Jump to content

Deadline - 14 Maj


Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Realno drashko reci ti nama lepo sta to tacno kostunica radi da zadrzhi kosovo u srbiji? Koji je to master plan? Eto ja nisam cuo ni za jedan. Realno to je jedina stvar zbog koje kazes da ga podrzavash, a eto mene interesuje sta on radi na tom polju? Ili kao sto rece ramirez to nije za nas smrtnike?

kako ne mozes da razumes, da su KiM jedina stvar koja je DSS-u bitna u ovom trenutku?

rofl Ne razumem zato sto imam razum koji funkcionise. Kosovo nece sacuvati palamudjenjem po srbiji parolama NE DAMO KOSOVO ... sudbina kosova zavisi iskljucivo od spoljnih odluka na koje se mali voja uopshte ne koncetrishe ili josh bolje ne obazire. Kad ta spoljashnjost odluchi da kosovo ide ono ide a ako se voja bude pravio pametan eto nam i novog bombardovanja chisto da ti pobije tvrdnje na vise frontova ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ne mroash, ali se pak hvatash. nisam video da hvalish voju za neshto drugo sem oko kosmeta.

a mozhda sam se pogreshno izrazio. plan nije losh... plana nema. to shto se zove "manje od nezavisnosti a vishe od autonomije" je sharena lazha. ne postoji ni izraz za to. kako da podrzhim strategiju za kosmet kada je nema. ili je ima ali mi smrtnici nismo uputjeni u nju jer nas se to ne tiche? and whats with the "prekinutjemo odnose sa zemljama koje jednostrano priznaju nezavisnost kosmeta"? to izjavish, pa poreknesh i mislish da tje svi zaboraviti?

плана има, и баш тако је дефинисан. то што ниси желео да се удубиш у суштину значења, већ си пожурио да папајгајски поновиш оцене тог плана од стране оних који желе независност КиМ, више говори о теби него о плану.

има и стратегије, али не пратиш како се развија. ја сам задовољан.

самоуправа Шиптарима, а суверенитет Србији. шта је ту нејасно? има бар десетак асиметричних решења у свету какво ми предлажемо. Владета Јанковић је твоје питање одговорио "узмите највећу аутономију коју у свету ужива неки регион или мањина и дајте је Шитарима". и?

нико није рекао да ће прекинути односе. то су медији пренели тако. речено је да ће признавање КиМ "имати озбиљне последице по односе Србије са тим земљама". да, крајња мера је и прекидање односа, али шта си се за то одмах ухватио. постоји читава лепеза могућности. Тадић је рекао да се односи неће мењати без обзира на статус КиМ!!! то је карт бланш за независност. можда се са њим слажеш?

a ja "znam" da je ovo poslednji manevar jer analiziram stvari logichki a ne emotivno. jedina, i ponavljam, jedina shansa da kosmet ostane u okviru srbije je ruski ili kineski veto. o verovatnotji da se tako neshto desi netju ni da razmishljam (nishta manji presedan nije bilo bombardovanje jedne suverene zemlje u evropi pa se rusi nisu pretrgli. chak su poslali primakova ovde sa chuvenom prichm o ravnom stolu), a chak i da se desi... shta onda? mislish da tje shiptari da se pomire sa tim i postanu lojalni gradjani?

нећемо да причамо о вету, и то је крајња мера. мада је и идиоту јасно да ће Руси лупити вето уколико САД слепо наставе да гурају овакав Мартијев план. права снага вета је да се никад не употреби, него да се незадовољство стране која има вето испегла пре гласања. Русија врло активно користи тај приступ. опет не пратиш развој ситуације.

није Примаков причао о равном столу него Марти. прочитај мало шта Примаков говори о тим догађајима.

уопште ме не интересује како ће Шиптари то да поднесу. то је њихов проблем. наш је да натерамо УН да спрече да истребе оно мало Срба доле.

опет је Владета рекао о интеграцији "да је на Шиптарима да одлуче о степену интеграције". проблем с тобом, Рамизе, је што недобронамерно анализираш ситуацију. имај мало добре воље, примени позитивистички приступ, чуј шта се каже...

ne zheli da se potrudi... taj komentar je previshe cinichan i nekonstruktivan. jednostavno nije u ljudskoj motji da ujedini radikalsku i socijalistichku srbiju sa "demokratskom". predsednik ili ne, on je i dalje chovek a to je jednostavno neizvodljivo za choveka. shto se mene tiche, to konstatovanje stvari mozhe da se shvati kao pokushaj da se urazumi birachko telo ove "druge" srbije, da vidi gde ih je njihova politika dovela i koje su mogutjnosti demokratske srbije.

