Jump to content

Kupio bih radni sto


Recommended Posts

Neki moderniji dizajn , drvo po mogucstvu, ne preterano velik , sa postoljem za racunar ako moze.

Mozda zvuci glupo , ali sam pretrazio SIMPO i ostale " renomirane " proizvodjace , koji nude shit , pa reko mozda neko od vas ima neki savet , mozda je skoro kupovao sto i tako :)

Ako imate neku sliku , link , ili sta god moze pomoci.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako imaš TFT monitor, onda će ti u principu svaki kompjuterski sto bez džidžabidža i petnaest platformi za diskove i gluposti poslužiti. Bratu su nedavno kupili manji sto za komp koji je bio nešto ultra jeftin (bar duplo jeftiniji nego kad bi ga sami pravili), zaboravio sam ime al radnja je pored Killera u Tošinom Bunaru...

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

E hvala , u principu vazno mi je da bude dovoljno velik da mogu recimo A4 svesku da stavim zajedno sa tastaturom , i da mi ostane jos 15-ak centimetara :)

Tacnije sveska , pa iznad nje tastatura :)

Ne trebaju mi platforme i ostalo , bilo bi pozeljno da sa strane ima par polica i to je to , i da mogu kablovi od kompa bez busenja da se prikljuce i gg.

Link to comment
Share on other sites

e super topic, taman imam i ja pitanja, ako je neko upucen u cene, posto davno nisam bio u nekom salonu...trebao bi mi neki sto bez fioka, jedno 2 metra dugacak, ne znam da li mi se vise isplati da pravim sam ili kupujem? ili jos bolje, ima li negde da se kupi onih fensi stolova u G, da mogu da se vozim na stolici levo desno? :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ja sam trazio isto sto i kruku treba ( L latinicom G cirilicom), pretrqazio sam sve zivo, ali nisam nasao.

ja sam takav pravio sam pre par godina, link, i nije ispao vishe od 100 jura, negde oko 80ak je bio

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

hajli maj men, nema stola bez bar 1,2m duzine:)

elem ako hocesh da odradish hajlijevu varijantu imash da kupish noge za sto ovakve kkao hajlijeve, znachi malo deblji cilindri to ti ej negde oko 50tak jura, znachi ostaje ti samo gornja plocha, i ostalo je uradi sam.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

ja sam takav pravio sam pre par godina, link, i nije ispao vishe od 100 jura, negde oko 80ak je bio

Jao ovo je super. Ja bih samo malo produzio onu desnu stranu , da bude malo veci ugao, jos jedno 30 cm ili tako nesto, i mozda par polica tamo gde ti stoji kutija za stampac :)

Inace ne mogu da skapiram ljude koji kupuju kompjuterske stolove tipa http://www.formaideale.co.yu/catalog/?CCid=1&CMid=1 , koji zasluzuja nagradu za NE funkcionalnost... Znaci masivna ploca FTW.

A gde se mogu nabaviti materijali po najpovoljnijim cenama , posto ne verujem da neko vec prodaje ovakav gotov sto..

Edited by Failure.Sanitarium
Link to comment
Share on other sites

Ako produzis stranu neces dobiti veci ugao :)

Da taaj sto i meni treba samo sa malo duzom stranom. To teh carpenter shop!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

U beogradu ima mnogo ljudi koji prave po narudzbini i potrebama ... dakle nazoves coveka i napravi ti sto tacno kako zelis ... za nedelju dana. Ja sam tako uradio i prezadovoljan sam.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

problem sa "normalnim" stolovima je sto podrazumevaju u najgorem sluchaju panel plochu, a u optimalnom puno drvo koje samo po sebi mozhe da nosi mnogo vishe od iverice/"medijapapana" od kojih se sve zhivo pravi => want a nice desk? prepare to pay for it. tj ionako ce te neko odrati, onda bar gledajd a ti u to dranje ubaci i kvalitetan materijal...

ti mali stolovi nisu tako "skarabudzheni" sa pregradama i chim sve ne jer neko tako voli nego zato sto materijal ne mozhe da podnese polchu 1.5x1m oslonjenu samo na 4 noge u svakom cosku tj kakav stol bi pukao kad se "zatrpa malo" sa papirima, knjigama, monitorima itd ;o)

Link to comment
Share on other sites

jebeno ste smeshni, sedite i nacrtajte sto kakav zelite, odredite mere metrom i narucite ivericu po merama da

vam iseku i kantuju ivice trakom, posle samo ubushite shrafovima delove i spojite sto, zvuci konfuzno ali je simple,

plus je barem duplo jeftinije nego u usranoj formi ideale...

