Jump to content

Mass Effect stiže na PC


voodoo_

Recommended Posts

Da, bash taj rad - igra je za mene zabava, a ova igra je veoma dobra zabava. Inache ne volim klasichne RPG-ove... Ovde postoji jedna lepa pricha i gomila sporednih, mogucnost biti dobar ili zao i svet koji je dosta veliki iako je ogranichen. Zato ne morash da idesh godinama do nekog mesta da bi nashao neko govance :)

Pa to, opustena igra i zabava i tako :)

Nisam ga nashao na torrentima... Bojim se da su vec zaboravili da su trebali da ga srede :(

Koliko ja znam, te stvari sto se skidaju preko xbox live-a u ovom slucaju obicno se nesto tezhe krekuju, mada ne znam kakva je situacija sa pc downloadingom u slucaju ove igre.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 264
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Imam mali problem sa igrom.

Naime, posle određenog vremena (tipa 5-10 minuta), prekine mi se igra, pojavi se crn ekran, pri čemu se ništa pametno ne dešava (nikakvo swapovanje harda, ubrzavanje kulera, nikakva anomalija), a muzika nastavlja da ide u loop-u.

Čitao sam po forumima, svi se žale na isti problem i pripisuju ga neadekvatnim grafičkim drajverima (kao, treba vratiti starije). Pokušao sam i to (sa 175.xx i 177.xx), ali nisu kompatibilni sa mojom grafičkom, bar po nVidiinom instalacionom programu. Imam 2x9800gt, SLI režim rada.

[offtopic] Čak mi se i u Mirror Edge-u dešavaju padovi FPSa u nekim momentima, recimo, u zgradi, kada prvi put bežite od pandura, kada krene lomljenje stakla i dernjava. U momentima kada nema neprijatelja sve radi glatko. Isti slučaj je i sa, i bez instaliranih PhysX drivera.[/offtopic]

Imate li neki hint, nešto što bih još mogao da isprobam?

Da napomenem da sam i DirectX reinstalirao, a operativni sistem je Win XP pro.

Hvala unapred.

-edit-

Da ne bude zabune, Far Cry 2 na max detaljima, rezolucija 1600x1050, sve glatko, bez ikakvog problema. Sve igre rade super osim, eto, ove 2.

Edited by Atomic
Link to comment
Share on other sites

ovo sam propustio skroz, moracu da probam cim zavrsim sa vicherom

tvoj najveci problem ce biti upravo to, sto si igrao vitchera pre mass errecta u kratkom vremenskom periodu... igrao kao igra je poprilichno dobra s obzirom na kolichinu generisanih side questova... moj savet da sacekas 6 meseci da malo priboravis vichera i koliko je dobar

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Poznat problem sa NVidia karticama i ovom igrom. Probaj da igraš u prozoru, tamo neki reče da mu tako nijednom nije zabola.

Taman sam pomislio da ti kupim gajbu piva u znak zahvalnosti, i onda mi zabode na loading screenu kod prelaska na sledeću misiju :D

I'm doomed :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Sasvim sluchajnoo sam skinuo igru, drug mi preporuchio. Jebeno sam odushevljen!

Za jednog ogrezlog Deus Ex fana, ovo mi dodje kao raj posle godina paklenog ischekivanja. Mada nije potpuno u fazonu pomenute igre.

Prica, gejmplej, kvestovi, npcijevi, sve je na vrlo kvalitetnom nivou. Kako sam instalirao nisam ustao sa stolice narednih 12 sati, i sutradan ceo dan. Imao sam problema sa patchom, ali Vitality-jev radi super. I istripovao sam se zestoko kad sam trazio one keepere, ali sam ih nasao nekako (zbunivao me je onaj pored VI, kad kaze da ga ne diram, ali to je tek posto ga skeniras, tako da je u redu).

Igram kao infiltrator, i prosto obozavam svog lika. Svi npcijevi u druzini su mi odlicni, i veoma sam srecan sto su napravili da imas dovoljno opreme za sve, i sto svi imaju adekvatne i efektivne sposobnosti, tako da nisam dosao u situaciju da fejvorujem samo dvoje, vec uzivam da kombinujem.

