Jump to content

Poklon za 18.


Recommended Posts

Nisu kontradikcije ... rekoh da je izkomercijalizovan u tom kvazi urbanom svetu zbog svog lifestyle-a, a ne slika.

Slike su mi gotivne zbog nachina slikanja, preciznosti, jarkosti boja itd itd.

Kutja jeste zanimljiva ali to spada pod onaj deo komercijalizacije i "ludog" zhivota cime je pokushavao da "pogura" svoja umetnichka dela.

ako pod nachinom slikanja podrazumevash stvari kao stil nanosenja boje, klasichne kompozicione tehnike tog slikara onda dali nema nista posebno sto se ne moze naci i kod josh 10 slikara druge polovine 20-tog veka.

dalija chini dalijem njegova estetika, filozofija, teme slika, a ne kolorit ili karakteristichni potezi cetkicom.

Koja tachno filozofija? Bitju papucha jer je to romatichno?

Estetika koja je po meni kichasta kao na primer ona njegova kuca/muzej.

Koje teme slika? Slike su totalno netematske osim ako u svemu ne vidish neku poentu tipa sat se topi ... vreme nije konzistentno, vreme nam istiche, bla bla trutj ....

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 434
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

vidi se da si LDP-ovac. pare su ti najdraze. [:D]

cisto teorijski pitam, da li bi za neku vecu svotu novca, uradio neke stvari koje nisu u najuzem smislu te rechi - prirodne ili moralne?

[;)]

pare si sredstvo za postizanje cilja. a cilj je najvazhniji ;D

chisto teorijski, ne znam dal mislish na ono "shta bi od ova tri izabrao da uradish za milion dolara...", ili uopshteno o kanibalizmu? ;]

ne bih jeo ni za pare... sve pare ovoga sveta. do dushe, iako je ta pricha da ti ponude ne znam koje pare apsurd... mozhda bih pristao ipak ako je cifra nikada pre toga vidjena... pa iste pare upotrebio za ostvarivanje najmrachnijih mogutjih planova. nihilizam at its best, i do toga bi me doveo sam chinj zhdranja, to jest, shta on predstavlja za mene :]

sorry za off

Link to comment
Share on other sites

Nisu kontradikcije ... rekoh da je izkomercijalizovan u tom kvazi urbanom svetu zbog svog lifestyle-a, a ne slika.

Slike su mi gotivne zbog nachina slikanja, preciznosti, jarkosti boja itd itd.

Kutja jeste zanimljiva ali to spada pod onaj deo komercijalizacije i "ludog" zhivota cime je pokushavao da "pogura" svoja umetnichka dela.

kontradikcija: gotivish njegov nachin slikanja, a nashao bi 10x bolje u njegovom fazonu

naravno da je iskomercijalizovan, al malo mi je uvek bzvz da se umanjuje vrednost nechega samo na fakatu da je neshto iskomercijalizovano. pre bih umanjio vrednost na tome da imash jedno 60 njegovih grafika koje bi ti i ja bolje nacrtali, a stoje po muzejima i koshtaju ko zna koliko.

si bio u kutji ? ne kapiram kako mozhe da bude komercijalizacija kad je to kao njegov muzej, sve shto je tamo je njegovo. mene lichno kod njega smara shto 80% njegovih slika je zasnovano samo na jednom njegovom problemu da je bio impotentan .. mada priznajem da je glupo ispitivati nechiju inspiraciju.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

kontradikcija: gotivish njegov nachin slikanja, a nashao bi 10x bolje u njegovom fazonu

naravno da je iskomercijalizovan, al malo mi je uvek bzvz da se umanjuje vrednost nechega samo na fakatu da je neshto iskomercijalizovano. pre bih umanjio vrednost na tome da imash jedno 60 njegovih grafika koje bi ti i ja bolje nacrtali, a stoje po muzejima i koshtaju ko zna koliko.

si bio u kutji ? ne kapiram kako mozhe da bude komercijalizacija kad je to kao njegov muzej, sve shto je tamo je njegovo. mene lichno kod njega smara shto 80% njegovih slika je zasnovano samo na jednom njegovom problemu da je bio impotentan .. mada priznajem da je glupo ispitivati nechiju inspiraciju.

Hteo sam retji da ima istih i boljih slikara ali je ovaj napravio ime na extravagantnom zhivotu ili kako ga vetj zhelish nazvati.

