Jump to content

Starcraft pricajte - slobodna diskusija


Recommended Posts

Pip, moguce da ti je u nekoj zgradi koju ti je unishta radjen upgrade pa se automatski otkazao i dobio si deo mindzi nazad?

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

upadoh u gold ligu sa 1v1 a 2v2 silver lol. Znaci likovi nisu normalni :) lik dignu cc i ode sa scvevima da ga bije :) dok je doso do njega ovaj ih imao 10 i prebio ga ko macku :)

ok definitivno trazim partnera za 2v2 ovo sve teletabisi :)

Edited by jabre

T_T

Link to comment
Share on other sites

Znači, dovoljno je da imam bilo kakvu zgradu bilo gde i siguran sam od tog insta-defeata?

I, vezano za prošlu partiju, saranio mi sve zgrade, i ja krenuo sa radilicama tamo gde su mi jedinice, imao sam nešto manje od 400 kristala, i odjednom se diglo na preko 500? Na koju foru kad nema gde da odnesu kristale (imale su neke radilice kod sebe) i kad nema neki povraćaj resursa kroz žrtvovanje jedinica?

bilo kakva gradjevina te spasava, cak ti i pise dok ucitava : ) a inace jedini povracaj resursa je ako ti se gradi unit u zgradi pa otkazes ili tu unisti, ne znam koliko % ti se vraca ako ti on sjebe zgradu, ako otkazes 100% ti se vrati.

~~

Link to comment
Share on other sites

jabre dodaj me u flistu/msn ako oces 2v2 :)

inace posle odigranih nekoliko prvih partija juce :)

igram terane, najveci problem su mi izgleda carrieri

dakle imam expanzije, svaki put sam imao 2x starporta

u jednom spamovo 2x vikinge u drugom pravio battlecruisere

imao duplo vise jedinica

dolazi mi protos koji ima fazon samo carriere i facerolluje mi se po faci

da se razumemo u jednoj stvari , nisam udarao po malim komarcima

da li se radi o tome da pravim pogresne jedinice protiv protosa ili u cemu je problem

Link to comment
Share on other sites

Kad je dobar focus fire, a kad a. Ranije, kad stavim FF, dok se izvrte i priđu meti, ode mas' u propast :(

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

 protiv kerijera uvek focus fire ako stavis attack a ima da tuku interceptore i zaginu ... ako fokusiras kerijeri su sranje tj generalno su mnogo slabi svaka rasa ima direktan counter ... viking coruptor i voidray. Viking je tu i najjachi i posto je tech za njega smesan i sa reaktorom iz jednog starporta mozes da ih napravis tonu mnogo jeftinije i brze od kerijera i uvek ce teran imati starport protiv protosa posto su dobri i protiv kolosusa kerijeri protiv terana su mnogo losi.  Ne mozes da ga iznenadis ne mozes da ga ubijes. Viking ima brutalan range i damage.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Jebem ti sranje, kako me sad dobio na ovu glupost sa rivildovanjem. Očistio sam mu bazu sa protosima, on meni isto sa roučovima, ostala mu živa dva overlorda (nema novih jedinica neko vreme, znači) i par radilica, meni gomila radilica koje sam evakuisao na vreme i netaknuta armija koja mu je istrebila bazu (i to sve lijepi stalker-immortal-zealot kombo), taman da oderu neapgrejdovane roache (moji ground uniti na 2-1)... I taman što sam naredio pravljenje nove baze, radilica je bila na par koraka od mesta, prc defeat :((((( Još sam na kraju meča imao sve statistike bolje od njega :(

Retardirano, kakve veze jel imam glupu bazu ako imam dovoljno vojske da ga dvaput ugazim :((((((((

problem je sto kada nemas glavnu on ti vidi gradjevine... treba ti 800 minerala minimum da bi bio siguran da dobijas partiju... znaci zabodes nexus gde god da ti stoji radnik... on izgubi reveal ali vidi gde warpujes nexus... a sa drugom radilicom zabadas drugi nexus koji ce ti biti prava baza (e tu bazu on ne vidi na mapi)... onda mozes da cancelujes prvi nexus i to je to... nezgodno je vs zerga posto iako vratis vosjku da ti brani poslednju zgradu on ce da se iskopa tracno kod nje i da uradi focus fire za pobedu... i sto kaze sting... pravis pilon/gas (nesto najjeftinije), a kada radilica stigne tamo gde zaista zelis da se gradis mozes da ponistis te gradjevine za minimalan trosak ili da bacas pilone po celoj mapi dok jurcas zergove gradjevine...

