Jump to content

Big Brader


G!!!

Recommended Posts

ako uzmemo u obzir da postoji referentno telo, a to nije tacno, ako nista, a to zbog dinamike drustva i razlicitosti medju drustvima itd itd, to nisi ti:) ja recimo kazem da su one klinke od 15 godina sto slikaju ckepi po netu seksualno devijantne. jos kazem da ako ti ortak skine ribu, treba da ga oderes zivog:), ali nikada to nisam plasirao kao neku istinu jer ja mogu biti referentno telo samo za samog sebe i svojim zivotom da rukovodim na osnovu svojih stavova. ajmo da odemo dalje, hipoteticki, mogu da imam i krajnje radikalne stavove, tipa da sve koji se ne slazu sa mnom treba ubiti i spaliti, a opet cu imati rezervu prema sopstvenom stavu i nicije misljenje necu gledati kao tacno ili netacno, nego cu gledati sta taj neko ima da kaze.

srecom pa nije moguce gledati VB 27 sati bez prestanka.

i sta si ovim hteo da postignes? covek je davao imaginaran primer, svejedno je da li je stavio 'vb' ili 'wow' u recenicu. ako diskutujemo, diskutujmo onda normalno.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

slozhio bih se sa tobom dulio, da ej u pitanju bilo shta drugo osim ovako neke fundamentalne stvari.

svidelo se to meni ili ne, zatvaranje blago retardiranih ljudi u kutju, odsetji ih od spoljnog sveta 3 meseca, i onda se smejati njihovom umobolnom mozgu, jeste u "how low can we go" folderu.

nema mnogo razlike izmedju smejanja ovim ljudima shto su u vb sada, i smejanju "pravim" (medicinksi definisanim) retardima.

e sad, mzohemo filozofirati i retji da ima bezbroj kombinacija kada je u pitanju ljudski rod, i da je sasvim mogutje da jednog dana debele, maljave, brkate, roshave, masne zhene budu simbol lepote... pa prema tome mi sad ne mozhemo tvrditi da su one objektivno ruzhne. jbga, mora postojati doza praktichnosti oko takvih stvari :]

Link to comment
Share on other sites

dobro, al pazi sad, ja nisam mislio na neke ekstreme, tipa nabijanje dece na kolac, pa sad mozda je to u nekom africkom plemenu dokaz muzevnosti ili sta vec, pricamo o vb koji je jedno sranje u moru ostalih sranja u jednoj od najvecih dekadencija i kriza morala coveka, pa koliko se mi razlikujemo od nasih matoraca, sad, ko je tu zadrt, a ko je nenormalan je za neku drugu diskusiju, preslatka stela i kompanija i ostale kerefeke:)

druga stvar, ja nisam rekao da vb nije dno, naprotiv i ja tako kontam doticnu emisiju, ali dobro, tu je vec razlika izmedju mene i tebe u kontanju fundamentalnog misljenja.

treca stvar, okej je (barem meni) sto tvrdis da je vb objektivno sranje, ali sto kao objektivno pricas da je wow manje sranje ili da nije sranje mi nije okej. i da jeste i da nije, ta dva fenomena se razlikuju u nijansama po pogubnosti, tako da ti referentno misljenje kao argument stvarno ne stoji sto se vb vs wow tice.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

WOW i VB jedino mogu da se porede po nivou zaraze tj. duzhine igranja odnosno gledanja.

VB maximalno mozhesh da gledash 6-7 sati na dan (od chega je 5+ sati njihovo spavanje, a sat vremena "zanimljivog" programa) dok WOW mozhesh da igrash 24x7...

Mada u sushtini su potpuno neuporedive stvari.

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

pa problem oko wow-a je shto ja do sada nisam chuo nijedan argument kako je to isto sranje kao vb :s

osim shto se tu i tamo pomene kako je neki klinac izgubo zhivot igrajutji wow... mis'im stvarno. :]

hah,mislim da ti je Longli naveo dosta,samo sto kaze Maud,ovde ljudi imaju problem sa selektivnim citanjem

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

hah,mislim da ti je Longli naveo dosta,samo sto kaze Maud,ovde ljudi imaju problem sa selektivnim citanjem

Ne nego ti imas problem sa razumevanjem chitanja.

