Jump to content

Novi logo Evrovizije


Lucky

Recommended Posts

Pоšto su svi živi hejtovali onaj stari logo, pa čak i mi ovde na forumu, predstavljen je novi:

logo-v.jpg

Radio-televizija Srbije juče je predstavila novi logo „Evrosonga“, umetnički dizajniran violinski ključ koji nastaje spajanjem crvene i plave boje. Ovo je drugi put da se bira logo „Pesme Evrovizije“, budući da prethodno rešenje, poznato kao „šljiva“, koje je dočekano žestokim kritikama, čelnici „Evrosonga“ nisu prihvatili.

- Činjenica da se Beograd, grad domaćin, nalazi na ušću dve velike evropske reke Dunava i Save, poslužila je kao inspiracija za novo idejno rešenje loga predstojećeg „Evrosonga“ - izjavila je Sandra Šuša, izvršni producent „Pesme Evrovizije“ koja se od 20. do 24. maja održava u Beogradu.

Novi logo je osmislio režiser Boris Miljković sa svojim kreativnim timom, a za razliku od prethodnog rešenja, koje je izazavalo lavinu negativnih kritika (čak su potpisivane i internet peticije za njegovo ukidanje), izgled novog loga su prihvatili članovi referentne grupe EBU (Evropske radiodifuzne unije) koji imaju odlučujuću reč u izboru loga.

- Prethodno rešenje, koje je pobedilo na konkursu završenom u oktobru prošle godine, članovi referentne grupe nisu prihvatili i problem nije bio samo u „šljivi“, već im se nije dopao celokupni koncept idejnog rešenja. Novi logo, koji se uklapa u slogan „Evrosonga“ - „Ušće zvukova“ („The Confluenece of Sound“), referentna grupa je prihvatila i u narednih 15 do 20 dana ovaj logo će se na svim materijalima vezanim za „Pesmu Evrovizije“ - rekla je za „Blic“ Duška Vučinić-Lučić, portparol „Evrosonga 2008“.

Poređenja radi, u oktobru u anketi „Blica“ čak 79 odsto ljudi je prvi logo („šljivu“) ocenilo kao katastrofalno loš, dok je u jučerašnjoj anketi na našem sajtu „violinskim ključem“ bilo zadovoljno 62 odsto ljudi.

Link to comment
Share on other sites

^ahahahaha

A za ovaj novi, kao da su bili u fazonu "Daj da sklepamo nesto bilo sta, ne moz' da bude gore od onog prvog" :)))

I onda posalju ovima iz Evrovizije i oni kao "Pa jeste i ovaj je sranje, al glupo je sad da im odbijemo i ovaj, a i bolji je od predhodnog." :D

Edited by Neecola-
Link to comment
Share on other sites

Pored "usca zvukova" moze da asocira i na sudaranje kultura, kljucali lonac, zapad i istok itd. Meni se svidja. Plus sto mogu da se odrade profi reklame i tematika na taj fazon. Kao jedan lik sljune plavu kantu boje na drugog koji sljune crvenu a to se kao sretne na sredini i nastane ovaj znak. Pa kao svako predstavljanje izvodjaca da se odradi sa slivanjem ovih boja, animacija cile mile. Ma ima mogucnosti na pretek. E sad sto niko od nas ne veruje da oni to planiraju da urade na nivou...

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam shvatio iz priche, niko ziv nije skapirao to kao "krv" osim nas, sto je dosta zanimljivo :)

pa zato shto ima dosta ljudi na forumu koji su prihvatili kolektivnu krivicu .. isprani mozgovi :)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

shta je ovaj novi kao naki masakr nad muzikom, violinski kjuch i te fore:))

yep :)

Mene nije asociralo na krv dok ne pomenuste a i sada nesto ne vidim, ("nisi se ti decko krvi nagledao"), usce mi tek nije padalo na pamet a ono, logicno mi je da ima boje drzavne zastave. naviko sam... lepo je onako, a i confluence of sound moze da se nategne u pricu pa da sve stima... onaj stari je bio bas u nekom loldocicevampederi fazonu ko god da ga je pravio dobro se poshalio

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Pomirili se Tijanić i Marija Šerifović :) Jeeeej! Zanimljivo da se to desilo POSLE izbora :)

Pomirenje Šerifovićeve i Tijanića

Pobednica „Evrovizije“ Marija Šerifović i direktor Javnog servisa Aleksandar Tijanić pomirili su se juče u zgradi RTS-a. Tako će prošlogodišnja pobednica „Evrosonga“, kao što je i red, nastupiti na „Beoviziji“ i na „Evroviziji“. Pomirenju je prothodilo svojevoljno povlačenje menadžera Saše Mirkovića iz Marijinih poslova u vezi sa „Evrosongom“.

- Bilo je krajnje vreme da se ratne sekire zakopaju i da radim ono što mi je kao pobednici „Evrovizije“ posao. Jedva čekam „Evrosong“ u Beogradu i veoma mu se radujem - ispričala je Marija Šerifović za „Blic“ juče po napuštanju zgrade RTS-a i dodala da je zahvalna svom menadžeru Saši Mirkoviću za sve što je do sada učinio za nju.

- Hvala Saši, mom menadžeru, na svemu što je učinio za mene. Vodio je veliku bitku i borbu i zahvalna sam mu na tome. Nas dvoje ćemo i dalje sarađivati, ali ću u projektu „Evrovizije“ biti bez njega - ispričala nam je Marija.