Prelazim igru i osecam kako su se programeri maksimalno potrudili da izadju starim, iskusnim igracima u susret. Kako zamislim da ce se neki kvest i situacija odvijati, tako otprilike i bude. Ni jednom se nisam iznervirao ili rekao a-daaaa!. Prija mi igranje 100% i vec unapred zalim kad je predjem sto nece biti jos.

Igram tako da predjem svaki side kvest, sve istrazujem detaljno i stalo mi je da vidim sve sto igra ima da ponudi, i sto je najbitnije, ludo se zabavljam u svakom kvestu.

Odlicno su iskombinovali, malo se boris, malo pricas, malo vozis ono mega terensko vozilo i ubijas getove i crve, tako da mi je uvek zanimljivo.

Rekao bih da je igra mesavina deusa, omikrona i filmova alien i star wars. Milina. Dusu su mi dirnuli. Da imam posao, kupio bih original da ih isposhtujem.

Definitivno mi igra ide u top 10, a mozda najbolji rpg/akcija :)

<3 Mass Effect!!!

P.S.

Onaj fan me je istripovao kad sam video da trazi potpis i fotografiju, odmah sam pomislio da ima lose namere i da moze iskoristiti to sto mu dam da mi namesti nesto, tako da sam ga odjebo svaki put. Pise da mi je kvest zavrsen, ali bas se pitam da li ce se pojaviti kasnije.

Edited by bionic.man

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

+1

smesni dijalozi, smorni side questovi, ocajan inventar, neke clanove druzine i ne koristish uopste, koja je njihova poenta ako ih neces uopste koristiti, mislim presede celu igru, kako se samo ne smore :)

ali pored toga totalno je sjajna igra, progutash je udahu, mislim super je sto nikada nisu furali prichu ala bethesda u stilu " mi postavljamo nove rpg standarde, mi smo izmislili ovo ono..."

kazu da su poradili na dosta kritika koje sam vec spomenuo, pa cemo videti drugi deo....

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

dobar je ME, ali u odnosu na deus ex, ko bog i sesirdzija jbte :)

Rekao sam da nije potpuno isto, samo donekle imaju slican princip i ideju. Nemoj me pogresno shvatiti, jedan je Deus [8D]

smesni dijalozi, smorni side questovi, ocajan inventar, neke clanove druzine i ne koristish uopste, koja je njihova poenta ako ih neces uopste koristiti, mislim presede celu igru, kako se samo ne smore :)

Super dijalozi, otvaraju se nove opcije u zavisnosti od skilla. Bas sam pomislio da ces ti to ceniti, s obzirom da ti je to glavno merilo rpg-a. Ne vidim sta ti je smor u side questovima, na svakoj planeti se nesto drugo desava, plus kul kvestovi u Citadel. Sta fali invetaru? Bas je pregledan. Jedna od glavnih chari igre je, kao sto sam vec spomenuo, sto svaki clan tima moze da se koristi, bez obzira na raznolikost abilitija svi su efektivni i cak sta vise, u zavisnosti od terena i vrste kvesta uvek koristim drugu kombinaciju.

mislim super je sto nikada nisu furali prichu ala bethesda u stilu " mi postavljamo nove rpg standarde, mi smo izmislili ovo ono..."

Slazem se. Ne mogu reci da je igra revolucionarna, vec su uzeli gomilu segmenata iz raznih uspesnih igara i filmova i to uklopili u jednu odlicnu, ljupku igru koja je zaista osvezenje da igrackoj sceni u skorije vreme.

kazu da su poradili na dosta kritika koje sam vec spomenuo, pa cemo videti drugi deo....

Prave drugi deo? Ufff [8)]

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

smesni dijalozi, smorni side questovi, ocajan inventar, neke clanove druzine i ne koristish uopste, koja je njihova poenta ako ih neces uopste koristiti, mislim presede celu igru, kako se samo ne smore :)

OMG slazhem se sa Dzijem!! [:D]

Inventar nije sam po sebi sranje, vec sam sistem itema, gde kopash kroz hrpu generichkog smeca u potrazi za opremom sa boljim atributima. A nervira me i uproshcavanje predmeta tako da sem opreme mozhesh naci samo quest objekte. shta bi sa nalazhenjem pocket linta i mrtvih machaka? mada ovo se vec dotiche samog koncepta Mass Effecta, a to je da fokus bude na prichi i akciji, a da se koncepti koji usporavaju igru poput odmaranja, memorizovanja magija, menadzment inventara izbace.