Jebena limunada moze biti losha ako je pijes previse. To sto neki ljudi nemaju granicu je njihov problem i ne tice se konkretno wowa. Ovde se prica o kvalitetu samog proizvoda, znachi vb vs wow kao proizvod u koji je ulozen trud i koji predstavlja neki kvalitet ideju itd itd.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

bio sam dovoljno zaludan da prochitam ceo topik opet. prosto sam morao da pregledam sve longlijeve postove u nadi da tju natji vredan argument u prilog tezi kako je wow = vb.

quote dole sadrzhi ono shto sam iskopao kao najbolje od svega shto je dechko napisao, i jednu rechenicu sa kojom se slozhio a koju sam ubacio ovde isto. to njegovo najbolje nije vredno pomena realno. ko misli drugachije, neka orbazlozhi, molim vas. ionako mi je dosadno :>

posto koliko sam shvatio u WOW-u ne mogu da se zarade neke pare, dakle nije pro-gaming, a bacash sate i sate, bukvalno ti postane deo zivota...

Onda dalje iz toga proizilazi toga da HC wower nema vremena za skolu/fax, da cita knjige da se kulturno uzdise, pa samo u mojoj skoli je 3-4 lika puklo godinu zbog wow-a, dok za ljude koji gledaju BB nikad nisam cuo nista slicno.

woweri kad pricaju o wowu cakle im se oci cudno i koriste neke ishiperbolisane prideve i bleja prestaje da lici na bleju dok ih neko ne prekine, a ovi kad krenu o vb deluje krajnje normalno:)

Ne ali si u imaginarnom svetu i zamisljas da si neko drugi i tako imash super moci LOL.

ako si lupio... Wow kad je izasao otprilike sva CS populacija je presla na njega, eno udji u bilo koju igraonicu u NS-u gde se igra wow i videces likove sa tarzankama koji imaju dva razreda srednje kako levom rukom dzaraju kurac i cesu jaja a drugom igraju wow... I onda za wow treba mozga i pameti PFFF daj manite se...

vesto zaobilazis cinjenicu da wow oko sebe okuplja daleko veci broj danguba i ljudi sa dna drustva nego sto to VB radi i da je wow mnogo vise stete doneo nekima nego VB.

Link to comment
Share on other sites

kad god vidim rech wow u necijem postu samo nastavim dalje da skrolujem ...

toliko ste otisli u nebesa da se ne zna di je levo vise

a svi ste experti za wow i znate sta je dobro za koga :D

Ti kao primer losih strana wowa si i deo razloga za mishljenje ljudi o dotichnom.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

sizhe moje poruke - da li ti je tvoj dnevni meni posle posla samo :

a) tv

b) wow....

i mani me tih pricha o starosti. nisi zhena.

Naveo sam jos mnogo stvari sem te 2. TV ne gledam vec dobrih 7 godina. Evo cak i zadnja 3 dana bez neta nisam bacio pogled na debilnu spravu. Procitao sam 2 knjige OMG.

A sto se tice starosti...daleko od toga da mislim da sam mator, u principu zezam se na tu temu.

Ali cinjenica je (a osetices to) da se prioriteti znaju promeniti preko noci. Kad sam imao ~25 vrh zabave mi je bio da blejim na klupicama u studenjaku, locem i filozofiram ili da izlazim na "rejv". Ostanak petkom/subotom kuci mi je bio smesan cak i za pomisliti. Sad to ne bih radio ni da mi neko plati, prosto me mrzi i deluje mi smesno. Sto naravno ne znaci da mi je TAD bilo smesno.

Dakle da rezimiramo - meni bi sjajan raspored bio da posle posla svaki dan imam rejv (u mom slucaju odlazak u kafanu gde ima teletine isopd sacha). No nazalost, zivot ne da takve stvari. Mislim da, ali je cena prilicno visoka.

BTW konacno sutra telekom ADSL :) PTT je proradio ali sad su im pali DNS serveri :S

Inace da li iko ovde zaista PRATI VB???

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

vreme provedeno u igri prouzrokuje gubitak zivotnih stvari ;\

ali ko kaze da ja pre wowa nisam igrao 10h dnevno cs ili w3 na netu ili ko zna sta levo

nije uopste to poenta, svako sebi kroji sudbinu preko bilo cega

to sto najvise ljudi se uvatilo za wow pa je meta svih ostalih koji ne igraju je sasvim slucajnost

Link to comment
Share on other sites

e od ovolikog sranja koje ste napravili :D niko nije prokomentarisao komentar onog elvira elmira jebem li ga :D kad je rekao pa kosovo albanija kao da je bitno :D pizda raspala :D ima prvi da leti iz kuce nadam se

nije bitno sto je on to rekao nego sto smradovi iz produkcije to nisu nikako sankcionisali

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hahha, topik zivi !