можда ти мислиш да је немогуће, ја опет мислим да није. треба поћи са позитивистичког становишта, значи не ко шта неће, него ко шта хоће. и демократе и радикали су људи са својим потребама, и сигуран сам да је добар део тих потреба исти. на председнику и премијеру је да испеглају што је могуће више неравнина, и да раде у интересу најширег слоја људи. увек ће бити незадовољних, али циљ је да они буду маргинеалне групе, тј. да већина буде задовољна.

брзина или пут и ток реформи није апстрактна ствар. иза различитих тежњи по овом питању су лични интереси сваког појединца. не треба пеглати питање брзине или тока, већ тангирати проблеме који се налазе иза преференција о току или брзини. онда ће ток и брзина сами да конвергирају.

нигде не идеш са две Србије. и једна и друга имају планине негативистичких аргумената о оној другој. кажем ти, крени позитивистички... добронамерни дијалог има моћ сваки проблем да превазиђе.

pogrshno rezonujesh stvari. probaj ovako... na zapadu prichaju kako je u srbiji nedovoljno jaka demokratija, reforme idu jako sporo, radikalska podrshka raste... i onda ode taj predsednik, ili kogod, i kazhe da je sve to tachno, da problem postoji. ali da ne treba ditji ruke jer je to ipak samo jedan deo srbije, i da postoji i ona druga, takozvana demokratska ili proevropska. i oni napolju dobbro shvataju shta to znachi... jer ZAISTA postoje te ve srbije o kojima prichash. kooperativna i nekooperativna. nije kul da si kooperativan, ali je to nuzhnost. valjda ti je poznat pojam politichke nuzhnosti. iste one nuzhnosti koja je zahtevala da se reforme sprovedu munjevito posle pada slobinog rezhima. nuzhnost koju dss i voja ne zhele da razumeju.

a ovo za platjanje glave ne kapiram? shta, kao on je prihvatao sve shto su diktirali pa se smuchio nekim patriotama koji su ga roknuli?

погрешан приступ!!!

председник има да каже да НЕМА две Србије, већ да ЈЕДНА и ЈЕДИНСТВЕНА Србија, пати од великих, делом споља наметнутих проблема, који изазивају тешке унутрашње поделе, и да би "пријатељи" требало да помогну ЦЕЛОЈ Србији тако што ће бити пријатељи, а не "пријатељи".

политичка нужност је реална, али недостатак воље да се политичка нужност минимизира је јавашлук и вазалство. то није политика. песпоговорно испуњавање захтева није уметност могућег, већ показатељ политичке неспособности.

или се смучио газдама, јер није хтео више да буде вазал, па су га зато рокнули?

CELA srbija ima razlichit stav po pitanju kako da ostvari tu bolju budutjnost.

a kad se pricha o politichkom centru, misli se na univerzalni, referentni sistem a ne na lokalne prilike. pa je tako na mestu moja konstatacija da je ds na istoj udaljenosti od centra u smeru ldp-a kao shto je dss u smeru srs-a. ne postavlja se centar u odnosu na jachinu ili velichinu stranaka. po ovom tvom, da uzmemo da je stormfront politichka partija i da ima recimo 25% birachkog tela... srs bi bio politichki centar u odnosu na njih i dss recimo.

лдп-дс-дсс-срс/спс

јел' ок овако? како је ДС ту икакав центар?

a najvetji zajednichki delioc u sadashnjem stanju za ove stranke je jedan. imaju totalno drugachije poglede na to kako dotji do bolje budutjnosti. totalno drugachije poglede na to kako se treba postaviti prema svetu. u tom svetlu, sabiranje srbiju pod jednu kapu jeste asimiliranje jednog tabora u drugi.

ma de je bila tuzhna pozicija. od miloshevitjevkse, zlochinachke i mrachne srbije, smo postali demokratska, izdrzhljiva, proreformska i nasmejana srbija. makar shto se stranih medija tiche. popravljaju se odnosi sa vetjinom bitnih drzhava-igracha. izruchuje se miloshevitj i drugi hashki optuzhenici. gleda se u svetliju budutjnost bez obzira na sve prepreke. i zashta su nas to ucenjivali osim da se pohapse optuzhenici? dal je tebi jasno da ti optuzhenici ne treba da se hapse jer to evropa ili amerika zahtevaju, vetj zato shto to moral nalazhe. a pricha da "ako mi ne mozhemo da im sudima, niko netje", je pishanje uz vetar. ja na ta izruchenja uopshte ne gledam kao na ucene koje je jadan zoran morao da ispunjava, vetj na neshto shto mu je bila duzhnost kao choveka i shto je trebao da uradi i da nije bilo "pritisaka".

