Jump to content

koji TFT monitor da kupim?


evgeniy

Recommended Posts

ovako..... imam staro sranje Samsung SyncMaster 753s koji cu da menjam uskoro

a budzet mi je negde oko 150-160 eura

video sam jedan LG 1918 19" standard monitor

nije widescreen, ima odziv od 5ms i kosta 14.800 dinara

u toj radnji moj monitor otprilike kazu da vredi oko 30 eura, i toliko cu da snizim cenu novog :D

jel bi mogo da mi neko ispise razliku izmedju widescreena i normalnog monitora

i da mi u tom cenovnom rangu koji sam naveo preporuci neki tft monitor

bio bih zahvalan :)

DANKE!

Link to comment
Share on other sites

Moj predlog ti je da sačuvaš te pare, uštekaš još malo i kupiš: Samsung SyncMaster 940BF 19" LCD

i bićeš miran narednih 100 godina [:D]

On košta oko 230 evra.

45b3b0fpf8.th.jpg

Edited by FiRe StOrM

When the sun falls down beware.... because i am somewhere there.....

kakashiik6.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

U tom cenovnom rangu ti je sve jedno dal' ces uzeti LG, Samsung ili tipa Acer. A sto se wide / ne vide odnosa tice, ljudi koji uzmu wide dosta se kunu u njega, ja licno ne vidim neku posebnu razliku, samo treba da znas da je 19" wide sustinski 17" normalan uz blago prosirenje, i to se tako nastavlja nadalje po svim dijagonalama.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam krajem februara pazario Belineu 2225 s1w(22" wide) za 18 000din u Sremskoj Mitrovici. Vi sigurno mozete naci povoljnije...pa mozda se i uklopis u cenu ako prodas taj monitor.

Rezolucija je 1680x1050, odziv 5 ms, Contrast 1000:1.

Jedina zamerka mu je vertikalni ugao gledanja...kada gledam monitor "od dole", recimo sa kreveta, slika postaje dosta losa jer sam izdigao monitor za nekih 10 cm od povrsine stola. Kada ga stavim normalno da stoji onda se normalno i vidi : ) ali mi u radu vise odgovara izdignut, ne zbog slike nego sam tako navikao od ranije.

Horizontalni ugao gledanja je dobar i tu nemam zamerki.

Filmovi dosta bolje izgledaju nego na "kockastim" monitorima (barem meni). A nemam zamerki ni na igre. Doduse video sam samo burazera kako igra Sins of a Solar Empire bez problema a i PES ide lepo, vidi se pola terena [:X] (sa nekim dodatkom za wide rezoluciju).

Sto se tice velicine ja sam zadovoljan. Dodatna sirina dobro dodje pri radu sa paletama (shop/illustrator). Kada citas PDF-ove komotno stanu 2 strane na ekran i citas ih bez ikakvih problema sa vise od 60cm razdaljine.

Uzeo sam Belineu jer dva drugara imaju belinea 15" jos od 1999 godine...i jos uvek rade ok. Jedan od njih je ovih dana uzeo isti model 22"w u istoj radnji i prezadovoljan je.

Garanciju smo dobili standardno 3 godine. Monitor je isto radio na 1300pro i sada sa 8600gt...jedino sto sada PES izgleda lepo : ) i nema seckanja : ))

Verujem da neke igre nece podrzavati wide rezoluciju, pogotovo starije. Ali za nadolazece naslove ne bi trebalo da bude problema.

Nama su dopustili da pokrenemo portabl AutoCAD sa Flash-a u toj radnji i dali nam malo da isprobamo par monitora na jednoj masini. Sutradan smo dosli i pazarili.

Ako se vec dvoumis izmedju wide i obicnog mislim da ti je naj bolja solucija da odes negde i probas pre kupovine. Pa vidis sta ti vise odgovara. Odes kuci saberes utiske i dodjes sutradan sa keshom.

-It is said that the first time Takamatsu saw Judo he was horrified. This was because they bend their backs during their techniques.

Link to comment
Share on other sites

samsung je dobar, al mnogo skuplji pa ga ne bih kupovao jer razmisljam i novu graficku da uzmem

ovaj LG L1953S-SF izgleda odicno :)

probacu i neke widescreen monitore pa cu da vidim sta mi vise lezi a ako mi se ne svidja wide

verovatno cu ovaj LG da pazarim

hvala na preporukama :P

i da....imam graficku 6200 a i planirao sam da kupim 7600GT za AGP slot jer nemam dobru plocu :D

jel moze navedeni LG monitor lepo da se poveze sa grafickom jer sam negde citao da ne postoji onaj DVI izlaz

pa mora da se kupi neki adapter da bi se povezalo

hvala opet :)

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

Gde si čuo da gejmeri ne vole wide? Wide je majka za pucačine i strategije, a drugo, običan TFT ima veću visinu u odnosu na CRT (odnos stranica je 5:4 umesto 4:3), pa u pucačinama imaš zapravo suženo vidno polje, što je totalno neprirodno.

Idi na wide, nećeš se pokajati. Gotovo sve igre izašle u proteklih nekoliko godina podržavaju wide rezolucije, a one koje ne podržavaju, za njih se nađe workaround na www.widescreengamingforum.com

Ionako je sad trend paralelnog razvoja igara za PC i konzole, a na konzolama se ionako sve prilagođava wide ekranu zbog rezolucija prirodnih za HD televizore. Što se tiče starih igara, Fallout i Baldur's Gate će svejedno ružno izgledati, razvukao ih ti na 1280x1024 ili 1680x1050.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Ne vole wide?

Pa zavisi za koje igre , npr wide ja za fps igre pwnage , mozda ponekada zasmeta na strategijama ali i to zavisi kako se gleda,za trke mi takodje mnogo vise odgovara wide.

Sumnjam da ce neke igre da prave prazan prostor , slika ce da se razvuce i to je to...

Mozda BAS neke igre kao san andreas na manjim rezolucijama od native za monitor npr, ali je to jedina koju sam igrao da je to pravila...

sve u svemu uzmi wide i uzivaj!

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

imamo par LG L1953S monitora na poslu, i vishe su nego dobri za svoju cenu

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

samo da kazem da ste me navukli na wide...

ajde sad ... rofl glupo mi je da pitam

neki wide do 170 eura?

na ovo sam sad naleteo

LG L194WS-SF 19" Wide

9006910_1.jpg

15.000 dinara u pakomu, verovatno je slicna cena svuda

sta mislite?

izvinite sto smaram al jbg, jednom u zivotu mi se pruza prilika da kupujem dobar monitor, pa razmatram svaku opciju :D

hvala jos jednom

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

mali prob oko ovog monitora je losa crna u full screenu, primeti se kad se gledaju filmovi posto ume da probija na nekim mestima.

e jeste.. al je jako nebitno :D

i jos nesto za kupca.. ja npr ne mogu da pomeram svoj monitor, ono tipa par stepeni gore dole, zbog ugla vidljivosti. ne mogu, ne znam, otkud znam mozda sam lose postavio, nosio sam i kod ljudi gde sam kupio al to su slucajevi.

Bring It

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam asus 222vw 200 evra 22 wide prezadovoljan sam ... dobre ostre boje visog ugao vidljivosti 2ms odziv i lep dizajn. Verzija sa dvi ako vam treba je 5-10 skuplja.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...