Jump to content

NEZAVISNO KOSOVO


Guest

Recommended Posts

@Shekki boy (nadam se da ovo nije formalno)

Volim da citam tvoje postove posto oni prakticno nikad nemaju veze sa topikom, ili bolje reci imaju na takav nacin da na njih niko ne reaguje. Plus su zanimljivi i puni humora.

Medjutim, tvoji postovi su jednako opasni, jer se bave teorijom, a ne praksom. Kada dodju do prakse ti se uvek ogradis na svoj slucaj. To je opasno jer time se lako moze zabludeti omladina.

Tako je slucaj sa onim sto ti zoves "nacionalni interes". Moja prva zamerka koju sam vaspostavio u proslom postu je bila tvoje pogresno (namerno pogresno) tumacenje ustava. To sto si ti rekao jednostavno nema veze sa realnoscu. Da ponovim, neposredna demokratija nikada nije postojala na svetu. To sto se "Sila" zalaze za istu, i sto si ti njen pristalica, ne znaci da je ona u ovom trenutku moguca (a realno nikad i nece biti moguca). Tvoje dalje objasnjenje posta na koji sam reagovao je konfuzno i sa puno ubacivanja drugih nepouzdanih cinjenica i kriterijuma. Nacija je najnoviji koncept drzavnosti, od toga nema novije. U tom smislu, sve drzave na ovom svetu danas su drzave nacije iliti nacionalne drzave.

Dalje, s obzirom da si lepo analizirao koji su putevi moci, nije mi jasna posle toga kuknjava projektovana kroz, iskoristimo popularni izraz, demonizaciju pojma "nacionalni interes". Ti znas zasto je nesto tako kako jeste i zbog toga ti odredjen pojam izaziva gadjenje?!? To nema nikavog smisla. Ali zato ce neki omladinac da dodje, vidi, pomisli i odrazi se: "Hej, pa ovaj Nemanja misli isto sto i ja, blablabla, nacionalni interes je blablabla...". Tako da, iako nisi izabran, ti manipulises omladinom i onda se cudis dokle smo stigli. Sto je najgore, udaras na najsvetiji zakon drzave, pri cemu vidis njegovu zloupotrebu i umesto da kazes - dokle vise tako, ti se jezis na taj pojam. Nije u redu.

edit

Morao sam da editujem posle Pesminog posta.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kostunica prvi, sa sve amfilohijem radovicem kao podrskom. kazem za mladica, karadzica stite ameri

a nama traze obojicu... to sto laju vise za mladica to je potpuno nebitno... kontam da bi trebalo da ga otmemo od amera i da ga isporucimo nazad... jebu nas zato sto mogu... i jebace nas i dalje... sa sve novim trendom: vi ste nasi prijatelji... juce su mi se poljaci zgadili... ista prica...

Link to comment
Share on other sites

juce su mi se poljaci zgadili... ista prica...

poljaci previše zavise od amera na ekonomskom planu. čak je i italijanski ministar inostranih poslova izjavio da bi italija drugačije odlučila "da se pitao samo rim", tako da je i debilima jasno...

Link to comment
Share on other sites

@Dragi Nenade

Nacija je najnoviji koncept drzavnosti, od toga nema novije. U tom smislu, sve drzave na ovom svetu danas su drzave nacije iliti nacionalne drzave.

Mi nismo država-nacija. Mi nismo nacionalna država. Nacija je mnogo kompleksniji pojam od brojanja krvnih zrnaca složićeš se. Da bi Srbija bila nacionalna država, mora postojati nacija kojoj pripada ta država. Država Srbija nema svoju naciju. Ima većinski narod i građane, nedisjunktno. Mirenje ta dva se sistematski onemogućava jer je lakše mobilisati političku podršku na osnovu sukoba nego na osnovu programa. Za jednu naciju koja nije ni formirana svaka podela je potencijalna secesija. 21. vek će biti vek nacija a mi smo u plemenskom savezu u kome se meri etnicitet a ne pripadnost naciji.