то што смо насмејани у страним медијима је стварно кључно.

немој ми, молим те, о моралној потреби денацификације и суочавања са прошлошћу. мало ћу да кркам вола са братом Радованом, а онда ћу да га прогласим зликовцем. иди бре, не буди наиван.

проблем са тобом, Рамизе, је што си на далекој маргини и у дубокој мањини, а не прихваташ политичко-демократску реалност да већина влада уз уважавање права (али не у потпуности и жеља) мањине. теби не одговара права демократија, ти би диктатуру демократије какву заговара ЛДП. симптоматично је да је политички утицај обрнуто сразмеран екстремизму идеја.

te mikroskopske partije koje danas ne postoje su bile isti faktor u dosu koliko i dss. i smeshno je to "oterao ih djiki iz vlade". sami su izashli. nisu bili spremni da pristanu na neke stvari, izmedju ostalog, i one nuzhnosti koje sam napomenuo i izashli su. i ne samo da su se povukli, nego su chinili sve u njihovoj motji da se sabotira rad dosove vlade. a birachi samo imaju da prate dve priche na tv-u... dosovsku koja insistra na shto brzhm reformama na jednoj strani, i voju koji se deklarishe kao legalista i koji upozorava narod da dos ne radi po zakonu, ustavu, itd. i narod, glup ko shto jeste, se uhavti za te priche i zato sad i imamo situaciju u kojoj smo. zato dss i ima podrshku ovih 15ak%.

po ovome shto si ti napisao ispada da je voja jadni hteo da reformishe ali ga je nitkov djindjitj oterao i tako uskratio sve nas za tandem iz snova.

брате мили, Воја и Ђики су се попичкали око власти. Воја, се осетио искљученим из управљања државом, појединачни трабанти из ДОС сазвежђа уз Ђинђића су имали више моћи од ДСС-а у Србији, иако је ДСС био егал са ДС-ом по броју мандата. и кад је ДСС хтео да испреговара нову равнотежу, био је напушен, изашао је из Владе, па га је ДОС на челу са Чедом, најурио и из Скупштине.

a ti ne morash da prichash o ucheshtju dss-a ili voje u atentatu... ali to netje nestati. to je bilo politichko ubistvo koje je mozhda organizovao i izvrshio DB... ali kome je opet bila potrebna neka politichka podrshka. a ne znam ko tje da me ubedi da su sps ili srs bile te stranke koje su trebale da obezbede tu vrstu podrshke.

e, ja ntju da pricham o ustavu. jednostavno mislim da zasluzhujemo bolji ustav i ne vidim zashto nije mogao da bude bolji kad se pisao. da ne spominjem shto imam ogroman problem oko same procedure donoshenja istog.

"стварао климу за убиство премијера" - глупљу ствар не памтим да сам чуо. колико су само ДС и остали тада пљували и пљују по Коштуници на свим могућим основама (од мачака, до новог Слобе), па то не може ни приближно да се упореди са пљувањем по Ђинђићу. то је део политичке борбе. да је којим случајем Воја убијен, јел' требало оптужити Ђинђића за хушкање и припремање јавности?

не мораш да причаш о Уставу, али има да га поштујеш, или има да робијаш. то је демократија.

to nije tek tako neka zamerka. to je prime evil. to je kljuch problema i reshenje stagnacije. a dss nije prstom mrdnuo da se to reshi. ne da nisu dobrim delom, nego nisu uopshte kadrovksi reformisane, a tehnoloshka i doktrinska reforma je mazanje ochiju.

kad je to recheno, trebalo bi da bude jasno da tu nema vishe mogutjih pristupa reshenju problema. jedini svrsishodan pristup je da se rushi ceo taj sistem i postave novi temelji. cela ta ekipa ljudi da se izbaci, da se sudi onima kojima treba a ostalima da se zabrani pristup i rad u bio kojoj drzhavnoj sluzhbi ili firmi. ovakve kakve su, nisu nam potrebne. te sluzhbe ne sluzhe da se bore za interese drzhave, one se bore iskljuchivo za svoj interes, za svoj status u drzhavi. one se ne bore protiv neprijatelja drzhave, oni se bore protiv naroda ove drzhave. nisu prstom mrdnuli tokom kosmetske krize devedesetih, ili crnogorskog pitanja. ni sada povodom vehabija for that matter (zajebi shta vam rts kazhe. dovoljno je da skapirate da svaki lik u tom novom pazaru zna isto shto i DB zna o tim teroristima). nisu prstom mrdnuli u inostranstvu. nikakvo prikupljanje dokumenata i svedoka za hashke odbrane ili neshto slichno.

