Jump to content

Muzika iz detinjstva


Sheyn

Recommended Posts

Ko je pesme su vam pevali kada ste bili ?

Koju muziku su vam pustali?

Da li je to uticalo na vas sadasnji muzicki ukus ?

[8D]

baby-on-drumset.jpg

Meni je tata najvise pevao pesme od Korni grupe i one "isli smo u Afriku da sadimo papriku..." A u secanju mi je najvise ostao "bolero" jer mi je to uvek pustao kada bi me vozio iz Kumodraza u Zemun u vrtic :)

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

tjale mi je pushtao balashevitja od domatjih. od stranih klasiku (sabrana dela velikana), pistolse, zeppeline, ramonse, kraftwerk, police, stonse i bitlse. ostalog se ne setjam.

kewa mi je amuzikalna totalno.

slabo od toga mi je bilo shta uticalo na afinitet, jel se i sam bio menjao drastichno godinama. uvek kvalitet ispred svega bez obzira na zhanr to je bila deviza i ostatje.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

nisu me moji nikada muzichki edukovali, pa sam kao bash teshki klinac (7-8 godina mozhda) pevao dzeja :[

ubrzo me je stariji brat od tetke uzeo pod svoje, pa sam od bitlsa i evergrina, preko guns and roses i bon jovi-a, stigao do

uvek kvalitet ispred svega bez obzira na zhanr to je bila deviza i ostatje.

.

Link to comment
Share on other sites

ihaj, imali smo i mi iz razreda za 200 na sat :[

imali smo i za neku cecinu pesmu... gde je igor bio ceca, krvavica arkan... ili neki indos sa gitarom, ne setjam se vishe :D, bozha i andrija telohranitelji, neko i ja obozhavaoci koji se popeglaju sa telohraniteljima da bi doshli do cece.. i tako svashta neshto : ))

Link to comment
Share on other sites

1.belo dugme ,bajaga i riblja corba

2.nista :( :D

3.naravno da jeste jos uvek volim ove gurupe i njihove pesme :D

a od decijih pesmica :D obozavao sam 10 ljutih gusra :D pa kocka do kocke :D i drugarstvo :D leptiricu sarenicu :D ma kao i svima :D

e da li neko ima na kompu pesmu od branka ja mislim :D onu daj mi jos jedan exer ?:D ajde vi rejveri sigurno znate za to ?:D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Meni je tata najvise pevao pesme od Korni grupe i one "isli smo u Afriku da sadimo papriku..."

To je jedna od numera sa albuma R'n'R za decu :)

e da li neko ima na kompu pesmu od branka ja mislim :D onu daj mi jos jedan exer ?:D ajde vi rejveri sigurno znate za to ?:D

Imam ja sve te pesme za decu, samo ne znam gde su mi u mp3 formatu. Ako ti bas treba mogu da je izbunarim pa da ti okacim :)

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

u pitanju je kolibri - veliki exer. nemam na lapu, al iscimaj ivana on ima 100%.

lyrics:

uzmi veliki ekser

i radošću naoružan

zakucaj svaki svoj osmeh

da nikad ne budeš tužan!

i posle kao zarubica bio kriv =)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

ne secam se da su mi ista pevali :P ja i buraz smo sa caleton rasli uz the beatles, rolling stones, guns n roses, led zeppelin, deep purple, motorhead, reo speedwagon, cure, procol harum, dzimija, dzenis, lizija, fats domina, generalno uz sve od pedesetih do devedesetih, tako da danas volim sve da slusam. redovno smo obilazili tezge kod skca...jos bi neko pomislio da mi je cale kul lik :)

u pitanju je kolibri - veliki exer. nemam na lapu, al iscimaj ivana on ima 100%.

jel ima i meni da uvrshi?

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

branko kockica jedino od dečjih stvari. balaševića sam slušao sa 5-6 godina (a i još uvek ga slušam), kasnije sam krenuo na rok, prvo domaći pa strani, a ostalo je istorija. mada tek kada sam se prikačio na internet i kada se mp3 format pojavio sam razvio muzički ukus u pravom smislu. pre toga sam kupovao diskove kod skc-a ali to nije bilo to, opet mi je falilo para za sve što sam hteo da čujem.

Link to comment
Share on other sites

Tatatatira je bila himna...gotivio sam Branka Kockicu do drugog razreda dok nas "lopovi" nisu prevarili da idemo na predstavu jer ce doci Branko Kockica,ali nije doshao i zamenio ga neki ganfer...i ja se smorio...

Od stranih sam slushao neki blues i jazz jer sam jedino uz to bio miran [:D] a kada dodje tetka onda polivalo od Duran Duran do Metalike [^]

Jedino shto mi je u secanju iz vrtica ostalo jeste "Mi se ne bojimo,uchimo da brojimo" i ta kompilacija koju sve vaspitne ustanove imaju [:D]

PS:Mi smo kosmonauti iz zvezdanog grada idemo na Mars jer tamo nema rada!!! [b)]

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

Slushao sam do 6-7 godine kao i vecina dece - Koliibri, Branka Kockicu, ovo shto kazhe menadzher "kukuriku kokoda to je prava nezgoda" [:D]

Od 7 do 9 uz caleta Balashevic/Haris uglavnom i od 9 me je sestra uzela pod svoje [:D]

Idemo Korn, Prodigy, RHCP, S.O.A.D., Rage Against The Machine, Sepultura, Nirvana, Nine Inch Nails, Depeche Mode, Lenny Kravitz, Madonna, Moloko, HIM... I zbog toga mogu vechno da joj zahvalim! [:D]

Kasnije sam proshao skoro sve poznatije muzichke zhanrove osim ovog nasheg TURBO-FOLKA! :)

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

Tatatatira je bila himna...gotivio sam Branka Kockicu do drugog razreda dok nas "lopovi" nisu prevarili da idemo na predstavu jer ce doci Branko Kockica,ali nije doshao i zamenio ga neki ganfer...i ja se smorio...