disejbluj peer-to-peer kada skidas sa bneta (ako skidas sa bneta)

nego drustvo, sta predstavlja onaj BONUS POOL, recimo sada imam bonus pool 7, jel' mu to dodju kao neki bonus poeni koji mi se dodeljuju na poene koje oswojim kada sabijem nekoga ili sta ?

poz

kada ne igras odredjeno vreme dobijas bonus pool (sto je u ovakvom sistemu bodovanja dobro i sprecava bota sa 100 partija dnevno i 50% skorom da bude ispred tebe koji imas 80% pobeda i 20 partija)... a funkcionise tako sto ti daje dupli broj bodova za svaku pobedu dok imas bonus pool... ako treba da dobijes 11 poena, dobices 22 (osim ako nemas bonus pool manji od 11... u tom slucaju dobices 11+preostali bonus pool)...

Znači, dovoljno je da imam bilo kakvu zgradu bilo gde i siguran sam od tog insta-defeata?

I, vezano za prošlu partiju, saranio mi sve zgrade, i ja krenuo sa radilicama tamo gde su mi jedinice, imao sam nešto manje od 400 kristala, i odjednom se diglo na preko 500? Na koju foru kad nema gde da odnesu kristale (imale su neke radilice kod sebe) i kad nema neki povraćaj resursa kroz žrtvovanje jedinica?

nisam siguran za sc2... ali ako je fancy engine odradjen po uzoru na novije igre, desilo se verovatno sledece: ubio ti je gate npr u kome se pravio stalker... dobijas kesh od stalkera iako nisi sam kliknuo cancel :)

upadoh u gold ligu sa 1v1 a 2v2 silver lol. Znaci likovi nisu normalni :) lik dignu cc i ode sa scvevima da ga bije :) dok je doso do njega ovaj ih imao 10 i prebio ga ko macku :)

ok definitivno trazim partnera za 2v2 ovo sve teletabisi :)

2vs2 mi je postao zanimljiv kada smo ortak i ja izgubili zato sto nismo znali da mogu da se sharuju resursi... kada smo ukapirali kako se pogazen lik oporavio smislili smo tonu taktika koje 2vs2 cine extra zanimljivom :D

bilo kakva gradjevina te spasava, cak ti i pise dok ucitava : ) a inace jedini povracaj resursa je ako ti se gradi unit u zgradi pa otkazes ili tu unisti, ne znam koliko % ti se vraca ako ti on sjebe zgradu, ako otkazes 100% ti se vrati.

znaci ipak je fenseraj u pitanju :D zato koreanci hejtuju igru... u kecu si sve morao SAM da radis :DDD

Link to comment
Share on other sites

Jap, nema šta drugo da bude osim toga, hvala i za savete.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Focus fire sa desnim klikom nije dobar, najbolje je shift+attack ako hocesh da fokusirash paljbu na jednu jedinicu. Izbecicesh glupo pathing bagovanje koje dobijesh ako stavish samo shift+desni klik. Sto puta sam izgubio bitku zbog toga, stare navike iz SC1 teshko umiru. I nikako da skontam da 1 gas nije isto shto i 1 gas u SC1 [:D].

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Vrlo cesto tako nasumicno ubijam svoje jedinice kada sam nervorazn :P /faceplam ^_^

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Pitanje vezano za instaliranje bete: ortak je do malopre igrao sa accounta drugog ortaka (sa kojeg je skinuo i klijent). Sad sam mu poslao friški key, battlenet je autentikovao i dodao na listu igara (sa njegovim accaountom), i kad sada proba da pokrene igru i da se uloguje, izbacuje mu poruku "...has not been associated..." itd., kao da igra još nije verifikovana na njegov account. O čemu se radi, ako neko zna, ili treba da skine klijent sa svojim accountom (mada ne znam zašto bi u tome bio problem). Hilfe?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

поново сам последњих недеља прешао кампање оригинала и у "Бруд вору" сам стигао до последњих зерговских мисија, тако да сам загрејан да се одмасадаодма пребацим на двојку, да отресем сингл, мало скирмиша, па да ОПЕРЕМ ОНОГ ПЕЈУ ЈЕДАН НА ЈЕДАН!!!

Пејо, кад ћеш да научиш да играш Старкрафт?

:))))))))))

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...