Jump to content

Mass Effect stiže na PC


voodoo_

Recommended Posts

  • Replies 264
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sme i ME da se zove rpg, naravno, ali ne znaci da je to dobar rpg. mislim, znam ja sta ti hoces da kazes, ali to sto je celokupna ponuda jadna ne znaci da sad treba da umrem od srece cim izadje neko polu-sranje:) u prevodu, zasto da spustam neke fundamentalne kriterijume zbog toga sto je ponuda sranje...

kad ne dobijes hed dugo vremena, pa ti onda neka klinka popusi lose, ti si hepi, ali to ne znaci da si dobio dobro pusenje [:D]

zezam se, al nije u tome stvar, recimo, ja sam se lepo proveo uz two worlds koji je hack and slash bezumni otvoreni rpg, ali je kao takav i reklamiran i tako nesto sam ocekivao. stavise, ocekivao sam da bude mnogo gori nego sto je na kraju ispao. tako da mi je to jedno prijatno iskustvo. oblivion ili ne daj boze FO3 svi znamo kakvi su trebali da budu i kako su najavljivani, a kako su posle ispali. kad igram operation wolf ja se super provodim, ali kad treba da igram rpg, a daju mi operation wolf, onda se smorim, bez obzira na to sto je mozda oskudica sto se tice rpgova.

nije samo to sto si nabrojao, fo 1 i 2, arcanum, torment...a icewind je hns totalni:) ali sam uzivao dok sam ga igrao. uzivao sam i dok sam igrao diabla, sad jedva cekam diabla trojku:)

nadam se da sad malo kapiras na sta mislim:)

mada dobro, ja sam takvog misljenja, ne znaci da sam u pravu, ali se rukovodim nekim takvim stvarima. primera radi, mislim da je jednostavno nedopustivo da oblivion kao jedan ozbiljan projekat ima onakav sistem levelovanja i skilova i progresivnog levelovanja protivnika koji dozvoljava onoliki exploit (ako os da budes fajter, napravis lika koji je sve osim fajter, fajt skilovi mu nisu primarni i kad njih levelujes ne levelujes lika, tako da na kraju dobijes lika koji je lvl2, a bije se ko lvl20, pritom su mu protivnici skalirani za lvl2). ja dok sam igrao, trudio sam se da ne igram tako, ali to ne menja cinjenicu da je cela igra ogroman svajcarski sir.

pogledajmo kosarkaske simulacije, doskoro smo imali samo jednu (jednu jedinu) kosarku za pc koja je sranje. i to sto je jedina, a samim tim i najbolja, ne menja cinjenicu da je sranje:) takodje, ni argumenti tipa 'mozda ne moze bolje' ne piju vodu jer je svakom sa pola mozga jasno da moze, totalnom laiku je jasno sta se tu desava. onda smo dobili i potvrdu toga u vidu nba 2k9 koja je dvocifreno puta kvalitetnija kosarka, a i tu ima mesta za napredovanje i za krpljenje i to dosta. a tek kad uzmemo rpg zanr gde smo pre tipa deset godina imali neki folaut ili arkanum ili bg, mislim da tu nema sta da se prica.

u svakom slucaju, probacu ME2 kao jedan visokobudzetni naslov i nadam se da gresim i da ce biti dobar. isto se tako nadam i za dragon age.

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

"I think that today's gaming audience is more and more sophisticated. [...] While the missions in Mass Effect 2 are very combat-oriented and play like a first-person shooter, that's just to make the gameplay more enjoyable.

[...]

I think your skills as a player do transfer into the skills of your character.

[...]

We've made a few key improvements [over the first Mass Effect]. There is no other game around that has this amount of reality within the digital actors, it's beautiful cinematically, the scenes are set up beautifully, the characters show emotions without speaking.

[...]

We are trying to make the game more accessible to people. [...] because it's a first person shooter, it is a more attractive game, as the word "RPG" can scare people off from playing a game because they think it's going to be boring.

[...]

