Jump to content

Novi dizajn sajta je live!


Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sve je super sem maskirne sare u pozadini. nije ovo miledragic.co.yu. skroz vam pojede logo, koji uopste nije upadljiv. tako se ne gradi brand.

inache veliki napredak u odnosu na onaj skandalozni trash

[roflmao]

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ne svidja mi se preterano

sve je previshe obichno

maskirna kombinacija kao da je sa majce kupljena na buvljaku za 200 din :)

izbacite gordona freemana molim vas!! stiche se utisak d aje ovo HL fan sajt na prvi pogled jer su svi ostali oko njega mnogo neutralniji

i potamnite tu zelenu malo pliz!!!!

u stvari ubacite zelene te ludachke, oldskul na mnogo vishe mesta!!!

nemam pojma, suvishe mi deluje generichki, vec vidjen, deja vu... mislim da ovo nije neki biznis sajt gde je funkcionalnost na prvom mestu... tj tako sam ga ja do sada shvatao :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

sve je super sem maskirne sare u pozadini. nije ovo miledragic.co.yu. skroz vam pojede logo, koji uopste nije upadljiv.

skroz se slazem /

"maskirna sara", kako igi rece - bas mi je ruzna. Logo nije nov, ali je lep, steta sto nije upadljiviji.

For what I’ve done

I start again

And whatever pain may come

Today this ends

I’m forgiving what I’ve done

Link to comment
Share on other sites

Pa logo je dosta veliki, da je veci ne bi bilo niceg drugog sem njega?

Sto se pozadine tice, ok, videcemo da sredimo kad vam se toliko ne dopada, nismo mi na kraj srca :)

Medjutim, sto se dizajna tice, ne zameram vam na tome sto ga ne dozivljavate webmasterski, da tako kazhem, ali prosto moramo ici uz trendove :)

Link to comment
Share on other sites

Probao sam samo da "zamutim" pozadinu, ali da se i dalje vide varijacije svetle i tamne sive (najobichniji gaussian blur), i mislim da bi dalo bolje rezultate zbog kontrasta na oshtrinu grafike oko teksta i banera.

A za logo mozhda odraditi samo odraditi neku refleksiju (da ne deluje toliko flat).

Link to comment
Share on other sites

@ pesma:

- Sigurno je funkcionalniji i bolji jer je, ako ništa, promenjena kompletna baza i sistem uploada i tako dalje. Takođe, dizajn je konfigurabilan utoliko što možemo po potrebi da pomeramo i dodajemo delove i ove tabele i slične stvari.

Ja sam se izrazio pogresno ovde, nisam mislio funkcionalniji u tehnickom smislu, u to se stvarno ne razumem. Nego u smislu preglednosti sadrzaja i sebe kao korisnika. Mislim, ja imam dosta brz net, i ne osecam da je promenjena baza ili sistem uploada itd... ja sam vidim gomilu bannera, reklama, ogromnu sliku... moram da skrolujem za ceo ekran na dole da bih dosao do onog sto me zanima a to su vesti (a koristim 1152 * 864). Preporucio bih da In House i New Files budu jednostavno u istoj koloni desno u vertikali.. znaci ispod/iznad Poll-a, Affilitates itd.

- To što slika "gazi" logo je bag u IE6. Firefox, Opera i IE7 taj deo čitaju baš kako treba, što ne znači naravno da to nećemo srediti i za IE6. Kad tako upadne logo, skapiraćeš da baš lepo stoji tu. Posebno zbog podsajtova.

Aha, evo sad je dobro, mislim sad je logo preko slike i zaista lepo izgleda... ali to ne menja cinjenicu da ja moram da skrolujem dole da vidim o cemu je rec u vestima :)))

- Lokacija gde je Gordon Freeman je rezervisana za banner, samim tim sada nema neku funkciju, ali kad legne banner će imati. Sad, vi ćete reći, jao banner, jao banner, sranje, no međutim, ne zaboravite da moramo nečim da se finansiramo :) Pri čemu banner neće biti toliki već manji, a to će mu biti kao "kućica" :)

Nije mi jasno kako cete da stavite u tu kucicu manji banner a da pritom ne poremetite neki opsti izgled sajta. Ako stanjite banner a ostavite ga iste sirine cini mi se da nece bas reprezentativan biti, a opet ako ga smanjite i po horizontali.. sjebavate koncepciju celog vizualnog izgleda sajta. Opet, ja zaista ne znam ni koja su pravila stavljanja banera (tipa, gde se stavlja, koje velicine itd.)