ne mozhe se sistem sluzhbi, takve kakve su, jednostavno "upregnuti" da krene da radi u drzhavnom interesu sa istim kadrom kao i do sada. a ako mislish da lupetam, wait and see. videtjemo shta tje uraditi "sada kada su nam najpotrebnije"...

i ja nisam frustriran brzinom reformi. ja sam frustriran sa nepostojanjem istih.

a za ovo poslednje ti je igor dao dobar reply. ja mogu da ti dodam jedan R O F L :]

i da istaknem kako ne verujem da DB uopshte sluzhi nekom politicharu. naprotiv.

многи су избачени из Службе, многи нови су примљени, бивши начелник робија... треба времена за реформу.

размишљаш лаички. и сам радим у државној институцији и својим очима видим колико реформе теку споро, постоји милион проблема, и чак ако су 100% кадрова посвећени променама. држава је огроман, међузавистан систем, њена реформа се не врши тако што пуцнеш прстима.

слажем се да ДБ није на висини задатка био ни у једном случају који си навео.

реформе постоје, само их не видиш, јер немамо "медијског" премијера да иде около и да уз фанфаре и чирлидерице најављује сваку ситницу.

уосталом Светска Банка нас је прогласила прошле године за лидера реформи у свету. можда Рамиз ипак боље види ствари од Светске Банке? ево Волфовиц ће да лети, па да ми тебе истакнемо као наследника? [:)]

по свим истраживањима свих релевантних међународних организација од Фридом Хауса и Амнестија до Стејт Дипартмента и Светске Банке, позиција Србије се поправља по скоро свим показатељима. проблем је што "другој" Србији не иде у главу како ико осим њих може ишта да реформише, па имамо парадоксалну ситуацију да нас странци хвале, а изунутра испаде да се враћамо у 18. век...

један пример у последњих неколико година о злоупотреби БИА-е, молићу...

Realno drashko reci ti nama lepo sta to tacno kostunica radi da zadrzhi kosovo u srbiji? Koji je to master plan? Eto ja nisam cuo ni za jedan. Realno to je jedina stvar zbog koje kazes da ga podrzavash, a eto mene interesuje sta on radi na tom polju? Ili kao sto rece ramirez to nije za nas smrtnike?

rofl Ne razumem zato sto imam razum koji funkcionise. Kosovo nece sacuvati palamudjenjem po srbiji parolama NE DAMO KOSOVO ... sudbina kosova zavisi iskljucivo od spoljnih odluka na koje se mali voja uopshte ne koncetrishe ili josh bolje ne obazire. Kad ta spoljashnjost odluchi da kosovo ide ono ide a ako se voja bude pravio pametan eto nam i novog bombardovanja chisto da ti pobije tvrdnje na vise frontova ...

управо се Воја и сконцентрисао на спољну политику да спасе КиМ. план није тајна, то што немаш појма о плану само значи да се не удубљујеш и не информишеш, него паламудиш по "дифолту".

едит:

јебени квоутови...

Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

плана има, и баш тако је дефинисан. то што ниси желео да се удубиш у суштину значења, већ си пожурио да папајгајски поновиш оцене тог плана од стране оних који желе независност КиМ, више говори о теби него о плану.

има и стратегије, али не пратиш како се развија. ја сам задовољан.

управо се Воја и сконцентрисао на спољну политику да спасе КиМ. план није тајна, то што немаш појма о плану само значи да се не удубљујеш и не информишеш, него паламудиш по "дифолту".

To nije plan to je predlog resenja.

Strategija tjutanja?

Pa koji je plan? Kako se to skoncentrisao? Sa kim se sastao da pregovara van nekih obaveznih normi?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ja necu vise da objasnjavam nista jer ocigledno oni ne zele da razumeju neke stvari i misle da su njihovi stavovi aksiomi. Veze vi nemate sa politikom niti imate veze sa desavanjima, taj Cheda je jedan kriminalac kome se jebe za gradjansku Srbiju i sta ti ja znam, on je zeljan vlasti i da proda sve sto moze da bi zapalio odavde, jedini je problem sto to ljudi ovde ne kapiraju.... Tog Chedu su finansirali Shiptari za kampanju da bi se borio za nezavisno KiM, u svakoj normalnoj zemlji taj covek bi sad bio u zatvoru ili bi bio mrtav, to se svuda u svetu zove veleizdaja.