Your Halo gamer would love this game, because again, it's a more sophisticated gaming audience now."

http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,6952...s_Effect_2.html

eto ti ga sada, halo gejmeri su sofisticirani ALILOLOLOLOLOOOO... kakvo uvlachenje u masne vlazne guzne pore konzolasha... terajte se bre

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

brate kakvi tipovi :) kako god da uzmesh igru precicesh je jer je prelaka linearna a sistem razvoj lika je totalno razumljiv :) ja bih mu samo rekao da chita sve so mu padne pod ruke da udje u prichu sto posto jer to je ono sto vredi u igri... akciona avantura :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nemoj niposto da uzimas igru kako god, zajebaces se. Slobodno procitaj tipove, razlika je :) U razvoju lika moras da pazis na sta ces da stavis focus, nemoj da se zajebavas. Igra nije teska kad se potrudis, ali ima razlike velike kako vodis lika i kako ga razvijas.

:P

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Kako tacno ce se zajebati? Sve vezano za misije sto je povezano za razvoj lika ionako mora da se igra 3 puta da bi sve video/uradio. Mozda teznski, ubijaju ga stalno. To je vec do vestine, mozda bionic nisi igrao sa dovoljno vestine pa ti bilo tesko [:D]

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

[roflmao]

mozda je hteo reci da i onako ne mozesh apsolutno sve odigrati iz prvog puta jer su neke misije povezane sa razvojnim putem tvog lika. ako mene pitash te razlike su mizerne i vishe se svode koje cesh oruzje ili moci koristiti prilikom borbe, a to je svejedno jer su borbe prelake (mada priznajem simpatichno uradjene, smao da je ubacheno josh malo detalja, i da misije nisu toliko, ne slichne, nego iste)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

[roflmao]

mozda je hteo reci da i onako ne mozesh apsolutno sve odigrati iz prvog puta jer su neke misije povezane sa razvojnim putem tvog lika. ako mene pitash te razlike su mizerne i vishe se svode koje cesh oruzje ili moci koristiti prilikom borbe, a to je svejedno jer su borbe prelake (mada priznajem simpatichno uradjene, smao da je ubacheno josh malo detalja, i da misije nisu toliko, ne slichne, nego iste)

Tezi fail, al oprosticu ti. Jedino sto se razvijas na liku sto je povezano sa misijama je reputaciju tipa paragon/renegade. Ja sam pricao o razvijanju skillova, jer ako se ne pazi mozes ostati poen il dva do maximuma i ne mozes dobiti onaj zadnji bonus. Sto dovodi do zakljucka da treba paziti koji skill najvise zelis da imas. Kao recimo kod biotica, sve sem throw i vortex il kako se vec zove je maltene beskorisno. Ili kod soldier-a gde se najvise isplati budziti pistolj i assault rifle ako igras prvi put. Tipovi koje sam preporucio neu oko budzenja oruzja itd su itekako korisne za nekog ko igra prvi put. Tako da ono...

Al drago mi je da ste se muski zblizili na racun topica. It's cute if a tad gay ;)

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Tezi fail, al oprosticu ti. Jedino sto se razvijas na liku sto je povezano sa misijama je reputaciju tipa paragon/renegade. Ja sam pricao o razvijanju skillova, jer ako se ne pazi mozes ostati poen il dva do maximuma i ne mozes dobiti onaj zadnji bonus. Sto dovodi do zakljucka da treba paziti koji skill najvise zelis da imas. Kao recimo kod biotica, sve sem throw i vortex il kako se vec zove je maltene beskorisno. Ili kod soldier-a gde se najvise isplati budziti pistolj i assault rifle ako igras prvi put. Tipovi koje sam preporucio neu oko budzenja oruzja itd su itekako korisne za nekog ko igra prvi put. Tako da ono...

Al drago mi je da ste se muski zblizili na racun topica. It's cute if a tad gay ;)

Nas zoves pederima a ti coveku preporucujes tipove svo vreme. To na stranu, i dalje tvrdim da nema neke preterane potrebe za mudrijanjem *is it a word?!* u vezi igre. Nije teska, mislim da sam riknuo max 3 puta, od toga 2 puta od onih meteora.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...