Nego, na konto uporedjivanja kvaliteta proizvoda.... zar nije WOW neki miks rip-off-ova drugih mmorpg-ova koji je samo lepo spakovan i dobro nashtimovan tako da se ljudi navlace dosta brzo? VB kolko znam je original produkt... znaci, vb je originalniji od wow-a.

Wow je bolji od vb-a zato sto je interaktivniji... u vb-u mozes samo da glasas da izbacis nekoga iz gajbe dok u wowu mozes da jebes elfice i mazes se taurenskim govnima. Znaci wow je na ovom polju bolji.

Da ne bih uporedjivao dalje.... sve je to sranje i longli je stvarno pokusao da da neke argumente ramizu, ali cak i on u startu vidi da je ramizovo misljenje nepromenljivo ma sta god neko rekao.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

@rami i mohi

Ajde ovako samo da razjasnimo par stvari

Ja ne branim VB,ja ga ni ne gledam jebote.Ako se pojave neki klipovi na netu sa jebachinom,pogledacu i to je to(isto ko sto cete vas dvojica pogledati).Ali pricati o dva sranja i pricati kako je jedno manje,samo zato sto to drugo sranje vi konzumirate je po meni apsurd.To je sve ok sto vi mozete da kazete da ste normalni konzumenti te igre,da ako se igra kako treba da nije stetna i slicno.Ali cim ona dovodi u takvo stanje da moze postati stetna,odmah znas da ce se naci neki slaba osoba/karakter koja ce sebi davati oduska u tome.Svet je pun poroka,mi biramo(a nekad ni to) kojem cemo se poroku prepustiti.Neko ce igrati wow,neko ce piti,neko ce se drogirati,neko ce gledati vb non-stop.Mi ne mozemo stopirati svet zarad nase studije da proverimo ko ce biti gluplji za mesec dana(da li onaj sto igra wow mesec dana po 8 sati dnevno ili onaj sto gleda vb 6 sati dnevno ili onaj sto pije 2 sata dnevno).Mi ne znamo koji ce se jos spoljni uticaj pojaviti da utice na tu osobu(pritisak roditelja,skola,neka devojka ili slicno) samim tim glupo je nagadjati sta ima veci uticaj na nasu inteligenciju.Svako moze da promeni kanal kad vidi VB(kao npr. ja),svako moze da izbegava wow(hm,opet ja)

Sustina je da ja ne vidim kako neko moze da se posveti VB-u(mozda gresim opet) kao sto moze Wowu,doduse naravno,drugaciji su proizvodi.Ali eto,shvatajuci wow kao neki hobi kojem ces posvetiti recimo 2-3 sata dnevno ili ako gledas samo recimo presek aktuelnog dana ukucana,ne vidim da ces sebe nesto mentalno degradirati i da ce to izvrsiti neki omg uticaj na tebe.

A kili brate,lepo ti rekao Mohi,pa nisi mogao ni srednju da zavrsis kako treba.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja pijem bar po litar i po limunade dnevno,ozbiljan sam.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ja pijem bar po litar i po limunade dnevno,ozbiljan sam.

litar i po nije dovoljno da ti naskodi... :)) cisto sam napisao opasku jer volim da vidim da me je mohi nazvao kretenom... inace ne samo da sam razumeo poruku, vec se u potpunosti slazem sa istom... kao sto postoji nihilum, tako postoje i freakovi koj PLACAJU da gledaju vb uzivo preko kompa po ceo dan... lako je dokazati da je to stetno... ali problem nije u proizvodu nego u preterivanju... zato i poredim vb sa standardnom serijom na rts-u subotom uvece (bolji zivot, srecni ljudi, porodicno blago)... pratis jednu laganu pricicu, ciji ishod ne znas u potpunosti, ali naslucujes sve varijante srecnog zavrsetka...

@lucky: pricali su mi o incidentu sa bosancem iliti bosnjakom... sta god... najcrnje je kazu sto je jedno rekao u sobi, a sasvim nesto drugo u ispovedaonici... ne deluje mi kao glupan, ali izgleda da se pogubio pokusavajuci da se izvadi... edin je imao slepu podrsku ivanovih fanova... ovoga puta mu predvidjam izbacivanje prilikom prve nominacije... mada je uvek pitanje sa kime ce biti nominovan...

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...