Bio sam u kutji. Pa iskomercijalizovano je jer opet potencira to kako je on bio "lud i kul" opet po shvatanjima urbane fele dok je vetjina toga po meni kich sa nekoliko izuzetaka.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ocemo realno da kazemo zasto je postavio sliku? to je barem moje misljenje.

vidim tu sliku slatke devojcice fenserke i odmah kontam sta bi mogla da pozeli i dajem predlog

vidim sliku ribe sa 5 pirsinga kosa pola roze pola crna odmah kontam da treba da joj kupi kesicu bombona u koje je stavio eksere

vidim sliku ribe u martinkama sa crnim karminom u emo fazonu odmah kontam da treba da joj kupi zhilete na kojima je nacrtao tuzne smajlije

vidim sliku ribe sa satiranom kosom obucena po "najnovijoj fensi modi" odmah kontam da treba da nabavi cecin cd sa potpisom

uostalom kuzite poentu?

da ne hejtujete odmah ovo je sve stostruko preuvelicano.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

vidim sliku ribe sa 5 pirsinga kosa pola roze pola crna odmah kontam da treba da joj kupi kesicu bombona u koje je stavio eksere

[roflmao]

jao boze, koliko vi nemate p posla :)) kako je gotivno biti riba, okacis sliku, i gledas 5 strana topica majmuna koji pricaju o tebi [roflmao]

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

slikarstvo = zanatski deo + umetnicki deo i ne vidim zasto bismo to gledali odvojeno. a dali je i tehnicki bio solidan slikar, sad sto nekome ne odgovara njegov stil (mislim na samu tehniku, pristup) to je druga stvar, da je on negovao barokni realizam, pravio bi takve slike...jedno je kad neko bezi u stilizaciju i ekspresiju zato sto ne ume da slika, a drugo zato sto mu je to trip, to se vidi za tri sekunde pogleda na necije delo. a jeste bio blesav i neobican, naravno, za to su se odmah uhvatili svi zivi urbani carevi i eto komercijalizacije, pa je on reko 'taj rad, sad cu i ja da se zebavam', ali ga to ne cini losijim slikarem, to su babe i zabe.

maude, grafike su mu dobre, nije to bas tako

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

probaj da ga nadjes preko majspejsa:)

Tako je Coka rekao Legeru da mora da pusti neke stvari,i on pustio majstor:)))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

morash da gledash odvojeno jer je u suprotnom npr Tapi bio odlichan slikar sa svojim hiper realizmom. tehnika se moze nauchiti, dok se izraz, dubina, ima ili nema

cekaj, nisam siguran da te razumem. ja kazem da ne treba gledati odvojeno. znaci, gledas u svakom slikaru oba faktora. po toj mojoj logici tapi ispada bezveze slikar posto nema ni f od filozofije, pa u proseku, ako ga ocenjujemo od 1-10, dobice 8 recimo za zanat i 0 za 'dojam' i to je 4:) banalno, ali dobro, da rastavim na cinioce:) onaj kome fali jedno nije kompletan umetnik. a trip da je slikanje samo zanat ce uvek da zastupaju hiperrealisti jer nemaju nikakav trip kojim ce da podrze svoju tehniku, a opet, nadobudni alternativni urbani vikend moleri ce da zastupaju trip 'umetnost tece iz mene' i 'bitno je sta sam hteo da kazem'.

na stranu sto tapijev hiperrealizam nije nesto, kad pogledas one amere oces da se upucas, rade bolje nego fotografije, a tapi je uvek imao nekako plakatne boje, trebalo je da nauci da mesa:) ovo nema veze sa samom diskusijom, al dobro, maj dva dinara za tapija...

kao recimo oni likovi koji kopiraju dela starih majstora, od silnih kopija 'bogorodice u stenama' od leonarda barem pet su bolje tehnicki od leonardove, znaci, bolji potez, bolje mesanje itd. ali ti likovi su samo odlicne zanatlije, vrhunski tehnicari, ali je leonardo bolji slikar.

a o tome da se dubina ima ili nema, tu se mogu delimicno sloziti, tj znam sta hoces da kazes, ali tu ima dosta faktora. hocu da kazem da se i to uci. naravno, ako je neko totalno operisan od neke kreativnosti, ne mozes da mu implementiras istu, ali i to je (donekle naravno) neka vrsta zanata, treba ti obrazovanje, poznavanje odredjenih stvari itd. tu isto postoje forice kako-sta. kazem opet, donekle.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Bottom line: Hvala svima koji su postovali svoje predloge. Nije ih mnogo bilo ali vazhno je da su bili kvalitetni predlozi :)

Ne razumem zashto I DA SAM postavio topic samo da se hvalim kako imam devojku vi ne biste postovali na foru "bash nam je drago", "dobro blago tebi, daj broj njene drugarice", "kad bih ja nashao neku normalnu [:D]" itd. Zashto se odmah osecate tako ugrozhenim, da se branite napadom na mene/nju?

P.S. Mozhete lock the thread...

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem zashto I DA SAM postavio topic samo da se hvalim kako imam devojku vi ne biste postovali na foru "bash nam je drago", "dobro blago tebi, daj broj njene drugarice", "kad bih ja nashao neku normalnu [:D]" itd. Zashto se odmah osecate tako ugrozhenim, da se branite napadom na mene/nju?

Sta bi tu bilo zanimljivo?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...