Jump to content

Tenis


leisure

Recommended Posts

Uspela na kraju da dobije a? Bolje sutra u dublu da iskulira, neka sa Anom igra neka ova druga, da se ne bi skroz raspala ... pa onda treceg dana nek igraju ove dve druge sto su slabo plasirane.

btw, ajde, da ne budemo tako nefer ;) Jelena je dobila stariju Radvansku koja je i dobro plasirana i daleko dogurala na AOpenu, i to 6/4, 6/7 i 7/5.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Uspela na kraju da dobije a? Bolje sutra u dublu da iskulira, neka sa Anom igra neka ova druga, da se ne bi skroz raspala ... pa onda treceg dana nek igraju ove dve druge sto su slabo plasirane

Da samog sebe demantujem, ovo nije kao ono od pre ;) tj. ove kvalifikacije se igraju jednog dana svi mecevi, tako da je dubl igran odmah nakon dva singla i nase devojke su izgubile, ali posto su igrale one druge dve, josh neiskusne, bilo je i za ocekivati, ali im niko ne zamera :)

Jedini bod Poljskoj doneo je dubl Jans/Rosolska, koji je u dva seta pobedio par Jovanović/Mirčić 6:3, 6:2.
Link to comment
Share on other sites

Ana Ivanović na listi najprivlačnijih žena po AskMen-u

Čast Srbije na ovoj listi brani Ana Ivanović, koja je osvojila 73. mesto. „Veoma sam počastvovana. Ovo je bila neverovatna godina i ovo priznanje pokazuje koliko su ljudi pratili moju tenisku karijeru. Naravno, kao i svakoj ženi, laska mi kada čujem komplimente o svom izgledu, i to je sve veoma simpatično“, izjavila je Ana Ivanović, koju su urednici magazina „AskMen“ predstavili kao najveću ljubimicu teniskih fanova. Da stvari budu još zanimljivije, naša teniserka je, kao i na WTA listi, iza sebe ostavila i Ruskinju Mariju Šarapovu, sibirsku princezu, koja je po mišljenju učesnika ankete, pokazala da lepota i pamet mogu da idu zajedno.

Link to comment
Share on other sites

Fed kup: Srbija – Rumunija 1:0

Ženska teniska reprezentacija Srbije povela je sa 1:0 portiv selekcije Rumunije na turniru Evro-afričke zone Kupa Federacija u Budimpešti. Prvi bod Srbiji donela je Ana Ivanović, pobedom nad Monikom Nikulesku sa 2:1, po setovima 5:7, 6:4, 7:5. Duel Ivanovićeve i 150. teniserke na WTA listi trajao je preko 2 i po sata. U drugom meču dana sastaju se Jelena Janković i 112. na svetskoj rang listi, Sorana Kirstea.

Ivanovićeva je grešila više nego što je uobičajeno, dok je sa druge strane Nikulesku pružila izuzetno jak otpor i uspela da osvoji prvi set, zahvaljujući brejku u 11. gemu.

Ana je uzvratila u drugom setu, koji je odlučen u poslednjem, 10. gemu, nakon brejka Ivanovićeve, iako je na startu seta ispustila gem na svoj servis. Najbolja srpska teniserka, međutim, nije nastavila u istom ritmu, pa je u odlučujućem, trećem setu izgubila dva uvodna gema, da bi se zatim u četvrtom vratila posle 0:40.

Finalistkinja Otvorenog prvenstva Australije u 10. gemu nije iskoristila dve meč lopte, ali je to uspela da učini iz drugog pokušaja u 12. gemu i to ponovo nakon zaostatka od 0:40.

Ivanovićeva je nakon meča priznala da je duel bio veoma težak i da nije očekivala takav otpor rumunske teniserke: "Mučila sam se tokom celog meča. Nije mi uspevalo da nađem ritam, pošto je Nikulesku očigledno spremila dobru taktiku za ovaj meč", rekla je Ivanovićeva koja je u jednom trenutku, zbog blage nesvestice, zatražila pomoć lekara, ali je dodala da se oseća dobro.

Pobednik duela Srbije i Rumunije osvojiće prvo mesto na tabeli Grupe D, a potom će se u razigravanju boriti za plasman u baraž za dopunu Svetske grupe 2.

