Bad.i.Smi - maybe ;o) u princpiu predivno izlgeda, ali mislim da je josh nedovrshena, da nece izaci na vreme, da nece imati neophodno veliki fanbase da bude interesantan prosechnom igrachu koji ga krece bez neke unapred okupljene, malo ozbiljnije ekipe...

[:)] Kole.Iako ce mozda malo kasniti (izacice na vreme , patchevi ce biti radjeni non stop.) , prvi ja nemam POJMA o Conan loru.Samo volim mmorpg i sam koncept...cele priche.Znam toliko koliko sam chitao o igri na oficijalnim site-ovima / i ostalim forumima.A sto se ekipe tiche...Gomila Norvezana sa kojima smo igrali wow + nas 10-ak drugara takodje iz WoW-a.Mislim da ce biti dovoljno za pocetak.

Kada sam krenuo da igram WOW - nikoga nisam znao.Ali ama bash nikoga.Tako da AoC ima velike shanse za uspeh , ako nista 50 / 50 % sto je morash priznati podosta kada je rec o igrama :)

saturn.you.on!

Miodrag Kuzmanovic - Beautiful Mind ! :)

Link to comment
Share on other sites

AOC opet kažem, neće lepo raditi (hw)

@Kole...majke mi diodje mi da odradi preq za naxx, mada ionako summonuju pomocu lokova. Al traze uglavnom preq da ne bi isle bas rupe

Jer nas 45 lvl 70 ipak nismo uspeli da odradimo ceo BWL odjednom.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

setite se south park epizode

kada ubiju debelog

i kazu

"now we can finaly play the game" ...

Hmmm predlazes da ubijemo Mike Morhaime ? :S

Elem sto se tice Beograd / Novi Beograd :) Necu da vredjam ja sam iz Smedereva i loshe je, ali:

kad izadjem kod autobuske stanice i predjem preko mosta, ja sam u totalno drugom gradu posle par predjenih kilometara ;) a i u drugoj drzavi :P

Kole odlicno se valja WoW u Srbiji veruj mi, mozda ne tolko al ovo je jedna moja statistika ne svih shop-ova sirom Srbije.

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Au bad pa brate dosao si na klan rur forum i zatrazio da ti neko da mishljenje ... sobizirom da zdravorazumsko misljenje zahteva upotrebu odredjenog organa koji na ovim forumima nije prisutan bio nikad grdno si se prevario...

tim recima verujem da ce wow da zivi ... ipak je to 11000 000 igraca ... a sada kada su krenuli da daju free epix i easy legendaries ( uskoro ce valjda pug grupe za ilidana sa sve tpom do njega ) igrace se deca jako jako dugo.

edit:

Samo da rascistimo ... ja i dalje volim wow ali mi se najvise smucilo sto hardcore u igri vise nema smisla ... svaka budala ce imati gear i u arenama i u pve .... pvp nema poentu ... premade ne postoje , a i zasto bi kada botovi rade posao nafarmujes ceo gear u 3 dana lichovanja ava ... a samo moras biti lood kao ja da igras sa sve tih 90% botova.

Teski noobovi , casual igraci i ostali su PRIMARNA ciljna grupa sada u wowu ... dakle bas kako je rekao f4tso ... ti jesi casual igrac ... i ti igras casual i imas isto sve kao i ovaj sto igra 25sati dnevno , zasto bi onda neko i igrao toliko. Jednostavno je nepravedno , neposteno i glupo ... medjutim sa druge strane je i logicno jer casual i noob igraci su onih 99% ljudi koji igraju wow.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Au bad pa brate dosao si na klan rur forum i zatrazio da ti neko da mishljenje ... sobizirom da zdravorazumsko misljenje zahteva upotrebu odredjenog organa koji na ovim forumima nije prisutan bio nikad grdno si se prevario...

Dobro je da si ti ovde da vadish prosek! :)

Link to comment
Share on other sites

Teski noobovi , casual igraci i ostali su PRIMARNA ciljna grupa sada u wowu ... dakle bas kako je rekao f4tso ... ti jesi casual igrac ... i ti igras casual i imas isto sve kao i ovaj sto igra 25sati dnevno , zasto bi onda neko i igrao toliko.