Onda Ramirez prica o nekim vizama kako ne moze nigde da putuje a nije se zapitao da li ima pare za to, putovao sam po Bugarskoj i Rumuniji i to bas pre nekoliko nedelja, znate sta kaze obican svet, ima sve moze svuda ali nemaju pare ni za sta, gomila njih ide da radi po belom svetu neke "pranje wc" poslove i onda se vrate kuci da pokrenu nesto, alo covece ja sam proputovao celu Evropu uzduz i popreko bez ikakvih problema sa vizama, nisu vize problem nego su problem pare, kad imas pare jebe mi se za vize, Bugari i Rumuni mislis da sad putuju na vikend turu u Pariz? Ne idu nigde imaju sve ali leba nemaju da jedu, cak zive bednije nego mi ali ti to ne vidis jer iz Srbije nisi izasao, niti te interesuje da se informises. Ti si ko neka baba sve znas iz kuhinje...

Ja ne znam odakle vama pravo da pricate o stvarima u koje se ne razumete, informisete se preko b92, od politike ne znate ni p, ne poznajete ljude koji su na politickoj sceni i koji su neki igraci u celoj igri i sta sad vi hocete?

Ja ne razumem sta vi sad najbolje sve znate jer ste culi na b92 nesto pa ste napravili svoju analizu, pokrite se usima i bolje vam je da ne pricate nista o politici jer ne znate ni 1% od toga sta se ovde desava.

Samo jos jedna stvar da vam objasnim zasto je Jugoslavija bila onoliko prosperitetna za vreme SFRJ i Tita, taj covek je shvatio da bogatijima od sebe nema sta da proda i da se sa njima ne hvata uopste, mi smo bili u nesvrstanima i imali smo posla sa najvecom bedom na planeti jer ti ne mozes nekome ko je bogatiji od tebe da prodas nesto vec samo onima koji su siromasniji, mi NE MOZEMO nikako da procvetamo ako udjemo u EU jer na bogatima mi nema sta da zaradimo jer smo sirotinja za njih, jedini nacin da Srbija stane na noge je da prodaje svoju robu trecim zemljama sveta kao sto je bilo i pre, mi smo od toga zaradjivali pare, prodavali smo im sve od oruzija do ajvara, urazumite se vise mi sa bogatima nemamo sta da trazimo jer to tako ne funkcionise kako vi mislite.

Edited by De1
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

A da ti si ortak sa kostunicom i bushov sogor od zaove?

Dakle pored fizike, matematike, unixa, perla, c++, c#, istorije sad si i politicki vrsnik. Svaka cast.

A stav "svi ste glupi nemate be pojma o cemu pricate" je sjajan srBski stav. Primenljiv od klupe pred lokalnim diskontom do poslanicke klupe.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

A da ti si ortak sa kostunicom i bushov sogor od zaove?

Dakle pored fizike, matematike, unixa, perla, c++, c#, istorije sad si i politicki vrsnik. Svaka cast.

A stav "svi ste glupi nemate be pojma o cemu pricate" je sjajan srBski stav. Primenljiv od klupe pred lokalnim diskontom do poslanicke klupe.

Haha, ja studiram nesto sto je usko povezano sa politikom i svakodnevno pricam i sa profesorima i sa drugim ljudima sa politicke scene, ja se aktivno bavim time i ne ucim politiku sa b92 nego iz knjige.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

To nije plan to je predlog resenja.

Strategija tjutanja?

Pa koji je plan? Kako se to skoncentrisao? Sa kim se sastao da pregovara van nekih obaveznih normi?

leleeeeee...

pa u poslednjih godinu dana se sastao i razgovarao sa vise zvanicnika svih nivoa i sa svih strana i napolju i u Beogradu, nego ijedan srpski premijer ikada za svog mandata. a da ne govorimo o ostalim nasim predstavnicima. sta sad, hoces da ti nabrajam?

izdahni brate Mohi...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ne samo njih dvoje, smenjuju se vec tri sata.

malo ds vs dss, pa onda malo srs vs ds, pa onda malo srs vs gej17, pamalo cheda vs svih.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

плана има, и баш тако је дефинисан. то што ниси желео да се удубиш у суштину значења, већ си пожурио да папајгајски поновиш оцене тог плана од стране оних који желе независност КиМ, више говори о теби него о плану.

