Jump to content

Bojkot Monopolu


Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A sta da radim ja ?!? Casa jogurta 14, kilo kackavalja 500 itd. Koga ja da bojkotujem ?! Promenio sam cene semptembar, pa novembar pa sad izgleda i od nove godine ima da promenim cene za po 5din. A ja prvi menjam u gradu, ostali koji su ispod mene nece pre mene a oni koji su iznad mene ne moraju jer im kum drzi jebeni Zitoprodukt. I ko posle ima odbraza da kaze da nasiljem ne treba da se rasavaju stvari ?!!?

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

pa da, i to shto kazhesh. ajmo svi lepo da jedemo sva govna koja nam seviraju jel je uzaludno truditi se? :]

Aj razmisli, evo ti držis npr 40% tržišta mleka u Srbiji. Prodaš oko 1.000.000 litara istog dnevno. Na 5 dana se skupi šaka ljudi i ne prodas milion nego 20.000 litara manje. Posle tih 5 dana se sve vrati u normalu. I ti ćes onda da kažeš neeeeeeeeeeee jao sam propao moram brzo da vratim cene... Naravno da ne, nećeš se ni okrenuti. Mleko je neelastičan proizvod i kao takav njegova cena ne odredjuje njegvu prodaju, kao voda struja itd.

E sada ja sam u primeru naveo struju kao očigledan primer, to se NE MOŽE bojkotovati. Kako se boriti? Teško, jako teško. Ali može, pogledaj ko je na vlasti stavi prst na čelo vidi ko je odgovoran, sledeći put glasaj za nekog drugoga ko će držati monopole pod kontrolom.

Link to comment
Share on other sites

pa da, i to shto kazhesh. ajmo svi lepo da jedemo sva govna koja nam seviraju jel je uzaludno truditi se? :]

nemoj svi odjednom... nego na smenu... inace ce nas provaliti, tako da ce i govna da poskupe... neko ce da izmisli da su sve wc solje vlasnistvo komunalnog i da su nam date samo na koriscenje... tako da je kenjanje u iste ok... dok se konzumacija naplacuje...

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

E sada ja sam u primeru naveo struju kao očigledan primer, to se NE MOŽE bojkotovati. Kako se boriti? Teško, jako teško. Ali može, pogledaj ko je na vlasti stavi prst na čelo vidi ko je odgovoran, sledeći put glasaj za nekog drugoga ko će držati monopole pod kontrolom

Hoces "Brate, daj i nama malo toga sa cim se drogiras da nam bude tako lepo" odgovor ili "A onda je dabar zavio cokoladu u foliju" ?

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

EVo upravo sam krenuo da spamujem na sve strane sa ovim i svakako podrzavam akciju :)))

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Dole Mrmoti! Od sada samo dabrovi rolaju... uzgred, taman sam poceo da pijem kafu bez mleka, od mene dosta posto mi u jedan nes inace ode 350 ml :)) A te sto organizuju bojkot ce da tuzi vlasnik mlekara zbog klevete i nanesene finansijske stete :P

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Pazite, te cene su realno nize od cena u regionu, a ne mozete od malih i srednjih preduzetnika da ocekujete da se bave dobrotvornim radom.

Sad ozbiljno. Hrana, odeca, kozmetika, sve nam je skuplje nego u zemljama zapadne Evrope. Jel treba da budemo srecni su nam porezi i dadzbine (malo) manji nego na zapadu kad je sve drugo otislo u materinu.

Blago meni, manji placam porez za kucu i Donjem Mudinju (samo hipoteticki) nego sto bi placao da je ta kuca u sred Londona. I treba da budem zahvalan vladi i prijateljima sto cuvaju sirotog srpskog potrosaca. Vise je nemoguce reci koliko je puta poskupela ukupno struja, a i dalje placu da je jeftinija nego regionu i da mora to skuplje.

Link to comment
Share on other sites

aj, kao sto neko rece, navuci cu zaliha, pa necu uzimati mleko.. doduse, isti mu kurac dodje, on ce u tih 6 dana prodati istu kolicinu lol...

i naravno, ko god da krene u bojkot, napravice stek.

treba tu nesto malo agresivnije... tipa zakoljes mu kera i stavis glavu u frizider, ili u neku veliku serpu sa mlekom (ko sto je nekad bilo...serpa od 5 litara mleka.. ihaj...)

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

sledeći put glasaj za nekog drugoga ko će držati monopole pod kontrolom.

to je nasa muka .. :( Darth Vadera za predsednika!

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

statore momchino, da je tako kako ti prichash, nijedan bojkot nikada ne bi urodio plodom. and they do :]

plus shto polazish od premise da tje se okupiti shaka jada da bojkotuje. a sa tim stavm se ne menjaju stvari na bolje. ista je pricha i sa chuvenim primerom bacanja djubreta po ulici.

a mengi je strikebreaker.... BUUUUUUU!!!

Link to comment
Share on other sites

pa ljudi ajde lupamo lonce! i zvizdimo! i nemam pojma deremo se po ulici!

u parizu studenti prave jebene nerede jer je drzava POKUSALA da uvede privatni kapital u drzavno skolstvo i naravno da je urodilo plodom....

jbga serem i ja daleko je pariz...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nedavno se u prodavnicama ovde pojavilo mleko u kesama onim ... koje kosta 35-40 din / l .. ali brzo je nestalo iz ponude, ne znam zasto

zato sto je proizvodjac preokupiran problemom nabavke vestackih

kolena jer su mu prava polomili neki likovi u mraku... [:D]

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

jaki ste i vi koji htjete prvo da se "obezbedite" kolichinom za tih 5 dana, pa tek onda bojkot. kakav je to crni bojkot? :S

kao da ne mzohete 5 dana bez mleka wossies, shta da je rat ili nestashica ili tako neshto :]

dobro je mleko, da se razumemo. ali josh je bolje kad je jeftinije. a pod jeftinije mislim na normalnu, nemonopolistichku cenu.

chitajutji vashe postove ovde mogu da pogodim ko nije hteo da pobegne sa chasa kad je trebalo "svi" da pobegnu :D

Link to comment
Share on other sites

jaki ste i vi koji htjete prvo da se "obezbedite" kolichinom za tih 5 dana, pa tek onda bojkot. kakav je to crni bojkot? :S

kao da ne mzohete 5 dana bez mleka wossies, shta da je rat ili nestashica ili tako neshto :]

dobro je mleko, da se razumemo. ali josh je bolje kad je jeftinije. a pod jeftinije mislim na normalnu, nemonopolistichku cenu.

chitajutji vashe postove ovde mogu da pogodim ko nije hteo da pobegne sa chasa kad je trebalo "svi" da pobegnu :D

jbg matori, iskreno navukao sam se i pijem svako jutro, gurtjo mi se nekako ogadio, sad ga pijem samo uz rekbu. shta mi je opcija, da pijem kokakolu, pa zabole me:))

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Nema od toga nista, ovo je Srbija...

malo off-topic ali:

Evo recimo nedavno, kad je bio ovaj slucaj Vuk Bojovic Zooloski vrt frka i to... pa u Francujskoj ili negde ljudi bi sigurno izasli na ulice i usprotivili se izmestanju zooloskog vrta zarad izgradnje nekog tamo mega trznog centra...

Edited by Neecola-
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...