Jump to content

obnova gazele


kRiK u tAmI

Recommended Posts

5 dana mass akcija na brankovom mostu random svakog meseca, ne vishe(znachi 2-3 kera). posle to moze da se smanji. i kazna koja nece biti 5k nego 15k. ili pak mass akcija 5 dana, a posle toag svaki dan ker na kraju brankovog mosta u shpicu.

pa da vidish kako bi se poshtovalo.

shto se tiche taksija njih ima, ali ako obratish paznju sledeci put kad a budesh prelazio most od 10 vozila koja idu zutom trakom samo je jedno taksi. uostalm ako i tu bude problema i njima zabraniti zutu traku. dakle samo gsp+hitne sluzbe.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Je l' moze most od lego kockica?

moze bole, ako cesh ti biti hepi :)

ma samo da je brzo enshto 2-3 dana, ovo sa zutm trakom je izgleda previshe zajebano realizovati. previshe tu logistike i para treba:)

brate, kola su za neke potreba a ne luksuz... to sto neko vozi auto ne znachi da treba da crkne u guzvi, mkay? :)

Link to comment
Share on other sites

pa i ovako crkavash u guzvi, ja ti samo nudim opciju da stignesh do centa za 20 min a da ne idesh kolima,+ josh dobijesh na vremenu koje ti ode dok ne nadjesh parking mesto.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Beogradu definitivno treba jos barem jedan most.

Zbog te vrle cinjenice, beogradska panduracija svesno dozvoljava koriscenje zute trake svim vozilima na brankovom, jer bi u suprotnom bila tolika guzva za automobile u standardnim traka, da bi to bilo nepojmljivo! Nisu oni tol'ko glupi, palo im je sigurno na pamet da bi mogli da redukuju tu zutu traku, ali sta bi onda dobili?

Slicna stvar je na autoputu, kod prilaza gazeli. Mozes koristiti traku skroz desno, ali moras nekako obici policijska vozila koja stoje pri ukljucenjima + oni zastitni, plasticni stubici. Nece te niko kazniti za tu voznju though.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

kad bi se stvari dovele u red, ubedjen sam da bi mas ljudi onda ishlo busom umesto kolima, tako da bi se guzva manje vishe dovela na istu meru kao i sada.

glupi su, korumpirani, i zabole ih qrac.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Ja u centar idem ili peshke ili busem, upravo zbog guzve. Medjutim, nemam neku pomoc u vidu zhute trake jer ono Kralja Milana i slicne ulice sa dve trake od kojih je jedna zuta nikad nemaju manje guzve jer taksista u beogradu ima kao i svih drugih automobila ;))

A preko mosta prelazim samo sa jednog kraja na drugi, tako da to sto se zuta traka koristi i za vozila mi koristi, jer se na most ukljucujem sa desne strane, pa bi napravio vecu guzvu dok bi me neko iz centralne trake pustio da se ukljucim u saobracaj nego da idem pravo zhutom trakom. Da bi zhuta funkcionisala, kod nas vozaci moraju da imaju kulturu toga da pustaju druge, sto nemaju (ja to recimo radim u 80% slucajeva).

Link to comment
Share on other sites

Slicna stvar je na autoputu, kod prilaza gazeli. Mozes koristiti traku skroz desno, ali moras nekako obici policijska vozila koja stoje pri ukljucenjima + oni zastitni, plasticni stubici. Nece te niko kazniti za tu voznju though.

u sredu i juče su kažnjavali kod uključenja kod arene, i to sam čak video da pandur juri lika koji je bio u žutoj pa se prestrojio kroz dve trake.

Link to comment
Share on other sites

pa i ovako crkavash u guzvi, ja ti samo nudim opciju da stignesh do centa za 20 min a da ne idesh kolima,+ josh dobijesh na vremenu koje ti ode dok ne nadjesh parking mesto.

margi, ja kod zubara idem u 45 blok skoro (gandijeva)... koliko bi mi trebalo busem od visnjicke banje do 45og? 2h minimum + gomila maltretiranja... ovako sam za cirka sat vremena u tom pravcu, a nazad mi malo duze treba zbog guzve :) bus nije uvek resenje... ne treba ja samo da "odem u centar" ili slichno :)

Link to comment
Share on other sites

parkirash kola pa idesh busom kroz deo na kojem je guzva, niko ne ochekuje da se ti odreknesh kola. da se pogreshno ne razumemo, volim i ja da se vozim istim;)

ne razumem zashto ste se vi nashli ugozeni ovakvom idejom, pa to nije neshto novo, ono kao, to pishe u zakonu o saobracaju.

nego je problem shto se mass vozacha smatra vecim ljudima od onih shto se voze busom, tj da imaju neka veca prava samim tim shto postoje, pa kao gledaj sad zli margi predlaze da se poshtuje zakon, zbog toga cu morati da idem preko mosta 10 min duze. tj chim imam kola ne daj boze da onaj lik busom stigne pre mene, jer ja pljujem u pm za gorivo dok uzivam u komforu. ova analogija sa mnom je chisto tu zbog priche, ne kazem da ste vi takvi.

shta bi tek bilo da prichamo o ideji parni/neparni dani - brojevi registracija? a to ej realno buducnost, jer most nece biti gotov skoro, a sranje je sve vece i vece, neko ce reci da je tako samo trenutno jer se popravlja stari most ali chinjenica je da je situacija iz godine u godinu sve gora.

rekoh da ne znam kakvo je stanje u drugim delovima grada ovo sam samo rekao za novi beograd, tj moja interesna zona a to je ujedno podruchje gde se 70% tranzicija obavi samo do uzeg centra i nazad.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

ma nema nikakve filozofije u celoj prichi, statistichkom obradom podataka je vetj pre 10 godina bilo jasno da ako se nastavi razvijanje saobratjaja u prestolnici da treba josh 4-5 mostova, preuredjenje centra za parking, razvijen javni saobratjaj sa mass tranzit sistemom. shta je uradjeno od toga ? asfaltirali su par puta neke ulice. naravno nishta se netje desiti dok ne bude neizdrzhivo, a i onda tje se primeniti klasichno reshenje seci ushi pa dupe zakrpi. nisu nishta ljudi krivi, lako bi se sve dovelo u red kad bi postojali uslovi.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...