има и стратегије, али не пратиш како се развија. ја сам задовољан.

самоуправа Шиптарима, а суверенитет Србији. шта је ту нејасно? има бар десетак асиметричних решења у свету какво ми предлажемо. Владета Јанковић је твоје питање одговорио "узмите највећу аутономију коју у свету ужива неки регион или мањина и дајте је Шитарима". и?

нико није рекао да ће прекинути односе. то су медији пренели тако. речено је да ће признавање КиМ "имати озбиљне последице по односе Србије са тим земљама". да, крајња мера је и прекидање односа, али шта си се за то одмах ухватио. постоји читава лепеза могућности. Тадић је рекао да се односи неће мењати без обзира на статус КиМ!!! то је карт бланш за независност. можда се са њим слажеш?

to da nisam hteo da se udubim u sushtinu bi mozhda stajalo da se juche prvi put ta floskula chula na tv-u. a ja ponavljam samo ono shto ceo svet ponavlja. nikom nije jasno shta to znachi. ili je mozhda i ta konfuzija deo masterplana?

a vladeta jankovitj je onda mogao da lepo kazhe i meni i celom svetu da se ipak radi o AUTONOMIJI neke vrste. ne postoji nishta izmedju autonomije i nezavisnosti samo razlichiti stepeni iste.

"to su mediji preneli tako"... aj razumeo bih da je b92 preneo tako da ocrni vladu, ali isto je u radio i rts. otjesh da kazhesh da je tijanitj zaspao? i koje su to druge mogutjnosti? "имати озбиљне последице по односе Србије са тим земљама" u prevodu sa diplomatskog jezika znachi "mi tjemo se ozbiljno naljutiti na te drzhave i nashi odnosi tje patiti zbog toga"

a uhvatio sam se za to zato shto je to nedopustivo. to su greshke iz proshlosti koj su nas dovele dovde. i naravno da se slazhem sa taditjem po tom pitanju. odnosi treba da ostanu isti bez obzira na ishod kosmetskog pitanja. zar ne razumesh da nam ne uzimaju kosmet sada, uzeli su ga '99-te. najbolje da smo prekinuli odnose odmah posle 5-tog oktobra zbog te chinjenice. prekini da razmishljash da si ti fatalistichka generacija koja mora da ispravlja sve krive drine. ko da srbija nikad u istoriji nije gubila teritorije i kasnije ih vratjala. ko zna shta tje se desiti za 300 godina. ali ja sam mishljenja da ne treba sad srozavati drzhavu i generacije mladih ljudi zbog toga shto tjemo da pishamo uz vetar zbog nekakvih principa.

нећемо да причамо о вету, и то је крајња мера. мада је и идиоту јасно да ће Руси лупити вето уколико САД слепо наставе да гурају овакав Мартијев план. права снага вета је да се никад не употреби, него да се незадовољство стране која има вето испегла пре гласања. Русија врло активно користи тај приступ. опет не пратиш развој ситуације.

није Примаков причао о равном столу него Марти. прочитај мало шта Примаков говори о тим догађајима.

уопште ме не интересује како ће Шиптари то да поднесу. то је њихов проблем. наш је да натерамо УН да спрече да истребе оно мало Срба доле.

опет је Владета рекао о интеграцији "да је на Шиптарима да одлуче о степену интеграције". проблем с тобом, Рамизе, је што недобронамерно анализираш ситуацију. имај мало добре воље, примени позитивистички приступ, чуј шта се каже...

hoho, kao shto sam pratio razvoj situacije pre bombardovanja. pa sam znao da je ruska baltichka flota na putu za jadran da bi "sprechila" nato? kao shto su s-300 malo-malo pa prelazile u kamionima preko grane da nas brane od dushmana? ispeglatje se nezadovoljstvo rusije sa nechim shto je njima u interesu. ima rusija planinu prechih stvari od srbije i poshtovanja medjunarodnih rezolucija vezanih za suverenitet iste.

ne, primakov je prichao. nema shta da ga chitam, mogao je da napishe da je marsovac neki to rekao :]

a tebe ne interesuje kako tje da podnesu, njihov problem kazhesh? kao shto je njihov problem bio i '99-te? drale brate, mozhe mene i tebe da ne interesuje kolko hotje to pitanje, ali se netje samo reshiti. njih itekako interesuje i imaju iskustva i mogutjnosti da se opet bore za to. a ti samo teraj UN da sprechava neshto. reci dal znash za ijedan sluchaj da je UN otkada postoji sprechio neko krvoprolitje?