Link to comment
Share on other sites

Fed kup: Tuča, prekid i nastavak dubla

Ilie Nastase, bivši rumunski teniser, a sad visoki funkcioner Teniskog saveza Rumunije, potukao se sa obezbeđenjem pored terena na meču dublova između Srbije i Rumunije.

Incident je kako prenosi Mondo izbio u trenutku kada su naše Ana Ivanović i Jelena Janković izborile brejk loptu pri rezultatu 4:3 za Srbiju u drugom setu, koju su kasnije i iskoristile dok je tuča trajala.

Nastase je iz publike krenuo ka sudijskoj stolici, ali i prema našem boksu gde sede roditelji dve teniserke, predsednik TSS Slobodan Živojinović kao i ostali članovi naše delegacije na FED kupu.

Kada se ozbiljno približio terenu, intervenisalo je obezbeđenje, na šta je Nastase burno reagovao, pa je čak razmenjeno i nekoliko bokserskih udaraca. U kavgu se se umešale još dve osobe iz rumunskog boksa, muškarac i žena, ali je sve ubrzo završeno, a meč nastavljen. Inače Rumunke su u trenutku prekida imale prednost od 1:0 u setovima

Link to comment
Share on other sites

Da, kad sam cuo rezultat 2/6, 7/6, 7/6, nisam mog'o da verujem.

A cuh i za taj neki fajt sto je bio, zanimljivo :)

Reprezentacija Srbije igraće u polufinalu prve grupe Evroafričke zone Fed kupa sa selekcijom Holandije. Jelena Janković i Ana Ivanović obezbedile su plasman u završnicu takmičenja pobedama nad timovima Poljske i Rumunije, a Holanđanke su u grupi 'A', u konkurenciji ekipa Luksemburga, Bugarske i Portugalije osvojile prvo mesto. Meč počinje u 10 časova.

U drugom polufinalu sastaće se selekcije Švajcarske i Švedske.

U selekciji Holandije na turniru u Budimpešti su Nikola Tisen (287. na WTA listi), Paulina Vong (323), Aranča Rus (463.) i Rene Rajnhard (594. teniserka sveta).

Reprezentacija Srbije i pored dve pobede od po 2:1 u polufinalni duel sa Holanđankama ulazi kao apsolutni favorit.

Ahahaha, pa nisam znao da se Nastasev potuk'o? :)) LOL ... Sve vreme na radiju su pricali "visoki funkcioner" i nikad su rekli da je Ilija ;))

Visoki funkcioner Teniskog saveza Rumunije Ilije Nstase potukao se sa obezebeđenjem pored terena tokom meča dubloba između Srbije i Rumunije.

Da kazemo i da Ana trenutno igra singl protiv holandjanke Reinhard, dobila je prvi set 6/2, izgubila drugi 3/6 i sad je 3/2 za Anu. Sudjenje je blago recheno katastrofa, i za jednu i za drugu stranu :)

Uspela je Ana da dobije i treci set 6/3 i to je 1:0 za nas :)

Link to comment
Share on other sites

Jelena je uspela da pobedi u tie breaku 7/6, tako da je to 2:0 za Srbiju i cekamo zreb pa naredni mechevi u aprilu. Takodje se slazhem sa Koletom, super izgleda ova holandjanka "Rus" ;) Sad ne znam ni da li ce igrati dubl, nije ni vazhno, tek svaka cast.

Zanimljiv je bio ovaj docek Noleta, mada je kratko trajao dodushe :)

Link to comment
Share on other sites

holadjanka sa spanskim imenom i preziva se "rus" ;o) prelepa je kad se nasmeje, ali "koncentrisana faca za igru" joj ne laska ;o) zapravo, sem ane ivanovic (kojoj je default faca osmeh) ne znam ijednu igrachicu da ne izlgeda napatjeno dok igra =o))

a noletov dochek bio vrh! faca gagija jovanovica = zakon, nole koji peva = bog, ljudi koji se biju oko poklona i nole koji se izvinjava masi ne bi li ovi prestali sa rekreiranjem "mid-90's bitaka za hleb" = not so pretty...

Link to comment
Share on other sites

dunno, ako je neko gledao konferenciju za stampu, meni je delovao malo nadobudno, mada to je normalno imo za tako vrtoglav uspon.. :/

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...