Neeeeemmmaaaam [:(]

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

slobodna procena:

Imas 10% igraca wowa koji su no liferi

Imas 10% igraca koji su casual ali znaju da igraju

Imas 80% noobova

Prvih 10% jure jedni druge da odma ubiju nove bossove

Drugih 10% uzivaju u igri i ubiju bossove kad mogu, znaju sta su radili u Vanili, i generalno znaju da igraju, ali nemaju nameru da zive u WoWu

Trecih 80% misle da su face ako igraju scrub setupe za arenu, da su do jaja ako imaju sav badges gear (ne znajuci da je obicno 1/3 koristan, a da ostali imaju bolju zamenu na drugim mestima) loze se na prvih 10% i misle da ce nekada to biti...

i tako... nazalost ako gledamo realno

Prvih 10% pokrece zelja da se bude prvi... stalni prihod blizzardu, ali velika reklama

Drugih 10% pokrece ljubav ka igri, neki odustaju neki prelaze u gornju grupu kada imaju vremena, vecina je dosla od prve grupe...

Trecih 80% ima svaki dan sve vise i otpadanje 1-2% iz gornje dve grupe ne predstavlja nikakav problem za Blizzard profit...

I konacno u prvu grupu uvek dolaze takozvani "silent noobs" oni koji se ne isticu mnogo ali tihim igranjem sa dobrim igracima, posedovanjem dobrog speca/klase u pravom trenutku lako se provuku u prve dve grupe...

/random rant on topic over...

Za hiljadu evra cu sam da naucim da dizajniram ;)

Link to comment
Share on other sites

A kako si tacno izvukao ovu statistiku ako smem da pitam? :)

Pa najlaske je da se zaposslim u Blizzardu i da ukucam:

prm.

select * from wow_players where month="03" and country="Serbia and Montenegro"

Dobio bi generalno najbolji dokaz. E sad jebiga ne radim u Blizzardu kao Oracle DB admin, ali statistika je vucena iz google analytics sa Goal Total Conversions. Necu da reklamiram koji je sajt i kako on to vuce, jednostavno sistem je tako napisen, da checkout izvuce bez problema. I kazem nije jedna prodavnica vise je.

Nemoj da uzimas za zlo, ne znam dal si valjao WoW ikada na crno ili belo, ali ja sam prodavao WoW italijanskog pakovanja davno, i kad porucim 100 komada meni iz Novog Sada lik kupi 40-50 komada bez problema.

Nisu tu samo Fizicka Lica tu ulaze i privatna lica.

A da izvinjavam se u ovaj broj ulazi WoW / BC / BAttlechest i Game Card, znaci nazalost mrzi me, a google analitika ne moze da mi kaze koji je tacno proizvod tolko prodat mada eto ideje da to implementiram :)

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Dobro je da si ti ovde da vadish prosek! :)

Ne Lucky ja sam ovde jer ovde pripadam i osecam se kao kod kuce <3 :)

elem

Dobro ja ne bih bacao neke teze koje nisu potkrepljene nikakvim chinjenicama ( jer ih i ne moze biti jelte igra nije jos izasla ) kao sto su NEKI iznad mene , mogu samo da iznesem par stvari kako ja gledam odnos wowa i aoca.

-AoC definitivno nece ubiti WoW niti ce WoW u skorije vreme da zamre ... Razlog je po meni jednostavan ... 11miliona ljudi i raste ... koliko god da nas ode toliko ce da dodje x 2.

-Osim ako ne naprave neku tesku pizdariju ima potencijal da posle WoWa bude najpopularnija igra.

-Sama kolicina kontenta koji dolazi sa igrom je nebitna ... setimo se samo kako je wow krenuo ... 1 raid instanca na lvl60 , BEZ PVP SISTEMA ( kada je wow krenuo nisu postojali ni BGovi ni Honor sistem to je tek kasnije ubaceno ) i sa veoma slabim UIem , zilion bugova , serveri su stalno padali po ceo dan pa su nam davali extra dan dva itd. Poenta je da ako je srzh igre , ideja i izvedva odradjena kvalitetno i dobro preko takvih stvari ce ljudi preci i nastavice da igraju. I tu dolazimo do sledece teze...