a to shto vladete pricha, a shto ti ponavljash, mi sve lichi na pranje ruku. "ako ne dodje do integracije, njihova je krivica" pa koga bole kurac realno? njihova je krivica i za pochetak sukoba na kosmetu pa nikom nishta. koji je to argument za budutjnost?

mozhda nedobronamerno analiziram, ali ima prost razlog za to. prioritete za ovu drzhavu vidim na drugom mestu. i sa tim prioritetima o kojima ja mislim se vlada ne bavi jer svu pazhnju usmerava na populistichko forsiranje kosmeta.

председник има да каже да НЕМА две Србије, већ да ЈЕДНА и ЈЕДИНСТВЕНА Србија, пати од великих, делом споља наметнутих проблема, који изазивају тешке унутрашње поделе, и да би "пријатељи" требало да помогну ЦЕЛОЈ Србији тако што ће бити пријатељи, а не "пријатељи".

политичка нужност је реална, али недостатак воље да се политичка нужност минимизира је јавашлук и вазалство. то није политика. песпоговорно испуњавање захтева није уметност могућег, већ показатељ политичке неспособности.

или се смучио газдама, јер није хтео више да буде вазал, па су га зато рокнули?

ma jelte? kakvi bre spoljni pritisci utichu na podelu srba i srbije? srbija je podeljena od pamtiveka. da smo sami na mesecu zbog nechega bi se podelili. tako je sa svim nacionalnim i kvazi-nacionalnim drzhavama.

i shta ti uopshte znachi to za prijatelje? kako bi to oni trebalo da budu prijatelji i kako su to "prijatelji"?

kada oni trazhe da se izruche optuzhenici za ratne zlochince tu bre nema minimiziranja. to JESTE minimum. i to je jedino shto trazhe da se nastave pregovori sa EU. nije to pijaca da se cenkash oko svega.

i sad predsednik treba da ih zamoli da ne trazhe to zato shto to ne odgovara jednom delu podeljene srbije i ometa ujedinjenje iste? :p

a zapad je bio gazda djikiju po chemu? da, finansirali su ga i pomogli u svemu shto je radio da zbaci miloshevitja jer im je to bio cilj, ali ja neshto nisam primetio da smo postali puppet-state posle slobe?

i josh jedared... kakav crni zapad ubio zorana bre. ubio ga je DB i tachka.

лдп-дс-дсс-срс/спс

јел' ок овако? како је ДС ту икакав центар?

pa nije tako. po ovom tvom postoji vizuelna varka da je dss centar zbog toga shto su srs i sps na jednoj strani :]

ali ja nisam ni rekao da je ds centar, samo sam istakao da je ds isto centar kao shto je i dss centar.

то што смо насмејани у страним медијима је стварно кључно.

немој ми, молим те, о моралној потреби денацификације и суочавања са прошлошћу. мало ћу да кркам вола са братом Радованом, а онда ћу да га прогласим зликовцем. иди бре, не буди наиван.

проблем са тобом, Рамизе, је што си на далекој маргини и у дубокој мањини, а не прихваташ политичко-демократску реалност да већина влада уз уважавање права (али не у потпуности и жеља) мањине. теби не одговара права демократија, ти би диктатуру демократије какву заговара ЛДП. симптоматично је да је политички утицај обрнуто сразмеран екстремизму идеја.

aha, to kakvu sliku imash na cnn-u je jako bitno :]

ma choveche... ja ne kazhem da je taj radovan zlikovac (mozhda i jeste), ali je optuzhen i tu je kraj priche. to je poenta moralnog nagona. nema morala ako ga branish zato shto si krkao vola sa njim. a kapiram da aludirash na zorana opet i na chuvenu prichu o volu na razhnju... mada mi nije jasno shta implicirash. da zoran nije hteo da ga izruchi i da se suochi sa proshloshtju? pa hteo je da pohapsi ili razbije sve one koje su mu na neki nachin pomogli da dodje na vlast, zato shto je to bilo ispravna stvar da se uradi. to je osnovni moral.

i ja ne bih diktaturu ldp-a. ne zhelim im da ikad uzmu vishe od 5%... mada ne zhelim ni da ikad padnu ispod te margine. i ne znam zashto sam ti ja ekstreman ako se zalazhem za najnormalnije stvari. tebi je ekstremno da se jedna DBovska drzhava reformishe u normalnu drzhavu njenih gradjana, meni je to najprirodnija stvar.