Dalje, s obzirom da si lepo analizirao koji su putevi moci, nije mi jasna posle toga kuknjava projektovana kroz, iskoristimo popularni izraz, demonizaciju pojma "nacionalni interes". Ti znas zasto je nesto tako kako jeste i zbog toga ti odredjen pojam izaziva gadjenje?!? To nema nikavog smisla.

Nacije imaju svoje interese, mi nemamo naciju. "Nacionalni interes" je nekorektan termin, jeftin argument, wannabe aksiom koji nema ni svoju formulaciju. Ako je to "interes srpskog naroda" onda imamo problem jer veliki broj Srba ne živi u okvirima ove države, a rešavanje "srpskog pitanja" u okolnim državama dosadašnjim metodama nije dalo rezultate koje smo očekivali. Tj nije ni trebalo da da neke predvidljive rezultate. Ako je to "interes srpskog naroda u Srbiji" onda imamo problem jer se ispostavlja da svi nesrpski državljani mogu da definišu "interes xyz naroda u Srbiji" što oni jelte, i čine, mnogo preciznije i efektivnije od Srba. Opasnost te kategorije je u tome da je samoorganizovanje slobodno, proglašenje posebnog naroda je stvar dogovora ili finoće etničkog/religijskog sita i političke volje da se takvo samodiferenciranje prizna kao legitimno, a političke volje ne manjka, što kod nas što napolju. I naravno, svi koji su ikada imali pretenzije na teritoriju države Srbije prosto dobiju warm and fuzzy feeling kad čuju za neki nov narod na ovim prostorima. Tako dobijamo usitnjavanje "narodnih interesa" koji su ne retko u svojim ekstremima nespojivi ne samo sa interesima Srba već i zdravim razumom. Ostaje nam "interes svih građana Srbije" koji bi trebalo da simuliraju jedinstvenu naciju. E ta nacija se ubija svakim izjednačavanjem njenog interesa sa nabeđenim interesima srpskog naroda. Ukratko, da bi imao "nacionalni interes" moraš da imaš naciju a ne pleme. Dakle ako koristiš "nacionalni interes" kao izgovor za činjenje/nečinjenje ti nekoga debelo lažeš. Kažeš lepo državni interes, jer državu još uvek imamo, ali onda moramo da se vratimo na to da je država Srbija država srpskog naroda i svih građana koji u njoj žive.

Samo kratak osvrt...

Moja prva zamerka koju sam vaspostavio u proslom postu je bila tvoje pogresno (namerno pogresno) tumacenje ustava. To sto si ti rekao jednostavno nema veze sa realnoscu. Da ponovim, neposredna demokratija nikada nije postojala na svetu. To sto se "Sila" zalaze za istu, i sto si ti njen pristalica, ne znaci da je ona u ovom trenutku moguca (a realno nikad i nece biti moguca).

Ne ja ne zagovaram neposrednu demokratiju kao što ne zagovaram leteće svinje ili smrtnu kaznu za pišanje u lift zgrade, zvuči interesantno to je to. (eventualno o trećem pišem deda-mrazu) Nisam citirao ustav sa zlom namerom, ili bar ne sa TOM zlom namerom, već da ukažem da je ovo građanska država i da pripadnost srpskom narodu ne daje nikakve privilegije u pogledu prioriteta ostvarivanja ciljeva. Državni interes trenutno nije razgradnja sopstvene države i njenih institucija u korist plemenskih vođa oko kojih bi se "ujedinio" srpski narod što se trenutno zagovara kao glavni put za "povratak Kosova".

I ne, ja ovo ne pišem za omladinu ja ovo pišem za sebe, preslišavam se oblike manipulacije.

