Jump to content

Mass Effect stiže na PC


voodoo_

Recommended Posts

kompleksan rpg :D

ne bih bas razvlacio tu definiciju :)

inace ja sam igrao 25 sati, al jbg nisam bio soldier i radio sam one smorne side questove van citadele (i u principu lagano igrao)

realno igra ima duplo manje materijala od kotora1 ili 2, a duze sam je igrao od njih xD

Edited by viljuska
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 264
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kompleksan rpg :D

ne bih bas razvlacio tu definiciju :)

inace ja sam igrao 25 sati, al jbg nisam bio soldier i radio sam one smorne side questove van citadele (i u principu lagano igrao)

realno igra ima duplo manje materijala od kotora1 ili 2, a duze sam je igrao od njih xD

Bem li ga, meni za sada deluje prilično obimno, još nisam počeo detaljnije da se udubljujem u opremu, naoružanje i level ap sistem, za sad odrađujem kvestove i čitam onaj codex, baš su se iscimali da kreiraju ovako obiman svet.

Inače, KOTOR>>>KOTOR2, videćemo gde će ovo da upadne.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ladno su ponovili hanojske kule iz Kotora na jednom mestu, smor :|

Ali ima šmeka, baš malopre prođem pored dva neka vojnika na jednoj planeti, i krenu da pričaju viceve :)

One hydrogen speaks to another:

- I lost my electron!

- Are you sure, man?

- I'm positive.

[:D]

Link to comment
Share on other sites

Pa mozes ti da zavrsis 4 glavne misije za ~10 sati i da se deres kako si zavrsio igru. Ali to samo govori:

1) da si konzolasko deriste koje je naviklo ko june da linerano prati pricu ala Fable

2) da ti je nivo intucije o velicini onoga sto mozes da uradis ravan nuli jer kad prvi put otvoris GM ti ne vidis samo te 3 destinacije vec je samo jedna trecina nacickana sistemima. A do sada sam tvorio Sol i jos mislim Hawking Eta ili tako nesto. Znaci ima da se otvaraju destinacije kako pratis price.

Cisto mala ograda, ja ne kazem da je ovo naj-naj i ne znojim se kad neko kaze suprotno ali od trenutne ponude sasvim je adekvatna. Kao sto neko rece pozadinska prica je sasvim cool, a i to se polako nadogradjuje na ono osnovno tipa da bi saznao nesto o raznim rasama moras da pricas prvo sa njihovim predstavnicima na Citadeli ali kasnije dublje i detaljnije stvari skupljas u razgovoru sa svojim pratiocima.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

2 vudi

[:D]

nego jes posl'o?

do sad bih svuko da mi nije grom sprzio maticnu :|

2seth fix, zar nisu side questovi neinspirativni, dosadni, repetitivni, ne dobijes nikakvu nagradu resavajuci ih, prepuni smarajucih mini igrica, i slicno?

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mini igrice su u stvari dekodiranje kontenjera koje imas kroz celu igru a do sada sam video 2 vrste, jednu mnogo brojniju gde treba da stignes do centra mete dok te rotirajuci delovi u tome sprecavaju i standardnu ala-Gothic gde treba da zapamtis sekcencu.

A side qvestovi se svode na idi-ubi-nesto-nekog do sada koliko ja vidim plus zbog "zivimo u modularnom svetu pa je sve modularno" tako i nemas neki nov raspored soba u brodu/bunkeru/zgradi jer je sve jelte modularno. Naravno to samo prikriva cinjenicu da je ovo razvijano za konzole pa zahtevnost za raznolikoscu nije prioritet. Kad malo bolje razmislim malo me nervira sledeca cinjenica na koju sam naisao. Razumem ja da kad u opisu planete stoji da je "baren world" u kome nemas sta da vidis zasto mamu mu nisu napravili vise lokacija kao Eden Prime za one planete gde pise da je "jungle-like" i tako redom. Velik fuseraj.

Druga stavka, nagrade za resavanje misija. Standardno, exp/stvari/prica. Sto je standard do sada u svakom rpg koji sam igrao. Znaci igram sporednu misiju izmedju glavnih da bi nabudzio nivo, dobio opremu i otkrio malo vise o fantasy svetu u kome se nalazim.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

To i ja kazem. Licnog sam misljenja da svaki post na bilo kom forumu o tome koliko je trebalo da se predje igra treba uzimati sa velikom rezervom jer e-penis raste nekima i na to. Plus sad nesto razmisljam, evo meni se kako napredujem sa nivoima otvaraju sve lepsi i zanimljiviji oklopi. Kako neko moze da keze da je video sve od igre ako je eto presao najbrze sto moze sa najmanjim mogucim nivo-om. Plus nesto racunam, ovaj bug koji se pominje za zadnjeg "boss-a" gde ti se oruzje pregrejava ko moze da kaze da on to ne koristi neki biotic madjiju a ti niskog nivoa pa ne mozes da se odupres ?

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

@Seth Fix: cestitam ti si pravi gamer.

Takoje kad vec igras igru onda uradi sve sto moze da se uradi u njoj i predji sve sporedne questove barem zbog exp-a.

Ja Mass Effect igram vec 18 sati i uradio sam 2 glavne misije dobio jos jednu i uradio brdo sporednih questova, takodje sam unapredio titulu i nisam vise solder nego sam mogo da biram izmedju shock trooper i comando (uzeo sam comando), i stigo sam do 29 lvl-a.

Najvise sam vremena proveo setajuci se od panene do panete, od sistema do sistema, i najvise na Citadeli.

I don't need to "get a life". I am a GAMER. I have lots of lives!

Link to comment
Share on other sites

Ne mozes odma vec moras da predjes na Hard a to otvara Hardcore a kad to predjes dobijes Insanity tezinu gde racunam imas ++++ neprijatelja od kojih svaki koristi madjije i najbolji oklop njemu dostupan. :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

jes, sve pohvale za facegen software, napravio sam Mifunea iz matrixa ololo

ja cu je vala preci par puta, side questovi van citadele su sranje, ne-glavne planete su sve iste samo sa drugom teksturom, sve je levelovano, al corny but horny dijalozi i prilicno raznovrstan gameplay sa razlicitim klasama izvlace pricu + mogucnost da pola posade izvrsi samoubistvo jer si ih izdrkao, pri prvom prelasku sam bio suvise nezan prema njima :DDD

inace prvi put sam stigao do 43 nivoa i sad sa tim likom mogu na hardcore, tako da Dzi, ovo jeste kao diablo xD

Link to comment
Share on other sites

Meni je zanimljivo da radim sporedne questove.

Znam da se izgled paneta ponavlja, a pogotovu izgled pecina ili baza na njima (samo se promeni redosled kutija u njma).

A to da su sve pranete puste nije tacno naleteo sam, za sad, na jednu planetu koja je zelena i ima puno zivotinja.

I don't need to "get a life". I am a GAMER. I have lots of lives!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...