брате мили, Воја и Ђики су се попичкали око власти. Воја, се осетио искљученим из управљања државом

hehe, voja se osetio iskljuchnim :)))

da se ponovim opet, zoran hotje da se reforme sprovedu munjevito iako to nije bilo po slobinim zakonima i ustavu, a voja legalista nije hteo da ima veze sa tim.

колико су само ДС и остали тада пљували и пљују по Коштуници на свим могућим основама (од мачака, до новог Слобе), па то не може ни приближно да се упореди са пљувањем по Ђинђићу. то је део политичке борбе.

ko ga je tada pljuvao da je novi sloba bre? pljuvanja su ishla dotle da mu se prebacuje da je spor i neefikasan. da sabotira rad vlade i slichno.

sa druge strane, djindjitju se prebacivalo da je kriminalac, da ima veze sa organizovanim kriminalom, da mu ne treba obezbedjenje ako vetj nij kriminalac i slichno. uochavash suptilnu razliku?

многи су избачени из Службе, многи нови су примљени, бивши начелник робија... треба времена за реформу.

размишљаш лаички. и сам радим у државној институцији и својим очима видим колико реформе теку споро, постоји милион проблема, и чак ако су 100% кадрова посвећени променама. држава је огроман, међузавистан систем, њена реформа се не врши тако што пуцнеш прстима.

слажем се да ДБ није на висини задатка био ни у једном случају који си навео.

реформе постоје, само их не видиш, јер немамо "медијског" премијера да иде около и да уз фанфаре и чирлидерице најављује сваку ситницу.

уосталом Светска Банка нас је прогласила прошле године за лидера реформи у свету. можда Рамиз ипак боље види ствари од Светске Банке? ево Волфовиц ће да лети, па да ми тебе истакнемо као наследника? icon_smile.gif

по свим истраживањима свих релевантних међународних организација од Фридом Хауса и Амнестија до Стејт Дипартмента и Светске Банке, позиција Србије се поправља по скоро свим показатељима. проблем је што "другој" Србији не иде у главу како ико осим њих може ишта да реформише, па имамо парадоксалну ситуацију да нас странци хвале, а изунутра испаде да се враћамо у 18. век...

један пример у последњих неколико година о злоупотреби БИА-е, молићу...

ko je bre izbachen i gde je zavrshio ako je izbachen? i ko je to primljen... mislish da se tamo neko prijavljuje za posao. to je bre klan, klan koji ima isti kadar kao i pre 30-40 godina. neko tu i ode i dodje neko nov... ali to su sve isti ljudi u principu. oni i popunjavaju redove samo sa ljudima istog profila.

nema spore i lagane reforme sluzhbi bezbednosti. ako je sporo i lagano to nije reforma vetj ostavljanje prostora za sluzhbu da asimilira sve shto se ubaci u nju. pogledaj mosad, preko notji su postali to shto jesu a izgradili su se od nule.

to da DB nije bio na visini zadatka je major understatement. to je neprihvatljivo ublazhavanje. :]

a to da nemamo medijskog premijera stoji. nisam ga video na tv-u ne pamtim. a to nije dobro :]

svetska banka nas proglasila za lidera reformi? mozhe bog otac da sidje na zemljicu i da uchini isto i to tje meni samo retji da su svi drugi koji reformishu josh loshiji od nas a ne da smo mi dobri. ne zhivi volfovic ovde nego ja.

i nisam rekao da nazadujemo nego da stojimo u mestu.

a o zlouptorebi bia netju da pricham. mi samo i primetimo zloupotrebu kad se desi neki atentat ili pokushaj atentata.

p.s.

oborio sam rekord. pishem jebeni post 3 sata. to jest pishem ga mozhda pola chuke ali non stop prekidam... tush, jelo, drugar, itd :<

Link to comment
Share on other sites

Napisao si ga svaka ti cast jedino sto ne zelis da uvazis neke tudje stvari i samo vrtis svoje kao da je tvoje aksiom. Inace gledajte skupstinu, ono je ludnica haha pa samo fali shator, najjace je kad ovaj iz DSa preti onom iz DSSa i kaze mu skini hulahopke da ti izvucem usi hahaha...

Ono je katastrofa, svi se psuju medjusobno, samo cekam da se neko potuce a malo je falilo u nekim momentima :)

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...