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

poljaci previše zavise od amera na ekonomskom planu. čak je i italijanski ministar inostranih poslova izjavio da bi italija drugačije odlučila "da se pitao samo rim", tako da je i debilima jasno...

zavise i rumuni.. ali kad u lokalitetu imaju potencijalno sranje (odnosno na sopstvenoj teritoriji) onda ih boli qrac i za amere i za sve... niko sebi grob ne kopa... :)

Mi nismo država-nacija. Mi nismo nacionalna država. Nacija je mnogo kompleksniji pojam od brojanja krvnih zrnaca složićeš se. Da bi Srbija bila nacionalna država, mora postojati nacija kojoj pripada ta država. Država Srbija nema svoju naciju. Ima većinski narod i građane, nedisjunktno. Mirenje ta dva se sistematski onemogućava jer je lakše mobilisati političku podršku na osnovu sukoba nego na osnovu programa. Za jednu naciju koja nije ni formirana svaka podela je potencijalna secesija. 21. vek će biti vek nacija a mi smo u plemenskom savezu u kome se meri etnicitet a ne pripadnost naciji.

imas pravo... to sto sam nacionalista ne znaci da bih proterao manjine... naprotiv bio bih presrecan da se svi osecaju kao srbi...

Link to comment
Share on other sites

Да мало подсетим и освежим памћење невладиним, либералним и проевропским појединцима.

Дакле.

Исто то, мало боље форматиран текст.

Сада морамо да поништимо сопствену државу ради спасавања главе. Јер је Ирак научио Американце да не броје колатералну штету и кад су у питању десетине и стотине хиљада, тако да ћемо "идући пут" најебати страшно ако га буде.

Али. Главни проблем потпуног губитка КиМ је то што од кад је Ђинђић убијен нико други није имао петље и интереса да води конкретну политку са неким циљем ради очувања Косова и Метохије. Коштуњави је милијарду пута понавњао "устав, легалоснт, међународно право", домаћој публици, док је према ЕУ био тих као миш. 5 година су власти седеле на ушима и користиле "Брањење Косова" на сваким изборима док реално нису радили ништа. Они смешни преговори у Аустрији и нису могли другачије да се заврше када нико у свету (сем Русије, а и њихово гледиште овде је чудно) није заступао интересе Србије нити се залагао за и најмање уступке према Српској страни.

Link to comment
Share on other sites

Dovoljno je da se neko izjasni kao radikal/dssovac i da te prijatno iznenadi? How mindconsuming.

Ne setjam se da se on ikada tako izjasnio

najbolji su mi ljudi koji postuju ovde.. neki od njih...

struktura posta:

......

- po neka dobra rec na neciji racun da se ne bi sve vrtelo oko hejta

Shta hocesh i to je napredak

oO

 

Link to comment
Share on other sites

naletih na komentar/vic jednog albanca na jutjubu.

Albanac i Srbin ,sever MITROVICE:ALBANAC ZVONE KOD SVRBINA ;DOBAR DAN KOMSHO,KOLKO TI JE OVA KUCA ,KUCA ,,PA DVA KILOGRAMA ZLATA DA KUPIM JEDAN STAN U BEOGRADU,, A ALBANAC MU ODGOVARA ,,,EVO TI 4KG I IDI KUPI STAN U SLOVENIJU DA SE NE ISELISH 2 PUTA

cmon, laugh now

Bring It

Link to comment
Share on other sites

Izbori uskoro? Ni dva meseca od kako je Boris prebacio vetjinu glasova na predsednickim izborima za 0,6% pri chemu je Toma dobio preko 2,1 milion?? A takodje ni 2 meseca od proglasenja nezavisnosti Kosava sto je mnoge priblizilo nacionalizmu?? Iskulirace se pricha o tim izborima josh barem pola godine ako ne i godinu dana, jer bi to glasanje bilo uruchivanje vlasti radikalima

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Pa kampanja se ne pocinje 2 meseca pre. G17 je u debelom minusu i ima da se naradi. Lako je radikalima ili DS-u da kampanju intenzivno radi samo 2 meseca pred izbore. Manje stranke kao Ceda i G17 su all night long akcija =)

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

antonela je bila na jednom seminaru sto sam slusao i stvarno je super novinar , puno korisnih stvari je rekla

inace izgleda cemo da dobijemo po cepu preko poreza, jer kostunica hoce da nastavi da placa kosovski dug

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...