Jump to content

palachinke*


Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U Amici ... izgledaju identicno kao ove na slici. I eto, napravio sam i rimu.

edit: Jel ti mene zezas? Pa linkovala si sliku sa krompira i dostave gde je link /amica/ ... mis'im ... ?

Kazhem ja da je vreme za biznis :)

Kako bre neko nije chuo za Amicu, a iz Beograda je? [:)]

Odlichan izbor, palachinke sa svim shto moze da se zamisli. Skoro sam jeo neke sa tropskim vocem i prelivima i vrh su. A i cene su skroz pristojne...

Word :)

ne znam kakva je sad amica, nekad je bila mega, pa je onda jedno vreme bila megajadna. sad sam čuo da su je renovirali i štasvene. možda medolinka zna više, s obzirom da joj je ispred škole.

inače, odavno više nije u skadarskoj. sada je u mišarskoj, ne znam koji broj, al nije da je velika ulica, naći ćete.

A gde si to chuo da se renovirala? Negde ispred Tuckwooda? :)

keops kod juge, samo nisam hasao tamo eonima.

Ima slichne, al ovo su ipak iz Amike

taj rad, kako se ovo jede zapravo?

Sa viljushkom i nozhem, unutra je filovana i preko dobijesh kuglo sladoleda i josh fila.

kashikom. zato mi je uvek amica ishla na qrac zato shto su im sve chinke bile u ovom fazonu + svaki sastojak je bio istog ukusa bez obzira shto si poruchivao razlichite. nzn kakvo je sada stanje kad su renovirali.

Pa nisu im bash istog ukusa, chak je vidna razlika u beloj i crnoj chokoladi...

e bio sam u amici i one slatke palacinke su .... krajnje skromne

ne znam da li je neko bio u dizniju u ns ... plazma i nutela palacinka ko pojede celu svaka mu cast...

Manje su nego one industrijske na plotni, al su zato domatje - pechene na tiganju sa sve prevrtanjem :)

bila danas u amici..

super chinke..

=]

LOLZ!

Shto me bre nisi zvala, ja sam tamo odskora menadzer a do tad bio redovan gost. - skroz si propustila moj topik o amici :)

eto nas i na myspaceJu..

http://groups.myspace.com/palachinke

=]

Mozhda sklopimo dil oko privatizacije tj komercijalizaciji te grupe? :)

E meni bash drago zbog ovog topika :) Mislio sam da tje Amica jedino biti spomenuta ovde u onom mom reklamnom Topicu -> al iskreno da vam kazhem bash ste me lepo obradovali shto imate pozitivne utiske o dragom li mi lokalu :)

Inache imaju i online naruchivanje -> zna Green :)

Inache planira se i karaoke veche i neka opushtena zhiva svirka.

Naravno moje sve preporuke i sa poslovne strane i sa strane potroshacha.

P.S. Realno ulepshali ste mi dan sa celim momentom oko amice, al iskreno.

P.S.S. Ako neko kazhe da sam emo, jebatju ga kad ga stignem [:D]

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

ne znam kakva je sad amica, nekad je bila mega, pa je onda jedno vreme bila megajadna. sad sam čuo da su je renovirali i štasvene. možda medolinka zna više, s obzirom da joj je ispred škole.

inače, odavno više nije u skadarskoj. sada je u mišarskoj, ne znam koji broj, al nije da je velika ulica, naći ćete.

naravno da je mega. extra su i renovirali, na sredini onaj bilijar sto.. milina. evo bas sutra planiram da se uputim tamo :)

samo vam ne preporucujem njihovu kucnu dostavu.

For what I’ve done

I start again

And whatever pain may come

Today this ends

I’m forgiving what I’ve done

Link to comment
Share on other sites

naravno da je mega. extra su i renovirali, na sredini onaj bilijar sto.. milina. evo bas sutra planiram da se uputim tamo :)

samo vam ne preporucujem njihovu kucnu dostavu.

Reci da Drej zahteva dobru dostavu i sve tje biti kul :)

Dobro to stoji, malo imaju loshe pakovanje - al to mi je u planu i prgoramu da im plasiram neki bolji aranzhman za dostavu...

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Evo i moj recept za chinke: [:0]

Testo pravote standard, pa kad ih ispechete onako malkice deblje onda

premazhete pavlakom prvo, pa posolite origanom, onda redjate tanke shnite

dimljene shunkice i po koju shniticu kulena ljutog, cisto da da shmek,

onda preko toga idu tanke ploshke vecih pecuraka belih lepo poredjane,

preko toga rendajte kackavalj po zelji i bacite tanke listice zelene paprike,

i tanke listice paradajza. Onda sve to pazljivo srolate i zachepite krajeve

cackalicom pazljivo pa premazhete razmucenim jajetom i pospete prezlama.

Ovu opetaciju jaja+prezle PONOVITI JOS JEDNOM. tako spremljenog monstruma

porinuti u super-vrelo ulje na 4-5 minuta. Kad je pohovanje gotovo izvadite

chinku na tanjir na kojem je prvo stavljena debela papirna salveta koja ce upiti visak

ulja. kad se malkice prohladi, od gore prelijte kechapom i majonezom (kvalitetniji)

i po zelji mozete i ovde narendati jos malo kackavalja ILI umesto toga posuti opet

listicima seckanog paradajza i paprike ILI umesto toga premazati chinku smeshom

pavlaka+pecurke... Izbor je na vama. Prijantno!

PS: palachinku sam krstio "RED OCTOBER"! [8D]

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam narucio palacinke iz amike pre dve godine za Pere Velimirovoica, rrekli su da dolaze za pola sata i jos ih nema. To da se notira i da se ispravi kada sledeceg puta budem narucivao. Imam i svedoke, molim da potvrde.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ja ne volim standardnu slatku kombinaciju eurokrem-plazma (nikada nisam bio ljubitelj tamne cokolade u bilo kojoj formi) ali zato obozavam palacinke sa dzemom od sljiva ili sipuraka ili kajsija.i to samo rolovane

Palachinka sa dzemom od shipaka (rolovana) je najacha ikad - jedina za koju mogu da kazhem da je tako dobra, mada malo slabije - je Jafinka u Amici - sa nadevom od pomorandze - al dobro to sad mogu da pravim i kutji poshto sam zaplenio pakovanje nadeva od pomorandze - bruka dobra stvar, chak mozhda i bolje od Jafa keksa...

kapiram da radi za sve radnje u beogradu koje se bave hranom

Xe xe xe, prioritet su mi ipak klubovi i splavovi - to mi je osnvna delatnost :)

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

"obichne" palachinke rulaja!

u kucnoj varijanti uvek kad se peche idem na singl varijante =o)

jedna sa shetjerom - kritalnim! da krcka!

jedna sa dzhemom - shipak ftw!

jedna sa tompljenom chokoladom, reda radi

jedna sa mlevenim orasima

x+1 sa medom, bagrem najcheshtje, med je jedini fil koji mogu da stavljam u palachinke i da se ne najedem istih =o))

za raj volim da pojedem jednu praznu, onako suvlju da rska, al da nije zagorela =o))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...