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

mega simple, tako sam ja radio stolove za firmu, a vidim da cu morati i za sobu. ti forma ideale stolovi su ok za ucenike recimo, da imaju gde da tutnu koji papir, knjigu, i cd, i da vide jednom dnevno da li im pise neko na spejs.

za nas, hardcore kompjuterske ratnike, koji provodimo dvocifreni broj casova dnevno za kompom, to mora da bude prostrano, robusno, i kvalitetno!

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

problem sa "normalnim" stolovima je sto podrazumevaju u najgorem sluchaju panel plochu, a u optimalnom puno drvo koje samo po sebi mozhe da nosi mnogo vishe od iverice/"medijapapana" od kojih se sve zhivo pravi => want a nice desk? prepare to pay for it. tj ionako ce te neko odrati, onda bar gledajd a ti u to dranje ubaci i kvalitetan materijal...

ja ne znam odakle ti ideja da iverica nije čvrsta. moj sto od iverice može glat da podnese težinu odrasle žene (kad se keva popne na njega da bi oprala prozor, naravno, ne znam na šta biste drugo pomislili).

a ove formaideale stolove dizajnira neko ko u životu nije seo za računar. znači, ti stolovi su dizajnirani na papiru, lol.

Link to comment
Share on other sites

Bas sam pre nedelju dana sredio sto, inace cale je kupio plocu + 1 cev koju smo presekli na pola, cale zavario vrh sa metalnim plocicama da bolje drze.. 4 rupe na svakoj nogici, srafovi u drvo..

Dakle 2 nogice + 2 nosaca uza zid ( u obliku L ) + 2 tipla za zid 2 srafa za sto i to je to. Ne bih znao kolko kosta, mogao bih da pitam caleta, tj. on je to nesto preko drugara nabavio... Pored toga ne vidim razliku kad bi napravio ugaoni sto, samo sto bi jos jednu nogicu + jos jedan nosac za zid..

Sve u svemu, ako hoces da imas dobar sto, najbolje je uradi sam, ali nikako nemoj sam da ugradjujes. Uvek imaj nekog ko se malo bolje razume, i pre svega dobro odradi mere, kako kazu, tri put meri jednom seci. ;]

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

ja ne znam odakle ti ideja da iverica nije čvrsta. moj sto od iverice može glat da podnese težinu odrasle žene (kad se keva popne na njega da bi oprala prozor, naravno, ne znam na šta biste drugo pomislili).

a ove formaideale stolove dizajnira neko ko u životu nije seo za računar. znači, ti stolovi su dizajnirani na papiru, lol.

flat iverica, bez poprecnih dasaka odozdo za ojachanje ne mozhe da podnese, tvoj stol koji pominjesh verovatno, kao i moj, ima odozdo poprechne za ojachanje, dal uz rub ili po centru nije bitno ali obichna iverica se ugiba sama od sebe kad je sama daska/plocha dugacha preko 2 metra...

Link to comment
Share on other sites

ja sam takav pravio sam pre par godina, link, i nije ispao vishe od 100 jura, negde oko 80ak je bio

E hajli super ti je sto prostran bas kakav ja zelim samo sto bih ja jos + 3 neke duboke fioke , sada jos kada bi neko znao gde ima takav da se uzme bilo bih super.

Ja imam kvalitetan sto ali ne kakav ja zelim , keva icale mi uzeli kao poklon secam se da je pre 5 godina kostao 100 e .

Aj dajte neke linkove stolova sa ladlama i da je prostran space na radnoj povrsini.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...