Jump to content

trcanje


Recommended Posts

da ne bude da sam captain obvious, ali nerealno je da zdrava osoba jedva istrchi 600m...jednostavno ili uspori pa trchi duzhe ili trchi koliko mozhesh (opet tempom kojim ocesh) pa kad ne mozhesh da trchish vishe ne stanesh nego nastavish da hodash 5-10 min pa josh jedna tura trchanja...enihu, dobro je da nisi odustala nakon 2 dana...to najvishe pogadja gro "rekreativne populacije" =o)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jbt nashli ste da pritiskate .. mozhda dete nije trchalo 3-4 godine tj nikakva fizichka aktivnost. lako je iz pozicije gde se trenira vishe manje ceo zhivot retji idi na ekg ako ne mozhesh da istrchish 600m :)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

what kole said samo u kratkim crtama

-uhvati neki duplo manji tempo trchanja

-kazi sebi, trchim 5 krugova, ne 600m, realno bez 2-3km u startu, bolje i da ne trchish

-trchi tim duplo sporijim tempom koliko mozesh, kad ne mozesh vishe nastavi da hodash

-chim se malo odmorish tokom shetnje opet kreni da trchish i tako dok ne zavrshish tih 5 krugova

u sushtinini ne bi trebalo da stajesh, ako akzesh trchim 5 krugova treba da uhvatish tempo kojim mozeshd a istrchish 5 krugova, znachi neshto lagano, i ako ti to deluje sporo, posle par dana vec cesh moci polako da pojachavash tempo, pa onda kasnije i razdaljinu i tako sve u krug.

trchanjem 600m dnevno apsolutno ne mozesh postici nishta, ni kondiciju, ni ono shto ti hocesh.

predpostavljam da je tvoj problem shto en znash da uhvatish tempo.

Edited by Urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

to da hodas kad se umoris, pa onda nastavis malo kasnije, nikad nisam voleo (nije mi ni prijalo).

zacrtas bre sebi, ima da istrcim toliko i toliko, i istrcis pa makar crk'o.

e sad, posto ce nju verovatno da strefi slog ako zacrta 650m :D ovo se bas i ne odnosi na nju :)

inace, jeste jako cudno sto moze tako malo s obzirom da prica kako vozi rolere redovno i to.

a to "ne postizes nista sa 600m" mislim...postize, sledeci put ce 800.

ja kad sam jedno vreme isao na plivanje, jedva sam nekim normalnim temopom 50m uspevao, ali zato svaki sledeci put sve vise i vise, i kada sam prebio torpa 1v1, batalio sam.

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Pa ne bash al dobro :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

e sad, posto ce nju verovatno da strefi slog ako zacrta 650m :D ovo se bas i ne odnosi na nju :)

inace, jeste jako cudno sto moze tako malo s obzirom da prica kako vozi rolere redovno i to.

a to "ne postizes nista sa 600m" mislim...postize, sledeci put ce 800.

bate, samo ne zna da uhvati tempo, a tim radovima 600 pa 800, docice do neke osnove za pochetak,onoga shto ona hoce, za nekih mesec dana, ako i tada.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

stavishe nek proveri kod svog lekara dal' je sad u stanju da oma krene sa trchanjem jer neke stvari od kojih opadne kondicija dovode jetru i slezinu u stanje prilichno osetljivo na vibracije sto znachi bez "impact" sportova tj samo bicikl i plivanje i to do 6 meseci nakon prolaska "uzroka"... (gospode kako sam politichki korektan ;o))

Link to comment
Share on other sites

ali ne,meni je i dalje zaista neshvatljivo da neko ne moze da istrci 600m najsporijim tempom pa i da nema i noge i pluca

pa jebote prosle zime je moja keva trcala sa mnom

prvi dan je izdrzala oko kilometar i po,mozda i 2

za recimo 2-3 nedelje je podigla na 3-4km i drzala je sve vreme tu razdaljinu,jedino je malo podizala tempo

znaci zhena od 45 godina

bolje onda da trci u stanu,recimo ruta dnevna soba-kuhinja-wc pa 20 puta,to mu dodje 200m,ako je kuca mozda cak i 400.

Nego meni nije isti osecaj kad trcim i plivam,zato sto kad zavrsim sa trcanjem trazim pluca,a kad izadjem iz bazena nemam ruke :))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Evo sine grujo ja ne mogu ni, mislim, 500 da istrcim u komadu.

tuga.

heh...nije mi problem u duzini,a bogami ni vremenu...nego kapiram da bi mi se kolena raspala od 110 kg opterecenja...

bio sam kod doktorice da je pitam za savet sta kako sa ishranom i sportom

posto sam za kratko vreme dobio 20 kg...elem,kaze mi da je svaki kg viska 400 kg pritiska i opterecenja vise za

kosti,kolena i zglobove! ! !tako da bi se raspao samo da hodam bogte...

niste ni svesni...

Link to comment
Share on other sites

Poslednje dve godine kada vreme dozvoljava kombinujem brzo setanje + trcanje... Izadjem napolje sa drogom i cilj mi je samo da mi je BPM na "radnom" nivou... :)

[:0]

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

@gruja

kole je bog, josh ce da ispadne da ja samo ponavljam ono shto on kaze:))

koa shto dotichni reche, a ti si potpuno zanemario, ako ima nekih prob, sa tipa, disanje, srce(ne daj boze) ili shta ti ja znam, naravno da ce da se raspadne chim pichi neko malo jache opterecenje,ako stvarno en moze ni nekim baba tempom da istrchi 2-3 km, onda pravac kod lekara.

koel bog;))

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...