Jump to content

Upoznajte crnogorski jezik


Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[:D] Fantastično budalasto. Kojim će jezikom da im govori śever onda? Srpskim dijalektom crnogorskog? Možemo mi da uvedemo sistematizaciju i da podelimo srpski na beograCki, čarapanski, zapadnošumadijski, istočnošumadijski, vojvođanski, južnosrpski, nepismenski, cyberiški... za 10 godina se neće razumeti međusobno ionako pa da predupredimo probleme :)

Pa ako nisi primetio to je vec podeljeno izmedju nas samo sto nije zvanicno.

Link to comment
Share on other sites

Samo neka oni prave svoje jezike. Jednog dana kada budem isao na intervju negde u inostranstvu ima da im kazem da tecno govorim 7 razlicitih jezika.

Salu na stranu, stvarno je jadno to sto rade, ali isto su to radili i hrvati pa se sad vode ko da imaju svoj jezik.

Link to comment
Share on other sites

Treba da se i mi zapitam gde smo to toliko dogurali da nas narod hoce da se odrekne same svoje vere , nacije , jezika i kulture itd i to na ovakav nacim i sa ovakvim "ljudima" jer se stidi samog imena ...

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Upisan u Ustav jeste, ali crnogorski jezik još nije standardizovan. To tek treba da učini specijalni savet, kojeg je formirala crnogorska vlada 24. januara ove godine, sa zadatkom da sačini gramatiku, pravopis i "rječnik" crnogorskog jezika i, usput, promoviše novu nauku - "montenegristiku".

[roflmao]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Malo ste se da prostite za... nijeli...

Ja sam se samo izborio priccat jednijem jezikom doma i na televiziju. I zvat ga svojijem imenom.

I zabolje me ssto mislite o tome. I ko ga occe, a ko necce priznat.

Passccad laju, karavani prolaze...

[roflmao] Samo mi žao što jado neće ostat duže da ga podjebavamo, deluje kao idealan primerak da se ceo forum smeje par dana :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Ja vas gospodo ne razumijem. Bojat se da ni srpski jezik ne bi bio na vajdu. Uzvisili ste se u vlastitoj gluposti, sad biste se jos i velite podjebavali.

Toliko ste zabili nos u vlastitu guzicu da ne vidite da se s vama cio svijet zajebava. Bas ste likovi iz one serije: Dok se vi zajebavate, selo vam izgore!

Kako ste naumili i ona sljiva ce vam bit prekovise. A, kaki ste i nije neki zijan. Necu prljat ruke, sami cete si doakat. Nek vam je Bog u pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Ja vas gospodo ne razumijem. Bojat se da ni srpski jezik ne bi bio na vajdu. Uzvisili ste se u vlastitoj gluposti, sad biste se jos i velite podjebavali.

Toliko ste zabili nos u vlastitu guzicu da ne vidite da se s vama cio svijet zajebava. Bas ste likovi iz one serije: Dok se vi zajebavate, selo vam izgore!

Kako ste naumili i ona sljiva ce vam bit prekovise. A, kaki ste i nije neki zijan. Necu prljat ruke, sami cete si doakat. Nek vam je Bog u pomoc.

hahaha odlichan si 5+

daj josh :)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...