Od stranih sam slushao neki blues i jazz jer sam jedino uz to bio miran [:D] a kada dodje tetka onda polivalo od Duran Duran do Metalike [^]

Jedino shto mi je u secanju iz vrtica ostalo jeste "Mi se ne bojimo,uchimo da brojimo" i ta kompilacija koju sve vaspitne ustanove imaju [:D]

PS:Mi smo kosmonauti iz zvezdanog grada idemo na Mars jer tamo nema rada!!! [b)]

o.m.g !!!

isto se i nama desilo, fazon, bili smo 3-4 razred osnovne i svi naprzeni sto cemo gledati branka kockicu...

i kada smo dosli u sava centar, umesto branka, dodje neki mungos, koga se ni ne secam, ne znam da li je bio neki ganfer :)) moguce da smo u isto vreme bili prevareni :))

Link to comment
Share on other sites

Do šeste ili sedme godine Čorbu, Bajagu i poslednje albume Bijelog dugmeta.

Pa tokom sankcija ništa, sve do negde '95-6. Tu dolazi Sunshine, Gru i tako ta domaća alternativa (u odnosu na dens) koja mi je delovala iskreno i opasno.

To me nije dugo držalo, posle me uvatio neki romantičarski period koji je trajao godinu-dve, tad sam slušao Balaševića često i puno. Takođe sam imao drugara koji je voleo Pink Floyd i Kiss, kod njega sam saznao da rokenrol nije samo domaće plagijatorsko sranje. Baš u to vreme sam kupio i novi kasetofon na buvljaku, beše nešto 85 maraka, ciča zima prsti otpadaju, a ja srećan.

Potom sam krenuo u srednju, uhvatilo me društvo u "tehno" (pod čim se tada podrazumevao trens, makar kod maloletnika, ali je i Podrigy bio na glasu). Srećom me je nekako zaobišlo metalcore loženje početkom dvehiljaditih (Korn, SOAD itd).

Kad mi je to dosadilo posle neku godinu, drugar slučajno poneo neki Metallica best-of dupli CD, i tu me je uvatilo nešto što traje do danas.

Takođe mi je MP3 bio jako koristan za procenu nečijeg životnog dela i generalno sagledavanje kakav je ko zapravo muzičar/bend. Jedno je kad istreseš jedva iskamčene novce na disk ispred SKC-a ili presnimljenu kasetu pa samo to slušaš jer nemaš šta, a drugo kad imaš nečiju celu diskografiju na one-click away gde se lepo vide svi usponi i padovi, kvaliteti i šupljine. Da ne pričam što se na kompjuteru mnogo bolje čuje nego na kasetofonu, pa obraćaš pažnju na muziku umesto na glupe tekstove.

Link to comment
Share on other sites

Od domacih pesama decjih sam slusao Dragana Lakovica, jos uvek znam tacno kako su izgledale sve te ploche, jer da, slushao sam ploche :)) Tjale gotivi muziku i audio tehniku pa se vec tada lozhio na gramofone (mozda je hteo biti dj?! ;)) On inace slusa dzez/bluz varijante. Keva sa druge strane gotivi italijanske one shansone ;) i te njihove pop-vesele stvari, pa sam prirodno to i ja slusao. Zanimljivo, i dan danas znam tekst jedno 80% tih matorih pesama bas onako kako treba :)

Link to comment
Share on other sites

o.m.g !!!

isto se i nama desilo, fazon, bili smo 3-4 razred osnovne i svi naprzeni sto cemo gledati branka kockicu...

i kada smo dosli u sava centar, umesto branka, dodje neki mungos, koga se ni ne secam, ne znam da li je bio neki ganfer :)) moguce da smo u isto vreme bili prevareni :))

izvinjavam se ako sam bespotrebno quote-ovo ali morao sam da odgovorim! [:D]

Brate,to je izgleda bila opshte-narodna prevara i ishli su iz grada do grada i uzimali pare od shkola!!! [:D]

PS:nisam znao da treba "shta ste sve slushali do 20-e godine" [^]

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

kad sam bila beba volela sam da lupam kutlachama o sherpe :D

gotivila sam pesmicu, i dan danas, ne znam kako se zove:

'u jednoj zimskoj noci, tam gde je visok breg

smrznuo se potochitj i pokrio ga sneg

a jedan mali zeko taj potok trazi svud

gde je kud je nestao to njemu tishti grud

i plache plache zeko za potochitjem tim

i zali zali zeko sad, zali srcem svim'

matorci mi nikad nisu neshto slushali muziku posebno...

prvo chega se setjam su lenny kravitz, nick cave, black, depeche mode i tako to...

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...