- AoC ce se igrati ako bude zabavan ... i to je to ... dakle kada covek sedne da igra da my se igra a da ne sili nista. Tada ni lore nije bitan niti grafika niti klase bitno je ssamo da je zabavno ( svet osecaj sveta community itd ) . Licno mislim kao sto rekoh ako ne naprave neku pizdariju da bi ovo moglo da uspre meni deluje zabavno ATM i ja necu popizdeti ako nema recimo SpellWeaving kada izadje igra jer ce ga ubaciti kasnije sto je sigurno kao i ko zna koliko stvari ... niti jedan mmo nije izasao kompletan niti postoji mmo koji je kompletan ... mmo = evoluira konstantno dok ne "umre".

- Jedna stvar koja bi marginalno mogla tome da pomogne jeste taj 17+ rated content ... mada ne verujem da ce to mnogo pomoci iz razloga sto kao sto svi znamo 90%mmo igraca se ponasaju kao deca nebitno za uzrast.

U svakom slucaju probacu igru pa cu da vidim jelte ...btw do tada niko od nas ne moze da kaze kako ce igra da radi po pitanju performansi.

Pa najlaske je da se zaposslim u Blizzardu i da ukucam:

prm.

select * from wow_players where month="03" and country="Serbia and Montenegro"

Dobio bi generalno najbolji dokaz. E sad jebiga ne radim u Blizzardu kao Oracle DB admin, ali statistika je vucena iz google analytics sa Goal Total Conversions. Necu da reklamiram koji je sajt i kako on to vuce, jednostavno sistem je tako napisen, da checkout izvuce bez problema. I kazem nije jedna prodavnica vise je.

Nemoj da uzimas za zlo, ne znam dal si valjao WoW ikada na crno ili belo, ali ja sam prodavao WoW italijanskog pakovanja davno, i kad porucim 100 komada meni iz Novog Sada lik kupi 40-50 komada bez problema.

Nisu tu samo Fizicka Lica tu ulaze i privatna lica.

A da izvinjavam se u ovaj broj ulazi WoW / BC / BAttlechest i Game Card, znaci nazalost mrzi me, a google analitika ne moze da mi kaze koji je tacno proizvod tolko prodat mada eto ideje da to implementiram :)

Ja mislim da to nema veze sa zivotom niti moze da se uzima kao neki mordavan dokaz... Sta hocu da kazem je ne da ti/taj sajt niste tacni , nego iz razloga sto zivimo u zemlji Srbiji znajuci kako se to ovde radi verovatno je neki gari preko neke firme stacionirane na Novom Beogradu napravio lep posao pa delio po gradu i uzimao profit. Jer my se jerbo tako ispatilo ... ovo je naravno cisto teoretisanje.

slobodna procena:

Imas 10% igraca wowa koji su no liferi

Imas 10% igraca koji su casual ali znaju da igraju

Imas 80% noobova

Prvih 10% jure jedni druge da odma ubiju nove bossove

Drugih 10% uzivaju u igri i ubiju bossove kad mogu, znaju sta su radili u Vanili, i generalno znaju da igraju, ali nemaju nameru da zive u WoWu

Trecih 80% misle da su face ako igraju scrub setupe za arenu, da su do jaja ako imaju sav badges gear (ne znajuci da je obicno 1/3 koristan, a da ostali imaju bolju zamenu na drugim mestima) loze se na prvih 10% i misle da ce nekada to biti...

i tako... nazalost ako gledamo realno

Prvih 10% pokrece zelja da se bude prvi... stalni prihod blizzardu, ali velika reklama

Drugih 10% pokrece ljubav ka igri, neki odustaju neki prelaze u gornju grupu kada imaju vremena, vecina je dosla od prve grupe...