U saopštenju koje je Šerifovićeva izdala povodom pomirenja piše:

„Na sastanku sa Aleksandrom Tijanićem, generalnim direktorom RTS, u prijateljskoj i srdačnoj atmosferi, dogovorili smo oblike naše dalje saradnje i mog učešća u predstojećim muzičkim spektaklima koje organizuje RTS“. Ona je saopštila da su dosadašnji nesporazumi „proizvod nesrećnih okolnosti“ i da je neko drugi govorio u njeno ime.

„Te incidente nisam želela, nisam inicirala i sada sam ih svojoj voljom prekinula. Ja govorim u svoje ime i sama snosim posledice svojih, a ne tuđih reči“, navela je Šerifovićeva.

Ona je podsetila da je nacionalna radio-televizijska kuća organizovala njen odlazak na prošlogodišnje takmičenje u Finsku.

„Znam da je u našu zajedničku pobedu uloženo mnogo napora, kreativnosti, angažovanje agencije i stručnjaka, te oko 400.000 evra“, navela je.

Na naše čestitke zbog pomirenja sa pobednicom „Evrovizije“, Tijanić je uzvratio:

- Marija i ja se nikada nismo ni svađali. U svađi sam bio sa njenim menadžerom, a ne sa njom! Susret je bio prijateljski. Zagrlili smo se, lepo ispričali i dogovorili se o saradnji - rekao je Tijanić.

Pomirenju je prethodilo svojevoljno povlačenje Saše Mirkovića iz Marijinih poslova u vezi sa „Evrovizijom“. On je juče u otvorenom pismo poslatom svim medijima naveo: „Iznad svega bih voleo da Marija bude domaćin svojim kolegama i fanovima jer su i ona i oni to zaslužili, a s obzirom na to da sam se ja kao jedini faktor koji je Tijaniću smetao povukao, ne vidim dalju prepreku za Marijino učešće na ‘Evrosongu 2008’.“

Istorijat sukoba Tijanić - Šerifović

Svađa između Aleksandra Tijanića sa jedne strane i Marije Šerifović i Saše Mirkovića, njenog menadžera, s druge, počela je odmah po povratku pobednice „Evrovizije“ iz Helsinkija. Mirković je tada optužio Tijanića da je „minirao Marijinu pobedu jer je imao svog favorita na ‘Beoviziji’“, da nije hteo da plati spot za pesmu „Molitva“ i javno se, pred kamerama u RTS-u zahvalio „Pinku“, suparničkoj televiziji. Sukob se nastavio u septembru prošle godine kada Marija nije bila pozvana u Skupštinu grada na prijem povodom svečane predaje ključeva grada Helsinkija Beogradu. Ni pre desetak dana, pobednica „Evrovizije“ nije bila pozvana u Skupštinu grada da peva na žrebanju za redosled takmičara na polufinalu „Evrovizije“. Tada je Marija napisala otvoreno pismo Borisu Tadiću u kojem je iznela niz kritika i optužbi na račun direktora RTS-a. Dan kasnije je Mirković rekao da je podneo tužbu protiv direktora Javnog servisa. A onda se Saša Mirković povukao, a Tijanić i Marija su se pomirili.

Link to comment
Share on other sites

Jovana voditeljka „Evrovizije“

Jovana Janković, zaštitno lice RTS-a, najbliža je mestu voditelja izbora za „Pesmu Evrovizije“ koji se od 20. do 24. maja održava u „Areni“. Kako „Blic“ saznaje iz izvora bliskih organizatorima ove manifestacije, šarmantna voditeljka jutarnjeg programa je najozbiljniji kandidat da vodi zvaničan deo programa koji će se iz Beograda emitovati u celu Evropu.

Iako je isprva ideja bila da se teniserka Ana Ivanović pojavi kao voditeljka „Evorsonga“, zbog njenih brojnih obaveza od toga se odustalo, ali će se šarmantna teniserka najverovatnije pojaviti kao jedan od gostiju.

- Kako stvari trenutno stoje, Jovana bi trebalo da vodi izbor za „Pesmu Evrovizije“. Ona poseduje sve potrebne kvalitete i nema razloga da njoj ne bude poveren ovaj zadatak - kažu u krugovima zaduženim za organizovanje „Evrovizije“. Jovana Janković je nedavno u Skupštini grada Beograda vodila program žrebanja kojim je određen redosled takmičara u polufinalu „Evrovizije“. Na žalost, tada je bio aktuelan verbalni sukob između Aleksandra Tijanića, direktora RTS-a, i Saše Mirkovića, menadžera pevačice Marije Šerifović, pa je malo ko obraćao pažnju na samo žrebanje i činjenicu da se Jovana odlično snašla.

- Na tom žrebanju sam učestvovala, ali zaista nemam informaciju da ću ja voditi program „Evrovizije“. Zaista ne verujem da ću ja, iz informativnog programa, voditi tu manifestaciju, to je pre za nekog iz zabavnog programa, ukoliko voditelji uopšte budu sa RTS-a. Meni to za sada deluje van realnosti - rekla nam je Jovana Janković.

Pored „glavnih“ voditelja, trenutno je u fazi biranje i drugog voditeljskog para koji će izveštavati šta se dešava iza scene u „Beogradskoj areni“. U najužem izboru su dva para, jedan čine Kristina Radenković i Branislav Katić, a drugi Nina Radulović i Đorđe Maričić. Oni su učestvovali u šouu „Evropsko lice“ i oni će 19. i 20. februara voditi predstojeću „Beoviziju“. Takođe, omogućeno je SMS glasanje koje traje do finalne večeri „Beovizije“, kada će se objaviti koji će od ova dva para biti deo voditeljskog tima „Eurosonga 2008“. Da podsetimo, izbor za „Pesmu Evrovizije“ održaće se od 20. do 24. maja u „Areni“, a takmičiće se predstavnici iz 43 evropske države.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...