Jump to content

Abigail i Brittany Hensel


Kole

Recommended Posts

Umesto da odem da knjavam ja kao da ispreskachem po satelitu da ima...i viidm kraj dokumentarca o pomenutim sijamskim bliznakinjama...

Imate na wiki strani celokupan spisak sta imaju od organskih sistema i medicinsku istoriju, ali najfascinantnije u celoj prichi je (bar meni) da su obe razvile takav centar za ravnotezhu i sinhronizaciju da hodaju i trche! bez ikakvog oseta u drugoj polovini tela...

http://en.wikipedia.org/wiki/Abigail_and_Brittany_Hensel

http://www.youtube.com/watch?v=bFs8TnUX9Fs

lol@svako ako proba zaphod biblbrox-style fore da baca...

Link to comment
Share on other sites

Ovo je u najmanju ruku fascinantno! Ajde to sto su naucile razne vestine, to je ocekivano ipak, nego sto imaju zajednicki krvotok! Realno, njih jedino izdvaja razlicit mozak, srce ocigledno mora da prati pa ih ima dva (mada sinhronizacija oba srca...), sto pokazuje prilicno jasno sta je kljuc individualnosti. Opet, oba mozga su "naucila" da veliki broj funkcija dele. Zanima me bas njihov intelektualni kapacitet.

edit:

procitao sam sta sam napisao, malo sam se nalupao, ali samo zato sto sam uzbudjen i kao sto rekoh fasciniran. neka stoji sve, za nauk.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

hmm ako gledamo sa nekog drugog nauchnog stanovishta i sobzirom koliko su koordinisane ovo je kao da imash dve desne ruke , tj 2 mozga da upravljaju sa istim jednim telom sto je u odnosu na sve druge ljude superiornije ... mozda su ti blizanci neki korak u evoluciji i experiment prirode za neku daleku daleku buducnost iz razloga sto se razvoj mozga pokazao kao najjachi evolutivni atribut.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...