Trecih 80% ima svaki dan sve vise i otpadanje 1-2% iz gornje dve grupe ne predstavlja nikakav problem za Blizzard profit...

I konacno u prvu grupu uvek dolaze takozvani "silent noobs" oni koji se ne isticu mnogo ali tihim igranjem sa dobrim igracima, posedovanjem dobrog speca/klase u pravom trenutku lako se provuku u prve dve grupe...

/random rant on topic over...

Ne postoji casual koji "zna" da igra ... Sta podrazumevas uopste pod tim zna da igra? Ne vajpuje u heroiku ? Igra pvp na 1800 rejting ? Ili zna svoju klasu a ne zna ostale. To je odprilike ta kategorizacija. Nazalost ta srednja klasa ne postoji u wowu. Iz razloga da sto taj igrac vs "no lifera" ( koji opet moze da bude i "casual" igrac samo koji koristi mozak i infromise se dosta aka komunicira ) ce da popusi kurac kao bilo koji drugi noob u pvpu dok ce u pveu da daleko teze uci itd.

Dakle mozes da napravis podelu 5%nolifera , 5% 15% pametnih ljudi koji mogu da budu i nolife i pametni casual i 80% noobova koji su sa mozgom kapaciteta mitohondrije.

Neeeeemmmaaaam [:(]

Dobro u smislu imas ... darovano ti je ... mogucnost izbora , demokratija i ostala govna , lazi i prevare :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da to nema veze sa zivotom niti moze da se uzima kao neki mordavan dokaz... Sta hocu da kazem je ne da ti/taj sajt niste tacni , nego iz razloga sto zivimo u zemlji Srbiji znajuci kako se to ovde radi verovatno je neki gari preko neke firme stacionirane na Novom Beogradu napravio lep posao pa delio po gradu i uzimao profit. Jer my se jerbo tako ispatilo ... ovo je naravno cisto teoretisanje.

Ajde necu da se ubedjuemo Scione :) imas lepe tvrdji, i meni je tesko poverovati za ovakvu statistiku, kad se ne bi bavio prodajom WoW-a. Pitanje da li je neko svestan kolko je wow postao jeftin sad ? I ne vidim sto je nemoguce da se tolko proda za mesec dana. Ima ljudi jednostavno kad je mesecna prodaja 50 komada, a ima kad ga bije dobro.

Ajde da nesto rezimiramo. Prvo cu vas pitati da li se vi bavite prodajom racunara igrica ? Da li se bavite CD Klubom i PC Igraonicom 10 godina ? Ok RuR ima vezu sa Complandom fino radi sa Mikicom, mozda je lucky upoznat prodajom, ali ja saradjujem sa extremom (koji mozda od complanda vuce lager), e sad pitajte Mikicu kolko se proda WoW, BC, Game Card i Battlechest za mesec dana ukljucujuci kolko firme uzmu za dalju prodaju, fizicka lica koje kupuju iz piramide i kolko igraonice kupe da naprave accounte. Drzao sam firmu prodaje racunara i bla bla kladisno sto ide u smederevu pa sam odustao od toga, al znam kako je wow fino iso u prodaji. Sad saradjujem sa komparator firmom i to ide fino, a igraonicu svoju imam da zatvorim jer mrzim decu i idu mi na kurac jer su me smorila, a i monoton posao 10 godina me smoriio odavno.

To sto je prodato preko 500 (Battlechest + WoW + BC + GameCard-a) i sta se snjima uradilo nemam pojma nit me zanima, dal je iskorisceno za napraviti 250 accounta i 250 produzenja vremena ni to ne znam, nit je u mom interesu ja sam samo rekao kolko je prodato. Dal ce meni neko da veruje na forumu ili ne, ni to mi nije u interesu. samo hocu da kazem da WoW ne umire, jer ja vidim da njegova prodaja i dalje ide. Mislim ja vidim vi ne vidite mozda. To sto korisnici napustaju igricu ili ih smara ne utice na njegovu prodaju, jer je Battlechest 2600 dinara sada, sto je u Beogradu iskreno para koja se lako zaradi za razliku od Kikinde, Kragujevca, Subotice, Kraljeva koji su periferije sirom Srbije gde se wow prodaje po 1500 dinara umesto 1099 dinara, i gde se prodaje manje iz razloga sto su plate manje i nisu tolko visoke kolko u Beogradu.