- Ispostavilo se da ljudi vole da čitaju samo određene podsajtove, a dobra je i opcija kako bi recimo neko isfiltrirao na primer sve vesti za Quake, samo zabode Quake podsajt i čita.

Meni je ovo super opcija, samo se plasim da se nece toliko puno koristiti. Sad, s licne strane mogu da kazem da chitam sve vesti i nikad nisam filtrirao vesti samo za kvejk ili za kanter ili hardver itd... obicno ako mi treba neka takva vest koja se bavi samo jednom tematikom, odem na neki sajt koji je ceo posvecen tome (na primer za eSports i specijalno za Quake turnire odem na esreality.com).

ali bitno je da prihvatate kritike i da ste voljni da popravljate, vidim da su drugi istakli da im se ne svidja military pozadina... meni je iskreno onako kul, mada kapiram da nije u duh sajta i uopste klanrura.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

mozda da umesto new files kvadrata(koji se tako redovno azurira a shodno tome zaista nema potrebe da stoji u prvom planu) bude spisak vesti, pa kao autoskrol do one na koju se klikne ili tako neshto ili da ubacite neshto sasvim drugachije.

josh jedan glas za rotaciju zupchanika.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Uh... sve primedbe koje su ostali naveli u vezi vizuelnog šoka, rezultujućeg stresa, prvog i drugog utiska...

primedbe, uh, i dont like it as it is, onaj "baner sa freemanom" kako ga zovu zapravo lepo "boji" news filtere u skladu sa temom ali je sama lame lime nijansa na početnoj strani sa maskirnim dezenom baš pukla... previše utiče sadržaj tog boxa jer je sve ostalo previše sivo, siva na maskirnoj, logo na maskirnoj... taj zupčanik mora da ima dušu a diskretno okretanje mi zvuči kul, btw, lepo radi transparencija u IE6 engine-u (maxthon) za živo čudo... uh uh ne mogu se navići...

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Meni se bas svidja maskirna pozadina omg? Bas je kul.

Dobra bi bila fora sa rotirajucim zupcanikom, ali to verovatno kosta para da neko odradi. :)

U svakom slucaju, napredak je jasno vidljiv.

Mana: nema link ka Speed Industry sajtu :)

Da, setih se - kada ce onaj CHAT link vec jednom proraditi?

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Sto ljudi sto cudi :)) Dobro je da prvo nismo skupljali utiske pa napravili dizajn, ispao bi kao homerov auto :)

No dobro, svakako cemo videti sta mozhemo da uradimo. Diskretno okretanje zupcanika, ok, razmislicemo o tome svakako, kao i o blagoj promeni pozadine da ne bi bila suvishe napadna. Sto se dizajnerskih pravila tice, da tako kazhem, postujem sve sta mi javnete, ali su sajt radila dva coveka u koje imam puno poverenje da ce napraviti stvar kako valja i "po pravilima", mada mi to nikada nije bilo toliko vazhno.

Ono sto je (moj) bottom line jeste da je ovaj sajt moderniji, lepsi, prijemciviji i pruzha more mogucnosti. Prosli je bio prilicno statican i nemodularan, a bogami i zastareo. To je direktno uticalo na to da se ljudima ne dopadne bas na prvi pogled, nego da ostanu zbog vesti, a sada se mozhe dogoditi i suprotno.

Sajt nije underground, pa da vodimo racuna o takvim stvarima, sto ne znaci da nekada nece biti, ili da se nece pojaviti neki drugi. Ali imajuci u vidu sve dizajnove rura (pri cemu cu vas podsetiti da su 4 od 5 bili sa zelenim tonovima), ovo je svakako korak napred.

