Jump to content

palachinke*


Recommended Posts

^Da brate, palachinka je palachinka samo kada se pospe shecerom i smota u rolnu! [:D]

te sa shecerom se savijaju na pola, to je tr00 socijala :D

voleo bih da probam ovako nesto.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kashikom. zato mi je uvek amica ishla na qrac zato shto su im sve chinke bile u ovom fazonu + svaki sastojak je bio istog ukusa bez obzira shto si poruchivao razlichite. nzn kakvo je sada stanje kad su renovirali.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

e bio sam u amici i one slatke palacinke su .... krajnje skromne

ne znam da li je neko bio u dizniju u ns ... plazma i nutela palacinka ko pojede celu svaka mu cast...

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

kashikom. zato mi je uvek amica ishla na qrac zato shto su im sve chinke bile u ovom fazonu + svaki sastojak je bio istog ukusa bez obzira shto si poruchivao razlichite. nzn kakvo je sada stanje kad su renovirali.

brate, jebo ti to, to ispadne lazanja.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Meni je kul Amica. Uvek uzimam Amica palacinku slanu, i taman je onako kako treba, i bude mi dovoljno. Ako mi se bas jede slatka, onda uzmem onu sa jabukom. Sta znam ... a i otkad je renovirano stvarno izgleda bolje, mada mi to nikad zapravo nije smetalo.

Link to comment
Share on other sites

moi ne diraj mi glumac, svaki dan nova radnica od 50 i kusur godina koja se iživljava kada dodaje priloge da se ugušiš od palačinke da ti se ne jede idućih nedelju dana

po toj logici mozhesh da uzmesh i ashov i jedesh zemlju ispred zgrade. glumac je uzhasan, ponajvishe zbog toga shto im je testo uzhasno i shto imaju uzhasan fazon da ne znaju da prave palachinke dok su josh tople nego ti ih kasnije rastopljavaju u mikrotalasnoj, a o chistotji tog mesta da ne pricham .. ono jednom sam video covpa kako istrchava iz istog, a da ne pricham koliko su mi puta ortaci rekli za bubashvabe.

brate, jebo ti to, to ispadne lazanja.

pa taj fazon .. mislim mozhe sve to da bude okej, al nekako ne vidim poentu takvog proizvoda jel je to sve onda samo ne palachinka :)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

ma najbolje su obicne domace palacinke sa medom i orasima... ili eventualno topljena chokolada i prelije se jos preko toga... mmmm

zasto nemam ovde u kuci dobar tiganj?! sudbino kleta...

inace jedan od trenutaka kad sam bio najsrecniji je ubedljivo taj kad sam prvi put naucio da prevrcem chinku u vazduhu... eh te srece i radosti :)

sad sam masterovao i to da je izbacim iz tiganja, ona se okrene i padne mi tachno na tanjir :) dobro to je vec izdrkavanje al mnogo kul izgleda kad neka riba gleda :)

ja inace smatram da svaki pravi muskarac mora da zna(u kuhinji fkros):

1. da prevrne palachinku u vazduhu

2. da ispece kajganu

3. da napravi krompir chorbu(zvuci smesno, ali verujte mi, kad ste student, i imate samo sto dinara u dzepu, to moze da vas spase od par dana gladovanja)

Edited by Jokerman

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

ma najbolje su obicne domace palacinke sa medom i orasima... ili eventualno topljena chokolada i prelije se jos preko toga... mmmm

zasto nemam ovde u kuci dobar tiganj?! sudbino kleta...

inace jedan od trenutaka kad sam bio najsrecniji je ubedljivo taj kad sam prvi put naucio da prevrcem chinku u vazduhu... eh te srece i radosti :)

sad sam masterovao i to da je izbacim iz tiganja, ona se okrene i padne mi tachno na tanjir :) dobro to je vec izdrkavanje al mnogo kul izgleda kad neka riba gleda :)

ja inace smatram da svaki pravi muskarac mora da zna(u kuhinji fkros):

1. da prevrne palachinku u vazduhu

2. da ispece kajganu

3. da napravi krompir chorbu(zvuci smesno, ali verujte mi, kad ste student, i imate samo sto dinara u dzepu, to moze da vas spase od par dana gladovanja)

Ponekad me je sramota sto te poznajem.

thorsteinar.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...