Za dijaloge se jedino ne slazhem - kao shto starbak reche daleko su od kultnih rpg ostvarenja, ali uopshte nisu sami po sebi loshi, samo im fali kompleksnost - chesto se svodi na izbor A ili B.

Jednu stvar moram da pohvalim, a to je paragon/renegade alignment. U moru smarachkih good/evil sistema gde kao negativac chesto pijesh mnogo vece penale i gubish najbolje nagrade Mass Effect, Rise of the Argonauts i Jade Empire su pokazali da mozhe to i bolje.

Link to comment
Share on other sites

Upravo predjoh igru. Epic epic epic!

Scena sa Eshlinom guzom superbly yummy. Animacije vrh. Prica neka klasika, ali opet zanimljiva i sve u svemu, po meni, uspeli su da prevazidju prosek u svakom elementu, gledajuci danasnje igrice i uzimajuci u obzir da su se dohvatili sto put prezvakane teme. Legla mi je bas bas igra, ono na kraju kad juris Sarena pa krene brza muzika a njih sto iskace, jos me drzi adrenalin.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

OMG slazhem se sa Dzijem!! [:D]

Inventar nije sam po sebi sranje, vec sam sistem itema, gde kopash kroz hrpu generichkog smeca u potrazi za opremom sa boljim atributima. A nervira me i uproshcavanje predmeta tako da sem opreme mozhesh naci samo quest objekte. shta bi sa nalazhenjem pocket linta i mrtvih machaka? mada ovo se vec dotiche samog koncepta Mass Effecta, a to je da fokus bude na prichi i akciji, a da se koncepti koji usporavaju igru poput odmaranja, memorizovanja magija, menadzment inventara izbace.

Za dijaloge se jedino ne slazhem - kao shto starbak reche daleko su od kultnih rpg ostvarenja, ali uopshte nisu sami po sebi loshi, samo im fali kompleksnost - chesto se svodi na izbor A ili B.

Jednu stvar moram da pohvalim, a to je paragon/renegade alignment. U moru smarachkih good/evil sistema gde kao negativac chesto pijesh mnogo vece penale i gubish najbolje nagrade Mass Effect, Rise of the Argonauts i Jade Empire su pokazali da mozhe to i bolje.

dijalozi su bzvze, jer biras koje ce navodno tri rechi da se izgovore, onda se izgovori nesto totalno bzvze, sadrzinski nisu nishta specijalno sto je bilo za ocekivati kada su odradili voice over za sve, i secam se da samo grananje dijaloga je odradjeno u bioware stilu, dakle osrednje (ali opet bolje nego u fo3)... mada sve to i nisu zamerke kada si znao da neces igrati toliko rpg koliko akcionu avanturu :)

aligment zamisljen dobro, ali opet si ili dobrica ili losh baja koji trazi pare zato sto si preveo babu preko ulice... blaaa...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Old men vid send in bidzajna toking.

Bas je ME super igra, jedva cekam dvojku. Totalno mi lezi ovaj tip akcija+rpg igara, osvezava. A i kontam da je deset puta teze napraviti kvalitetan hibrid, tako da respect bioveru za ovu lepoticu.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Prelazim opet, sad sam renegade i planiram da posadim sjeme u Liaru ovaj put. Dosta novih stvari sam otkrio. Cak sam opalio onu consort, koju nisam prvi put. Superiska scena filmska, sa prstima na staklu u momentu svrsetka, ko u titaniku lol. Jel zna neko koju jos zenku je moguce opaliti? Mozda Tali?

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

može tali, nisam znao za asari consort da može :)

canjeprrrrrrrr

edit: u stvari ne znam koja je tali, može ona plava (blue) da se nagazi. ona u skafanderu mislim da ne može.

edit2: a ima i opcija da igraš sa ženom i da imaš lezbo scenu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...