Jump to content

trcanje


Recommended Posts

  • Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I za trcanje i za voznju bajsa (ako je cilj skidanje kila) vazi sledece:

minimun 40 minuta, jer tek tada pocinje sagorevanje masti, dakle bilo bi pozeljno vise od 40 minuta, ta varijanta od 20 minuta sto se tice skidanja kila izadje ti kao da nisi ni trcao/vozio. Nisam neki strucnjak ali ovo sam cuo vise puta.

Link to comment
Share on other sites

mislim da, kolege struchnjaci, ne kapirate sustinu problema, no nema veze, ja sam tu da elaboriram =o)

kako god okrenete redovno trchanje/bicikl ce dovesti do ravnomernog gubljenja masnih naslaga po celom telu, nikada ne samo ciljano na butinama.

Stotine tisutja godina evolucije odgovorne su za to da su butine i nadlaktice zhena "poslednja rezerva" energije koja se hormonski uslovljeno gomila da bi mogla da odrzhava i majku i plod ako se desi da par meseci tokom trudnoce ishrana nije dovoljna. Kako god bude vezhbala masnotja ce se ravnomerno topiti na celom telu. Pomenuti fensi shmensi "joga-lates" programi koriste specijalne izotonichke vezhbe koje zatezhu mishitje ispod "kriznih zona" i onda se chini da je na tom mestu potrosheno vishe masti, istina je da se i kod osoba koje tako vezhvaju masni depoi troshe ravnomerno sa celog tela, a dozhivljaj "ciljanog topljenja" na nekom mestu je striktno subjektivan.

Kako onda funcionishu "najlonske pantalone" koje tope salo? Ne tope ga, znoj nije masnotja. Te najlon akcije samo podizhu temeraturu u tom regionu i pospeshuju cirkulaciju sto donekle olakshava uzimanje masnih rezirvi iz tih depoa, ali to nije statistichki znachajno tj opet se manje-vishe ravnomerno troshe adipociti sa celog tela.

Sta onda raditi? Nista zapravo ;o) tj ovaj sistem je takav da nema kampanjskog treninga, treba konstantno drzhati organizam pod blagim opterecenjem da se ne prave nove naslage jer one prvo krenu da lezhu na te "krizne zone" (butine i nadlaktice kod zhena i kjoota, stomak kod mushkaraca) a onda kada krene topljenje ide "prvo sa svih ostalih mesta pa tek onda odatle"...surovo =o)

Link to comment
Share on other sites

@ kruko

znaci trcanje je dobro za skidanje guzice [:)] ako

a) trcim svakodnevno po sat-dva ili

b) ne trcim svakodnevno, neko svaki drugi ili vec-koji dan?

konfuzan ti je malo onaj deo posta sto sam kvotovala :)

dobro je za skidanje guzice u svakom slucaju, samo

a) skinuces brze, i efekat ce biti trajniji

b) skinuces sporije, i efekat ce biti kraci

pod ovim efekat ce biti duzi/kraci, se podrazumeva koliko ce ti trebati da se vratis na staro kad prestanes da trcis, jer ako radis nesto redovno, metabolizam ce ti se ubrzati, i nastavice da sagoreva brze i efikasnije neki period i po prestanku aktivnosti, sto je prilicno zgodno za zimu, kada se manje trenira. ja sam, recimo, osetio pad metabolizma tek negde posle 3 meseca bez kardio aktivnosti, ali sam zato pedalao svaki dan po sat-dva od maja do oktobra.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Kako god bude vezhbala masnotja ce se ravnomerno topiti na celom telu. Pomenuti fensi shmensi "joga-lates" programi koriste specijalne izotonichke vezhbe koje zatezhu mishitje ispod "kriznih zona" i onda se chini da je na tom mestu potrosheno vishe masti, istina je da se i kod osoba koje tako vezhvaju masni depoi troshe ravnomerno sa celog tela, a dozhivljaj "ciljanog topljenja" na nekom mestu je striktno subjektivan.

koliko sam ja razumeo ona hoce da skine dupe a da joj se sise ne smanje, daj enshto za to:))

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Jao sto ja ne volim da trcim :| mene to smara. pokusavala sam par puta sa drugaricom i posle 5 min bi pocelo da me otkida grlo. cak nisam volela ni pre treninga (kad sam trenirala tenis) a morala sam. znaci nema nista gore nego svako jutro u 7, 8 ujutru trcanje pred trening. A ne volim ni aerobik, to je za babe :D

Link to comment
Share on other sites

Jao sto ja ne volim da trcim :| mene to smara. pokusavala sam par puta sa drugaricom i posle 5 min bi pocelo da me otkida grlo. cak nisam volela ni pre treninga (kad sam trenirala tenis) a morala sam. znaci nema nista gore nego svako jutro u 7, 8 ujutru trcanje pred trening. A ne volim ni aerobik, to je za babe :D

Mene bole noge???

kako te boli grlo od trcanja?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Shvatili smo, žene ne znaju šta hoće.

citirao si kojota :D a da toga insi ni svestan ;)

evo maja nikolic :D ona je ziv primer ;D kada su je pitali kako su ti porasle sise :D ona je rekla smrsala sam :D

sto nas dovodi sto vise trcite i mrsavite imacete vece sise ;D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

trenutno ne trcim zbog operacije i oporavka poslednja 2 meseca... ali u principu u najboljem danu pretrcim 12km.. 30+ krugova na atletskoj stazi sto je ujedno i moj savet... ako trcis, nemoj da trcis po betonu, idi negde gde ima staza (na olimpu je jako dobra, tartan, ne osecas uopste da trcis i nista te ne boli).

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

ja skupljam 500 eura za neku solidnu traku za trcanje...pustis muziku da gruva i cepaj..

------------------------------------------------------------------

SteX.jpg

....Watch the master. Follow the master. Be the master....

------------------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...