Link to comment
Share on other sites

-veci logo, plus da bude chist ne znam kakve su ono fleke preko, tone u pozadinu i gubi se pritom

-za mene je nekako obavezna maslinasto zelena

-ona bledo-zuta na vrhu mi je skroz glupa

-ako ce ipak maskirna pozadina da se menja predlozila bi zupchanike ali ne upadljive

toliko za sada od mene ovako na brzinu

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Maskirno je OK, sviđa mi se.

Slažem se sa DŽ oko zupčanika, lepše bi bilo da je čist.

Na početnoj strani je blaga konfuzija zbog kojekakvih reklama i najava u prvom planu. Mislim da bi bolje bilo da se rasporede sa strane. Manje su upadljive, a tu su. Desna traka zvrji prazna.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

@ loopy - Dopada mi se to sto veliki broj vas govori "reklame, i još reklama", a zapravo ovaj sajt ima samo dva bannera. Prethodni dizajn je na centralnom delu često imao i tri bannera (a najmanje dva), plus serijal bannera i sa leve is a desne strane.

nisi me razumeo. nemam ja nishta protiv banera, ali mi se ne svidja kako su organizovani. znachi uchita se stranica, i shta ima u prvom ekranu (bez skrolovanja). ogromna slika, linkovi, i reklame na dnu. znachi automatski mora da se skroluje odmah u pochetku da bi se videle vesti. to mi jedino smeta. ne znam da li si u poziciji da mozda malo drugacije pozicioniras banere tako da vesti budu u prvom planu.

takodje mi se svidja ideja da se stvari krecu na sajtu (tipa logo, ili mozda neki linkovi).

osim toga, sve mi je ostalo super: boje, pozadina, a i sada je sve mnogo funkcionalnije. mnogo mi se svidja kako ste podelili vesti kada su od prethodnog dana.

Zastava101Mala.jpg
Link to comment
Share on other sites

svidja mi se zupcanik u pozadini In House i New Files :]

refleksije gore i na freemanu su ok, al dobro, freeman ce da nestane svakako :P

eventualni predlog za link bar pored logoa :

da se na rolover iza slova pojavi diskretan rotating zupcanik (ali diskretan naravno ne znaci neprepoznatljiv :P), i to tipa on mouse ovde da izroni od dole, dok je mouse na linku, da stoji iza slova i na mouseout da ode gore... mozda ??

:)

ivica isto.. ta crna linija... mozda da se nadje nesto iskrzano/spaljeno/nagrizeno, pa da se tiluje, al tu mora da se pronadje dovoljno visoka/siroka slika, da ne bi tile dosao previse do izrazaja...

boje su kul, maskirno i meni ne lezi nesto posebno, al dobro, toliko ljudi je pljuvalo, pa cu ja preskociti :D

elem, kontam da su desne 2 kolone previse prazne zato sto jos uvek nema dovoljno dogadjaja... ali onda, da li ce ikad biti dovoljno dogadjaja da popuni What's Up do kraja ??

da ne pricam o skroz desnoj koloni...

preveliki skrol moze da se resi eventualnim sredjivanjem starijih vesti, i to tipa da se sve vesti koje su out of date (stare dan/dva/tri, zavisno od raspolozenja) smanje tako da se ostavi samo naslov, i "view full story" link koji bi expandovao celu pricu (jelda :P).

sto se tice maskirno zelene... jes da je tradicija, i da smo svi navikli, al ovaj izgled i paleta boja mi je skroz ok. ako vidite neki kvalitetan nacin da ubacite i maskirnu, ja cu to kupiti, ali nije o glavu :)

ujbt, al se raspisah [:D]

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

Hvala za komentare! Sto se rezolucije tice, radili smo da sajt bude ok za 1280x1024, sto je trenutni standard (17" i 19" LCDjevima je to nativna), gde se vide i prve dve vesti uz sve ostalo. Jedan banner svakako leti odatle, a potrudicemo se i da jos malo doteramo taj deo price.

Chat ce svakako u jednom trenutku proraditi, videh da je pitao dovla, a skrolovanje se sredjuje tako sto ima samo dva dana vesti, to nije nista puno :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...