Nemojte da se ubedjujemo bezveze kolko je prodato stvarno. Tih 500 kao sto sam rekao moze da bude 100 battlechest-a i 400 game carda... Hoce neko da me ubedi da ima samo 1000 igraca u Srbiji ? Pa ja vec razmisljam i jedva cekam WotLK da pustim u prodaju :)

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ajde necu da se ubedjuemo Scione :) imas lepe tvrdji, i meni je tesko poverovati za ovakvu statistiku, kad se ne bi bavio prodajom WoW-a. Pitanje da li je neko svestan kolko je wow postao jeftin sad ? I ne vidim sto je nemoguce da se tolko proda za mesec dana. Ima ljudi jednostavno kad je mesecna prodaja 50 komada, a ima kad ga bije dobro.

Ajde da nesto rezimiramo. Prvo cu vas pitati da li se vi bavite prodajom racunara igrica ? Da li se bavite CD Klubom i PC Igraonicom 10 godina ? Ok RuR ima vezu sa Complandom fino radi sa Mikicom, mozda je lucky upoznat prodajom, ali ja saradjujem sa extremom (koji mozda od complanda vuce lager), e sad pitajte Mikicu kolko se proda WoW, BC, Game Card i Battlechest za mesec dana ukljucujuci kolko firme uzmu za dalju prodaju, fizicka lica koje kupuju iz piramide i kolko igraonice kupe da naprave accounte. Drzao sam firmu prodaje racunara i bla bla kladisno sto ide u smederevu pa sam odustao od toga, al znam kako je wow fino iso u prodaji. Sad saradjujem sa komparator firmom i to ide fino, a igraonicu svoju imam da zatvorim jer mrzim decu i idu mi na kurac jer su me smorila, a i monoton posao 10 godina me smoriio odavno.

To sto je prodato preko 500 (Battlechest + WoW + BC + GameCard-a) i sta se snjima uradilo nemam pojma nit me zanima, dal je iskorisceno za napraviti 250 accounta i 250 produzenja vremena ni to ne znam, nit je u mom interesu ja sam samo rekao kolko je prodato. Dal ce meni neko da veruje na forumu ili ne, ni to mi nije u interesu. samo hocu da kazem da WoW ne umire, jer ja vidim da njegova prodaja i dalje ide. Mislim ja vidim vi ne vidite mozda. To sto korisnici napustaju igricu ili ih smara ne utice na njegovu prodaju, jer je Battlechest 2600 dinara sada, sto je u Beogradu iskreno para koja se lako zaradi za razliku od Kikinde, Kragujevca, Subotice, Kraljeva koji su periferije sirom Srbije gde se wow prodaje po 1500 dinara umesto 1099 dinara, i gde se prodaje manje iz razloga sto su plate manje i nisu tolko visoke kolko u Beogradu.

Nemojte da se ubedjujemo bezveze kolko je prodato stvarno. Tih 500 kao sto sam rekao moze da bude 100 battlechest-a i 400 game carda... Hoce neko da me ubedi da ima samo 1000 igraca u Srbiji ? Pa ja vec razmisljam i jedva cekam WotLK da pustim u prodaju :)

Ja sam samo rekao da necu da ti solim pamet ... ali to da iz tih podataka sto si nasao na netu ti izvlachis i impliciras da na Novom Beogradu vise ljudi igra wow nego u ostatku Beograda. A to je tolika dezinformacija i ne mozes na osnovu takvih podataka da pravis bilo kakvu sliku.

To sam ja rekao , ti si malo zabrazdio dublje a to me ne zanima niti bi da ulazim u takve polemike.

I da ako se nevaram battlechest je sada hmm 2700 din ? Kupio sam wow pre par meseci zaboravio sam ali da jeftin je. Samo sto je jeftin svugde u Srbiji ne samo na Novom Beogradu.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...